Προς το περιεχόμενο

Το Android Market ξεπέρασε τις 500.000 εφαρμογές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε χάσει τη μπάλα πολλοί εδώ μέσα. Τι κάνετε έτσι; Μια χαρά smartphone είναι το 4s μια χαρά είναι και το s2 και το sensation και όλα τα wp7.

Νομίζετε πως ο μέσος χρήστης android είναι πιο σχετικός από τον μέσο χρήστη ios ;

 

 

με την διαφορά όμως οτι ένα κινητό android ξεκινάει απο 100 ευρώ και καταλήγει στα 500+.Καλύπτει όλες τις γκάμες των ανθρώπων,απο έναν ηλικιωμένο που θέλει μόνο να παίρνει τηλέφωνα μέχρι και τους πιο elite χρήστες.Αναλόγως τις "ανάγκες" και τα θέλω, ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει.Αν θέλει κάποιος άπειρη παραμετροποίηση ,τότε πάει στα γνωστά μοντέλα που έχουν μεγάλο user base,αν κάποιος θέλει επιδόσεις πάει στα high end κινητά(βλ.s2),αν κάποιος θέλει απλά πράγματα,πάει σε λίγοτερο ακριβά μοντέλα.

 

Αντιθέτως όμως,με τους "έξυπνους" αγοραστές του iphone,δίνουν όλοι 600 ευρώ.Σαν να μου λένε ότι όλοι αυτοί είναι elite χρήστες.Είναι φύσης αδύνατον να συμβαίνει αυτό το πράγμα.Όπως φύσης αδύνατον είναι να μην υπάρχουν εναλλακτικές επιλογές,που να μην τους βολεύουν με λίγοτερα λεφτά με άλλα λειτουργικά.

 

Ένας που έδωσε 100,200 ευρώ για ενα κινητό(android) είναι πλήρως ανεκτό να μην γνωρίζει τι είναι το root.

Ένας όμως που έδωσε 500-600 ευρώ,είναι αδικαιολόγητος να μην γνωρίζει καν τι είναι το jb.

 

Είναι σαν να μου λες,πήρα ένα φτιαγμένο αμάξι,έδωσα 50 χιλιάρικα,μόνο για μέσα την πόλη.Τότε θα σου πω,έκανες την πιο ανούσια αγορά.Δεν μπόρεσες να κοστολογήσεις σωστά τις ανάγκες σου.Δικαίωμα σου,αλλά μην μου το παίζεις έξυπνος καταναλωτής.

 

Αυτό με τα κινητά,και με τα αμάξια,ξες πως λέγεται...Ψώνισμα και φανερώνει κόμπλεξ.

 

τα παραδείγματα με την Apple είναι πολλά.Δείτε τους σταθερούς υπολογιστές της.Απευθύνονται μόνο στους επαγγελματίες.Όταν υπάρχουν ακόμα χρήστες που δίνουν τα διπλάσια λεφτά απο ότι αξίζει...τι να πεις όμως.Κάποιοι θήγονται όταν τους τα λες...

 

Εγώ συμφωνώ με αυτά που λέει ο dimitris.Αν κάνουμε μια δημοσκόπηση όσων έχουν iphone και γιατί το χρειάζονται, δεν θα ξέρετε που να κρυφτείτε,όσοι πιστεύετε το αντίθετο.

 

Υγ.Και αυτά που λέω για το πόσοι χρήστες smartphone γνωρίζουν βασικά χαρακτηριστικά των συσκευών τους,μαντέψτε.Των iphone ήταν περισσότεροι απο των android.

Μπράβο marketing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Ένας που έδωσε 100,200 ευρώ για ενα κινητό(android) είναι πλήρως ανεκτό να μην γνωρίζει τι είναι το root.

Ένας όμως που έδωσε 500-600 ευρώ,είναι αδικαιολόγητος να μην γνωρίζει καν τι είναι το jb.

 

Μάλιστα δηλαδή ένας που έχει fiat panda δεν χρειάζεται να ξέρει από αμάξια ενώ αυτός που έχει mercedes πρέπει να είναι μηχανικός...

 

 

 

Αυτό με τα κινητά,και με τα αμάξια,ξες πως λέγεται...Ψώνισμα και φανερώνει κόμπλεξ.

 

Δεν βλέπω να κατάλαβες τι ακριβώς εννοώ...

