Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nocturnal animals

 

Το ειδα χθες. Γενικα καλη, αλλα οχι εξαιρετικη. Θα ελεγα μια καλη τανια να δεις το βραδυ. Καλη σκηνοθεσια, καλες εμηνειες κτλ αλλα

Περισσοτερα:

 

 

 

Καθως την εβλεπα περιμενα να γινει κατι περισσοτερο, και οχι κατι τοσο απλοϊκο. Το σεναριο ηταν πολυ linear και δεν υπηρχε Plot twist, αλλα δεν ηταν και mystery κιολας.Παντως εγω το περιμενα, και αυτο δεν ηρθε ποτε. Δλδ σε ολη την ταινια εγω σκεφτομουν τι θα μπορουσε να εχει γινει κτλ και εψαχνα περιεργα σεναρια, αλλα τελικα ηταν οσο πιο απλο γινεται.

 

Δλδ στην αρχη, οταν ειδα να διαβαζει το βιβλιο, και ειδα τις 2 κοκκινομαλλες στο story, νομιζα οτι καθως διαβαζε το βιβλιο ειχε flashbacks απο το παρελθον της (Νομιζα οτι ηταν η κορη)... Μετα νομιζα οτι απλα ηταν ενα story που περναει ο Edward εκεινη την στιγμη. Μετα οταν ειδα να εμφανιζονται οι μπατσοι με το αμαξι (τυπου mustang) νομιζα οτι κατι περιεργο θα παιζοταν, επειδη ενα τετοιο περασε κ εκεινο το βραδυ στο συμβαν... Γενικα προσπαθησα να το κανω πιο ενδιαφερον στο μυαλο μου αλλα ηταν πολυ πιο απλο. Ενας πρωην γκομενος που πληγωθηκε, ειπε το πως ενιωσε οταν τον παρατησε η γκομενα μεσω του βιβλιου του, σαν εναν ανθρωπο που του εκλεψες την οικογενεια του, και στο τελος "παιρνει την εκδικηση" του στηνοντας την αλλη σε ραντεβου.

 

 

 

 

Μετρια ταινια, χωρις στολιδια και κορδελες που ειπαν καποιοι. Ουτε brilliant ουτε magnificent. Απλα mediocre.

 

6.5+/10

 

ps: Eνα πολυ ωραιο comment που ειπε και ο Gylenhaal στην Adams " You have sad eyes". Αυτο ισχυει και στην πραγματικοτητα για αυτη την γυναικα. Δεν ξερω πως, αλλα οποτε την βλεπω μου βγαζει μια δυστυχια, και παντα νομιζω οτι θα κλαψει. Ποτε δεν με απογοητευει, καθως δεν υπαρχει ταινια που να εχει παιξει και να μην εχει βουρκωσει...

Επεξ/σία από hellojim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The last witch hunter 

 

http://www.imdb.com/title/tt1618442/?ref_=tt_rec_tt

 

Αναπάντεχα καλό. Μην φανταστείτε τίποτα σπέσιαλ βέβαια, απλά περίμενα μια σάχλα τύπου Van Helsing και εν τέλη μου βγήκε μια ταινία "σοβαρή" με αρχή, μέση και τέλος άσχετα αν η ταινία είναι της επιφάνειας και φτιάχτηκε για να περάσεις καλά. Ανετα μπορούσες να την πεις και ταινία Marvel/DC αν αντικαθιστούσες τον τίτλο με κάποιον ήρωα αυτής της σειράς. Πολύ όμορφα εφέ, ωραία δράση χωρίς να το τραβάνε από τα μαλλιά και ωραίο κάστινγκ. 

 

Γι αυτό που είναι η ταινία εγώ θα της βάλω 7/10, τη θεωρώ "αδερφάκι" του Constantine. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγει κάνα Riddick να γουστάρουμε, gamo τα fast and furious και τα xXx;

 

κατι ειχε γραψει στο FB του ο Diesel οτι σχεδιαζουν για 4ο. ιδωμεν.

πως τα riddck δε γινανε sequel που γαμαγανε και γινανε αυτεσ οι μαλκιες... ποτε δε καταλαβα.

 

το 2 πατωσε. και ειλικρινα, ολη η γοητεια του χαρακτηρα ηταν οτι ηταν ενας γκρι αντι-ηρωας που κοιταζε την παρτη του. αυτο χαθηκε απο το 2 και μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
The Hidden Face[La cara oculta]
 
the-hidden-face-53e4a1c9e5220.jpg
 
 
Ακομη μια ισπανικια ταινια επισης μυστηριου.Κυλαει αρκετα ησυχα για το πρωτο 40λεπτο αλλα μετα μπαινει στο κυριως μερος.Αρκετα ψυχοφθορο με οτι περναει η πρωταγωνιστρια.Ειναι μια μιξη θριλερ μυστηριου. 8/10

 

