Προς το περιεχόμενο

TN vs IPS για τις παρακάτω δραστηριότητες


darksize_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν δεν υπαρχει προβλημα με το χωρο για την +1 ιντσα, μην σκεφτεσαι το μεγεθος. Ισα ισα που θα ξεκουραζεται το ματι γιατι δε θα χρειαζεται να "ψαχνει" την οθονη για να ξεχωρισει τι βλεπει. Θα εμφανιζονται ολα πιο μεγαλα και πιο ευδιακριτα. Go for 2311h.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ φωτογραφίες της οθόνης αυτής μέσα σε έναν χώρο; πχ σε τραπέζι κτλ για να δω πόσο πιάνει;

 

τα περισσότερα βίντεος στο youtube ζοομάρουν πανω στην οθόνη και δε μπορείς να καταλάβεις τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δε ξέρω τι να πώ..

 

είμαι στο 50/50..

 

μίλησα και με τον πατέρα μου και μου είπε να πάρω ότι καλύτερο υπάρχει όσο ακριβό και να είναι.. τώρα από κει και πέρα δε ξέρω..

 

Εάν είναι να πάρω από την Dell θα πάρω την 23

Πες του αν μπορεί να αγοράσετε αυτήν:

http://www.msystems.gr/index.php?category=2323&product=11143

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν είναι όλα τα TN ίδια με αποκορύφωμα το παράδειγμα που ανέφερα με το EIZO. Είχε κάτι το κρυστάλλινο.

 

το ότι σου έδινε αυτή την εντύπωση δεν σημαίνει ότι ήταν σωστή/ακριβής η απεικόνιση των χρωμάτων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα η 30 δε παίζει πάει πολύ ψηλά η τιμή

 

ρε παιδιά να ρωτήσω, η οθόνη αυτή φένεται πως έχει αρκετό width όμως το height δεν είναι κάπως μικρό ή μου φένεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι σου έδινε αυτή την εντύπωση δεν σημαίνει ότι ήταν σωστή/ακριβής η απεικόνιση των χρωμάτων...

Δεν το ξέρω. Δεν το μέτρησα. Από την άλλη EIZO είναι...

http://www.e-mac.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=359&category_id=33&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=29

Και η παραπάνω οθόνη έχει TN Panel. Έχει και 500+ Ευρώ. Ε, δεν φαντάζομαι ότι πληρώνεις όνομα μόνο...

 

Τυπικη 16:9 αναλογια ειναι.

Δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν το ξέρω. Δεν το μέτρησα. Από την άλλη EIZO είναι...

http://www.e-mac.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=359&category_id=33&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=29

Και η παραπάνω οθόνη έχει TN Panel. Έχει και 500+ Ευρώ. Ε, δεν φαντάζομαι ότι πληρώνεις όνομα μόνο...

 

 

 

 

δυστυχώς να το φανταστείς :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ένα παντελόνι 120Ευρώ πληρώνεις μάρκα;

ναι το περισσοτερο ποσο εκει παει αν αναλογιστεις τα εξοδα που χρειαζονται για να φτιαχτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το περισσοτερο ποσο εκει παει αν αναλογιστεις τα εξοδα που χρειαζονται για να φτιαχτει.

τα ακριβα παντελονια εχουν φιλτρο κλανιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το περισσοτερο ποσο εκει παει αν αναλογιστεις τα εξοδα που χρειαζονται για να φτιαχτει.

Υπάρχει κάποιος σχεδιαστής που τα σχεδιάζει πρώτα.

 

Όπως και να έχει αυτό που ήθελα να καταλάβω είναι αν το EIZO είναι καλό ή πληρώνεις μάρκα. Τελικά είναι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...