Προς το περιεχόμενο

Ρεκόρ πωλήσεων για το Call of Duty: Modern Warfare 3 σε 24 μόλις ώρες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτα τα καταστηματα που παρεθεσαν τα παιδια με το cd key στα 22.90$ ειναι αξιοπιστα ??

Γιατι αν ειναι να πληρωσω 16ευρω μονο , ειναι τρελη αγορα.

 

Σου δινουν μονο το cd key σωστα ?

 

Εγώ σήμερα πήρα ένα στα $24,50 και προς το παρον δεν εχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα κανουν και δεν ανεβαζουν τα γραφικα! Ξερουν τι κανουν..

Οι σημερινες κονσολες δεν θα μπορουσαν να ανταπεξερθουν με αξιοπειστα επιπεδα FPS!

Το BF3 ειναι σιγουρα καλητερο σε γραφηκα, αλλα.. 30-31 fps στο xbox!

Ενω το CoD? 40-50 νμζ!

Σιγα μην δεν μπορει ολοκληρη activision να ανανεωσει το graphic engine του CoD!

Απλα περιμέντε να βγουν οι κονσολες 3ης γενιάς! τοτε θα συγκρινουμε αντοικιμενικα!

 

Ε τοτε με αυτη τη λογικη μη μας πουλανε καρτες γραφικων και υπολογιστες...ή ας βγαζουν games μονο για κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοάς;

 

 

 

-=-=

 

Προσωπικά πάντα ήμουν με την μεριά του BF franchise (παύση μισού λεπτού να καμαρώσω το προφίσιενσι μου και να αναπολήσω τις ημέρες που πήγαινα φροντιστήριο αγγλικών..:Ρ) διότι το forced teamwork απλά κόβει κώλους και πολύ το γουστάρω, το CoD απλά αντικατέστησε το Counter strike.

 

Και εαν δεν ήταν τόσο φλώρος ο papahlamidas θα έπαιζε BF:P

Στο steam υπάρχουν στατιστικά με πόσοι παίχτες παίζουν cod κλπ μέχρι το black ops που είχα δει το counter strike είχε πολυ περισσότερο κόσμο και μάλιστα το counter strike source. Το cod δε νομίζω ποτε ότι θα ξεπεράσει το πανάρχαιο counterstrike... Προσωπικά το cod το έβλεπα ποιο εύκολο λόγου ότι κάνεις ποιο εύκολα πολλα kills και λόγω ότι ο στόχος είναι τεράστιος. Cod=easy mode spiritor lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελατε τωρα.... μην συγκρινετε το bf3 με το mw3 σε θεμα γραφικών ...... το BF3 ειναι σαφώς ανωτερο.... βεβαια το mw3 δεν πεζετε στον τομεα του gameplay.

Άλλη μια διαφορα σε αυτα τα 2 παιχνιδια ειναι οι πιστες... στο bf3 οι πιστεσ ειναι τεράστιες αρα πιο ρεαλιστικες σε θεμα πολεμου των 2 μεγαλων δυναμεων. Το mw3 ειναι πιο fast playing επιδη οι πιστες ειναι πολυ μικροτερες!

 

Γενικα τα στιλ τον παιχνιδιων διαφερουν πολυ!

 

Στο steam υπάρχουν στατιστικά με πόσοι παίχτες παίζουν cod κλπ μέχρι το black ops που είχα δει το counter strike είχε πολυ περισσότερο κόσμο και μάλιστα το counter strike source. Το cod δε νομίζω ποτε ότι θα ξεπεράσει το πανάρχαιο counterstrike... Προσωπικά το cod το έβλεπα ποιο εύκολο λόγου ότι κάνεις ποιο εύκολα πολλα kills και λόγω ότι ο στόχος είναι τεράστιος. Cod=easy mode spiritor lol

φιλε μου τα CS δεν εχουν καθολου πωλησεισ ... σε σχεση με τους χρηστεσ που παιζουν αυτην την στιγμη.... το 30% των χρηστων.... ειναι με κρακαρισμενο παιχνιδι και private servers....οποτε ... η αιταρια παπαλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά μου συγκρίνεται το MWF με το bf3...όταν το bf3 έχει jet,ελικόπτερα,tank, οχήματα προσωπικού και 64 άτομα σε μια πίστα το mwf τι έχει? Τα 3 Μουυυ που λέει και η Q??Το mwf ήταν παιχνιδάρα πριν κάτι χρόνια .... τώρα πάλιωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανουν και δεν ανεβαζουν τα γραφικα! Ξερουν τι κανουν..

