Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για αρχη βαλε windows 7 και θα ειναι σαν να εκανες αναβαθμιση το πισι σου

 

μετα βαλε αλλα 2 gb ram η και περισσοτερο τωρα που οι τιμες ειναι χωμα

 

και μετα κανε και οσα σου εγραψα παραπανω και θα δεις μεγαααααλη διαφορα γενικοτερα οχι μονο στον chrome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα το κοιτάξω για τα 7αρια. Απλά φοβάμαι να βάλω 'περίεργες' εκδόσεις άσε που ο υπολογιστής είναι ακόμα όπως τον αγόρασα (/ποτέ format κλπ).

 

Μου είπε κάποιος φίλος ότι έχει από το πανεπιστήμιο κάποιo επίσημο license key της MS το οποίο δε χρειάζεται οπότε ίσως είναι ευκαιρία.

 

Σ'ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Η κόρη μου με ρωτά ποιό είναι το πιό καλό παιχνίδι από το chrome web store, αλλά βαριέμαι να ψάχνω. Ποιό ή ποιά είναι τα καλύτερα να τα παίζει στο netbook της?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό Chrome στο EeePC του αδερφού μου και παρατήρησα δύο πολύ ενοχλητικά προβλήματα:

 

1. Έχοντας στο υπόβαθρο ανοικτό και παγωμένο έναν video player, κατά διαστήματα συμβαίνει όταν σκρολλάρω μία σελίδα στον Chrome να μου εμφανίζει στο viewport του ένα artifact που είναι ακριβώς αντίτυπο της seek bar του video player. Άλλες φορές σε ένα σημείο μόνο, άλλες σε πολλαπλά (σαν πολλά evil twins που με περικυκλώνουν! :lol: )

 

 

13.0.782.112 m σε Windows XP SP3.

 

Έχω την Dev έκδοση σε XP και μου συμβαίνει και μένα συνέχεια γιατί έχω μονίμως τον AIMP να παίζει από πίσω. Δε με απασχόλησε ποτέ μέχρι που το ανέφερες :P

Αν βρεις λύση, πόσταρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον FF οταν πατουσα να κατεβασω ενα αρχειο και ανοιγε το μενου για αποθηκευση ειχε επιλογη και για τον Free Download Manager.Στον Chrome πως θα το κανω αυτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπιστευτο προβλημα με το search στο Chrome.!!

 

εφτιαξα ενα καινουργιο καθαρο profile για το chrome v13 και πριν λιγο παρατηρησα το εξης παραδοξο:

αν χρησιμοποιησω το omnibox με default search engine την google.com που διαθετει ηδη το chrome,και κανω search ελληνικες λεξεις με πεταει στην εξης σελιδα του google:

 

http://www.google.com/webhp

 

η οποια ειναι σχεδον σαν την αρχικη σελιδα του google.com αλλα χωρις search results.

 

αν χρησιμοποιησω αγγλικες λεξεις,το default google search στο omnibox δουλευει μια χαρα.

αν χρησιμοποιησω ελληνικες λεξεις με τις αλλες search engines του chrome,imdb,youtube,wikipedia,google.gr,google images,etc, δουλευουν απολυτως σωστα.

 

η πλακα ειναι οτι το παλιο profile του chrome,που ειναι γεματο addons,plugis,ρυθμισεις κτλ δεν παρουσιαζει τετοια συμπεριφορα.

κανω κανονικα search με ελληνικες λεξεις χρησιμοποιωντας την default google.com search engine στην omnibar.

 

συγκρινα τις ρυθμισεις αναμεσα στα δυο profiles,μετεφερα και την search engine απο το παλιο profile στο νεο,εσβησα cookies,cache,history,εβαλα λογαριασμο στο google,χρησιμοποιησα το /ncr για να μη γινεται country redirect,εψαξα για ιους,trojans,rootkits,τκλ

αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο: ο chrome με το καινουργιο,πεντακαθαρο profile,δεν βγαζει αποτελεσματα αναζητησης αν κανω search με ελληνικες λεξεις στην omnibar με default την google.com engine.

 

Πως γινεται αυτο;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nεος στον chrome. Πως γινεται να μην τρωει κολληματα με τα πιστοποιητικα και τα ssl? Δεν μου εμφανιζει εικονες απο σελιδες και κανει την δομη οπως να΄ναι. Τι να κοιταξω στις ρυθμισεις? Δεν βρηκα κατι που να μου δωσει λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα με τα ξαφνικα κρασαρισματα του φλας, προκειται να διορθωθει ποτε; Ειναι σπαστικο να εχω ανοικτα 10 ταμπς και ολα να κλεινουν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα την τελευταια εκδοση και μου φανηκε πολυ πιο γρηγορος απο τον Firefox

2 αποριες μονο

1) θελω να βαλω το μενου επανω Αρχειο Εργαλεια Σελιδοδεικτες.....οπως του firefox

2) Θελω να μπορω να οριζω αν καθε link που παταω ανοιγει σε νεο tab η window

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...