Προς το περιεχόμενο

Το Android Market ξεπέρασε τις 500.000 εφαρμογές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν δεν ίσχυαν,λες η apple να τα άφηνε να κυκλοφορούν;η apple που της μηνύσεις τις έχει για το καλημέρα;

 

stevevo,δεν υπάρχουν για το s2.Δεν βρήκα κάτι,αλλά μπορώ να σου πω,ότι ο λόγος πραγματική τιμή/τιμή στους καταναλωτές δεν είναι τόσο μικρός.Η samsung δεν είναι apple που πουλάει υπολογιστές που αξίζουν 600 ευρώ,1000+ Ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτή την εποχή διαβάζω 2 βιβλία: 1.Είχε δίκιο ο Αϊνστάιν; 2. Το χρονικό του χρόνου. Αμα δεις τι καρααντιγραφη παίζει και στα 2. Ολόκληρες σελίδες είναι ολόιδιες. Δεν μπορεις να πεις ότι το ένα είναι αντιγραφή του άλλους όμως. (Για την ακρίβειά και τα 2 αντιγραφούν αλλα βιβλία. )

Edit, τα διαβάζω στο sgs2, κατεβασμένα απο ιντερνέτ σε PDF. Να γραψω και κάτι χρησιμο. Οποίος θέλει να διαβάζει pdf, να κατεβασει το ezpdf reader. Έχει και επιλογή τα γράμματα να γίνουν λευκά και η σελίδα μαυρη (όταν δεν είναι φωτοτυπία αλλα κανονικό pdf) στο απόλυτο μαυρο της amoled, είναι απόλαυση. Καλύτερα και απο κανονικό βιβλίο. Στο iPhone (που επίσης εχω), δε διαβάζεις βιβλίο ούτε με σφαίρες..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και να το κανουμε η apple στις τιμες της παντα προσθετει αερα

 

υ.γ RIM ΡΕ!!!

 

Αυτή την εποχή διαβάζω 2 βιβλία: 1.Είχε δίκιο ο Αϊνστάιν; 2. Το χρονικό του χρόνου. Αμα δεις τι καρααντιγραφη παίζει και στα 2. Ολόκληρες σελίδες είναι ολόιδιες. Δεν μπορεις να πεις ότι το ένα είναι αντιγραφή του άλλους όμως. (Για την ακρίβειά και τα 2 αντιγραφούν αλλα βιβλία. )

 

android.png

 

Ενταξει στον χωρο της επιστημης αυτο ειναι δεδομενο,ο ενας παταει στα εργα του αλλου προσθετει και καποια δικα του στοιχεια και

προχωραει η ιστορια μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τα mac δεν αξίζουν τόσο ακριβά που είναι και εκεί πέρα οι apple έχει μεινει πίσο αν και βέβαια δεν την ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί αλλά πόσες απο αυτές μπορούν έστω και να πλησιάσουν αυτές που είναι στοi ios σε ποιότητα; αφού επι των πλείστον είναι γραμμένες απο τον κάθε πικραμένο.

Δηλαδη για να καταλαβω η gameloft και η electronic arts συγκαταλεγονται στους καθε πικραμενους; Και μια που το φερε η κουβεντα, απο εφαρμογες με την πραγματικη εννοια του ορου, δηλαδη torrent clients, emulators, media players κλπ πως παει το iOS; Α ναι, οι μισες δεν μπορουν να μπουν επειδη ανταγωνιζονται τις bundled εφαρμογες της Apple, και οι αλλες μισες δεν μπορουν επειδη εχουν αδεια χρησης GPL ή οποια ειναι ασυμβατη με τους περιορισμους του app store. No such problems with Android :D

 

ΥΓ: 22 σελιδες το τοπικ, α ρε πως τραβαει τον κοσμο το flamewar...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Torrent client υπάρχει για παλιότερες εκδόσεις όσων αφορά emulators έχει πάρα πολλούς και media players υπάρχουν πάρα πολλά.

 

Ναι αλλα παιχνίδια gameloft σε android έχουν υψυλοτερες απαιτήσεις hardware απότι σε ios. Άρα καθε χρόνο νέα συσκευή για να τα παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τα mac δεν αξίζουν τόσο ακριβά που είναι και εκεί πέρα οι apple έχει μεινει πίσο αν και βέβαια δεν την ενδιαφέρει.

