Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια θελω σε περιπου αυτην την τιμη 4κ και σε τετοιο μεγεθος για το ps4 pro αξιζει θελω να μου πειτε γνωμες για να δουμε και το 4κ τι λετε αξιζει αυτην http://www.skroutz.gr/s/7283401/Samsung-U28E590D.html…

 

 ευχαριστω

 

μια χαρα ειναι για 4k ετσι και αλλιως η αναλογια ειναι απο 19"-24" 1080P και απο 27"-48" 4K, επισης θα σου φενεται καλυτερα κιολας σε τετοιες ιντσες γιατι ειναι ολα ποιο συμπιεσμενα, αλλα παρολα αυτα δεν αξιζει φιλε τα λεφτα γιατι με 100 ευρω παραπανω παιρνεις 40" 4k tv και θες μονο για παιχνιδια οποτε παρε tv, αν ηθελες ομως γενικα οθονη υπολογιστη για ολες τις δουλειες ειναι καλη αυτη η samsung που ειδες αν και εχει panel va που οσο να ναι δεν εχει τοσο καλα χρωματα οσο ενα πανελ ips....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο το hdr αν δεν to εχει η 4k ειναι προβλημα?

Απλά δεν υποστηρίζει το ίδιο φάσμα χρωμάτων με μία τηλεόραση η οποία έχει HDR (10bit) και μιλάμε για διαφορά κάτι εκατομμυρίων χρωμάτων. Google ps4 pro hdr! Προσωπικά αυτό που ζηλεύω από τις νέες 4k τηλεοράσεις είναι το hdr και όχι τόσο η ανάλυση που ειδικά στις 28 ίντσες που ρώτησε ο φίλος θα πρέπει να παίζει σε απόσταση 20 εκατοστών για να δει διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ειχα χρονια να παιξω final fantasy.

 

Επαιξα προχθες ενα free demo και να σας πω την αληθεια μου φανηκε πολυ παιδικο...

 

Ισως να φταει που τελευταια φορα που επαιξα final fantasy ηταν πρωταγωνιστης ο squall :)

 

Παντως δεν μ αρεσε...

 

Ειχα μεινει στα 6-7-8 final fantasy ισως αυτο να φταιει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ειχα χρονια να παιξω final fantasy.

 

Επαιξα προχθες ενα free demo και να σας πω την αληθεια μου φανηκε πολυ παιδικο...

 

Ισως να φταει που τελευταια φορα που επαιξα final fantasy ηταν πρωταγωνιστης ο squall :)

 

Παντως δεν μ αρεσε...

 

Ειχα μεινει στα 6-7-8 final fantasy ισως αυτο να φταιει...

Καταρχας επαιξες ενα free demo ονομα δεν εχει το παιχνιδι που επαιξες?Αν ειναι το World of Final Fantasy ναι ειναι πιο παιδικο και καρτουνιστικο,αλλα το FF 15 που ανεφερα αλλωστε μονο παιδικο δεν το λες https://www.youtube.com/watch?v=-m7FATOV1bM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μην με δειρεις σορρυ απλα ξεχασα να το αναφερω. :)

 

Ναι το world of final fantasy επαιξα.

 

 

Οποτε καμια σχεση με το FF15 ετσι;

 

Θα κατσω να δω κιολας το video που εβαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σημερα διαθεσιμο το Final Fantasy XV https://www.skroutz.gr/s/4711568/Final-Fantasy-XV-PS4.html

Δεν ειναι θεμα να σε δειρω ή οχι που λες :P. Απλα μπερδεψες ποια παιχνιδια επαιξες αφου ημουν ξεκαθαρος σε ποιο παιχνιδι αναφερομουν.Επισης δεν χρειαζεται να πατησεις καν στο video,νομιζω οτι η εικονα μιλαει απο μονη της :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι unravel, tearaway λογικα θα τα δωσουν μεσα στην επομενη χρονια στο plus, ετσι δεν ειναι?εχει νοημα να τα παρουμε τωρα λογω τιμης αν δεν καιγομαστε να τα παιξουμε αμεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες εκτός απο τα GB τα διάφορα chasis(slim,D,C κλ΄π) που κυκλοφορούν οι διαφορές ειναι μονο αισθητικές?

Επίσης αν δεν παιζει καποιος 4-5 παιχνίδια μαζι τον βολεύουν και τα 500gb ετσι δεν ειναι?

γιατι ψηνομαι για αυτο το πακετακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι unravel, tearaway λογικα θα τα δωσουν μεσα στην επομενη χρονια στο plus, ετσι δεν ειναι?εχει νοημα να τα παρουμε τωρα λογω τιμης αν δεν καιγομαστε να τα παιξουμε αμεσα?

Oλα τα indie ειναι δυνητικα υποψηφια για το plus (και για το gold για οσους εχουν και τις 2 κονσολες στην κατοχη τους..) κατα τη γνωμη μου. Με αυτη την εννοια αν καποιο δεν μας βιαζει να το παιξουμε, μπορουμε να περιμενουμε ενδεχομενη δωρεαν διαθεση του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ φαίνεται έχουν διαφορά στο σύστημα ψύξης

 

Και διάφορα στο μέγεθος κτλπ

 

Τα 500gb επειδή τα παιχνίδια είναι αρκετά μεγάλα εγώ πήρα το 1tb ώστε να είμαι ανετος.

 

Πάντως σαν πακετακι ωραίο φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες εκτός απο τα GB τα διάφορα chasis(slim,D,C κλ΄π) που κυκλοφορούν οι διαφορές ειναι μονο αισθητικές?

Επίσης αν δεν παιζει καποιος 4-5 παιχνίδια μαζι τον βολεύουν και τα 500gb ετσι δεν ειναι?

γιατι ψηνομαι για αυτο το πακετακι.

Εχουν διαφορα σε θορυβο,κατασκευη και λιγο στις θερμοκρασιες. Οσον αφορα τις επιδοσεις οχι δεν εχουν καμια διαφορα μεταξυ τους μονο το Pro εχει διαφορα εκει.

 

Για το αλλο που αναφερεις ναι αν δεν κρατας πολλα παιχνιδια αποθηκευμενα και σβηνεις και τα 500gb ειναι αρκετα. Αλλωστε μπορεις και μονος σου να βαλεις αν θες ενα δισκο 1tb αν δεις οτι δεν σου φτανει ο χωρος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρισα κι εγώ, μετά από λίγο καιρό αποχή, στο PS4.
Τσίμπησα γρήγορα γρήγορα το Need for Speed στα 15€ το οποίο βέβαια είχα και πριν πουλήσω το PS4 την πρώτη φορά(αυτό και το Driveclub, λιώσιμο :D ), και το SOMA από flash sales στα 10€, που είχα στο πρόγραμμα μου να παίξω κάποια στιγμή.

Επειδή είναι πολλά τα games στα flash sales αλλά και στο Black friday, έχει κάποιος να προτείνει κάποιο αξιόλογο από αυτά με μικρό κόστος?
Αν υπάρχει και κάνενα που να παίζει coop για να παίζουμε με την κοπέλα μου ακόμα καλύτερα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...