Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει σημασία που έχω και το κανονικό μου account σαν primary?

 

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν κατανόησα ποτέ τι παίζει με primary και secondary και πότε τρως ban :P

 

Και για να μην σας ζαλίζω, αν έχετε ένα link για αγορά αμερικάνικης prepaid θα ήμουν ευγνώμων. Εκτός και αν δουλεύουν και οι ελληνικές prepaid στο αμερικάνικο.

Όσα primary θες βάζεις στη κονσόλα σου, δεν υπάρχει νομικός περιορισμός.. 

 

Αμερικάνικες prepaid από εδώ: http://www.pcgamesupply.com/buygames/sony-playstation-network-cards/US-Region/

 

Τη Παρασκευή που πέρασε τις είχε και σε προσφορά, άσχετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσα primary θες βάζεις στη κονσόλα σου, δεν υπάρχει νομικός περιορισμός.. 

 

Αμερικάνικες prepaid από εδώ: http://www.pcgamesupply.com/buygames/sony-playstation-network-cards/US-Region/

 

Τη Παρασκευή που πέρασε τις είχε και σε προσφορά, άσχετο.

Ευχαριστώ πολύ! Πιάνω δουλειά  :-D

 

Κατεβαίνει και το GOTY του Shadow of Mordor λοιπόν!

Κατάλαβα πως δουλεύει το σύστημα.

 

Οπότε έχω αρκετό υλικό για να ασχοληθώ τις επόμενες μέρες. :D :D

 

Επεξ/σία από petran91
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις σκοπο να ασχοληθεις(δεν γνωριζω αν εχει και καθολου κοσμο πλεον)με το Multiplayer του,αξιζει μονο για μια ενοικιαση.

OK ευχαριστω φιλε Fulgore,για το Campaign θα το επερνα αλλα γενικα δεν ακουω καλα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK ευχαριστω φιλε Fulgore,για το Campaign θα το επερνα αλλα γενικα δεν ακουω καλα πραγματα.

Για 10 ευρω μια χαρα ειναι το παιχνιδι(εχει και ωραια γραφικα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είχε πολύ καλές προσφορές αυτό το ΣΚ στο αμερικάνικο store, αλλά τα συγκεκριμένα παιχνίδια τα έχει δώσει τόσες φορές σε προσφορά πλέον που δεν αξίζει να αναφέρονται..

 

Επιπλέον, τα περισσότερα από αυτά βγαίνουν και σε retail μορφή και πλέον μεταχειρισμένα τα βρίσκεις στην ίδια τιμή περίπου σε €.

 

Περιμένω πάντως ανάλογες προσφορές για digital τίτλους και από το αμερικάνικο store μέσα στο Δεκέμβριο.

Aν το Inside π.χ. εδώ το είχε -55% στα 8.99€ τότε αντίστοιχα στο αμερικάνικο θα έχει 8.99 $ - κορυφαία τιμή (υποθετικά πάντα).

 

Shadow of Mordor game of the year edition στα 9 ευρώ δεν βρίσκεις ούτε σε μεταχειρισμένο promo  :-D  Το αμερικάνικο store γενικά δεν παίζεται με τις προσφορές σε παλιά παιχνίδια.

 

Ευχαριστώ πολύ! Πιάνω δουλειά  :-D

 

Κατεβαίνει και το GOTY του Shadow of Mordor λοιπόν!

Κατάλαβα πως δουλεύει το σύστημα.

 

Οπότε έχω αρκετό υλικό για να ασχοληθώ τις επόμενες μέρες. :D :D

 

 

 

Στις γιορτές που θα αρχίσουν τις προσφορές στο Αμερικάνικο ετοιμάσου να φας πολλά λεφτά χαχα.

Το Shadow of Mordor επιβάλλεται να το έχεις παίξει. :)

 

 

 

Ενώ άκουγα παντού ότι είναι παιχνιδάρα για κάποιο λόγο το είχα προσπεράσει και με αφορμή ότι ήταν από τα πρώτα παιχνίδια που ανακοίνωσαν patch στο pro με βελτιώσεις στα 1080p είπα να το αγοράσω. Ήταν και η τιμή χώμα.. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ καλό. Στην αρχή ίσως λίγο σου φανεί βαρετό μέχρι να μάθεις τους μηχανισμούς του και το τι ακριβώς πρέπει να κάνεις. Το έχω αγοράσει στο PC εδώ και καιρό και δεν το μετάνιωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK ευχαριστω φιλε Fulgore,για το Campaign θα το επερνα αλλα γενικα δεν ακουω καλα πραγματα.

