Προς το περιεχόμενο

Το Android Market ξεπέρασε τις 500.000 εφαρμογές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πώς τα καταντάτε όλα τα θέματα σε α vs β.

 

Το συγκεκριμενο θεμα αναγκαστικά γίνεται vs. 500 x εφαρμογές. Τι αλλο να σχολιασεις πανω σ αυτό;

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο iOS εφαρμογές επί πληρωμή βγαίνουν προσφορα για δωρεάν download. Στο android market δεν έχω δει κάτι. Οι εφαρμογές στο android market που είναι πι πληρωμή δε βγαίνουν πότε σε προσφορα για δωρεάν download ;

 

Στο app GetJar έχει εφαρμογές επί πληρωμή που τις βρίσκεις δωρεά σαν προσφορά, ενώ μπορείς να βρεις και στο amazon store μία εφαρμογή κάθε μέρα. Νομίζω το Amazon δεν λειτουργεί ακόμα Ελλάδα.

 

Εντομεταξύ γιατί ασχολήστε ακόμα με το troll? Διότι σίγουρα πρόκειται περί troll όταν λέει: "1)iOs 2)Windows phone 7 3)Meego 4)symbian belle 5)android"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

steeveevo όταν μπορείς να μου αποδείξεις οτι στο nexus δεν θα μπορείς να βγάλεις την μπαταρία,τότε συνεχίζουμε.(Με λινκ,εε)

Συνεχίζεις να προσβάλλεις την νοημοσύνη σου,οι υπόλοιποι να σου απαντάνε με επιχειρήματα και σεβασμό,ενώ εσύ να μην καταλαβαίνεις ούτε τα μισά. Όταν ξανα-θελήσω να διασκεδάσω στο σπίτι θα ξανα-ανοίξω ένα παρόμοιο θέμα,να μας ξανα-πεις τα ανέκδοτα σου και εμείς,που ξέρουμε τα στοιχειώδη να γελάμε. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ios υπάρχει installous και παίρνεις τα πάντα δωρεάν.

 

Ξέρω πολύ καλα τι είναι το installus γιατί στο iPod μου έτσι κατεβάζω εφαρμογές. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν μπορεί ο καθένας να κάνει JB για να έχει δωρεάν εφαρμογές, έτσι καταλήγουμε στο τι προσφέρει το android & app store απο μόνα τους. Δεν λέω ότι είναι δύσκολο να κάνεις JB αλλά ξέρω παρα πολλά άτομα που δεν μπορούν λόγο ότι δεν ασχολήθηκαν ποτέ τους ή έχουν έλλειψη γνώσεων στον υπολογιστή. Το θέμα είναι ότι όταν πιάνεις την συσκευή στο χέρι τη σου προσφέρει κατευθείαν. Να τονίσω ξανά ότι δεν είμαι fanboy και δεν έχω android συσκευή και δεν νομίζω να πάρω, αλλά η αλήθεια να λέγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 vs sgs2

http://www.androidauthority.com/iphone-4-vs-samsung-galaxy-sii-10109/

 

4s vs sgs2

http://techie-buzz.com/mobile-news/apple-iphone-4s-vs-samsung-galaxy-s-iiwhich-is-the-ultimate-smartphone.html

 

Στο μονο που πραγματικά υπερέχει το 4s (το s, όχι το απλο) απο οσα αναφέρθηκαν εδω, είναι τα 3d. Έχει γρηγορότερη κάρτα γραφικών.

2 εντελώς τυχαίο συγκριτικά. Και τα 2 βγάζουν τη "σαβουρα" καλητερη. Και το sgs2 δεν είναι η κορυφή των android πλεον.. Κατσε να δουμε τη σύγκρισή με αυτά που έρχονται, με ics κλπ.

 

android.png

Η σαβούρα καλύτερη από το σκουπίδι; :eek: :mrgreen:

 

Και κάτι που σου διέφυγε: From the camera samples released by Apple, it looks like the iPhone 4S is capable of taking better photos compared to the Samsung Galaxy S II. :whistle:

 

Εκκρεμούν ακόμα:

-Σήμα

-Ήχος από το ηχείο

-Ήχος από τα ακουστικά

-GPS!!

κλπ

:whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο app GetJar έχει εφαρμογές επί πληρωμή που τις βρίσκεις δωρεά σαν προσφορά, ενώ μπορείς να βρεις και στο amazon store μία εφαρμογή κάθε μέρα. Νομίζω το Amazon δεν λειτουργεί ακόμα Ελλάδα.

