Προς το περιεχόμενο

Απονεύρωση


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άπαξ και έχει μείνει μόνο ένα τοίχωμα του δοντίου και ελαχίστου πάχους ... υπάρχει πιθανότητα να σπάσει.

Εχει να κάνει και με τις συνήθειες του ατόμου , αλλά σε ένα νέο άνδρα που τρώει κανονικά και ασκεί δυνάμεις ...

μπορεί να γίνει κομμάτια και να δυσκολέψει και την  εξαγωγή μετά.

Αν είναι να έχει πληρώσει ενδοδοντική σε ενδοδοντιστή και ανασύσταση και στεφάνη κάποιος ,

για τέτοιο δόντι ... θα του πρότεινα να σκεφθεί σοβαρά το ενδεχόμενο εξαγωγής και εμφυτεύματος.

 

Εννοείται ότι αν έχει περιφερικά οδοντική ουσία , τότε αξίζει να παραμείνει.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 μήνες μετά...

Πως καταλαβαινουμε αν χρειαζομαστε απονευρωση?

Νιωθουμε κατι συγκεκριμενο?

Ο πονος για παραδειγμα ειναι σημαδι ή μπορει απλως να χρειαζεται ενα απλο σφραγισμα?

Υπαρχει περιπτωση να μην εχεις πονεσει ποτε σε ενα δοντι και να χρειαζεται απονευρωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πόνος είναι σημάδι... αν είναι σχετικά συνεχής ή συχνός

Μπορεί επίσης ενα δοντι να μην πονεσει ποτε και να έχει πεθανει αργα αργα το νευρο...

Περισσότερα από τον Fylatos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Λοιπον...μην ξανακουσω κανεναν εξυπνακια να λεει τις κλασσικες γελοιοτητες που βρηκα σε ολο το ****ιντερνετ, του τυπου "απονευρωση ειναι εντελως ανωδυνη....δεν ποναει...δεν κανει....δεν ρανει"...και καλα για να το παιξετε αντρες που δεν καταλαβαινετε απο πονο. Λοιπον, αν ενα δοντι ειναι μισο νεκρο, ΣΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ, ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ. Τωρα αν συμφερει να την κανεις γιατι αλλιως θα ποναει περισσοτερο η θα κανει ζημια η δεν ξερω τι ειναι αλλη ιστορια. 

 

Επισης αν τα "δεν ποναει" τα λετε για να παροτρυνετε τον κοσμο να παει να κανει, ενα εχω να σας πω: Καλα κανει και δεν παει να κανει. Βγαλτε πραγματικα ανωδυνη θεραπεια, και θα σου πω εγω μετα για ποτε θα δημιουργηθουν ορδες εξω απο τα οδοντιατρεια. 

 

CASE CLOSED. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λοιπον...μην ξανακουσω κανεναν εξυπνακια να λεει τις κλασσικες γελοιοτητες που βρηκα σε ολο το ****ιντερνετ, του τυπου "απονευρωση ειναι εντελως ανωδυνη....δεν ποναει...δεν κανει....δεν ρανει"...και καλα για να το παιξετε αντρες που δεν καταλαβαινετε απο πονο. Λοιπον, αν ενα δοντι ειναι μισο νεκρο, ΣΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ, ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ. Τωρα αν συμφερει να την κανεις γιατι αλλιως θα ποναει περισσοτερο η θα κανει ζημια η δεν ξερω τι ειναι αλλη ιστορια. CASE CLOSED

 

Νομίζω πως πάτε σε άχρηστους γιατρούς ή σας "ξεπετάνε" με μέτριες αναισθησίες για να κάνουν πιο γρήγορα και να μπει ο επόμενος πελάτης... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά,γράφει για θεραπείες ανευ αναισθισιας.εδώ,σε προηγούμενα ποστ,γράφουν για απόνεύρωση χωρίς αναισθισια,τι να λέμε τώρα;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απονευρωση χωρις αναισθησια = συντομος θανατος

 

RIP σε οποιον το κανει

 

Καλυτερα να σε δεσουν σε hummer και να σε τεντωσουν παρα να κανεις απονευρωση χωρις αναισθησια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καλα δόντια, πεθαινανε μονα τους, εχω 4 εξαγωγες 19 απονευρωσεις κ 5 καλα

Εχω βγαλει πολλες φορες μονος μου το πρόχειρο μετα την απονευρωση γιατι δεν αντεχα τον πονο, οτι κ να λενε καποιοι μην ακουτε, τα δοντια πονανε, το λεω εγω που ζω χρονια με δόντια που πονανε, δεν συνηθίζεται ο πονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...