Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι πρόσφατα πληρωναμε 400 ευρώ για ένα playstation. Έπεσε λιγάκι στα 350 και πάλι ήμασταν ευχαριστημενοι.

 

Τώρα βγήκε το νέο και ξαφνικά δεν αξίζει; Πως εξηγείται αυτό;

 

Τα πράγματα είναι απλά. Όποιος δεν έχει κονσόλα, πάει καρφί για το νέο. Αν υπάρχει οικονομικό θέμα, παίρνει μεταχειρισμενο. Το προηγούμενη απλά δεν αξίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα πράγματα είναι απλά. Όποιος δεν έχει κονσόλα, πάει καρφί για το νέο. Αν υπάρχει οικονομικό θέμα, παίρνει μεταχειρισμενο. Το προηγούμενη απλά δεν αξίζει.

Το προηγουμενο δεν αξιζει επειδη ειναι παλιοτερο?Δηλαδη το ps4 pro αξιζει τα διπλασια χρηματα σε σχεση με τις προσφορες που επαιξαν επειδη ειναι καινουργιο? Και μιλαμε παντα για 1080p οθονες που εχουν οι περισσοτεροι,εκτως αν δια μαγειας στην Ελλαδα εγιναν οι 4κ τηλεορασεις mainstream και δεν το πηραμε χαμπαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για μενα αυτες οι 2 λυσεις ειναι οι πιοι λογικες. η μεταχειρο το παλιο σε τιμη χωμα η προ.  μου εμεινε ενα χομπι γιατι μας τα εκοψαν ολα δυστηχως εδω που φτασαμε και μας εμεινε μονο αυτο.για 100 και 150 ευρο δεν θα αγορασω το παλιο ξεροντας οτι υπαρχει κατι πιο καινουργιο ειτε  αυτο ειναι καλητερη αναλυση,γραφικα,loading και δεν ξερω τι...ακομα και στα χαρτια μονο να ειναι το θελω γιατι αυτο το χομπι μου απεμεινε και πιστεψτε με ειναι ενα απο τα πιο φθηνα χομπι..εχω ζησει πολυ πιο ακριβα χομπι με αυτοκινητα σε καλες εποχες που καναμε τις κοντρες μας και τα ετσι μας και τα χιλιαρικα εφευγαν σαν στραγαλια για τουρμπινες,μπεκ,εγκεφαλους κτλπ.τα 150 ευρο δεν ειναι τπτ οταν δουλευεις ολη μερα και δεν μπορεις να κρατησεις 50αρικο στην τσεπη σου. και το προ να μη παρεις θα τα χαλασεις αλλου.ακομα και στο περιπτερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγουμενο δεν αξιζει επειδη ειναι παλιοτερο?Δηλαδη το ps4 pro αξιζει τα διπλασια χρηματα σε σχεση με τις προσφορες που επαιξαν επειδη ειναι καινουργιο? Και μιλαμε παντα για 1080p οθονες που εχουν οι περισσοτεροι,εκτως αν δια μαγειας στην Ελλαδα εγιναν οι 4κ τηλεορασεις mainstream και δεν το πηραμε χαμπαρι.

Δεν συγκρίσεις τιμές σε εποχή προσφορών. Συγκρινεις τιμές λιανικής που υπάρχουν. Προσφορές πάντα υπήρχαν, πάντα θα υπάρχουν. Με το ίδιο σκεπτικό, όσοι πήραν το playstation τρία χρόνια πριν, κάναν λάθος καθώς σήμερα κάνει μισή τιμή.

 

Ξαναλέω, το πράγμα είναι απλό. 400 ευρώ έκανε το ps4 το "παλιό", 400 κανει το νέο. Η ίδια κουβέντα υπήρχε πριν 3 χρόνια, κατά πόσο αξίζει την διαφορά το ps3 από το ps4. Και τότε υπήρχαν φτηνά bundles και προσφορές και οι ειδικοί μας "ενημερωναν" ότι το νέο δεν κάνει κάτι παραπάνω.

 

Φυσικά, από την κουβέντα εξαιρούνται οι ήδη κάτοχοι του παλιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπείτε skroutz.gr να δείτε τι παίζει με τις τιμές για να μη λέτε πράγματα που δεν ισχύουν! Σκέτο το ps4 slim 500gb έχει 259.20€ Link.png Site: https://www.skroutz.gr/s/9806483/Sony-Playstation-4-PS4-Slim-500GB.html  και το PS4 Pro 398,99€ Link.png Site: https://www.skroutz.gr/c/108/game_consoles.html?from=catspan&keyphrase=ps4+pro . Εάν πάρει κάποιος το PS4 slim σε bundle βγαίνει ακόμα φθηνότερα. Και ναι μιλάμε για τις τιμές ΤΩΡΑ...ένας που ψάχνει να αγοράσει ΤΩΡΑ κονσόλα δεν τον ενδιαφέρει πόσο έκανε το απλό PS4 το 2013 έλεος...

