Προς το περιεχόμενο

Ρεκόρ πωλήσεων για το Call of Duty: Modern Warfare 3 σε 24 μόλις ώρες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταρχας στο call δεν ξεπερνα τα 42 fps γιατι μαλλον το εχεις κατεβασει απο το θειο...

 

Το steam emulation δεν εχει καμια σχεση με γραφικα..Απο οπου και αν το βρηκε δεν εχει σχεση. να μιλαμε μονο για αυτα που ξερουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το steam emulation δεν εχει καμια σχεση με γραφικα..Απο οπου και αν το βρηκε δεν εχει σχεση. να μιλαμε μονο για αυτα που ξερουμε.

 

Δεν θα το εγραφα αν δεν ειχα αντιμετωπισει το ιδιο θεμα και εγω...ειναι καποιο bug στην εκδοση του θειου..

κοιτα εδω http://www.insomnia.gr/topic/345263-call-of-duty-modern-warfare-3/page__st__400

post 408 και 413 και 415...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργο αλλα πιθανο.

 

Επισης σου προτεινω να διαβαζεις ποιο προσεκτικα τα posts των αλλων οταν τους λες πως δεν ξερουν γιατι μιλουν..

γιατι δεν ανεφερα οτι αυτο το bug εχει σχεση με τα γραφικα του παιχνιδιου...

Φιλικα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιοτερα ειχα παιξει μονο λιγο CoD, κι αυτο σε νετκαφε με φιλους...

Τωρα που πηρα νεο PC πηρα το BF3 κι επισης δοκιμασα λιγο το MW3 απο το θειο.

 

Σε θεμα γραφικων, κινησης, ηχου κλπ το BF3 ειναι τουλαχιστον 2 σκαλες ανωτερο!!!

Πραγματικα απολαμβανεις την λεπτομερεις και τις εκρηξεις.

Και το MW3 ειναι καλο, αλλα οπως ειπα εχει αρκετη διαφορα.

 

Η κυρια διαφορα ομως ειναι το στυλ του καθε παιχνιδιου.

Το MW3 ειναι πιο πολυ arcade ενω το BF3 εχει πολλα στοιχεια simulation και teamwork.

 

Το καθενα εχει τη δικια του σχολη, αλλα με το BF3 θα απολαυσετε πιο πολυ το νεο σας PC :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επειδή τερμάτισα και τα 2 παιχνίδια μέσα στη βδομάδα που μας πέρασε...

Το Battlefield 3 δε με εντυπωσίασε... Καλό μεν, όχι όμως εντυπωσιακό... Και επίσης, ήταν αρκετά μικρό.

Το Modern Warfare 3 από την άλλη, είναι στο ίδιο επίπεδο όσο αφορά τα γραφικά, αλλά το gameplay του είναι σαφώς καλύτερο από αυτό του BF3... Επίσης, είναι σχεδόν το διπλάσιο σε πίστες από το BF3 (ή τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα).

Εγώ και τα 2 τα έπαιξα σε τσίτα γραφικά (1680x1050) και δεν κολλούσαν (με μια GTX280 και i7 920 @ 3.8GHz), οπότε δε μπορώ να βγάλω συμπέρασμα για το ποιο είναι πιο βαρύ...

Αν βαθμολογούσα τα δύο αυτά games, θα έβαζα στο BF3 7.5 και στο MW3 9.5 .

 

Σε αυτα τα παιχνίδια δεν είναι δυνατόν να μιλάμε για gameplay στο single player, το single player υπάρχει απλά για να υπάρχει ή τελος πάντων για να γίνεται μια προπόνηση..

Το gameplay θα το δεις στο multiplayer κομμάτι του, οπου για αυτο ακριβώς προορίζονται και οι δυο τίτλοι..

Παίξε και τα δυο για κάμποσο χρόνο στο διαδίκτυο και μετά βαθμολόγησε τα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης σου προτεινω να διαβαζεις ποιο προσεκτικα τα posts των αλλων οταν τους λες πως δεν ξερουν γιατι μιλουν..

γιατι δεν ανεφερα οτι αυτο το bug εχει σχεση με τα γραφικα του παιχνιδιου...

Φιλικα παντα

 

Εχει σχεση με το resolution. Με τα models με τα FSAA κλπ κλπ...Με τα γραφικα σχετιζονται ολα αυτα οποτε μαλλον ξερω τι λεω. Το οτι ειναι capped δεν μου λεει κατι εμενα προσωπικα. Αυτο θα μπορουσε να βρισκεται οπουδηποτε.

Επισης ειδα και το γιατι..Ακομα γελαω..

 

ΑΛΛΑ σου οφειλω μια συγγνωμη οποτε καλυτερα να κοιταω πριν μιλησω. :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω τη γνώμη μου κ την εμπειρία μου. Σε θέμα γραφικών, στο BF3 έχουν προσέξει κάποιες λεπτομέρειες παραπάνω από το MW3. Η αλήθεια να λέγετε, έχει "κάπως" καλύτερα γραφικά, άλλα μέχρι εκεί, όχι και τόσο σπουδαία διαφορά.

