Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειδα το Κοναν 6/10 και ας μην παίζει η Ναταλι... Ο Μομοα μαμαει σαν Κοναν και σε κανει να ξεχνάς τον Αρνι που προσωπικά ποτε δεν συμπαθησα., αν είχε και ενα υποτυπώδες σενάριο θα ηταν πολύ καλύτερη ταινία γιατί τώρα απλώς ειναι μια ταινία που βλέπεται ευχαριστα και τίποτα παραπάνω.. Το side story μου αρεσε αρκετα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rise Of The Planet Of The Apes.

 

Σε γενικές γραμμές πολύ καλή. Οι ηθοποίοι γενικώς σε ρηχά νερά αλλά δε με ενόχλησε αφού δεν ήταν το κέντρο της ταινίας και οι διάλογοι πάνω-κάτω αναμάσημα παρόμοιων ταινιών. Ωστόσο είχε ωραίο ρυθμό και ένα φανταστικό πρωταγωνιστή στο πρόσωπο του Caesar που με εξέπληξε. Πολύ καλή δουλειά από τους υπευθύνους και μπράβο στο σκηνοθέτη που επικεντρώθηκε περισσότερο σ' αυτόν και όχι στο Franco και την (κούκλα όπως πάντα) Pinto. Αν ήταν και καλύτερα εκτελεσμένη η σκηνή της γέφυρας ή δεν υπήρχε καν θα του έβαζα άνετα ένα 8αράκι. Ωστόσο με χάλασε αρκετά για κάποιο λόγο και θα μείνει στο 7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ μετακομίσαμε; Κάποιος μας πουλάει και μας αγοράζει μου φαίνεται. ^_^

 

 

είδα το Shrek Forever After. Έχει γέλιο, έχει εξυπνάδα, και τελικά: έχει κάτι να πει.

 

Λοιπόν, αν αγνοήσουμε εντελώς το Shrek the Third, με το Forever After είναι μια πραγματικά ωραία τριλογία.

 

ξέχασα: είναι λιγάκι υποτιμημένο στο imdb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

limitless

πρωτοτυπο σεναριο, δραση, πολυ καλη ροη και πλοκη, ωραιοι ηθοποιοι..

καιρο ειχα να δω καλη ταινια..

Δεν ηξερα τι να περιμενω και αυτο μαλλον την εκανε καλυτερη!

Μπραβο..

Να την δειτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Killer Elite

Jason Statham Clive Owen Robert De Niro

Πολυ δραση και οι γνωστες υπερβολες

O De Niro κρατειται όμηρος απο Αραβες και ο Statham για να τον σωσει παει να καθαρισει.

6/10

Δεν καταλαβα γιατι υποτιθεται οτι το εργο ηταν το 1980

Μαλλον δεν ειχαν συγχρονα αυτοκινητα για καταστροφη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

La Vita e Bella (1997)

 

Άνετα από τις πιο feel-good ταινίες που έχω δει. Ο Benigni εξαιρετικός όπως και ο πιτσιρικός. Το πρώτο μισό της ταινίας μου άρεσε περισσότερο από το δεύτερο μέχρι τα τελευταία 10 λεπτά που ήμουν μ' ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά όλη την ώρα. Πολύ χάρηκα.

 

Ένα 9/10 από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Killer Elite

Jason Statham Clive Owen Robert De Niro

Πολυ δραση και οι γνωστες υπερβολες

O De Niro κρατειται όμηρος απο Αραβες και ο Statham για να τον σωσει παει να καθαρισει.

6/10

Δεν καταλαβα γιατι υποτιθεται οτι το εργο ηταν το 1980

Μαλλον δεν ειχαν συγχρονα αυτοκινητα για καταστροφη

 

 

 

 

Ειναι βασισμένο σε βιβλίο,σε πραγματικά γεγονότα

 

 

(νομιζω)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Another Earth

Δράμα με πινελιές sci-fi. Αρκετά ενδιαφέρον αν και θα ήθελα να βγει λιγό πιο πολύ προς τα έξω το sci fi στοιχείο που σαν ιδέα ήταν πολύ καλή.

Super ερμηνευτικά η Marling που προσωπικά δε τη γνώριζα.

7,2/10

 

Hanna

Το πρώτο μισάωρο μου άρεσε πολύ, η συνέχεια λιγότερο. Γνώμη μου ότι κάπου έχασε τη ταυτότητά της η ταινία (αν είχε ποτέ).

Βλεπεται πάντως.

6,1/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In Time

 

Του δίνω ένα 8αρακι για το σενάριο και ότι κύλησε η ταινία πολύ ευχάριστα.

Επίσης είναι η πρώτη ταινία που βλέπω τον Justin Timberlake να συμπεριφέρεται σαν ηθοποιός και όχι σαν τραγικός κακομαθημένος τραγουδιστής...

 

8/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In Time

 

Του δίνω ένα 8αρακι για το σενάριο και ότι κύλησε η ταινία πολύ ευχάριστα.

Επίσης είναι η πρώτη ταινία που βλέπω τον Justin Timberlake να συμπεριφέρεται σαν ηθοποιός και όχι σαν τραγικός κακομαθημένος τραγουδιστής...

 

8/10

Η ταινια βγηκε σε σινεμα; η την ειδες απ τον θειο :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινια βγηκε σε σινεμα; η την ειδες απ τον θειο :lol:

 

Σινεμά το έχω κόψει γιατί αν για μια ταινία πρέπει να πληρώνω τα μαλλιοκεφαλα μου και να έχω και την φασαρία από την πιτσιρικαρία....αστο καλύτερα :devil:

Δεν ξέρω για τον θείο :D

Αλλα αν κοιτάξεις σε Ολλανδία μεριά στο πυρηνικό εργοστάσιο :rolleyes: (δεν ξέρω αν με πιάνεις) θα το βρείς σίγουρα ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...