 

τα παραδείγματα με την Apple είναι πολλά.Δείτε τους σταθερούς υπολογιστές της.Απευθύνονται μόνο στους επαγγελματίες.Όταν υπάρχουν ακόμα χρήστες που δίνουν τα διπλάσια λεφτά απο ότι αξίζει...τι να πεις όμως.Κάποιοι θήγονται όταν τους τα λες...

 

Ναι θα συμφωνήσω αλλά ποιός είσαι εσύ που θα κάνεις κουμάντο στα λεφτά του άλλου;

 

Εγώ συμφωνώ με αυτά που λέει ο dimitris.Αν κάνουμε μια δημοσκόπηση όσων έχουν iphone και γιατί το χρειάζονται, δεν θα ξέρετε που να κρυφτείτε,όσοι πιστεύετε το αντίθετο.

 

Αντε να κάνουμε και μια δημοσκόπηση να δούμε που τα χρησιμοποιούν τα android. Ολοι σχεδόν τα ίδια κάνουν παιχνιδάκια, facebook. Τώρα αν εσύ είσαι ο υπερχάκερ μπράβο σου. Ελπίζω να ρίχνεις τα μούτρα σου και να χρησιμοποιείς και λίγο windows 7 όχι μόνο backtrack. :-(

 

 

 

Εχω απαντήσει μέσα στο Quote

 

 

Δεν φταίμε εμείς, ο Steve Balmer φταίει που την ψωνίσαμε :-D

 

Επιτέλους και λίγο χιούμορ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσκοπήσεις Meraklis56;;; Για ποιο λόγο;;;

 

...

Οσοι δεν μπορείτε να καταλάβετε γιατί το iphone θεωρείται κορυφαίο βγείτε από το σπίτι πάρτε μαζί σας έναν άνθρωπο άσχετο τεχνολογικά και πηγαίντε σε ένα μαγαζί να δει το iphone και το sgs2.

99% ένας άνθρωπος που δεν ασχολείται θα θεωρήσει το iphone πιο εύκολο όχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο αλλά γιατί είναι πιο έυκολο.

...

 

To πιο εύκολο είναι αυτόματα και κορυφαίο, περί κριτηρίων λοιπόν ο λόγος, χώρια που ελιτιστές είναι αυτοί που τα 5-10 πράγματα που ξέρουν τα μοιράζονται με τους υπόλοιπους... :rolleyes:

 

Νομίζω ότι κάπου εδώ πρέπει να τελειώσει όλη αυτή η ιστορία με τα vs και όποιος έχει σκοπό να διευρύνει τις γνώσεις του πέρα από το 1% πρώτα να ακούει/διαβάζει και έπειτα έχοντας γνώση να την εκφέρει.

 

Πάντα με φιλικούς χαιρετισμούς, Δημήτρης. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας που έδωσε 100,200 ευρώ για ενα κινητό(android) είναι πλήρως ανεκτό να μην γνωρίζει τι είναι το root.

Ένας όμως που έδωσε 500-600 ευρώ,είναι αδικαιολόγητος να μην γνωρίζει καν τι είναι το jb.

 

Μάλιστα δηλαδή ένας που έχει fiat panda δεν χρειάζεται να ξέρει από αμάξια ενώ αυτός που έχει mercedes πρέπει να είναι μηχανικός...

 

ούτε εσύ καταλαβαίνεις τι εννοώ.Ένας που ευσυνείδητος άνθρωπος που παίρνει φτιαγμένο αμάξι που κοστίζει παραπάνω απο τον μέσο όρο, το παίρνει για να το τρέξει και να το αξιοποίησει 100%.

Αναλογικά,στα κινητά.Ένας ευσυνείδητος άνθρωπος παίρνει ένα κινητό, για να το αξιοποιήσει 100%,(tweaking,customization,δουλειά,εφαρμογές)

 

Πως θα έλεγες έναν που δίνει 30000 χιλιάρικα φτιαγμένο αμάξι,και να του συμπεριφέρεται όπως ένα αμάξι με πολύ λιγότερα λεφτά; Εγώ προσωπικά τον λέω χαζό.

Αναλογικά για το iphone και για όποιον παίρνει το s2, και το αφήνει να χαραμίζεται μόνο με κλήσεις,μηνύματα.

 

 

 

Αυτό με τα κινητά,και με τα αμάξια,ξες πως λέγεται...Ψώνισμα και φανερώνει κόμπλεξ.

Δεν βλέπω να κατάλαβες τι ακριβώς εννοώ...