Δεν την ενδιαφερει καν το τι πουλαει, γιατι η πελατεια που εχει φτιαξει τοσα χρονια ειναι σαν φανατισμενοι οπαδοι θρησκειας. Δεν θα συγκρινουν, δεν θα πανε αλλου, δεν θα αμφισβητήσουν. Θα ακουσουν, θα το πιστεψουν και θα το αγορασουν. Αλλα ενταξει αφου εχεις φτασει σε σημειο να τα αναγνωριζεις, εκανες το πρωτο βημα της απεξάρτησης.Παντος σε παραδεχομαι γιατι ειτε αδαεις/ημιμαθεις/ελαφρος εισαι εχεις κανει καμια 10ρια ατομα να ασχολουνται μαζι σου. Αν παλι το κανεις επιτηδες παλι σε παραδεχομαι.Παντως πρεπει να το γυρισεις σε οικολογια/εργατικα δικαιωματα της εταιριας/hipsterιά για να κρατησεις το κοινο σου, γιατι σε πηραν ολοι στο ψιλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς καταλαβει καποιος οτι δεν ειναι θεμα ποσοτητας αλλα ποιοτητας!! ας ειχε 1000 εφαρμογες και ας ηταν καλες. Εγω πλεον δυσκολευομαι να βρω καποια εφαρμογη που να αξιζει, ενω δεν μπορω να φιλτραρω να δειχνει μονο τις δωρεαν παλια νομιζω γινοταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λεμε για το iOS τελικα εδω... οριστε 2 νεα bug ασφαλειας πολυ σοβαρα ;)

 

http://news.cnet.com/8301-1009_3-20123714-83/ipad-2-smart-cover-flaw-discovered-in-ios-5/?tag=txt;title

 

Aς καταλαβει καποιος οτι δεν ειναι θεμα ποσοτητας αλλα ποιοτητας!! ας ειχε 1000 εφαρμογες και ας ηταν καλες. Εγω πλεον δυσκολευομαι να βρω καποια εφαρμογη που να αξιζει, ενω δεν μπορω να φιλτραρω να δειχνει μονο τις δωρεαν παλια νομιζω γινοταν...

 

Και τωρα γινεται... δεν βλεπεις τα tabs πανω στο μαρκετ; Δηλαδη ελεος... Μονο βελακια δεν εχει απο πανω και φωτεινα λαμπακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λεμε για το iOS τελικα εδω... οριστε 2 νεα bug ασφαλειας πολυ σοβαρα ;)

 

http://news.cnet.com/8301-1009_3-20123714-83/ipad-2-smart-cover-flaw-discovered-in-ios-5/?tag=txt;title

 

 

 

Και τωρα γινεται... δεν βλεπεις τα tabs πανω στο μαρκετ; Δηλαδη ελεος... Μονο βελακια δεν εχει απο πανω και φωτεινα λαμπακια...

 

για να ειμαι ειλικρινης κι εγω οταν αναβαθμισα το market δεν τα εβλεπα...ο λογος?? απλος..το market ειναι ξεπατικωμα αισθητικα του metro UI....εκει το swipe ειναι συνεχες στα menu....στο android ομως οχι...γιαυτο φαινεται καπως περιεργο στην αρχη και ''ξενο''... οσο για το ''πολυ σοβαρο'' θεμα ασφαλειας.... μαλλον δε διαβασες το αρθρο....ας μη γινομαστε υπερβολικοι μονο και μονο για να την ''πουμε'' στον αντιπαλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την ενδιαφερει καν το τι πουλαει, γιατι η πελατεια που εχει φτιαξει τοσα χρονια ειναι σαν φανατισμενοι οπαδοι θρησκειας. Δεν θα συγκρινουν, δεν θα πανε αλλου, δεν θα αμφισβητήσουν. Θα ακουσουν, θα το πιστεψουν και θα το αγορασουν.

 

Μάλιστα μόλις έμαθα ότι επειδή έχω ipad είμαι φανατισμένος οπαδός της apple που δεν συγκρίνει και ότι και να βγάλει η apple εγώ θα το αγοράσω.

Μάλιστα φανατίστηκα τόσο πολύ που πήρα και android smartphone για να κατασκοπεύω.

