Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

KATEΠΕΙΓΟΝ.

 

ενεργοποιησα το html5 mode στο youtube.αυτο ειναι καλο γιατι επιτελους μπορω να παιζω τα flash βιντεα στο chrome χωρις να κολανε λογω του αχρηστου custom chrome flash plugin.

το προβλημα ειναι οτι οπως ειναι λογικο,το flashblock addon δεν δουλευει με αποτελεσμα τα βιντεος να ξεκινανε αμεσως.Υπαρχει καποιος τροπος να απενεργοποιησω το autoplay στα html5 youtube videos? η και γενικοτερα το autoplay για ολα τα html5 videos?

καποιο αντιστοιχο σαν το flashblock addon,η καποιο greasemonkey script η καποια ρυθμιση,κατι; (εκτος απο το noscript)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

KATEΠΕΙΓΟΝ.

 

ενεργοποιησα το html5 mode στο youtube.αυτο ειναι καλο γιατι επιτελους μπορω να παιζω τα flash βιντεα στο chrome χωρις να κολανε λογω του αχρηστου custom chrome flash plugin.

το προβλημα ειναι οτι οπως ειναι λογικο,το flashblock addon δεν δουλευει με αποτελεσμα τα βιντεος να ξεκινανε αμεσως.Υπαρχει καποιος τροπος να απενεργοποιησω το autoplay στα html5 youtube videos? η και γενικοτερα το autoplay για ολα τα html5 videos?

καποιο αντιστοιχο σαν το flashblock addon,η καποιο greasemonkey script η καποια ρυθμιση,κατι; (εκτος απο το noscript)

Πως το ενεργοποιουμε και εμεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτο καθε κλικ ανοιγει σε new window αντι για tab

δε μου γινεται ομως maximized

 

επιτελους το βρηκα

Using the shortcut on your desktop (Win 7) right click>properties. change target line to this:

C:\Users\Admin\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe -start-maximized

 

Κατι αλλο τωρα

Θελω το κλασικο μενου ή εστω ενα μενου με τους σελιδοδεικτες

 

Δεν καταλαβαινω πως δεν μπορουν να βαλουν 3-4 απλες επιλογες να μπορουμε να τα κανουμε αυτα ευκολα και οχι να ψαχνουμε 100 ωρες

 

Οσο παραξενο κι αν φαινεται δε μου αρεσει το εικονιδιο του chrome που βγαινει κατω στη μπαρα

Μπορω να το αλλαξω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παίδες. το browser μου φορτώνει πού ώρα.....και δεν ξέρω τι να κάνω για να το διορθώσω. Υπάρχει λύση στο πρόβλημα ? ευχαριστώ προκαταβολικά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παίδες. το browser μου φορτώνει πού ώρα.....και δεν ξέρω τι να κάνω για να το διορθώσω. Υπάρχει λύση στο πρόβλημα ? ευχαριστώ προκαταβολικά :D

 

Χμμμμ... πρωτα απ'ολα ποιος ειναι αυτος ο περιβοητος browser δευτερον τι λειτουργικο εχεις, antivirus, adblockers etc και γενικα προγραμματα που θα μπορουσαν να επηρεασουν τον browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το browser μου φορτώνει πού ώρα.....και δεν ξέρω τι να κάνω για να το διορθώσω...

Όταν λες «πολύ ώρα» εννοείς οτι καθυστερεί υπερβολικά να φορτώνει ιστοσελίδες;

 

ΑΝ ΝΑΙ


  1.  
  2. Έχεις router που εχει δυνατότητα wireless σύνδεσης; Αν εχεις τέτοιο, το εχεις κλειδώσει με κάποιο καλό κωδικό WPA;
  3. Στον υπολογιστή σου μήπως τρέχεις κάποιο torrent την ώρα που καθυστερεί η φόρτωση των σελίδων;
  4. Είσαι σίγουρος οτι δεν εχεις προβλήματα στη γραμμή σου; Ξέρεις να μπεις και να δεις τα στοιχεία της γραμμής; (αν δεν ξέρεις γράψε τι router έχεις)

 

ΑΝ ΟΧΙ, τι εννοείς με το «φορτώνει πολύ ώρα». π.χ. αργεί να ξεκινήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα! Είμαι καινούριος στο forum και σχετικά άσχετος...

 

Χρησιμοποιώ πολύ τον Chrome, είναι πολύ ελαφρύς και με έχει βολέψει απίστευτα. Συν τοις άλλοις σπάνια crashάρει σε σχέση με το FF.

 

Εδώ και λίγο καιρό όμως μου έχει βγάλει τρομερά προβλήματα. Freezάρει συνεχώς και μου γράφει από κάτω "αναμονή για προσωρινή μνήμη"

 

Ο FF όλα καλά και από την ίδια σύνδεση μπαίνω από άλλο pc και ο chrome δεν μου βγάζει εκεί πρόβλημα.

 

Δοκίμασα αυτά που γράφατε νωρίτερα και απενεργοποίησα στο about flags τα σχετικά, αλλά τίποτα.

 

 

Help, με έχει βοηθήσει πολύ στη δουλειά μου, δεν αντέχω να επιστρέψω στον ff.

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο chrome ολο και πεφτει στον βουρκο..

 

Browser Speed Tests: Firefox 7, Chrome 14, Internet Explorer 9 via lifehacker

 

Με χαρακτηριστικο αστειακι: Hopefully they (chrome) can take a hint from Firefox and make a comeback soon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...