Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Prince of darkness 1987 (μου φαίνεται)

 

 

Εξαιρετικο;

Πιο cult πεθαίνεις;

Alice cooper;

'He was our prisoner, not ours'

 

 

Νταξει, επικουρα μαζί με το mouth of madness.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Link.png Site: The Monuments Men

 

 

 

 

Πρωτοτυπο θεμα για ταινια του Β' παγκοσμιου θα μπορουσε να ηταν πολυ καλη λογω σεναριου αλλα  η τελικη της υλοποιηση ηταν ανευρη  και σε μερικα σημεια αδιαφορη.Κριμα  διοτι  ειχε τις προυποθεσεις  με  πολλους γνωστους ηθοποιους και αξιοπρεπη παραγωγη.Βασιζεται σε αληθινη ιστορια .

 

 

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prince of darkness 1987 (μου φαίνεται)

 

 

Εξαιρετικο;

Πιο cult πεθαίνεις;

Alice cooper;

'He was our prisoner, not ours'

 

 

Νταξει, επικουρα μαζί με το mouth of madness.

 

Δες και το The ressurected και το the wisperer in darkness. 

 

Κατα τα αλλα ειδα το the best offer http://www.imdb.com/title/tt1924396/?ref_=nv_sr_1

 

Καταπληκτικη ταινια αν και προβλεψιμη που ειναι και το μεγαλυτερο της "προβλημα". Ειναι ομως εξαιρετικα καλογυρισμενη με εξαιρετικη αισθηση ατμοσφαιρας και τοπου (ειδικα τα πρωτα 20 λεπτα της ταινιας ειναι εξαιρετικα ενδιαφεροντα απο καθε αποψη) και με εναν Geoffry Rush να κοβει και να ραβει. Δεν υπηρχε αμφιβολια για την ικανοτητα του στο ποσο καλος ηθοποιος ειναι αλλα εδω μαλλον ανεβαζει και αλλο το επιπεδο. Αν η ταινια δεν ηταν τοσο προβλεψιμη θα ηταν απο τα πλεον συγχρονα αριστουργηματα που θα μπορουσε να δει καποιος. 

 

Προσωπικα θα της βαλω ενα 9/10 γιατι απλα καταφερε να με κρατησει μεχρι το τελος ακομα και αν εβλεπα το τι θα γινει χιλιομετρα μακρια. Κατορθωμα για τετοιου ειδους ταινια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The resurrected

Αν και VHS η κόπια μου :-ρ , ξεκίνησε ωραία και εκανε ενα τρελό spike στην σκηνή με τις αναμνήσεις και την φωτιά.
Απο την άλλη ήταν σαν η τόλμη και η γοητεία συνάντησε τον μύθο του καθουλου.
Επίσης, δεν μπορω να τοποθετήσω τον MC στον άξονα καλού και κακού (Χ, χ´)

Όπως και να εχει, σε όλο το universe των συγκεκριμένου genre ταινιών, ήταν αρκετα καλο. Θα μπορούσε να γίνει σειρα.


Whisperer in darkness 2011

Η περισσότερη ταινία ήταν καλή εκτός απο το τέλος που ήταν λιγο trainwreck. Επίσης εχει τα visual elements των mercury men που μου αρέσουν. Βασικά I am very partial to them :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και το The ressurected και το the wisperer in darkness. 

 

Κατα τα αλλα ειδα το the best offer http://www.imdb.com/title/tt1924396/?ref_=nv_sr_1

 

Καταπληκτικη ταινια αν και προβλεψιμη που ειναι και το μεγαλυτερο της "προβλημα". Ειναι ομως εξαιρετικα καλογυρισμενη με εξαιρετικη αισθηση ατμοσφαιρας και τοπου (ειδικα τα πρωτα 20 λεπτα της ταινιας ειναι εξαιρετικα ενδιαφεροντα απο καθε αποψη) και με εναν Geoffry Rush να κοβει και να ραβει. Δεν υπηρχε αμφιβολια για την ικανοτητα του στο ποσο καλος ηθοποιος ειναι αλλα εδω μαλλον ανεβαζει και αλλο το επιπεδο. Αν η ταινια δεν ηταν τοσο προβλεψιμη θα ηταν απο τα πλεον συγχρονα αριστουργηματα που θα μπορουσε να δει καποιος. 

 

Προσωπικα θα της βαλω ενα 9/10 γιατι απλα καταφερε να με κρατησει μεχρι το τελος ακομα και αν εβλεπα το τι θα γινει χιλιομετρα μακρια. Κατορθωμα για τετοιου ειδους ταινια. 

