Προς το περιεχόμενο

TN vs IPS για τις παρακάτω δραστηριότητες


darksize_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν βλεπω κατι λάθος σε αυτή την προταση!! :lol: :lol: :lol:

(Μονο μην το δει η Καρμεν γιατι θα εχω σοβαρο προβλημα μετα)

 

 

Αργησα να το δω αλλά δεν μου ξέφυγε τελικά :devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παρατηρω τι να σου πω :P Με ενοχλει αλλα το συνηθισα.. Δες ενα MAC η μια glossy ποσο καθαρο λευκο εχουν.. Εδω ειναι σαν να εχει βρωμια καπως.

 

Οσο για τον φιλο πριν με VGA φαινεται χαλια, το ειχα δοκιμασει και εγω σε λαπτοπ με ιδια καρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το rev.08..Μήπως το έλυσαν το πρόβλημα αυτό, μετά από κάποιο rev.?

Εντάξει άμα το συγκρίνεις με glossy,πάω πάσο,Στη glossy όμως καθρευτίζεσαι,άρα υπάρχει και εκεί πρόβλημα! Εγώ πάντως όσο και να προσέχω δεν παρατηρώ καθόλου coating..τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε ποιο laptop την έχεις συνδέσει;

 

σορρυ τώρα το είδα,

 

το λάπτοπ είναι το toshiba satellite a300 psaj4e, ακόμα παίρνω άριστη ποιότητα χρωμάτων και γενικά text, διάβασμα κτλ

 

σίγουρα υπάρχει κάποιο loss από την μετατροπή ψηφιακού σε αναλογικό σήμα και το αντίθετο, αλλά δε νομίζω πώς είναι εμφανές από το ανθρώπινο μάτι

 

όσον αφορά το ag coating, το έχω συνηθήσει, να σας πώ την αλήθεια το προτιμώ από την αντανάκλαση

 

η οθόνη είναι μεγάλη και ουσιαστικά θα έβλεπα και τον εαυτό μου ταυτόχρονα σε οτιδήποτε και αν έκανα

 

στο λάπτοπ αυτό δεν ενοχλεί αλλά σε μεγάλες οθόνες φαντάζομαι πώς ενοχλεί αρκετά

 

το λέω επειδή είδα την 27 της MAC από κοντά..

 

γενικά το ξανα λέω σε όσους θέλουν να πάρουν οθόνη, η u23 είναι αρκετά καλή

 

τόσο καλή που μετάνιωσα που δεν πήρα την 24.. αλλά θα την πάρω και αυτήν για να χω 3 στο τέλος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πριν λιγο αγορασα την 236V και μπορω να πω οτι ειναι καλυτερη απο την απλη την LED..

Επισης αν λετε εκεινο το φαινομενο που θολωνει στο σκοταδι κυριως η οθονη ( ενα θωλο ασπρο ) ghosting ναι εχει λιγο και μου τη σπαει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Λίγο δύσκολο να τον ενδιαφέρει.. Φαντάζομαι από το 2011 θα βρήκε..

Ουτως ή αλλως αλλος ειχε ανοιξει το θεμα απλα καποιος χωρις λογο το ξεθαψε.

 

Επισης ειναι ντροπη εν ετη 2016-2017 σε χαμηλα χρηματα να προτεινει ο κοσμος(οπως στην αρχη του video)tn οθονες και οχι Ips για γενικη χρηση,ειδικα οταν πλεον κοστιζουν το ιδιο πανω κατω.

 

https://www.skroutz.gr/s/8881811/LG-24M38D-B.html Η φθηνοτερη tn οθονη 23-24ιντσες

https://www.skroutz.gr/s/10135989/Acer-G246HYL.html Η φθηνοτερη 23αρα οθονη με Ips panel.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...