Προς το περιεχόμενο

Ρεκόρ πωλήσεων για το Call of Duty: Modern Warfare 3 σε 24 μόλις ώρες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το πράγμα που έγινε φέτος με το COD πρέπει να είναι η μεγαλύτερη απάτη στην ιστορία του gaming. Μοσχοπούλησαν ως καινούριο, το ίδιο παιχνίδι που είχαν βγάλει πριν 3 χρόνια.

Κάτι τα πληρωμένα reviews (βλέπε IGN), κάτι το βαρύ όνομα που κουβαλάει, λογικό ήταν στο τέλος να την πατήσουν τόσοι πολλοί gamers.

Νομίζω το user score που έχει πάρει στο metacritic τα λέει όλα. 2,7 στα 10 με πάνω από 3100 ψήφους.

Κανείς δεν πρέπει να χαίρεται για αυτό το ρεκόρ κανονικά, ακόμα και τα πιο μεγάλα fanboys του cod. Μόνο κακό κάνει στην σειρά αυτό το πράγμα.

Αυτός είναι και ο λόγος που -αρχικά- θα αγοράσω το BF3. Το CoD όσο καλό και να φαίνεται εκ πρώτης όψεως, δεν νομίζω να έχει σημαντικές διαφορές από το MW2 (το οποιο είχα λιώσει στο Steam). Αντιθέτως έχω χρόνια να παίξω BF και πιστεύω πως η σειρά έχει εξελιχθεί αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οποιος συγκρινει το multi του BF3 (η ακομα και του BFBC2) με του MW3 (η οποιουδηποτε COD) πραγματικα δεν ξερει να παιζει παιχνιδια!Το COD 4 modern warfare ηταν πολυ καλο!Αλλα απο τοτε εχουν περασει ποσα χρονια και ολα τα παιχνιδια που βγαζουν απο κει και περα ειναι ιδια οπως και το MW3 !!! Το campaign δεν εχει να κανει για το πιο παιχνιδι ειναι καλυτερο.Γιατι λαμβανει την μικροτερη βαρυτητα.Στο BF3 δεν εδωσαν καν σημασια στο campaign γιατι το multi ειναι το θεμα και η καινοτομια.(ολο αυτο το gameplay που προσφερει το BF3 δεν υπαρχει πραγματικα!Καλυτερο fps απλα) Τα COD ειναι μονο γνωστα τιποτα αλλο. Αυτο δεν τα κανει και καλυτερα παιχνιδια ! Ουτε καν,τον "αγωνα" στο gameplay (οχι στις πωλησεις) τον εχασαν ηδη απο το BFBC2 και απο το KZ3!Οποιος πραγματικα ξερει απο games ξερει και παιζει BF3.

Ολα αυτα γι'αυτους που λενε μλκιες για το πιο παιχνιδι ειναι καλυτερο...ΑΑΑ!!Και κατι τελευταιο...Το BF3 παιζει να χει τα καλυτερα γραφικα ακομα και απο crysis οποτε μην το συγκρινετε καν με το MW3,ουτε στα γραφικα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε παιδια ενταξει. Εγώ προσωπικά το MW3 το αγαπώ.Μολις το τερματισα και απλα εχει και γαμώ το σενάριο και ειναι σαν ταινια που αυτο στο BF3 δεν το βλεπεις σιγουρα. Και ενταξει καποιοι το παιζουν για την συνεχεια του παιχνιδιου (οπως εγω). Δεν ειναι ντε και καλα το multi που κανει την διαφορα. Επιπλεον αν το δεις πιο γενικα τι αλλο πλεον να βγαλουνε σε θεμα δρασης, τα εχουν εξαντλησει ολα τα θεματα xD.

 

Α ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΦΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

 

Ερωτηση

 

Αυτα τα καταστηματα που παρεθεσαν τα παιδια με το cd key στα 22.90$ ειναι αξιοπιστα ??

Γιατι αν ειναι να πληρωσω 16ευρω μονο , ειναι τρελη αγορα.

 

Σου δινουν μονο το cd key σωστα ?

Φυσικά είναι αξιόπιστα.

Δεν κάνουν τπτ λιγότερο απο το να σου πουλάνε το παιχνιδί.

Οταν το αγοράσεις σου στέλνουν φωτογραφία του κουτιού με το Serial,οχι απλά έναν κωδικό.

Απλα δεν παραλαμβάνεις το κουτί.

