Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανε κανα clean την cache/cookiez κτλ και το θεμα με τις 9204903249304 διαφημισεις μηπως να το κοιταξεις?

Συγγνωμη αν ξεφευγω.. αλλα τι διαφορα εχει το 

AdBlock

 με το 

Adblock Plus ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα θα σε γελασω, εγω το adblock plus απο την adblockplus.org εβαζα απο την αρχη.
Φανταζομαι το ιδιο πραγμα ειναι απλα απο διαφορετικους devs και διαφορετικες λιστες για block.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το adblock και νομιζω ειμαι οκ. Τωρα εβλα το adblock plus να δω..

Μπορω με καποιο τροπο να δω αν και ποιο απο τα δυο καταναλωνει περισσοτερη μνημη?

Και εχω κρατησει το adblock στις επεκτασεις αλλα το εχω ανενεργο. Αυτο επιβαρυνει τη μνημη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Adblock (αυτο με την παλαμη) ειναι διαφορετικο απο το Adblock plus και τα δυο ομως εχουν τον ιδιο σκοπο.

 

Εγω θα προτεινα το Adguard μου φανηκε ποιο ελαφρυ . Δοκιμαζεις, και οποιο δουλευει καλυτερα για σενα, επιλεγεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το adblock και νομιζω ειμαι οκ. Τωρα εβλα το adblock plus να δω..

Μπορω με καποιο τροπο να δω αν και ποιο απο τα δυο καταναλωνει περισσοτερη μνημη?

Και εχω κρατησει το adblock στις επεκτασεις αλλα το εχω ανενεργο. Αυτο επιβαρυνει τη μνημη?

Shift+Esc ανοιγει το task manager στον chrome.

Tα adblock βαραινουν οταν τους βαζεις επιπλεον λιστες ή γενικα τα παραφορτωνεις με λιστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ειναι η ιδεα μου ή ο Chrome εχει βαρυνει τρελα απο το τελευταιο update? Περιμενω καμποσα δευτερολεπτα για να φορτωσει ολοκληρη η σελιδα κανονικα και να μου αλλαξει τη δομη με τις 9204903249304 διαφημισεις που βαζει. Υπαρχει τροπος να τον κανουμε να τρεχει γρηγορα? </p>

 

Δεν ειναι η ιδεα σου, πολλοι εχουν το ιδιο προβλημα

 

https://productforums.google.com/forum/m/#!topic/chrome/2SapTOU8_Po

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος που να γνωριζει απο αναπτυξη chrome extensions? 

χρειαζομαι λιγη βοηθεια για εναν κωδικα που θελω να τροποποιησω, αλλα μου εχει σπασει τα νευρα.  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

help, πώς μπορώ να κάνω end task για chrome σε windows θυμάται κανείς;

 

 

edit: θα δοκιμάσω με cmd και TASKKILL /IM chrome.exe /F

 

ok λειτούργησε (τα μάτια του πήρε..), και είχε επιλογή για restore μετά και το έκανε, το κάνω shortcut

Επεξ/σία από oneofthem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξερω αν ειναι σχετικο αλλα πλεον οταν ανοιγω μια σελιδα και πατησω το πισω (αριστερο πληκτρο) αργει παρα πολυ (σε σημειο κολληματος)να γυρισει στην προηγουμενη σελιδα.Αν πατησω αλλο λινκ ανοιγει αμεσως(σχεδον).

Καμια ιδεα>?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι σχετικο αλλα πλεον οταν ανοιγω μια σελιδα και πατησω το πισω (αριστερο πληκτρο) αργει παρα πολυ (σε σημειο κολληματος)να γυρισει στην προηγουμενη σελιδα.Αν πατησω αλλο λινκ ανοιγει αμεσως(σχεδον).

Καμια ιδεα>?

 

Reset

 

https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προηγουμενη εβδομαδα σκεφτηκα μετα απο τοσο καιρο αποχης απο τον chromium να του δωσω μια ευκαιρια. Κατεβασα λοιπον την τελευταια εκδοση απο το καναλι των snapshots, την εβαλα κανονικα, τη ρυθμισα εβαλα και το adblock plus και δουλευε στην εντελεια!

"Αψογα," λεω μεσα μου, "αλλα για να μην κατσει καμια στραβη, ας το γυρισω σε continuous". Τι το θελα! Με το την εβαλα, αμεσως εβγαλε το παλιο προβλημα στο adblock! Και δεν ηταν πολλες υποεκδοσεις μακρια απο την snapshot που αντικατεστησε, ουτε 50. Σαν να λεμε οτι βγηκανε την ιδια μερα σχεδον.

 

Απελπισμενος τον εβγαλα παλι, εσβησα και τα οσα ειχε στο σχετικο φακελο για να ειναι εντελως καθαρος, ξανακατεβασα τη snapshot και την ξαναεβαλα. Και μετα το adblock. Και κανει παλι τα ιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια! εκανα το pc Μου φορματ για ευνοητους λογους! και ξανα εβαλα το chrome! 

 

εχω βαλει το adblock και το WOT(trusted/untrusted sites)

και τιποτα αλλο! παρολα αυτα εχω την εντυπωση οτι θα επρεπε να ειναι πιο γρηγορος!

 

μηπως να κανω καμια αλλαγη στο chrome:flags?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προηγουμενη εβδομαδα σκεφτηκα μετα απο τοσο καιρο αποχης απο τον chromium να του δωσω μια ευκαιρια. Κατεβασα λοιπον την τελευταια εκδοση απο το καναλι των snapshots, την εβαλα κανονικα, τη ρυθμισα εβαλα και το adblock plus και δουλευε στην εντελεια!

"Αψογα," λεω μεσα μου, "αλλα για να μην κατσει καμια στραβη, ας το γυρισω σε continuous". Τι το θελα! Με το την εβαλα, αμεσως εβγαλε το παλιο προβλημα στο adblock! Και δεν ηταν πολλες υποεκδοσεις μακρια απο την snapshot που αντικατεστησε, ουτε 50. Σαν να λεμε οτι βγηκανε την ιδια μερα σχεδον.

 

Απελπισμενος τον εβγαλα παλι, εσβησα και τα οσα ειχε στο σχετικο φακελο για να ειναι εντελως καθαρος, ξανακατεβασα τη snapshot και την ξαναεβαλα. Και μετα το adblock. Και κανει παλι τα ιδια!

 

γιατι τι θεμα εχει το adblock?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...