Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Faces in the Crowd.

Αρκετά καλή η ταινία, λίγο αργή, επικεντρώνεται στις ψυχολογικές καταστάσεις.

Το τέλος όμως είναι αρκετά προβλέψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.imdb.com/title/tt1167638/ L' Immortel [2010] 6/10

Μιας και δεν ειμαι φαν του στυλ ''Μαφιοζος προδιδεται, μαφιοζος πυροβολειτε, μαφιοζος αναρρωνει, μαφιοζος εκδικειται, τιποτα δεν μας σωνει'' η ταινια μου φανηκε πολυ μετρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

margin call 2011

εχω δει καλυτερα και στην πραγματικότητα δεν ειπε και τπτ

 

11-11-11

εξυπνη ταινία

που θα μπορουσε να γινει cult

αλλα καποια λαθακια υπηρχανε

οπως πχ η γκομενα στο τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε ρε συ ολα cult τα βρισκεις, στο τελος μπορει και να το πετυχεις :P

 

Εγω προσωπικα παντως την θεωρησα απλα χασιμο χρονου. Ενα ακομα απο τα πολλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Immortals

Χάος/10

 

Πραγματικά απαξιώ να του βάλω καν βαθμολογία.

Εντάξει τα 5 ευρώ του 1+1 δεν τα έκλαψα αλλα η ταινία αν και "χολυγουντιανή" ήταν ένα αισθητικό τερατούργημα.

Πονέσανε τα μάτια μου.

 

Μαύρη μαυρίλα για 2 ώρες λές και έβλεπα το buried, αισθητικά ακαλαίσθητα τα ΠΑΝΤΑ και σκηνοθεσία και σενάριο πρωτοετούς φοιτητή που κόπηκε με 3.

Ναι έχει μερικά εφφέ... ναι είναι "καινούρια"... αλλα αυτό το πράγμα ήταν για γέλια.

Inox ασπίδες (δικέ μου σου νταβάτζωσα την ασπίδα σου), σφυριά του Άρη με στράς... ΜΕ ΣΤΡΑΣ!!! (και απο πότε έχει σφυριά anyway) και punk αποκριάτικα helmets των θεών του beverly hills.Ο Δίας για καμια ρομαντική comedy με το ζόρι. Μόνο ο Θησέας το πάλεψε λίγο αλλα καλώς/κακώς τον επισκίασε όλο το υπόλοιπο έκτρωμα.

 

Και φυσικά αναφερόμαστε σε μέγιστη ιστορική ομελέτα (όχι οτι περίμενα κάτι άλλο).

Να μην παρεξηγηθώ έχει μερικά ωραία σημεία.. έχει και εφφέ για τα 5 ευρώ του κινηματογράφου.. αλλα μέχρι εκεί. Θα μπορούσαν να κάνουν κάτι υπέροχο με τα funds που φαίνεται οτι επένδυσαν, αλλα έκαναν ένα ξεραμένο ξερατό σε κιτρινισμένα μούσια μακροχρόνια άστεγου κάτω απο ετοιμόρροπη γέφυρα στην περίοδο των μουσώνων.

 

Ίσως και να είμαι υπερβολικός δεν ξέρω... αλλα περίμενα κάτι λίγο πιο ανθρώπινο και είδα αυτή την πατάτα. Το μόνο καλό είναι οτι ΚΑΘΕ σκηνή χρίζει σχολιασμού. ΚΑΘΕ σκηνή.. και εύκολα μετατρέπεται σε κωμωδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι βέβαια. Υπάρχει ένας Σταύρος. Βέβαια αυτό το μαθαίνεις σε random στιγμή κάπου προς τα 3/4 της ταινίας όταν των φωνάζουν έτσι. Και αυτό συμβαίνει σε διάφορους χαρακτήρες που πάνε και έρχονται.. Ακόμα και σε "main".

 

Όποιος και να έπαιζε δεν το έσωζε. Πραγματικά δεν ξέρω τι σκεφτόντουσαν. A shitload of money wasted σε κάτι που με ελάχιστο tweaking και με την απουσία εγκεφαλικής σεναριοσκηνοθετικήςOMGπραγματικάπληρώσατεγιαυτότοartwork παράλυσης θα μπορούσε να είναι εν δυνάμει ταινιάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω εκαναν σειρα για τον Hρακλη στα 90ς και τον εκαναν να πηγαινει στον ελευθερο χρονο στα μπαρ της εποχης και να πινει μπιρες με τους κολητους μονο μπεισμπολ δεν τον ειδαμε να παζει τα στρας σε πειραξαν;; :confused: εΙΠΑΜΕ ΟΙ ανθρωποι ειναι ασχετοι απο ελ μυθολογια .τα βγαζουν μονο και μονο για να τα παρουν.Συν και αυτος που επαιχε τον προμηθεα θα παιξει και τον σουπερμαν στη νεα ταινια.Ευχομαι εκει να μη πατωσει το εργακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In Time

 

Του δίνω ένα 8αρακι για το σενάριο και ότι κύλησε η ταινία πολύ ευχάριστα.