 

Πηρα εχτές σε φίλο το BF3 στα 17.9€ χωρίς κανένα πρόβλημα,μου ήρθε το κλειδι στην μία ώρα.

Η διαφορά είναι οτι η έκδοσή είναι Ρωσική και κάνεις μια μετρατοπή στο Root του παιχνιδιού (σου στέλνουν αναλυτικές οδηγίες) για την αλλαγή γλώσσας.

 

Προσωπικά σε αυτές τις τιμές,αγοράστε παιδιά και στηρίξτε τα παιχνίδια που σας αρέσουν για να δούμε και καλύτερα στην συνέχεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως, λεω, μηπως, ο τιτλος επρεπε να γραφει "Ρεκορ 10χρονων πανκοσμιως" :D

 

Περα απο την πλακα, θα το παρω να δω τι αλλο σκευτηκαν παλι για να..."εμπλουτησουν" (?!) το story του Modern Warfare.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά είναι αξιόπιστα.

Δεν κάνουν τπτ λιγότερο απο το να σου πουλάνε το παιχνιδί.

Οταν το αγοράσεις σου στέλνουν φωτογραφία του κουτιού με το Serial,οχι απλά έναν κωδικό.

Απλα δεν παραλαμβάνεις το κουτί.

 

Πηρα εχτές σε φίλο το BF3 στα 17.9€ χωρίς κανένα πρόβλημα,μου ήρθε το κλειδι στην μία ώρα.

Η διαφορά είναι οτι η έκδοσή είναι Ρωσική και κάνεις μια μετρατοπή στο Root του παιχνιδιού (σου στέλνουν αναλυτικές οδηγίες) για την αλλαγή γλώσσας.

 

Προσωπικά σε αυτές τις τιμές,αγοράστε παιδιά και στηρίξτε τα παιχνίδια που σας αρέσουν για να δούμε και καλύτερα στην συνέχεια :)

Τσίμπησα ένα key από cdkeyshere, στα 18,9 ευρώπουλα. Άργησαν λίγο να το στείλουν, έκαναν ακριβώς 3 ώρες αλλά σε λίγο αρχίζει το λιώσιμο *τρίψιμο χεριών*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά είναι αξιόπιστα.

Δεν κάνουν τπτ λιγότερο απο το να σου πουλάνε το παιχνιδί.

Οταν το αγοράσεις σου στέλνουν φωτογραφία του κουτιού με το Serial,οχι απλά έναν κωδικό.

Απλα δεν παραλαμβάνεις το κουτί.

 

Πηρα εχτές σε φίλο το BF3 στα 17.9€ χωρίς κανένα πρόβλημα,μου ήρθε το κλειδι στην μία ώρα.

Η διαφορά είναι οτι η έκδοσή είναι Ρωσική και κάνεις μια μετρατοπή στο Root του παιχνιδιού (σου στέλνουν αναλυτικές οδηγίες) για την αλλαγή γλώσσας.

 

Προσωπικά σε αυτές τις τιμές,αγοράστε παιδιά και στηρίξτε τα παιχνίδια που σας αρέσουν για να δούμε και καλύτερα στην συνέχεια :)

 

Ε ναι σε τετοιες τιμες ειναι σουπερ αγορα..

Ειμαι και γω ετοιμος να το αγορασω.

 

Υποστηριζουν Paypal ολα αυτα ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό που χρησιμοποίησα έκανα την αγορά με PAYPAL ;)

 

 

Παιδίά είναι αξιόπιστοί οι κωδικοί η υπάρχει περίπτωση να κλειδώσουν? Ενοώ, πόσο ''νομιμη'' είναι αυτή η ιστορία???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδίά είναι αξιόπιστοί οι κωδικοί η υπάρχει περίπτωση να κλειδώσουν? Ενοώ, πόσο ''νομιμη'' είναι αυτή η ιστορία???

http://www.insomnia.gr/topic/426363-russian-legal-cd-keys/page__pid__4389701__st__20#entry4389701

