Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γύρισα κι εγώ, μετά από λίγο καιρό αποχή, στο PS4.

Τσίμπησα γρήγορα γρήγορα το Need for Speed στα 15€ το οποίο βέβαια είχα και πριν πουλήσω το PS4 την πρώτη φορά(αυτό και το Driveclub, λιώσιμο :D ), και το SOMA από flash sales στα 10€, που είχα στο πρόγραμμα μου να παίξω κάποια στιγμή.

 

Επειδή είναι πολλά τα games στα flash sales αλλά και στο Black friday, έχει κάποιος να προτείνει κάποιο αξιόλογο από αυτά με μικρό κόστος?

Αν υπάρχει και κάνενα που να παίζει coop για να παίζουμε με την κοπέλα μου ακόμα καλύτερα.

 

Κανα link παιζει για τα flash sales?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο Digital sales ξεχωριζω λιγο τα I am setsuna και Inside

Καλες τιμες βλεπω σε

Skyrim(48ευρω κουτατο)

Metal gear solid V(29ευρω κουτατο)

Tales of Zestiria(35ευρω κουτατο)

God of war 3(24ευρω κουτατο)

To Odin Sphere αρκετα καλη τιμη

Dirt rallie επισης πολυ καλη τιμη(50ευρω κουτατο)

Και το infamous bundle βγαινει επισης μιση τιμη απο κουτατο

One piece burning blood(39ευρω κουτατο)

Και ισως και μερικα ακομα

 

Γενικα προσφορες θεωρω(επειδη μιλαμε για μονο ψηφιακα παιχνιδια)παιχνιδια που εχουν διαφορα απο κουτατα τουλαχιστον 10ευρω(κατα προτιμηση 15ευρω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Digital sales ξεχωριζω λιγο τα I am setsuna και Inside

Καλες τιμες βλεπω σε

Skyrim(48ευρω κουτατο)

Metal gear solid V(29ευρω κουτατο)

Tales of Zestiria(35ευρω κουτατο)

God of war 3(24ευρω κουτατο)

To Odin Sphere αρκετα καλη τιμη

Dirt rallie επισης πολυ καλη τιμη(50ευρω κουτατο)

Και το infamous bundle βγαινει επισης μιση τιμη απο κουτατο

One piece burning blood(39ευρω κουτατο)

Και ισως και μερικα ακομα

 

Γενικα προσφορες θεωρω(επειδη μιλαμε για μονο ψηφιακα παιχνιδια)παιχνιδια που εχουν διαφορα απο κουτατα τουλαχιστον 10ευρω(κατα προτιμηση 15ευρω).

Γενικά έψαχνα μήπως υπήρχε κάποιο καλό μέχρι 10€ ας πούμε όπως το SOMA.

Το ΜGSV το παίζω αυτήν την περίοδο που το βρήκα μτχ κουτάτο, God of War και Infamous είχα ασχοληθεί λίγο παλιότερα οπότε απέχω.

Και το Dirt Rally με έψηνε αλλά αφού πήρα το NFS είπα να μην το παρακάνω με τα racing.

 

Οπότε αφού δεν υπάρχει περιθώριο προς το παρόν για άλλο 25άρι+, μένω με αυτά που έχω :P

 

Έχει ανακοινωθεί μήπως και μου έχει διαφύγει, ποια είναι τα δωρεάν του Δεκεμβρίου με το PS Plus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το οποίο βέβαια είχα και πριν πουλήσω το PS4 την πρώτη φορά

έχει κάποιος να προτείνει κάποιο αξιόλογο από αυτά με μικρό κόστος?

Εγραψες ομως αυτο που ειναι τελειως γενικο(αφου δεν ανεφερες τι παιχνιδια ειχες ηδη παιξει και μεχρι ποσα χρηματα διεθετες). Και αυτα που ανεφερα τα περισσοτερα ειναι πανω κατω στα χρηματα που αναφερεις ουτως ή αλλως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τσίμπησα από αμερικάνικο store με 8.5 ευρώ το Shadow of Mordοr Game of the year edition κάνοντας και χρήση του κουπονιού 10% που εμφανίζεται μόλις μπαίνεις στο store. Νομίζω είναι πολύ καλή τιμή και εάν κάποιος δεν το έχει παίξει αξίζει.

 

post-73061-0-21863800-1480372016_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τσίμπησα από αμερικάνικο store με 8.5 ευρώ το Shadow of Mordοr Game of the year edition κάνοντας και χρήση του κουπονιού 10% που εμφανίζεται μόλις μπαίνεις στο store. Νομίζω είναι πολύ καλή τιμή και εάν κάποιος δεν το έχει παίξει αξίζει.

