Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και κανενα μηνα, μετα απο μια συγκεκριμενη ενημερωση του chromium, απλα δεν δουλευει. Ειναι χωρις λιστες, αρα δεν κοβει τιποτα, και η σελιδα των ρυθμισεων του εμφανιζεται μπουρ... οπως να ναι, οποτε δεν μπορω να προσθεσω κατι.

Και το ιδιο κανει και με το adblock σκετο, αυτο με το χερακι στο εικονιδιο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα προβληματάκι. ο ήχος στα video του internet(youtube,vimeo) με τον chrome είναι πολύ χαμηλός, δοκίμασα να κάνω disable το pepflashplayer και να αφήσω το flashplayer που έβαλα αλλά το ίδιο πάλι.

Με internet explorer είναι κομπλέ ο ήχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και λιγες εκδοσεις* ο chrome υποστηριζει μονο ppapi plugins, οχι npapi, δηλαδη μονο το pepperflash απο default. Εκτος απο αυτο, το youtube γυριζει αυτοματα σε html5 player οταν παιζει σε chrome, οποτε δες γιατι εχεις χαμηλο ηχο στον html5 player του youtube.

 

* http://blog.chromium.org/2014/05/update-on-npapi-deprecation.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

edit

 

το βρήκα, στο sound mixer των windows για κάποιον λόγο δεν ανέβαινε η ένταση του chrome μαζί με το system volume.

Επεξ/σία από EXARXEIA_CITY
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BOHΘΕΙΑ! Μετά το Udate δεν ανοίγει...

 

Σημερα έκανα update στον chrome.

 

Eτρεχε ώς είχε, 1+ χρόνο, χωρίς να κάνει update αυτόματα (ήταν version  31. κάτι).

 

Μετά την ενημέρωση δεν ξανάνοιξε :  ανοίγει η εισαγωγική σελίδα παγώνει και βγάζει μηνυμα "η εφαρμογή..σταματησε να λειτουργει..". Τον εγκατέστησα και απεγκατέστησα αρκετές φορές αλλά τίποτα. Η τωρινή version είναι 38.κάτι...

 

Mπορεί να με βοηθήσει κάποιος να βάλω έστω και παλιότερη έκδοση? Έχω vista home prem. SP2. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η μερα με chrome σε windows και ξεκινησαμε στραβα! Παω να ανοιξω τη σελιδα του τορρεντ σερβερ που εχω στο δικτυο μου, δινω τα στοιχεια μου κανονικα και μου λεει

 

409: Conflict
 
Your request had an invalid session-id header.
 
To fix this, follow these steps:
 
When reading a response, get its X-Transmission-Session-Id header and remember it
Add the updated header to your outgoing requests
When you get this 409 error message, resend your request with the updated header
This requirement has been added to help prevent CSRF attacks.
 
X-Transmission-Session-Id: a8X0RvABgjsjAYhLn0lGmqMmDjFFoXtfwumGWM8kg4kUlCla

Τι να κανω? O chrome, τα xp και ο τορρεντ σερβερ επανεκκινηθηκαν παραπανω απο μια φορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω πρόβλημα με τον crhome μπαινω και εδω και μια εβδομαδα σε οποιο σαιτ και αν μπω μου βγαζει προειδοποιηση ωπ κατι πηγε στραβα το google crhome χρειαζεται επανεκινηση και μου το βγαζει συνεχεια και με πεταει εκανα re-install και παλι τα ιδια σημειωση εχω windows xp 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντε ενα clean uninstall του Chrome, με καποιο utility οπως το revo uninstaller. καντε backup την registry και ανοιξτε την με ενα registry editor, oπως το registrar registry. καντε search και βρειτε ολα τα keys,κτλ που περιεχουν την λεξη Chrome και σβηστε τα μαζικα.

καντε restart το pc. βαλτε την τελευταια εκδοση του chrome. τρεξτε τον με ενα καθαρο προφιλ. δειτε ας σας βγαλει παλι το προβλημα.