 

Εντομεταξύ γιατί ασχολήστε ακόμα με το troll? Διότι σίγουρα πρόκειται περί troll όταν λέει: "1)iOs 2)Windows phone 7 3)Meego 4)symbian belle 5)android"

Υπάρχει κανένα thread η σε κανένα φόρουμ που να αναφέρουν προσφορές που αξίζουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε merakli ότι είπατε το αναίρεσα με link και επιχειρήματα μην λέμε ότι θέλουμε επειδή είσαι android fanboy. Και αυτό για την μπαταρία του nexus το διάβασα σε techblog.gr.

 

Και ντάξη χωρίς jailbreak είναι άχρηστη η σύσκευη και αξίζει περισσότερο το android αλλά ότι ανέφερα είναι με jailbreak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε merakli ότι είπατε το αναίρεσα με link και επιχειρήματα μην λέμε ότι θέλουμε επειδή είσαι android fanboy. Και αυτό για την μπαταρία του nexus το διάβασα σε techblog.gr.

 

Και ντάξη χωρίς jailbreak είναι άχρηστη η σύσκευη και αξίζει περισσότερο το android αλλά ότι ανέφερα είναι με jailbreak.

 

την μπαρούφα οτι έχει ίδια γραφικά με το ps3,την αναίρεσες;

το να λες "έχει μικρή οθόνη και παίξαι rage hd να καταλάβεις." δεν αναιρείς ΤΙΠΟΤΑ. (ναι,τα ορθογραφικά είναι επίτηδες όπως στα μηνύματα σου)

για το nexus και την μπαταρία,το αναίρεσες;

το οτι μου λες οτι το "είδα στο techblog.gr", δεν αναιρείς ΤΙΠΟΤΑ.(θέλω λινκ κατευθείαν στην είδηση)

για τις τιμές μου το αναίρεσες;

ΟΧΙ.

 

:rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!! Οτι και να λεει ο καθε εξυπνηδης εδω μεσα παιχνιδια σε touch κινητο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΞΕΙΣ. Παιξε doom σε iPhone και ελα πες μου αν την εβγαλες καθαρη μετα απο μερικες πιστες. Και σοβαρα τωρα, εχεις το symbian πιο πανω απο android; ειναι το πιο ψοφιο λειτουργικο. Ηταν καλο οταν δεν υπηρχε τιποτα αλλο. Ειχες ποτε symbian; Δεν νομιζω Τακη. Οπως ουτε android εχεις.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι meraklis σε 3,5 ίντσες οθόνη και με 4s το rage hd και το infinty blade αγγίζουν μερικά παιχνίδια ps3 όχι φυσικά Uncharted 2 η god of war 3. Όσων αφορά τις τιμές σου είπα 100 φορές δεν έχουμε ακόμη επίσημες από Ελλάδα δεν καταλαβαίνεις; Σου παρέθεσα όμως τιμές από Αγγλία. Και ψάχνω τώρα να βρω link για μπαταρία nexus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσεις που είστε μηλοFanboys, σας λέει κατι η λέξη FreeBSD? Για ποια καινοτομια μιλάτε όταν το λειτουργικό σας σύστημα ειναι ενας πηρήνας BSD με ένα τροποποιημένο γραφικο περιβάλλον OpenSTEP? Η καινοτομια που ειναι? Το οτι πήρες κατι δωρεάν και το μετέτρεψες σε επι πληρωμή, ή στα χρώματα που επέλεξε ο στυλίστας για το γραφικό περιβάλλον?

 

Δεν γνωρίζετε καν τι ειναι αυτο που τρεχετε στον υπολογιστή σας, το χρεώνετε στο μήλο ενώ δεν ειναι δικό του, και ζήτημα να εχετε ανοίξει μια φορά την κονσόλα για να ξεστραβωθείτε.

 

Η καινοτομία ερχεται με την γνώση, όχι με τα φαντεζί κουμπάκια και τις γλυκανάλατες αηδίες της κάθε υπερκοστολογημένης εταιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσεις που είστε μηλοFanboys, σας λέει κατι η λέξη FreeBSD? Για ποια καινοτομια μιλάτε όταν το λειτουργικό σας σύστημα ειναι ενας πηρήνας BSD με ένα τροποποιημένο γραφικο περιβάλλον OpenSTEP?

 

στα λογια μου ηρθες

 

+100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...