 

βοήθα με

 

 

τα παραδείγματα με την Apple είναι πολλά.Δείτε τους σταθερούς υπολογιστές της.Απευθύνονται μόνο στους επαγγελματίες.Όταν υπάρχουν ακόμα χρήστες που δίνουν τα διπλάσια λεφτά απο ότι αξίζει...τι να πεις όμως.Κάποιοι θήγονται όταν τους τα λες...

 

Ναι θα συμφωνήσω αλλά ποιός είσαι εσύ που θα κάνεις κουμάντο στα λεφτά του άλλου;

 

ασε με απαντήσω με το προηγούμενο μήνυμα μου

Είναι σαν να μου λες,πήρα ένα φτιαγμένο αμάξι,έδωσα 50 χιλιάρικα,μόνο για μέσα την πόλη.Τότε θα σου πω,έκανες την πιο ανούσια αγορά.Δεν μπόρεσες να κοστολογήσεις σωστά τις ανάγκες σου.Δικαίωμα σου,αλλά μην μου το παίζεις έξυπνος καταναλωτής.

 

είναι δικαίωμα τους.αν έχουν τα λεφτά,ας κάνουν οτι θέλουν.αλλά μην προσπαθούν να μας αποδείξουν επι 20 σελίδες,οτι ανακάλυψαν την Αμερική.

 

 

 

Εγώ συμφωνώ με αυτά που λέει ο dimitris.Αν κάνουμε μια δημοσκόπηση όσων έχουν iphone και γιατί το χρειάζονται, δεν θα ξέρετε που να κρυφτείτε,όσοι πιστεύετε το αντίθετο.

 

Αντε να κάνουμε και μια δημοσκόπηση να δούμε που τα χρησιμοποιούν τα android. Ολοι σχεδόν τα ίδια κάνουν παιχνιδάκια, facebook. Τώρα αν εσύ είσαι ο υπερχάκερ μπράβο σου. Ελπίζω να ρίχνεις τα μούτρα σου και να χρησιμοποιείς και λίγο windows 7 όχι μόνο backtrack.

 

 

digekas, θεωρείται το ios πιο εύκολο όταν πρέπει να κάνεις jb για να στείλεις μια φωτογραφία με τους φίλους σου μέσω bluetooth;

Τι να σε πω,εγώ πάντως όσους βλέπω να έχουν iphone,δεν ξέρουν καλά καλά να κάνουν jb.Το είπε και ένας πιο πριν στις 21-22 σελίδες του θέματος, έχει φάει 3 χρόνια για να δίνει οδηγίες για jb και το πρόγραμμα για να κατεβάζεις δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meraklis56 δεν θα κάνω quote όλο το μύνημα.

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις εσύ και πολλοί άλλοι είναι πως όταν πληρώνεις πολλά δεν τα πληρώνεις για να κάνεις tweaking. Τα δίνεις για να έχεις κάτι που απλά να δουλεύει.

Γιατί θα πρέπει δηλαδή να κάνει κάποιος tweaking και αν δεν το κάνει για σένα δεν είναι συνηδητοποιημένος καταναλωτής;

Το xbox360 μπορεί να πάρει ubuntu από το 2007, το γεγονός ότι εγώ δεν έχω ασχοληθεί με κάνει ασυνείδητο αγοραστή;

Γιατί δεν μπορείς να δεχτείς ότι πολλούς ανθρώπους τους καλύπτει το ios και το iphone out of the box ;

Το iphone για να δουλέψει καλά δεν χρειάζεται να κάνεις κάποιο tweak. Αυτό είναι επιτυχία και για πολλούς είναι ότι το πιο σημαντικό.

Το τηλέφωνο μου είναι το htc desire s και το πήρα γιατί είναι από τα πιο απροβλημάτιστα android και δεν χρειάζεται να κάνω κάποια αλλαγή. Στα ίδια λεφτά έπαιρνα optimus 2x με tegra αλλά έβαλα την σταθερότητα πιο ψηλά από την ταχύτητα. Τι το κακό έχει αυτό;

 

Επίσης έχω απορία, τί κάνεις με το android smartphone σου ;

Εγώ παίζω κανα παιχνιδάκι μπαίνω λίγο στο νετ...δεν κάθομαι κάθε μέρα να αλλάζω wallpapers ούτε να κυνηγάω λίγο καλύτερο σκορ στο quadrant.

Rom άλλαζα με το blade μέχρι να βρω μια που να δουλεύει αξιοπρεπώς με το desire s δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης έχω απορία, τί κάνεις με το android smartphone σου ;

Εγώ παίζω κανα παιχνιδάκι μπαίνω λίγο στο νετ...δεν κάθομαι κάθε μέρα να αλλάζω wallpapers ούτε να κυνηγάω λίγο καλύτερο σκορ στο quadrant.