 

αυτη την διαδικασια ακολουθω οταν μου βγαζε ο Chrome περιεργα μηνυματα λαθους και δεν μπορουσα να απαλλαγω απο αυτα. μονο αν καθαριζα τελειως τον Chrome απο την registry, τοτε φευγανε. απλως λιγη προσοχη στην registry οταν σβηνετε τα entries του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες,εχω και εγω ενα θεμα με  chrome και mozila .

εχω παντα ανοιχτες καμποσες καρτελες στον chrome,αλλα δεν ειχα ποτε προβλημα.
φανταστειτε οτι δουλευω ανετα με 20 καρτελες ανοιχτες.
τωρα τελευταια ομως,οταν παω απο τη μια καρτελα στην αλλη μου βγαζει για 1/100 του δευτερολεπτου ειδοποιηση οτι δεν αποκρινεται ( πανω στην καρτελα ) και μετα μετακινεται ολος ο chome δεξια στη γραμμη εργασιων,λες και τον ανοιξα τελευταιο.
ειναι αρκετα ενοχλητικο οταν κανω δουλεια,να μου κολλανε οι καρτελες ετσι και ειναι το ιδιο ενοχλητικο να αλλαζει θεση ο chrome.
πανω κατω τα ιδια κανει και ο mozila.
εχω adblock kai avira εγκατεστημενα,αλλα μου το κανει τις τελευταιες μερες μονο.
κατεβασα drivers καρτας,αλλα δεν αλλαξε κατι.
δυστυχως δεν εχω σημειο επαναφορας,για καποιο λογο.

καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα εκανα οτι μου ειπες και ξανα τα ιδια εχει καταντησει γελοιο αυτο το πραγμα να θες να δουλεψεις να δεις ενα βιντεο και να στο πεταει συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..

Εδώ και κάποιο διάστημα,όταν σέρφαρα στο chrome και για κάποιο λόγο πατούσα το X κλείνοντας όλες τις καρτέλες,όταν μετά από λίγο πατούσα πάλι το εικονίδιο για να ξανανοίξει,δεν το άνοιγε και έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση.Σήμερα ανοίγοντας το laptop,το chrome δεν ανοίγει καν.Πατάω δηλαδή το εικονίδιο του chrome από τη γραμμη εργαλείων στο κάτω μέρος της οθόνης,δείχνει ότι φορτώνει αλλά δεν ανοίγει καθόλου τη σελίδα.Τώρα γράφω στον Ιnternet Εxplorer.Δεν μπορώ δηλαδή ούτε στις ρυθμίσεις του chrome να μπω να δω τι συμβαίνει.Κοιτάζοντας στη βοήθεια chrome αναφέρεται σε mcafee,comodo ως ενδεχόμανα προβλήματα από τα οποία αν θυμάμαι καλά έχω το mcafee αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Πολύ σπαστικό...αν μπορείτε,βοηθήστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο διαφορες ιστοσελιδες πχ.gazzeta κλπ τα βιντεος youtube δεν μου παιζουν

κολλαει στο buffering.

αν κανω copy το link στο καναλι του youtube παιζει κανονικα...

εχω κανει clear cache κλπ αλλα και παλι τπτ.

τι μπορει να φταιει?

 

σε win 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο διαφορες ιστοσελιδες πχ.gazzeta κλπ τα βιντεος youtube δεν μου παιζουν

κολλαει στο buffering.

αν κανω copy το link στο καναλι του youtube παιζει κανονικα...

εχω κανει clear cache κλπ αλλα και παλι τπτ.

τι μπορει να φταιει?

 

σε win 7.

 

Δοκίμασε το κλασσικό reset. Μπορεί να έχει φάει κάποιο σκάλωμα. Επίσης καλό θα ήταν να κάνεις ελέγχο για malware με τo Malwarebytes Anti-Malware πριν το reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...