Προς το περιεχόμενο

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη;


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ThReSh χα χα καλο..αλλα τωρα συνεχίζουμε και μιλάμε για μία 8600gt..η gts πια..και οι χρονισμοί δεν έχουν τόσο μεγάλη διαφορα ανάμεσα σε 2 ιδιου chip κάρτες...rofl?lol!!καλα ερώτηση είναι αυτη....την asus..δες πόσο κάνει κ η msi είναι η κορυφή για μένα..

 

Δεν κάνουν διαφορά; Δηλαδή το overclocking ο κόσμος το κάνει για την πλάκα του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όχι εγω δεν είπα τίποτα για overclocking cassidy, κι αν το θες έτσι της κάνει overclocking και την φτάνει..2 8600gt έχουμε..εσυ θα έπαιρνες την 256 η την 512 με τα 80mhz πιο κάτω engine clock?..αλλώστε τα mhz τα προσθέτεις με overclocking την μνήμη όχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

mia tetoia karta imo den a3iopoiei ta 512mb...akoma kai stis pio megales analyseis pou upoti8etai oti 8a a3iopoiouse ta perissotera MB frenarontai oi epidoseis ths apo ta upoloipa xarakthristika ths...

 

gia auto proteinw thn 256mb me ta kalytera clocks...

 

h diafora timwn meta3y twintech kai asus einai logo tou onomatos ths asus (plhrwneis marka :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Msi επειδη ειναι msi...αλλα τώρα που θα βγει το dirext 10.1 δεν λέει να πάρεις τοσο ακριβη κάρτα όποια μάρκα κ αν διαλέξεις..

 

ti ennoeis?allo einai to 10.1 apo to 10.0?tha vgoun suntoma kainouries kartes?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο σύντομα δεν το ξέρω..αυτό που σίγουρα ξέρω είναι πως το 10.1 δεν θα υποστηρίζεται από το hardware όσων καρτών έχουν σήμερα μέχρι και το dirext 10..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο σύντομα δεν το ξέρω..αυτό που σίγουρα ξέρω είναι πως το 10.1 δεν θα υποστηρίζεται από το hardware όσων καρτών έχουν σήμερα μέχρι και το dirext 10..

 

ekatsa kai to epsaxa ligo kai vrika auto http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20070815123340.html

 

fainetai oti oi kainouries kartes tha ypostirizoun to dirct x10.1 apla den tha to ekmetaleuontai 100%..Kai mexri na vgoune paixnidia se d10.1 exoume akoa mallon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την GeForce8800 ultra και θέλει να μου πει η microsoft οτι θα είναι άχριστη μέσα σε 3 - 4 μήνες που καλά καλά δεν κυκοφόρησε??? και τη αγόρασα 700 και κάτι ευρόπουλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

pisteuw oti to post tou Ailurou panw sto 8ema tou DirectX (kai posos xronos 8a perasei mexri na doume antistoixa ka8ara DX10 h DX10.1 games) 8a se kalypsei...

 

Εξαρτάται τι ακριβώς καταλαβαίνει κανείς κάτω από D3D10 παιχνίδι. ΄Οταν κυκλοφόρησε η 9700PRO μετά από μικρό χρονικό διάστημα εμφανίστηκαν και τα πρώτα "λεγόμενα" DX9.0 παιχνίδια.

 

Ουσιαστικά ήταν παιχνίδια DX7.0 με μερικούς διάσπαρτους DX9.0 shaders και τίποτα παραπάνω. ΄Οταν ωστόσο εμφανίστηκαν τα πρώτα παιχνίδια με περισσότερο DX9.0 code από τα προηγούμενα (FEAR, Oblivion etc.) τότε πλέον μια R300 ήταν μάλλον για τα μπάζα για αυτά τα παιχνίδια.

 

DX9.0 παιχνίδια με D3D10 paths υπάρχουν και σήμερα ήδη. Για να εμφανιστούν ωστόσο τα πρώτα γνήσια D3D10 παιχνίδια θα πρέπει η πλειοψηφία των υπολογιστών εκεί έξω να έχουν D3D10 επεξεργαστές γραφικών. 2-3 χρόνια ναι μεν, αλλά και πάλι δεν θα είναι καθαρόαιμα D3D10 παιχνίδια. Απολύτως καθαρόαιμα DX9.0 παιχνίδια είναι το Crysis & UT3 σαν παραδείγματα και θα κυκλοφορήσουν ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ μετά την πρώτη DX9.0 GPU.

 

Θέλεις να συζητήσουμε τι ακριβώς συνιστά παραπληροφόρηση και τι μάρκετινγκ σύμφωνα με αυτό που μας δείξει το πρόσφατο παρελθόν;

 

ara xalarwse...mexri na ta doume 8a exeis alla3ei sigoura karta grafikwn panw apo 1 fora...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...