Οι σημερινες κονσολες δεν θα μπορουσαν να ανταπεξερθουν με αξιοπειστα επιπεδα FPS!

Το BF3 ειναι σιγουρα καλητερο σε γραφηκα, αλλα.. 30-31 fps στο xbox!

Ενω το CoD? 40-50 νμζ!

Σιγα μην δεν μπορει ολοκληρη activision να ανανεωσει το graphic engine του CoD!

Απλα περιμέντε να βγουν οι κονσολες 3ης γενιάς! τοτε θα συγκρινουμε αντοικιμενικα!

8ης γενιας θες να πεις... το gaming δεν ξεκινησε με το ps2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τα φτηνά ρωσο-serials για το MW3, έχουμε κάτι αντίστοιχο για το BF3;

 

edit: Άκυρο, βρήκα ήδη κάμποσα (gamekeystore, cdkeyshere κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτυχημενο παιχνιδι θεωριται αυτο που εχει Χ πωλησεις ή αυτο που εχει Χ ατομα να το παιζουν ακομα και αν "παλιοσε"?οπως π.χ. τα online games οπως l2 και αλλα, ποιος θα ηταν επιτυχημενος σερβερ? ο "Α" που εχει 50 ατομα (παραδειγμα) ή ο "Β" που εχει 100?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τοτε με αυτη τη λογικη μη μας πουλανε καρτες γραφικων και υπολογιστες...ή ας βγαζουν games μονο για κονσολες.

 

Μηπως πολυ απλα θα πρεπει να συμβαδιζουν τα γραφικα με της επηδοσεις που ειναι κατα τον μεγαλητερο μερος διαθεσημες?

Σκέπσου οτι ακόμα και το black ops ήθελε ενα ΠΟΛΥ πιο πολυ δυνατο PC ακομα και απο το ακριβος προυγούμενο CoD Mw2!

 

Bravo και παλι Bravo @Activision που μπορεις να πεξεις MW3 σε PC που δεν σηκωνει Black ops

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα που έγινε φέτος με το COD πρέπει να είναι η μεγαλύτερη απάτη στην ιστορία του gaming. Μοσχοπούλησαν ως καινούριο, το ίδιο παιχνίδι που είχαν βγάλει πριν 3 χρόνια.

Κάτι τα πληρωμένα reviews (βλέπε IGN), κάτι το βαρύ όνομα που κουβαλάει, λογικό ήταν στο τέλος να την πατήσουν τόσοι πολλοί gamers.

Νομίζω το user score που έχει πάρει στο metacritic τα λέει όλα. 2,7 στα 10 με πάνω από 3100 ψήφους.

Κανείς δεν πρέπει να χαίρεται για αυτό το ρεκόρ κανονικά, ακόμα και τα πιο μεγάλα fanboys του cod. Μόνο κακό κάνει στην σειρά αυτό το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα που έγινε φέτος με το COD πρέπει να είναι η μεγαλύτερη απάτη στην ιστορία του gaming. Μοσχοπούλησαν ως καινούριο, το ίδιο παιχνίδι που είχαν βγάλει πριν 3 χρόνια.

Κάτι τα πληρωμένα reviews (βλέπε IGN), κάτι το βαρύ όνομα που κουβαλάει, λογικό ήταν στο τέλος να την πατήσουν τόσοι πολλοί gamers.

Νομίζω το user score που έχει πάρει στο metacritic τα λέει όλα. 2,7 στα 10 με πάνω από 3100 ψήφους.