Rom άλλαζα με το blade μέχρι να βρω μια που να δουλεύει αξιοπρεπώς με το desire s δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

 

Μ'αυτή τη λογική , τα wm 6. 5 είναι καλύτερα από τα Android και τα ios! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

digekas, θεωρείται το ios πιο εύκολο όταν πρέπει να κάνεις jb για να στείλεις μια φωτογραφία με τους φίλους σου μέσω bluetooth;

Τι να σε πω,εγώ πάντως όσους βλέπω να έχουν iphone,δεν ξέρουν καλά καλά να κάνουν jb.Το είπε και ένας πιο πριν στις 21-22 σελίδες του θέματος, έχει φάει 3 χρόνια για να δίνει οδηγίες για jb και το πρόγραμμα για να κατεβάζεις δωρεάν.

 

Ακριβώς το αντίθετο είπα, όταν ο άλλος είναι διατεθειμένος να πληρώσει ένα σεβαστό ποσό για αυτά που έκρινε η apple να έχει στην διάθεσή του και δεν μπαίνει καν στην λογική του πως μπορεί να αποκτήσει μια μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων (νόμιμο είναι το jb, ας μην το ξεχνάμε και αυτό :-)) τότε εξαρχής η συζήτηση γίνεται σε τελείως διαφορετική βάση, άλλη αντίληψη περί των πραγμάτων έχουν αυτοί οι άνθρωποι και να στο πω πιο απλά, το κατσαβίδι ή το κλειδί για αυτό το σύνολο είναι ένα εξαιρετικά πολύπλοκο εργαλείο.

 

Τα έχω πει πάρα πολλές φορές, κάποιοι παλιοί εδώ στο insomnia αλλά και σε άλλα fora ξεκινήσαμε από αλλού, η περιέργειά μας και η τάση μας να μαθαίνουμε όλο και περισσότερα πράγματα μας οδήγησαν στο να επιλέγουμε σε άλλη βάση το κάθε τι, να δίνουμε σε άλλα πράγματα βαρύτητα για αυτό και δεν κοιτούν ή αντιλαμβάνονται τα specs.

 

Έτσι όπως τα λέει ο efo355 έχουν τα πράγματα, τα ίδια έχω πει και εγώ τόσες φορές, δεν μου αρέσει, αλλά έτσι είναι.

 

Πριν την ipod/iphone εποχή το συντριπτικό ποσοστό αυτών των συμφορουμιτών (και εννοείται όχι μόνο) δεν είχαν καμία επαφή με την τεχνολογία και αυτή ήταν η επιτυχία του Jobs, κατάφερε να στραφεί σε αυτό τον κόσμο και να πουλήσει, το δικό μας λάθος είναι ήταν που τους αντιμετωπίζουαμε με το δικό μας σκεπτικό, δεν έχει λοιπόν νόημα η όποια συνέχεια.

 

Εμείς θα λέμε τα δικά μας και οι υπόλοιποι αν δεν τους αρέσει η όποια συζήτησή μας μπορούν κάλλιστα να μεταφέρουν θέματα/ειδήσεις από το cosmo. :lol: :P

 

Πάντα με φιλικούς χαιρετισμούς, Δημήτρης. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meraklis56 δεν θα κάνω quote όλο το μύνημα.

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις εσύ και πολλοί άλλοι είναι πως όταν πληρώνεις πολλά δεν τα πληρώνεις για να κάνεις tweaking. Τα δίνεις για να έχεις κάτι που απλά να δουλεύει.

 

Γιατί δεν επιλέγουν τότε android?Win 7?

 

Γιατί θα πρέπει δηλαδή να κάνει κάποιος tweaking και αν δεν το κάνει για σένα δεν είναι συνηδητοποιημένος καταναλωτής;

 

Όχι απαραίτητα tweaking αλλά αξιοποίηση όλων των χαρακτηριστικών του κινητού.Αν δε το κάνει,τότε θα μπορούσε να πάρει ένα πιο φθηνό κινητό.

 

Το xbox360 μπορεί να πάρει ubuntu από το 2007, το γεγονός ότι εγώ δεν έχω ασχοληθεί με κάνει ασυνείδητο αγοραστή;

Γιατί δεν μπορείς να δεχτείς ότι πολλούς ανθρώπους τους καλύπτει το ios και το iphone out of the box ;

Το iphone για να δουλέψει καλά δεν χρειάζεται να κάνεις κάποιο tweak. Αυτό είναι επιτυχία και για πολλούς είναι ότι το πιο σημαντικό.