γίνεται συζήτηση εδώ για αυτόν τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος συγκρινει το multi του BF3 (η ακομα και του BFBC2) με του MW3 (η οποιουδηποτε COD) πραγματικα δεν ξερει να παιζει παιχνιδια!Το COD 4 modern warfare ηταν πολυ καλο!Αλλα απο τοτε εχουν περασει ποσα χρονια και ολα τα παιχνιδια που βγαζουν απο κει και περα ειναι ιδια οπως και το MW3 !!! Το campaign δεν εχει να κανει για το πιο παιχνιδι ειναι καλυτερο.Γιατι λαμβανει την μικροτερη βαρυτητα.Στο BF3 δεν εδωσαν καν σημασια στο campaign γιατι το multi ειναι το θεμα και η καινοτομια.(ολο αυτο το gameplay που προσφερει το BF3 δεν υπαρχει πραγματικα!Καλυτερο fps απλα) Τα COD ειναι μονο γνωστα τιποτα αλλο. Αυτο δεν τα κανει και καλυτερα παιχνιδια ! Ουτε καν,τον "αγωνα" στο gameplay (οχι στις πωλησεις) τον εχασαν ηδη απο το BFBC2 και απο το KZ3!Οποιος πραγματικα ξερει απο games ξερει και παιζει BF3.

Ολα αυτα γι'αυτους που λενε μλκιες για το πιο παιχνιδι ειναι καλυτερο...ΑΑΑ!!Και κατι τελευταιο...Το BF3 παιζει να χει τα καλυτερα γραφικα ακομα και απο crysis οποτε μην το συγκρινετε καν με το MW3,ουτε στα γραφικα.....

Οποιος πραγματικα ξερει απο games, ξέρει ότι τα γραφικά δεν αποτελεί πάνω από το 5% της αξιολόγισης σε ένα παιχνιδι, ξέρει ότι το single player αποτελεί τουλάχιστον το 35% γιατί αποτελεί και το 70% του χαρακτήρα ενώς game, και ξέρει να εκτειμάει ΟΛΑ τα games χωρής να γίνετε funboy 3-4 παιχνιδιων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποιος συγκρινει το multi του BF3 (η ακομα και του BFBC2) με του MW3 (η οποιουδηποτε COD) πραγματικα δεν ξερει να παιζει παιχνιδια!Το COD 4 modern warfare ηταν πολυ καλο!Αλλα απο τοτε εχουν περασει ποσα χρονια και ολα τα παιχνιδια που βγαζουν απο κει και περα ειναι ιδια οπως και το MW3 !!! Το campaign δεν εχει να κανει για το πιο παιχνιδι ειναι καλυτερο.Γιατι λαμβανει την μικροτερη βαρυτητα.Στο BF3 δεν εδωσαν καν σημασια στο campaign γιατι το multi ειναι το θεμα και η καινοτομια.(ολο αυτο το gameplay που προσφερει το BF3 δεν υπαρχει πραγματικα!Καλυτερο fps απλα) Τα COD ειναι μονο γνωστα τιποτα αλλο. Αυτο δεν τα κανει και καλυτερα παιχνιδια ! Ουτε καν,τον "αγωνα" στο gameplay (οχι στις πωλησεις) τον εχασαν ηδη απο το BFBC2 και απο το KZ3!Οποιος πραγματικα ξερει απο games ξερει και παιζει BF3.

Ολα αυτα γι'αυτους που λενε μλκιες για το πιο παιχνιδι ειναι καλυτερο...ΑΑΑ!!Και κατι τελευταιο...Το BF3 παιζει να χει τα καλυτερα γραφικα ακομα και απο crysis οποτε μην το συγκρινετε καν με το MW3,ουτε στα γραφικα.....

 

Ρε παιδιά εδώ μπήκαν για κάτι συγκεκριμένο για το θέμα πωλήσεις.

Για κραξιμο υπάρχει το κανονικό θέμα.

Τώρα για αυτα που λες ια πω μόνο κάτι.

Λοιπόν ένας gamer λέγεται έτσι γιατί παίζει πολύ γαι πολλά παιχνίδια.άρα δεν έχει ννηααχαττν που λες.δεύτερον όλα είναι θέμα ,ας πούμε για τους 2 αυτούς τίτλους,το πόσο θέλει να ασχοληθεί κάποιος και τι χρόνο έχει.

Εγώ θα ήθελα να ασχοληθώ με το bf3 αλλά δεν εχω χρόνο να παίζω με της ώρες.να μπαίνω να ψάχνω από που μου ήρθε η σφαίρα και τα λοιπά.ενώ με κολ μπαίνεις παίζεις μιας και ποιο απλό και τελος.

Δεν είναι θέμα γραφικών και το βασικότερο είναι ον gameplay

Επεξ/σία από kinitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...