Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αν καταλαβα καλα.. αλλα προσπαθησε να απενεργοποιησεις τις εργασιες με το ccleaneer.

Εγω τις εχω ενεργες γιατι δεν ηξερα (μεχρι τωρα) τι ακριβως κανουν.

post-280447-0-97804600-1410088312_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυσλειτουργία στον Chrome

Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει.Τις περισσότερες φορές ο chrome δεν μου ανοίγει κανονικά την ιστοσελίδα με την πρώτη και αναγκάζομαι να την φορτώσω ξανά για να τη δω σωστά!Αυτό γίνεται μόνο στον chrome και όχι στον firefox ή στον ie.Nα προσθέσω ότι αυτό δεν συμβαίνει σε λειτουργία ανώνυμης περιήγησης.Από πρόσθετα έχω μόνο το adblock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εμενα στο youtube τα βιντεο παιζουν καπως πιξελιασμενα σε οποιαδηποτε αναλυση,ενω στον οπερα και τον firefox τα δειχνει κανονικα.

τον 37 φοραω δοκιμασα με beta αλλα κ προηγουμενες εκδοσεις αλλα παλι τα ιδια

 

ξερετε τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vixri9294

Καθαρισε την cache του chrome και θα φτιαξει.

 

@Voziniotis-3

Κατι εχεις κολλησει. Κανε ενα σκαναρισμα αμεσα με mbam ή adwcleaner και θα φυγει.

 

@lostresam

Μαλλον εχεις γυρισει το youtube σε html5 player. Πηγαινε εδω και ξαναγυρνα το στον default που ειναι με flash.

https://www.youtube.com/html5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εχεις γυρισει το youtube σε html5 player. Πηγαινε εδω και ξαναγυρνα το στον default που ειναι με flash.

 

 

το default στο Youtube ειναι το HTML5 εδω και καιρο. μονο με καποιο addon μπορει να το εξαναγκασει να παιζει σε flash.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:|

 

Ευχαριστω για το heads up!

 

Το εψαξα τωρα επειδη εδω εχω το εξης κουλο (με load plugin on demand στον chrome και flashblock στον ff)

- στον chrome, 99 στα 100 βιντεο παιζουν αυτοματα, που σημαινει οτι δεν φορτωνεται το flash, αρα οντως ειναι στον html5 player

- στον ff ΠΟΤΕ δεν ξεκινα κατι να παιζει αυτοματα! ΟΛΑ βγαζουν το σηματακι του flashblock και περιμενουνε το κλικ.

 

Τελικα στον μεν ηταν με html5, χωρις να μπορει να γυρισει σε flash παρακαλω, και στον δε κανονικα σε flash!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα αυτο κ ενω δειχνει στα βιντεο να χρησιμοποιει flash με δεξι κλικ, επαιξα ενα βιντεο διπλα διπλα με τον opera και παλι ο opera το δειχνει απιξελιαστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η ιδεα μου ή ο Chrome εχει βαρυνει τρελα απο το τελευταιο update? Περιμενω καμποσα δευτερολεπτα για να φορτωσει ολοκληρη η σελιδα κανονικα και να μου αλλαξει τη δομη με τις 9204903249304 διαφημισεις που βαζει. Υπαρχει τροπος να τον κανουμε να τρεχει γρηγορα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και firefox αλλα ηθελα να δω αν γινεται στον chrome να κανω κατι. Χρησιμοποιω ποιο πολυ Chrome μονο και μονο για την ποιοτητα των video που προσφερει σε σχεση με τον firefox. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το insomnia "χτυπηθηκε" ποιο πολυ απο ολα τα site μεχρι τωρα. Αργει περισσοτερο σε ολα τα site αλλα ναι στο insomnia κανει με ανεση καμια 7-10 δευτερολεπτα για να φορτωσει. Ολα τα υπολοιπα ανεβασαν τον χρονο αναμονης τους κατα 1-2 δευτερολεπτα. Ο Firefox απο την αλλη ειναι σφαιρατος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...