 

Ήδη σου ανέφερα το πιο απλό το οποίο δεν γίνεται χωρίς jb.Δεν θα συνεχίσω το ίδιο τροπάριο,με το τι κερδίζεις με το jb,έχουν χιλιο-ειπωθεί.

 

Το τηλέφωνο μου είναι το htc desire s και το πήρα γιατί είναι από τα πιο απροβλημάτιστα android και δεν χρειάζεται να κάνω κάποια αλλαγή. Στα ίδια λεφτά έπαιρνα optimus 2x με tegra αλλά έβαλα την σταθερότητα πιο ψηλά από την ταχύτητα. Τι το κακό έχει αυτό;

 

Σταθερότητα της stock rom,εννοείς;

 

Επίσης έχω απορία, τί κάνεις με το android smartphone σου ;

Εγώ παίζω κανα παιχνιδάκι μπαίνω λίγο στο νετ...δεν κάθομαι κάθε μέρα να αλλάζω wallpapers ούτε να κυνηγάω λίγο καλύτερο σκορ στο quadrant.

Rom άλλαζα με το blade μέχρι να βρω μια που να δουλεύει αξιοπρεπώς με το desire s δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

 

Ότι μπορεί να γίνει με ένα xperia 10.Το έχω ξεκλειδώσει,έχω αλλάξει κάμποσες kernel,rom.Αρκετές φωτογραφίες,ίντερνετ,pdf,παιχνίδια(και tegra),overclock,undervolt,μουσική και οι πιο πολλές μόντες που έχουν βγει στο xda.

 

Δυστυχώς δεν μπορούμε να δούμε τι θα γινόταν αν το iphone λεγόταν xphone απο μια άλλη εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την διαφορά όμως οτι ένα κινητό android ξεκινάει απο 100 ευρώ και καταλήγει στα 500+.Καλύπτει όλες τις γκάμες των ανθρώπων,απο έναν ηλικιωμένο που θέλει μόνο να παίρνει τηλέφωνα μέχρι και τους πιο elite χρήστες.Αναλόγως τις "ανάγκες" και τα θέλω, ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει.Αν θέλει κάποιος άπειρη παραμετροποίηση ,τότε πάει στα γνωστά μοντέλα που έχουν μεγάλο user base,αν κάποιος θέλει επιδόσεις πάει στα high end κινητά(βλ.s2),αν κάποιος θέλει απλά πράγματα,πάει σε λίγοτερο ακριβά μοντέλα.

 

Το παράδειγμά σου έχει μια λογική αλλά ένα android κινητό των 100 ευρώ δεν είναι το ίδιο σε επιδόσεις με ένα iphone ακόμα και στα πιο απλά πράγματα.

 

Τι γίνεται αν ο έστω απλός μέσος χρήστης γεμίσει τέζα το σκληρό δίσκο ενός φθηνού android με μουσική, βίντεο, φωτογραφίες και της παναγιάς τα μάτια? Θα έχει τις ίδιες επιδόσεις με ένα iphone των 600 ευρώ? Αν ναι τότε πάω πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράδειγμά σου έχει μια λογική αλλά ένα android κινητό των 100 ευρώ δεν είναι το ίδιο σε επιδόσεις με ένα iphone ακόμα και στα πιο απλά πράγματα.

 

Τι γίνεται αν ο έστω απλός μέσος χρήστης γεμίσει τέζα το σκληρό δίσκο ενός φθηνού android με μουσική, βίντεο, φωτογραφίες και της παναγιάς τα μάτια? Θα έχει τις ίδιες επιδόσεις με ένα iphone των 600 ευρώ? Αν ναι τότε πάω πάσο...

 

 

προφανώς και δεν είναι το ίδιο ένα κινητό των 100 με αυτό των 600.

 

ε,τότε δεν θα πρεπε να πάρει κινητό με 100 ευρώ αλλά με παραπάνω.Πχ το Huawei Ideos X5 U8800 με 200 Ευρώ.Υπάρχουν αρκετές λύσεις στα 200-300 Ευρώ.Ακόμα και το optimus x2 κάνει 320 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράδειγμά σου έχει μια λογική αλλά ένα android κινητό των 100 ευρώ δεν είναι το ίδιο σε επιδόσεις με ένα iphone ακόμα και στα πιο απλά πράγματα.

