Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ για την απάντηση, Killik. Στον driver των Intel graphics υπάρχει σχετική επιλογή μόνο για το OpenGL, όχι για Direct3D. Αν και δε νομίζω να επηρεάσει, το δοκιμάζω, thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπέρδεμα! Στο σημείο που λες, το VSync ήταν ήδη disabled. Το κάνω enable, μπας και...

 

Edit: Χαζομάρα δική μου. Δεν ήταν disabled το VSync. Ήταν disabled η επιλογή "Disable GPU VSync", δηλαδή..."don't disable VSync". F***in' double negatives! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απενεργοποίηση του VSync όχι μόνο δεν έλυσε το πρόβλημα, αλλά προκάλεσε περισσότερα: Δεν εμφανίζονται τα radiobuttons στις ιστοσελίδες (το ανακάλυψα όταν προσπάθησα να προσθέσω συνδρομή σε ένα topic εδώ στο forum) και εξαφανίστηκε το decoration (το βελάκι) από τα κουμπιά «πάνω», «κάτω», «δεξιά» και «αριστερά» της οριζόντιας και της κάθετης scrollbar!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ενώ ο google chrome μου λειτουργούσε άψογα, ξαφνικά μετά από κάποιο σημείο άρχισε να τρώει κολλήματα...οι καρτέλες ανοίγουν αλλά αργούν να φορτώσουν το περιεχόμενο της σελίδας, και γενικά οι καρτέλες κολλάνε όταν ανοίγει μια καινούργια σελίδα....πολλές φορές έχει τύχει να μου βγάλει και το εξής error: η οδηγια στο 0χ6a9e502d αναφέρθηκε στη μνημη στο 0χ00000538 η μνημη δεν ηταν δυνατο να ειναι read.καντε κλικ στο κουμπι οκ για να τερματιστει το προγραμμα

 

ξέρει κανείς τι συμβαίνει;μόνο στον chrome συμβαίνει αυτό....κατα τ'άλλα ο υπολογιστής μου δεν παρουσιάζει κάποιο άλλο κόλλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και σε εμένα το κάνει. Όταν τον ανοίγω παίρνει κανά λεπτό να μου φορτώσει το 'speedial'. Αλλά και url να βάλω του παίρνει κανενα δίλεπτο να μου το φορτώσει.

 

Τα'χουν $#@^ώσει όλοι οι browsers. Τουλάχιστον με τη σύνθεση μου. (ΙΕ κολλάει τραγικά / Firefox ψιλοκολλάει αλλά βελτιωθηκε τελευταία / Opera μάλλον ο καλύτερος αλλά δε μου εμφανίζει σωστά κάποιες σελίδες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

papias αυτο δεν ειναι φυσιολογικο ψαξου και αλλου

 

btw μαγκες βοηθαει πολυ να στησετε ενα ramdrive και να στειλετε εκει την cache του chrome και τα temp των win

 

 

right-click your Chrome shortcut, click Properties, and then in the field labeled "Target:", make it look something like this:

 

"...chrome.exe" --disk-cache-dir="CACHE_DIR" --disk-cache-size=N

 

Where 'CACHE_DIR' is the new cache location, and 'N' is the cache size limit, in bytes.

 

 

free ram drive

 

http://memory.dataram.com/products-and-services/software/ramdisk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις τι γίνεται με τον chrome? Κάθε φορά που διαγράφω το φάκελο με το User profile μου (πως τελοσπάντων το λένε) και τον ξανααρχίσω πάει σφαίρα. Αυτό χρειάζεται κάθε μήνα περίπου.

 

Πιστεύω φταίει και ο υπολογιστής με Vista, 2gb, τα 10gb ελεύθερου δίσκου και το format που δεν έχω κάνει ποτέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...