Κανείς δεν πρέπει να χαίρεται για αυτό το ρεκόρ κανονικά, ακόμα και τα πιο μεγάλα fanboys του cod. Μόνο κακό κάνει στην σειρά αυτό το πράγμα.

 

Θα συμφωνησω απολυτως. Το παιχνιδι πρεπει να αντιμετωπιστει σαν ενα expansion pack του MW2. ομορφοι χαρτες, ωραια οπλα, παρα πολυ ωραιο το καινουργιο συστημα με τα ξεκλειδωματα Perks κλπ, αλλα τα γραφικα ειναι 2 χρονων πισω, ο ηχος μετριοτατος και το παιχνιδι σου δινει συνεχεια την αισθηση οτι το εχεις ξαναπαιξει κατι χρονια πριν.

 

Φυσικα αυτο εχει και ενα θετικο, μια και ειναι παρα πολυ ελαφρυ εν ετη 2011, καμια σχεση με το BF3 η το Rage που δοκιμασα.

 

Οπως εγραψα και στο thread του MW3, κατα την γνωμη μου αυτο ειναι το τελος εποχης για το COD. τα εγραψαν στον κοκκορα, και με το BF3 να κανει τεραστια βηματα μπροστα, και στο παιχνιδι αλλα και στο μαρκετινγκ, ηρθε η ωρα να παρει την πρωτοπορια. Αν συνεχισουν ετσι, του χρονου (ειδικα με τον τιτλο να βγαινει απο την Treyarch) η σειρα BF θα κανει ματ..

 

Υ.Γ. αν πιασω τον #@$@#$@%#@ ηλιθιο που συνεχισε το συστημα χωρις σερβερ και με 1 παικτη host, θα τον πνιξω με τα ιδια μου τα χερια. Ηλιθιοι!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο θα μου δωσει ενας φιλος μου το BF3 και το MW3.τα σηκωνει το λαπτοπ της υπογραφης μου?

 

Το mw3 νομιζω και με σχεδον ολα τερμα θα σου πηγαινει μια χαρα...το bf3 ομως με low settings κατι μπορει να γινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως πολυ απλα θα πρεπει να συμβαδιζουν τα γραφικα με της επηδοσεις που ειναι κατα τον μεγαλητερο μερος διαθεσημες?

Σκέπσου οτι ακόμα και το black ops ήθελε ενα ΠΟΛΥ πιο πολυ δυνατο PC ακομα και απο το ακριβος προυγούμενο CoD Mw2!

 

Bravo και παλι Bravo @Activision που μπορεις να πεξεις MW3 σε PC που δεν σηκωνει Black ops

 

Ε γιαυτο σου λεω ας πουλανε μονο console games και να μη πουλανε καρτες γραφικων οσο 2 xbox.

Εγω προσωπικα αλλο console port για PC δεν ξαναπαιρνω. Και μιας και αναφερες το BOPS, αυτο το παιχνιδι ηταν ενα μεγαλο αστειο, μετα απο ενα χρονο κυκλοφοριας αμφιβαλλω εαν βγαλαν κανενα patch που εστω να φτιαχνει το ping meter. Πηρανε ενα φανταστικο game το MW1 που ειχε dedicated servers,customized servers,ladders κτλ κτλ και βγαλανε ισως το πιο ωραιο multiplayer game( απο θεμα gameplay,πιστες,fun κτλ) το mw2, καταστρεφοντας βγαζοντας dedicated servers και punkbuster και το μονο που καταφεραν ειναι να γεμισει ο κοσμος cheateria και να παρακαλας να μπει κανενας καλος host. Tο χαλι συνεχιζεται βγαζοντας το BOPS που απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας ειχε προβλημα με τα textures αν θυμαμαι καλα, ξαναεμφινοζονται οι dedicated servers αλλα με περιορισμενο admin !!. δλδ οτι νανε.

 

PS: Μιας και το θυμηθηκα!! Αγοραζεις και mappack με 3 πιστες με 15Ε που ειναι remake πιστων παλαιοτερων εκδοσεων.

 

Αν εσυ το λες μπραβο οκ, εγω παω πασο και το λεω κοροιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...