 

Κι εγώ κατά 99% το pro θα αγοράσω έχω τα λεφτά απλά περιμένω μήπως βγει καμιά προσφορά για να μην λέω μετά ότι έκανα βλακεία  που δεν έκανα υπομονή 15 μέρες. Παρόλα αυτά μια χαρά θα βολευόμουν και με το απλό PS4..εάν νομίζετε ότι αγοράζοντας το Pro...ένα μηχάνημα των 400 ευρώ...θα δείτε πολύ καλύτερα γραφικά που κάποιοι το συγκρίνουν και με PC των 2000€ (κλαίω) μην μπείτε ποτέ να δείτε συγκριτικά βίντεο του Digital Foundry θα ξενερώσετε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ps4 PRO gamers ας χαλαρώσουν λιγο.. προσπαθουν να θαψουν το απλο και πέθανε και δεν αξίζει και δεν ξερω γω τι.. αν τα βαλεις διπλα διπλα παίζεις το βρες τις διάφορες και ψαχνεις με μικροσκοπιο τις διαφορες στα γραφικα στα 1080,

Και οχι απλως δεν πέθανε το απλό αλλα πριν μια βδομαδα στο black Friday πουλήθηκαν 2 ΕΚΑΤΟΜΜΎΡΙΑ κομμάτια.. μια χαρα ζει και μια χαρα θα ζει μέχρι το ps5..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω σε κανα χρόνο που θα κυκλοφορήσει το Scorpio, η sony να ρίξει το pro στα 300€ και να δούμε προσφορές Pro+παιχνίδι+συνδρομή στα 300€ στο επόμενο Black Friday ή την επόμενη περίοδο Χριστουγέννων.. έτσι θα με ψήσει να το πάρω.

 

Αρκεί να μην ανακοινώσει ps5 για Σεπτέμβρη του 2018.. γιατί έτσι θα με αναγκάσει να περιμένω αλλά 2 χρόνια για νέα κονσόλα  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπείτε skroutz.gr να δείτε τι παίζει με τις τιμές για να μη λέτε πράγματα που δεν ισχύουν! Σκέτο το ps4 slim 500gb έχει 259.20€ Link.png Site: https://www.skroutz.gr/s/9806483/Sony-Playstation-4-PS4-Slim-500GB.html">https://www.skroutz.gr/s/9806483/Sony-Playstation-4-PS4-Slim-500GB.html και το PS4 Pro 398,99€ Link.png Site: https://www.skroutz.gr/c/108/game_consoles.html?from=catspan&keyphrase=ps4+pro">https://www.skroutz.gr/c/108/game_consoles.html?from=catspan&keyphrase=ps4+pro . Εάν πάρει κάποιος το PS4 slim σε bundle βγαίνει ακόμα φθηνότερα. Και ναι μιλάμε για τις τιμές ΤΩΡΑ...ένας που ψάχνει να αγοράσει ΤΩΡΑ κονσόλα δεν τον ενδιαφέρει πόσο έκανε το απλό PS4 το 2013 έλεος..

Κάνε μια προσπάθεια να καταλάβεις. Όταν βγήκε το ps4, έκανε 400 ευρώ. Και ήταν μια καλή αγορά.

 

Όταν βγήκε το Pro, έκανε 400 ευρώ. Γιατί δεν είναι καλή αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μια προσπάθεια να καταλάβεις. Όταν βγήκε το ps4, έκανε 400 ευρώ. Και ήταν μια καλή αγορά.

 

Όταν βγήκε το Pro, έκανε 400 ευρώ. Γιατί δεν είναι καλή αγορά;

Γιατί όταν βγήκε το Ps4, το εναλλακτικό του ήταν το PS3. Μία άλλη γενιά.

 

Για σένα το άλμα από το Ps4 στο Pro είναι το ίδιο με το με το Ps3 στο PS4?

 

Επίσης δεν είπε κανείς ότι είναι κακή αγορά.

 

Αυτό που λέμε είναι ότι δεν αξίζει να το πάρεις για 1080p οθόνη, όταν στα μισά ακριβώς χρήματα παίρνεις το απλό.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κατοχος PS4 Pro και παλαιοτερα απλου σε 1080p τηλεοραση εχω να πω οτι δεν αξιζει τα 200+ παραπανω προς το παρων. Υποψην μιλαω καθαρα για HD τηλεορασεις.

 

Ουτε στο Uncharted 4 εχω δει καποια διαφορα, ουτε στο High και Lite στο FFXV. Αν χρειαζεσαι DIgital Foundry και Slow Motion Video για να δεις τις διαφορες δεν αξιζει.