 

Τι γίνεται αν ο έστω απλός μέσος χρήστης γεμίσει τέζα το σκληρό δίσκο ενός φθηνού android με μουσική, βίντεο, φωτογραφίες και της παναγιάς τα μάτια? Θα έχει τις ίδιες επιδόσεις με ένα iphone των 600 ευρώ? Αν ναι τότε πάω πάσο...

 

Ναι θα εχει τις ιδιες επιδοσεις αν το θελει για να παιζει μουσικη και να μπαινει στο fb μονο... Το θεμα ειναι ποσοι εχουν συμβολαιο με data; Μια βολτα στις εταιριες κινητης θα σου το απαντησει. Εχω μιλησει με τα παιδια απο την vodafone και μου ειπαν οτι ελαχιστοι απο τους χρηστες iphone εχουν βαλει data και ακομα λιγοτεροι εχουν βαλει σεβαστο ποσο data.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι μπορεί να γίνει με ένα xperia 10.Το έχω ξεκλειδώσει,έχω αλλάξει κάμποσες kernel,rom.Αρκετές φωτογραφίες,ίντερνετ,pdf,παιχνίδια(και tegra),overclock,undervolt,μουσική και οι πιο πολλές μόντες που έχουν βγει στο xda.

Στα λόγια μου έρχεσαι. Εσύ έχεις όρεξη και ασχολείσαι. Εγώ και κάτι εκατομμύρια όχι ( κάποτε είχε όχι πια). Εμένα μου αρέσει να χαίρομαι τις συσκευές μου και είναι κάτι που μου το έμαθε η apple με το iPad. Προτιμώ να τρώω το χρόνο μου διασκεδάζοντας με τη συσκευη μου παρά να κάθομαι να τεσταρω ότι ρομ υπάρχει και αν θα πετύχω μισή ώρα καλύτερη μπαταρία με το undervolting.

Δεν είναι φυσιολογικά πράγματα αυτά. Μπορώ να τα δεχτώ σε ένα φθηνό κινητο ( όπως ήταν το blade μου ) που με λίγο ψάξιμο μπορούσες να το κανείς πολύ καλύτερο από τη στοκ, αλλά δεν το δέχομαι να έχω πληρώσει ένα σκάσμο λεφτά και το προϊόν να μην τρέχει σωστά.

Τρανό παράδειγμα galaxy s με στοκ ρομ όταν είχε πρωτοβγει. Μιλάμε για πολυ λαγκ. Η εταιρεία το διόρθωσε με την αναβάθμιση στο gingerbread, αλλα μέχρι να έρθει η αναβάθμιση γιατί να πρέπει να ασχοληθώ εγώ ή ο οποιοσδήποτε να κάτσω να κάνω τη δουλειά που έπρεπε να κάνει η Samsung ;

Οι εταιρίες έχουν βολεύτει με τους xda.

Δεν μιλάω για κλείδωμα τα εδώ αλλα για φιλοσοφία αρπα-κόλα που διακατέχει πολλές εταιρίες γύρω από το android. Τρανό παράδειγμα lg και Optimus 2x ( ναι το καταπληκτικό διπυρηνο, αυτό που έχει φάει και τις μυνησεις ) που όταν το έβγαλε διαφημίζει ότι ήταν θέμα χρόνου η αναβάθμιση σε 2,3 και 7 με 8 μήνες μετά μάλλον ΔΕΝ.

Με την apple ξέρεις ότι θα πάρεις κάτι που θα υποστηρίζεται τρία χρόνια θα κάνει 5 πράγματα σωστά. ( αν γουσταρεις κάνει jailbreak και τα 5 γίνονται 7 ) ξέρεις ότι κάνει ότι σου λέει δεν περιμένεις τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω. Μεγάλη επιτυχία στις μέρες μας μια εταιρεία να κάνει αυτά που γράφει το χαρτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα εχει τις ιδιες επιδοσεις αν το θελει για να παιζει μουσικη και να μπαινει στο fb μονο... Το θεμα ειναι ποσοι εχουν συμβολαιο με data; Μια βολτα στις εταιριες κινητης θα σου το απαντησει. Εχω μιλησει με τα παιδια απο την vodafone και μου ειπαν οτι ελαχιστοι απο τους χρηστες iphone εχουν βαλει data και ακομα λιγοτεροι εχουν βαλει σεβαστο ποσο data.

Υποτίθεται ότι μας απέδειξες ότι ειδικά οι Έλληνες χρήστες iPhone δε χρησιμοποιούν data σύνδεση στο κινητό τους; :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...