Link.png Site: The Best Offer

 

 

Την ειδα χτες μου ειχε ξεφυγει οταν βγηκε ,εξαιρετικη ταινια σε ολα τα κινηματογραφικα επιπεδα

.Συμφωνω απολυτα με οσα εγραψες τα ιδια ακριβως ηθελα να γραψω και εγω με καλυψες .DOP  αν δεν την εχεις δει (που αμφιβαλλω)  βαλτην στο προγραμμα.

 

 

9/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει τη κριτική μου στο υπάρχον νήμα εδώ και καιρό. Με στεναχωρεί το ότι δε το έχεις προσέξει.

Aδερφε συγνωμη δεν το ειχα προσεξει μηπως μπορεις να  μας πεις τον αριθμο του ποστ να το διαβασουμε και εμεις οι οπαδοι σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aδερφε συγνωμη δεν το ειχα προσεξει μηπως μπορεις να  μας πεις τον αριθμο του ποστ να το διαβασουμε και εμεις οι οπαδοι σου?

Θα μπορούσα αλλά δε θα το κάνω καθώς πιστεύω ότι η αποζημίωση που θα λάβεις αναζητώντας το μόνος σου θα είναι πολύ μεγαλύτερη.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sur la piste du Marsupilami

 

 

πολυ καλυτερο και αστειο απο τα χαζοαστεριξ που γυριζουν... δεν ξερω τιποτα για το αρχικο καρτουν και αν εχει σχεση με την ταινια, παντως η ταινια βλεπεται ευχαριστα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

May - 2002 http://www.imdb.com/title/tt0303361/?ref_=fn_al_tt_1

 

Απο τις πολυ καλες των 2000'. Εξαιρετικη στο ρολο της η Angela Bettis. Ολοκληρη η ταινια εχει ενα creepy feeling και ο τροπος που προσπαθει να ερθει κοντα με τους αλλους η ηθοποιος ειναι αρκετα επιπονος στο να τη βλεπεις και ταυτοχρονα πολυ ρεαλιστικος. Ειναι γαματη ταινια "τρομου" που σε κραταει μονιμα με το συναισθημα του "κατι δεν παει καλα και προκειται να γινει της Ποπης". Ειπα ποσο εξαιρετικη ειναι η κεντρικη ηθοποιος στο ρολο της? 

 

Χαλαρα ενα 8/10 απο εμενα. 

 

47 Ronin - 2013 http://www.imdb.com/title/tt1335975/?ref_=nv_sr_1

 

Για εμενα η ταινια κανει αυτο το οποιο περιμενει κανεις να κανει. Πολυ καλα κοστουμια και τοποθεσιες, πολυ καλη σκηνοθεσια και σκηνες δρασης και μαχης και ενας Reeves που ναι μεν εχει κεντρικο ρολο αλλα ειναι πολυ αποστασιοποιημενος απο τα πλανα εκτος και αν προκειται για μαχη ή plot progress. Ειναι παραμυθι με τα ολα του. Το βασικο του προβλημα ειναι οτι ΟΛΟΙ (πλην του Reeves) οι ηθοποιοι ειναι Ιαπωνες αλλα μιλανε αγγλικα. Ειναι η ιδια φαση με το Forbidden Kingdom που δεν μιλανε κινεζικα και ακουγεται περιεργο. 

 

Εγω θα της βαλω ενα 7/10 παντως και θα πω οτι την ευχαριστηθηκα. 

 

Thor - Dark World

 

Κατα πολυ καλυτερη απο την πρωτη γελοιοτητα. Αξια ταινια της Marvel αν και δεν φτανει ποτε τα επιπεδα των πρωτων 2 X-Men και Avengers ειναι αρκετα καλη και χορταστικη. To κακο της ταινιας ειναι οτι δεν εχει εναν γαματο κακο απο αποψη εξελιξης και παρουσιασης του χαρακτηρα του. Πολυ μακρια δηλαδη απο τον Magneto και Loki ας πουμε (που ειναι κορυφαιος κακος και γαματος ηθοποιος στο ρολο του). Ειναι απλα μονοδιαστατος και αυτο του μειωνει αρκετους βαθμους. 

 

Και αυτην θα την βαλω ενα 7/10 γιατι και αυτην την ευχαριστηθηκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα αλλά δε θα το κάνω καθώς πιστεύω ότι η αποζημίωση που θα λάβεις αναζητώντας το μόνος σου θα είναι πολύ μεγαλύτερη.

 
''Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες oι Deadorganplayers τι σημαίνουν...''
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...