 

Παρε το. Μια χαρα είναι το παιχνιδι, με γραφικαρες, ποσω μαλλον στα 10 ευρω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν αγοράσουμε από το αμερικανικο θα έχουμε κανένα θέμα εμείς με της κονσόλες από Ελλαδα;

 

Παίζει να έχουμε κανενα απρόοπτο;

 

Θα παίζουν όλα κομπλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν αγοράσουμε από το αμερικανικο θα έχουμε κανένα θέμα εμείς με της κονσόλες από Ελλαδα;

 

Παίζει να έχουμε κανενα απρόοπτο;

Θα παίζουν όλα κομπλε;

Τα απρόοπτα που μπορεί να έχεις:

1) Τελωνείο

2) Πρόβλημα με εγγύηση

3) Μπορεί να σου έρθει διαλυμένο αν είναι τσομπάνης ο μεταφορέας

 

Προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα με τίποτα να αγοράσω από Αμερική κονσόλα,εκτός αν πήγαινα ταξίδι και την αγόραζα από εκεί μόνος μου σε πάρα πολύ καλή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα απρόοπτα που μπορεί να έχεις:

1) Τελωνείο

2) Πρόβλημα με εγγύηση

3) Μπορεί να σου έρθει διαλυμένο αν είναι τσομπάνης ο μεταφορέας

 

Προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα με τίποτα να αγοράσω από Αμερική κονσόλα,εκτός αν πήγαινα ταξίδι και την αγόραζα από εκεί μόνος μου σε πάρα πολύ καλή τιμή.

 

Αγορά digital παιχνιδιού θέλει ο άνθρωπος...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απο τα digital που εχει σε προσφορα, ποιο απο αυτα προτεινετε; 

 

Inside / Adr1ft /Abzu /Shadow of the beast /Grim Fandango /Never Alone /

Strike Suit Zero /Pang Adventures/Song of the Deep /Sky Force Anniversary ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν αγοράσουμε από το αμερικανικο θα έχουμε κανένα θέμα εμείς με της κονσόλες από Ελλαδα;

 

Παίζει να έχουμε κανενα απρόοπτο;

 

Θα παίζουν όλα κομπλε;

Εγώ έχω σχεδόν κατεβάσει το shadow of mordor πάντως.

Ο μόνος περιορισμός που μου έβγαλε είναι ότι το account μπορεί να είναι primary σε μία κονσόλα μόνο. Άρα είμαστε νόμιμοι.

 

Απλά έπρεπε να βάλω αμερικάνικο zip code και πόλη, αυτό ήταν το δυσκολότερο κομμάτι της υπόθεσης :P

 

Και στο link που παρέθεσε ο φίλος για αγορά prepaid αμερικής, πλήρωσα με Paypal, όλα κομπλέ. Δεν νομίζω να έχουμε το παραμικρό θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν αγοράσουμε από το αμερικανικο θα έχουμε κανένα θέμα εμείς με της κονσόλες από Ελλαδα;

 

Παίζει να έχουμε κανενα απρόοπτο;

 

Θα παίζουν όλα κομπλε;

 

 

Έχω τον λογαριασμό κάτι χρονάκια (5-6 νομίζω) χωρίς προβλήματα κτλ. Αυτό που θέλει προσοχή είναι με τα DLC. Το DLC πρέπει να είναι το ίδιο region με το παιχνίδι. DLC αγορασμένο από το αμερικάνικο store δεν θα παίζει με ευρωπαϊκό παιχνίδι όπως και αμερικάνικο παιχνίδι δεν θα παίζει με ευρωπαϊκό DLC.

Εγώ έχω σχεδόν κατεβάσει το GOTY πάντως.

Ο μόνος περιορισμός που μου έβγαλε είναι ότι το account μπορεί να είναι primary σε μία κονσόλα μόνο. Άρα είμαστε νόμιμοι.

 

Απλά έπρεπε να βάλω αμερικάνικο zip code και πόλη, αυτό ήταν το δυσκολότερο κομμάτι της υπόθεσης :P

 

Και στο link που παρέθεσε ο φίλος για αγορά prepaid αμερικής, πλήρωσα με Paypal, όλα κομπλέ. Δεν νομίζω να έχουμε το παραμικρό θέμα.

 

Απαιτεί μέχρι ένα primary αλλιώς θα μοιραζόμασταν το λογαριασμό 5-6 άτομα και θα παίζαμε offline. Κατά τα άλλα δεν νομίζω να υπάρξει ποτέ πρόβλημα. Εγώ τον έχω δώσει τον λογαριασμό σε ένα φίλο που τον έχει σαν secondary και παίζει πότε πότε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...