Επίσης είναι η πρώτη ταινία που βλέπω τον Justin Timberlake να συμπεριφέρεται σαν ηθοποιός και όχι σαν τραγικός κακομαθημένος τραγουδιστής...

 

8/10

 

Λεω να παω αύριο κινηματογράφο. Αξίζει λες για αίθουσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα από τα πολλά Sci-Fi με πολλά ψέματα ^_^

Δεν έχει τα εφέ που πρέπει να πας στον cinema π.χ. avatar η άλλες πολλές ταινίες

που βασίζονται στα εφέ και μονο(το avatar εξαιρείται από αυτές δεν είναι μονο εφέ :P)...

Αλλα το σενάριο είναι αρκετά πρωτότυπο,έχει και δυο ευχάριστες εκπλήξεις στους ηθοποιούς(σε 3ους ρόλους)και μετά από της χιλιάδες ξανά ζεσταμένες-παιγμένες-μεταλλαγμένες ανούσιες ταινίες,είναι μια χαρά για να σκοτώσεις μιάμιση ώρα από την ζωή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Immortals

Χάος/10

 

Πραγματικά απαξιώ να του βάλω καν βαθμολογία.

Εντάξει τα 5 ευρώ του 1+1 δεν τα έκλαψα αλλα η ταινία αν και "χολυγουντιανή" ήταν ένα αισθητικό τερατούργημα.

Πονέσανε τα μάτια μου.

 

Μαύρη μαυρίλα για 2 ώρες λές και έβλεπα το buried, αισθητικά ακαλαίσθητα τα ΠΑΝΤΑ και σκηνοθεσία και σενάριο πρωτοετούς φοιτητή που κόπηκε με 3.

Ναι έχει μερικά εφφέ... ναι είναι "καινούρια"... αλλα αυτό το πράγμα ήταν για γέλια.

Inox ασπίδες (δικέ μου σου νταβάτζωσα την ασπίδα σου), σφυριά του Άρη με στράς... ΜΕ ΣΤΡΑΣ!!! (και απο πότε έχει σφυριά anyway) και punk αποκριάτικα helmets των θεών του beverly hills.Ο Δίας για καμια ρομαντική comedy με το ζόρι. Μόνο ο Θησέας το πάλεψε λίγο αλλα καλώς/κακώς τον επισκίασε όλο το υπόλοιπο έκτρωμα.

 

Και φυσικά αναφερόμαστε σε μέγιστη ιστορική ομελέτα (όχι οτι περίμενα κάτι άλλο).

Να μην παρεξηγηθώ έχει μερικά ωραία σημεία.. έχει και εφφέ για τα 5 ευρώ του κινηματογράφου.. αλλα μέχρι εκεί. Θα μπορούσαν να κάνουν κάτι υπέροχο με τα funds που φαίνεται οτι επένδυσαν, αλλα έκαναν ένα ξεραμένο ξερατό σε κιτρινισμένα μούσια μακροχρόνια άστεγου κάτω απο ετοιμόρροπη γέφυρα στην περίοδο των μουσώνων.

 

Ίσως και να είμαι υπερβολικός δεν ξέρω... αλλα περίμενα κάτι λίγο πιο ανθρώπινο και είδα αυτή την πατάτα. Το μόνο καλό είναι οτι ΚΑΘΕ σκηνή χρίζει σχολιασμού. ΚΑΘΕ σκηνή.. και εύκολα μετατρέπεται σε κωμωδία.

 

 

Truly , truly outrageous

 

Έλα τώρα που σε χάλασε. Τα παιδιά είναι φαν πασίγνωστου ήρωα. Εσύ ειδικά δεν έπρεπε να παραπονιέσαι για κάτι τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε ρε συ ολα cult τα βρισκεις, στο τελος μπορει και να το πετυχεις :P

 

Εγω προσωπικα παντως την θεωρησα απλα χασιμο χρονου. Ενα ακομα απο τα πολλα...

 

δεν τα βρισκω ολα cult

και ειχε καποια εξυπνα στοιχεια

τωρα αν σου αρεσει

οπως το ειπες δικο σου προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...