την είδα και ξετρελάθηκα, πρωτότυπο σενάριο

είναι κολομβιανή όμως και όχι ισπανική

10/10

έχετε να μου προτείνετε άλλες πρωτότυπες ταινίες -ψυχολογικά θρίλερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την είδα και ξετρελάθηκα, πρωτότυπο σενάριο

είναι κολομβιανή όμως και όχι ισπανική

10/10

έχετε να μου προτείνετε άλλες πρωτότυπες ταινίες -ψυχολογικά θρίλερ;

Τσεκαρε λιγο πιο πισω εχω κανει αρκετα ποστ με καλες ταινιες.El cuerpo σιγουρα και sleep night.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John Wick: Chapter 2 (2017)

 

Ένα άξιο sequel της πολύ καλής πρώτης ταινίας. Καλογυρισμένο, άφθονα χεντίδια, επέκταση του σύμπαντος που χτίστηκε στην πρώτη ταινία, περισσότερο χιούμορ. Κατά την γνώμη μου έχασε λίγο από το στυλ και το βαρύ κλίμα της πρώτης ταινίας και έγινε κάπως πιο ανάλαφρη σαν μια πιο κλισέ ταινία δράσης. Παρ'όλα αυτά οι αξιομνημόνευτες σκηνές, όπως στην πρώτη, είναι κι εδώ πολλές. Must watch για τους φαν της δράσης.

 

8/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sleep tight ειναι ο τίτλος

Και μιας και πιασατε τις ταινιες ισπανοκολομβιανες κλπ ειπα να πεταχτω και να συμπληρωσω και το Celda 211 ή αλλιως Cell 211.

Παιζει ο "μαλιας" που παιζει και στο sleep tight.

Οποιος δεν την εχει δει πιστευω πως πρεπει να το κανεις, εγω παιδια την λατρεψα την εχω δει και εγω δεν ξερω ποσες φορες και δεν την εχω βαρεθει καμια φορα.

Ειδικα σε οσους αρεσουν ταινιες με φυλακες, επαναστασεις φυλακισμενων κλπ..τοσο το σεναριο οσο και οι ηθοποιοι ειναι φοβεροι.

 

http://www.imdb.com/title/tt1242422/?ref_=nv_sr_1

Στα δικα μου τωρα εγω χθες ειδα το Hacksaw Ridge (http://www.imdb.com/title/tt2119532/?ref_=nv_sr_1)

Την ειχα δει πριν λιγο καιρο αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν της ειχα δωσει καν σημασια, ειδα ομως οτι εδω μεσα την προτεινατε πολλα ατομα και ετσι με ψησατε.

Μου αρεσε και μου αρεσε αρκετα θα ελεγα, απο την αλλη δεν ειναι η ταινια που θα πω ουαου ή που θα ειμαι ενθουσιασμενος για 2-3 μερες σε φαση "τι ειδα τωρα" (ο λογος στο παρακατω spoiler).

Ξερω πολλοι δεν θα συμφωνειται μαζι μου...εκει που πηγαινε καλα και με κραταγε σε αγωνια με το τι θα παιχτει στο πεδιο μαχης

 

ερχεται η σκηνη οπου μετα την οπισθοχωρηση ο βασικος πρωταγωνιστης χανει τον φιλο του, και γυρναει μονος του πισω για 1 ολοκληρη ημερα ισως και παραπανω και προσπαθει να μαζεψει διαφορους επιζησαντες απο το παιδιο μαχης..ξενερωσα καπως ειναι η αληθεια, με το οτι ηταν "αθανατος",γυρω του γκρεμιζονταν τα παντα απο επιθεσεις του λιμενικου αν θυμαμαι καλα και αυτος ανενοχλητος πηγαινε απο εδω και απο εκει με ιδιαιτερη ανεση.πιστευω πως στις συγκεκριμενες σκηνες το παρατραβηξαν λιγο, φανταζομαι θα μπορουσαν να το ειχαν παρουσιασει καπως αλλιως λιγο πιο "αληθοφανες"

 

 

Καποια βαθμολογια δεν βαζω γτ δεν τοχω με αυτα, επισης πιστευω πως δεν πρεπει να δινετε και μεγαλη βαση σε αυτα..ειδικα το imdb σε καποιες ταινιες ειναι για πολλες μπατσες με το θαψιμο που τους ριχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την είδα και ξετρελάθηκα, πρωτότυπο σενάριο

είναι κολομβιανή όμως και όχι ισπανική

10/10

έχετε να μου προτείνετε άλλες πρωτότυπες ταινίες -ψυχολογικά θρίλερ;

 

+ ολα τα ισπανικα που θα βρεις πιο πισω που σου λεει ο φιλος δες και αυτο που ειναι αγνωστο κατα πολλους αλλα την συγκαταλεγω στις ταινιαρες

 

Link.png Site: Blood

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...