Επόμενο βήμα να γίνω κομάντος αυτοκτονίας μέσα σε στην επίσημη αντιπροσωπεία της samsung :-(

 

Εχετε χάσει τη μπάλα πολλοί εδώ μέσα. Τι κάνετε έτσι; Μια χαρά smartphone είναι το 4s μια χαρά είναι και το s2 και το sensation και όλα τα wp7.

Νομίζετε πως ο μέσος χρήστης android είναι πιο σχετικός από τον μέσο χρήστη ios ;

Πολλοί συμπεριφέρεστε ελιτίστικα.

Γιατί ας πούμε πρέπει να ξέρει ο χρήστης ios από που προέρχεται ο πυρήνας του λειτουργικού του; Ποιός χέ..κε;

Εσείς που νομίζετε ότι τα ξέρετε όλα έχετε την εντύπωση πως άλλα πράγματα που έχετε γύρω σας δεν μπορούν να γίνουν καλύτερα με λίγο tweaking αλλά δεν ξέρετε και τα πετάτε για να πάρετε καινούρια;

Μεγάλη καταστροφή αν δεν ξέρω εγώ ή οποιοσδήποτε ποιός είναι ο πυρήνας του ios... :-(

Την επόμενη φορά να κάτσω να μάθω και ποιός πρωτοέφτιαξε τον ιμάντα που έχει μέσα το αυτοκίνητο μου μιας και επειδή δε με νοιάζει πως δουλεύει το αμάξι μου δεν θα έπρεπε να οδηγάω....

Το να έχεις android δεν σημαίνει ότι την είπες στην apple απλά έσκασες τα λεφτά σου σε μια άλλη πολυεθνική.

 

Οσοι δεν μπορείτε να καταλάβετε γιατί το iphone θεωρείται κορυφαίο βγείτε από το σπίτι πάρτε μαζί σας έναν άνθρωπο άσχετο τεχνολογικά και πηγαίντε σε ένα μαγαζί να δει το iphone και το sgs2.

99% ένας άνθρωπος που δεν ασχολείται θα θεωρήσει το iphone πιο εύκολο όχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο αλλά γιατί είναι πιο έυκολο.

Οι οθόνες αφής σχεδιάστηκαν να παρέχουν απλότητα. Ο άνθρωπος από μωρό παιδί για να καταλάβει κάτι προσπαθεί να το αγγίξει να έρθει σε άμεση επαφή μαζί του. Ο τρόπος που είναι σχεδιασμένο το ios παρέχει την μέγιστη απλότητα με απλά εικονίδια παρατεταγμένα στη σειρά και με μεγάλο ευκρινές μέγεθος. Ούτε σκοτούρες ούτε τίποτα γι αυτόν που δεν θέλει να ασχολείται και να κουράζει το μυαλό του, όχι γιατί είναι χαζός αλλά γιατί έχει ευθύνες και προβλήματα και δεν έχει όρεξη μετά τη δουλειά του να ασχολείται με μπλιμπλικια ( ναι τα smartphones είναι μπλιμπλικια ). Απλά αυτός ο άνθρωπος θα πατήσει τα εικονίδιο που τον ενδιαφέρει και όταν βαρεθεί θα πατήσει το ένα και μοναδικό κουμπί και θα βγει από εκεί και το iphone του απλά θα ειπακούσει χωρίς πολλά πολλά σε κολλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνό με χίλια με τον efo355 και dimitris362 σκέψου πριν πεις αυτές τις μπαρούφες.Αδαείς ημιμαθής και ελαφρός κάποιος άλλος είναι εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ'ολα αυτα η μικρη μου αδερφη που ειναι ασχετη με τεχνολογια, δοκιμασε και τα 2 και κατεληξε σε android γιατι το βρηκε ποιο ευκολο στη χρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζετε πως ο μέσος χρήστης android είναι πιο σχετικός από τον μέσο χρήστη ios ;

Πολλοί συμπεριφέρεστε ελιτίστικα.

 

Δεν φταίμε εμείς, ο Steve Balmer φταίει που την ψωνίσαμε :-D

 

You don’t need to be a computer scientist to use a Windows phone, but I think you do to use an Android phone

 

 

μεγάλη υπόθεση το ignore list, φέρνει ψυχική ηρεμία

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...