 

Φανταζομαι σε 4K η διαφορα θα ειναι αισθητη. Αλλα και παλι κατι μου λεει οτι σε 1.5 χρονο θα βριζουμε εμεις οι early adopters εαν η Sony βγαλει κατι δυνατοτερο λογο Scorpion και οι original θα γελατε. Και με το δικιο σας..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μια προσπάθεια να καταλάβεις. Όταν βγήκε το ps4, έκανε 400 ευρώ. Και ήταν μια καλή αγορά.

 

Όταν βγήκε το Pro, έκανε 400 ευρώ. Γιατί δεν είναι καλή αγορά;

 

 

Κάνε μια προσπάθεια να καταλάβεις ότι όταν αγοράζουμε ένα προϊόν το συγκρίνουμε με αντίστοιχα προϊόντα που κυκλοφορούν αυτή την περίοδο. Όταν βγήκε το PS4 ήταν μία ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ κονσόλα σε σχέση με το PS3 που κόστιζε γύρω στα 250€ ενώ το XBOX one έβγαινε πακέτο με το kinect στα 500€. Για τα ΤΟΤΕ δεδομένα συμφωνήσαμε ότι ήταν μια χαρά τιμή. Τι από αυτά ισχύει ΣΗΜΕΡΑ; Είναι το pro νέα γενιά σε σχέση με το ps4 slim και το xbox one s;

Έρχεται ένας και σε ρωτάει τι κονσόλα να αγοράσω ΤΩΡΑ εγώ που έχω 1080p τηλεόραση (όπως το παιδί που ξεκίνησε τη συζήτηση) και εσύ λες το 2013 που κυκλοφόρησε το PS4 η τιμή των 400€ ήταν καλή άρα και τώρα η τιμή του Pro είναι μια χαρά...εσύ έτσι πας και αγοράζεις :shock: ; Δηλαδή εάν αύριο το slim κάνει 50€ και μία GTX 1080 300€ εσύ θα πάρεις το pro γιατί το 2013 τα 400€ ήταν μια χαρά τιμή :mellow: ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θελω χτες .

Day one αγορα ειναι με κλειστα ματια .Και θα κανω διαλλειμα απο το skyrim (με εκαψε ο socratis  παρτο και παρτο )που με τον ρυθμο που το παιζω θα αργησω πολυ να το τελειωσω  για να πιασω το  the last guardian .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μια προσπάθεια να καταλάβεις ότι όταν αγοράζουμε ένα προϊόν το συγκρίνουμε με αντίστοιχα προϊόντα που κυκλοφορούν αυτή την περίοδο. Όταν βγήκε το PS4 ήταν μία ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ κονσόλα σε σχέση με το PS3 που κόστιζε γύρω στα 250€ ενώ το XBOX one έβγαινε πακέτο με το kinect στα 500€. Για τα ΤΟΤΕ δεδομένα συμφωνήσαμε ότι ήταν μια χαρά τιμή. Τι από αυτά ισχύει ΣΗΜΕΡΑ; Είναι το pro νέα γενιά σε σχέση με το ps4 slim και το xbox one s;

Έρχεται ένας και σε ρωτάει τι κονσόλα να αγοράσω ΤΩΡΑ εγώ που έχω 1080p τηλεόραση (όπως το παιδί που ξεκίνησε τη συζήτηση) και εσύ λες το 2013 που κυκλοφόρησε το PS4 η τιμή των 400€ ήταν καλή άρα και τώρα η τιμή του Pro είναι μια χαρά...εσύ έτσι πας και αγοράζεις :shock: ; Δηλαδή εάν αύριο το slim κάνει 50€ και μία GTX 1080 300€ εσύ θα πάρεις το pro γιατί το 2013 τα 400€ ήταν μια χαρά τιμή :mellow: ...

Πρέπει να το κάνω ταλιρακια για εσένα.

Το 2013, έδινες 400 ευρώ για το ps4. Ήταν καλή αγορά.

Το 2016, δινεις 400 ευρώ για το Pro. Είναι καλή αγορά.

Το 2019 θα δίνεις 400 ευρώ για το ps5. Θα είναι καλή αγορά.

 

Όλα τα άλλα, σε παραπέμπω στις πρώτες σελίδες αυτου του νήματος, όπου οι ειδικοί εσχιζαν τα ρούχα τους ότι το ps4 δεν αξίζει την διαφορά από το ps3. Ότι κάνουν τώρα με το Pro.

 

Τα πράγματα είναι απλά. Το gaming είναι ένα χόμπι και μάλιστα ακριβό. Όταν θες να παίξεις, παίρνεις αυτό που σου προσφέρει η αγορά, την εποχή που θέλεις. Διαφορετικά, έχω κάτι πολύ ωραία Nes με 30 ευρώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...