 

attachicon.gifScreen Shot 5.png

Πώς το παίρνουμε από το US store?

Υπάρχουν επιπτώσεις στην κονσόλα, πχ κίνδυνος ban ή οτιδήποτε τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς το παίρνουμε από το US store?

Υπάρχουν επιπτώσεις στην κονσόλα, πχ κίνδυνος ban ή οτιδήποτε τέτοιο?

Είχα κάνει πριν χρόνια λογαριασμό αμερικάνικο και δεν θυμάμαι να αντιμετώπισα καμία δυσκολία. Δεν είναι σαν το xbox που απλά αλλάζεις region. Για να φορτώσεις λεφτά δεν δέχεται ελληνική κάρτα αλλά μπορείς να αγοράσεις online us psn card. Έχω αγοράσει πολλά παιχνίδια από εποχής ps3 και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είχε πολύ καλές προσφορές αυτό το ΣΚ στο αμερικάνικο store, αλλά τα συγκεκριμένα παιχνίδια τα έχει δώσει τόσες φορές σε προσφορά πλέον που δεν αξίζει να αναφέρονται..

 

Επιπλέον, τα περισσότερα από αυτά βγαίνουν και σε retail μορφή και πλέον μεταχειρισμένα τα βρίσκεις στην ίδια τιμή περίπου σε €.

 

Περιμένω πάντως ανάλογες προσφορές για digital τίτλους και από το αμερικάνικο store μέσα στο Δεκέμβριο.

Aν το Inside π.χ. εδώ το είχε -55% στα 8.99€ τότε αντίστοιχα στο αμερικάνικο θα έχει 8.99 $ - κορυφαία τιμή (υποθετικά πάντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια Το  Killzone Shadow Fall λεει κατι??? Tο βρηκα στα public με 9.90eur.

Αν δεν εχεις σκοπο να ασχοληθεις(δεν γνωριζω αν εχει και καθολου κοσμο πλεον)με το Multiplayer του,αξιζει μονο για μια ενοικιαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει πριν χρόνια λογαριασμό αμερικάνικο και δεν θυμάμαι να αντιμετώπισα καμία δυσκολία. Δεν είναι σαν το xbox που απλά αλλάζεις region. Για να φορτώσεις λεφτά δεν δέχεται ελληνική κάρτα αλλά μπορείς να αγοράσεις online us psn card. Έχω αγοράσει πολλά παιχνίδια από εποχής ps3 και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.

Άρα να φτιάξω έναν αμερικάνικο λογαριασμό και να τον βάλω στην κονσόλα μου σαν primary ή secondary?

 

Λογικά δέχονται paypal όμως έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα να φτιάξω έναν αμερικάνικο λογαριασμό και να τον βάλω στην κονσόλα μου σαν primary ή secondary?

 

Λογικά δέχονται paypal όμως έτσι δεν είναι?

Σαν primary τον έχεις στη κονσόλα σου και παίζεις τα παιχνίδια από το κανονικό σου account.

 

Δεν περνάει πληρωμές με paypal ούτε με κάρτα το αμερικάνικο store.. μόνο με prepaid όπως είπε ο φίλος παραπάνω. Τις κάνεις redeem και αγοράζεις με το balance του account σε δολάρια.

 

edit:

Μιας και το είδα.. στο αμερικάνικο μέχρι αύριο έχει το Tales from the Borderlands - Season Pass με 2.99$.. κι αν βάλεις και 2 μέρες ps plus trial από κανένα pro/fifa/nba το παίρνεις με 1.49$.. τους κλέβεις σε αυτά τα λεφτά για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

 

https://store.playstation.com/#!/en-us/games/addons/tales-from-the-borderlands-season-pass/cid=UP2026-CUSA00870_00-TBL0000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν primary τον έχεις στη κονσόλα σου και παίζεις τα παιχνίδια από το κανονικό σου account.

 

Δεν έχει σημασία που έχω και το κανονικό μου account σαν primary?

 

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν κατανόησα ποτέ τι παίζει με primary και secondary και πότε τρως ban :P

 

Και για να μην σας ζαλίζω, αν έχετε ένα link για αγορά αμερικάνικης prepaid θα ήμουν ευγνώμων. Εκτός και αν δουλεύουν και οι ελληνικές prepaid στο αμερικάνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...