 

Ναι μικρή διαφορά, χρησιμοποιεί την ιδια μηχανή γραφικών που είχε το MW 1 (ή Call of Duty 4) με direct 9 και ολα τα συναφή, αν για εσένα αυτο λέγεται μικρή διαφορά με το BF 3 την πιο σύγχρονη μηχανή γραφικών που υπάρχει αυτη την στιγμή που μάλιστα είναι στημένη πάνω σε Hardware υπολογίστη και οχι κονσόλας οπως το MW 3 τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ βαθμολογεις το game απο το campaign το θεμα ειναι στο multiplayer

προσωπικα εχω το BF3 περιπου 20 μερες και ειναι πολυ καλο στο multi

το campaign δεν το εχω τρεξει καν

σε λιγο καιρο θα εχω και το MW3 θα μπορω να εχω μια σφαιρικη αποψη

αν και νομιζω πως το BF3 θα ειναι καλυτερο και ποιο πληρες game

λογο οτι υπαρχουν 4 διαφορετικες ειδικοτητες που οσο παιζεις

ξεκλειδονεις πολλα πραγματα

παιρνεις οχηματα tanks,αεροπλανα,ελικοπτερα,zodiac κλπ κλπ

και παρα πολλα αλλα που δεν εχει το MW3

 

Ναι φίλε μου το βαθμολογώ από το Campaign και τα δύο, όχι από το Online... Και να κάνω και μία διόρθωση, το BF3 είναι όντως πιο απαιτητικό σε γραφικά (και λογικό αφού χρησιμοποιεί την Frostbite2), καθώς πρόσεξα ότι δεν ήταν όλα τα γραφικά τσίτα όπως στο MW3... Αλλά και πάλι, το MW3 είναι καλύτερο... Εξάλλου αυτό αποδεικνύεται και από τις πωλήσεις που έκανε το ένα σε σχέση με το άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα παιχνίδια δεν είναι δυνατόν να μιλάμε για gameplay στο single player, το single player υπάρχει απλά για να υπάρχει ή τελος πάντων για να γίνεται μια προπόνηση..

Το gameplay θα το δεις στο multiplayer κομμάτι του, οπου για αυτο ακριβώς προορίζονται και οι δυο τίτλοι..

Παίξε και τα δυο για κάμποσο χρόνο στο διαδίκτυο και μετά βαθμολόγησε τα..

 

Ναι φίλε μου, το ξέρω ότι ο πολύς ο κόσμος κολλάει στο Multiplayer με αυτά τα παιχνίδια και λογικό είναι... Απλά εμένα με ευχαριστεί αρκετά να το παίζω στο pc μου σε solo mode για δύο λόγους: 1) επειδή το κάνω για να περνάνε απλά κάποιες ώρες που έχω ελεύθερες και όχι για να "καώ" και 2) γιατί δεν έχω πληρώσει κάτι αφού το κατεβάζω τσάμπα...

Φιλικά πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα παιχνίδια δεν είναι δυνατόν να μιλάμε για gameplay στο single player, το single player υπάρχει απλά για να υπάρχει ή τελος πάντων για να γίνεται μια προπόνηση..

Το gameplay θα το δεις στο multiplayer κομμάτι του, οπου για αυτο ακριβώς προορίζονται και οι δυο τίτλοι..

Παίξε και τα δυο για κάμποσο χρόνο στο διαδίκτυο και μετά βαθμολόγησε τα..

 

+1000

 

Ερωτηση

 

Αυτα τα καταστηματα που παρεθεσαν τα παιδια με το cd key στα 22.90$ ειναι αξιοπιστα ??

Γιατι αν ειναι να πληρωσω 16ευρω μονο , ειναι τρελη αγορα.

 

Σου δινουν μονο το cd key σωστα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το BF3 δεν μπορει να πάει κόντρα το MW3 σε θέμα FPS...;)

 

Τι εννοάς;

 

 

 

-=-=

 

Προσωπικά πάντα ήμουν με την μεριά του BF franchise (παύση μισού λεπτού να καμαρώσω το προφίσιενσι μου και να αναπολήσω τις ημέρες που πήγαινα φροντιστήριο αγγλικών..:Ρ) διότι το forced teamwork απλά κόβει κώλους και πολύ το γουστάρω, το CoD απλά αντικατέστησε το Counter strike.

 

Και εαν δεν ήταν τόσο φλώρος ο papahlamidas θα έπαιζε BF:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να ήταν και κανα παιχνίδι της προκοπής...

Το single player είναι μικρό, εντελώς γραμμικό και με τα ίδια γραφικά με το προηγούμενο. Άσε που κάθε 5 λεπτά έχει scripted sequences. Εντάξει δεν είναι τραγικό αλλά είναι μια απο τα ίδια και καταντάει κάπως βαρετό. Αλλά όσο η activision πουλάει τόσο καλά θα βγάζει το ίδιο παιχνίδι κάθε χρόνο όπως κάνει και η EA.

To multiplayer είναι επίσης σχεδόν το ίδιο με το περσινό.

Και να σκεφτείς οτι το πρώτο MW ήταν τόσο ανοιχτό και σε άφηνε να κάνεις οτι θέλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανουν και δεν ανεβαζουν τα γραφικα! Ξερουν τι κανουν..

Οι σημερινες κονσολες δεν θα μπορουσαν να ανταπεξερθουν με αξιοπειστα επιπεδα FPS!

Το BF3 ειναι σιγουρα καλητερο σε γραφηκα, αλλα.. 30-31 fps στο xbox!

Ενω το CoD? 40-50 νμζ!

Σιγα μην δεν μπορει ολοκληρη activision να ανανεωσει το graphic engine του CoD!

Απλα περιμέντε να βγουν οι κονσολες 3ης γενιάς! τοτε θα συγκρινουμε αντοικιμενικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...