Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μου βγάζει έξω το δισκάκι,πατάω το κουμπί της αφής κ δεν κάνει τπτ,

Έχω από τα πρώτα μοντέλα PlayStation 4 με την μισή μεριά γυαλιστερή

 

 

Βγάλε την πρίζα από το ρεύμα και άσε έτσι το PS4 για κανένα 5λεπτο και ξαναδοκίμασε αλλιώς δες το video Link.png Site:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα 

Έχω παραγγείλει μια συλλεκτική έκδοση απο το batman arkham night memorial edition

ΑΠο τα public , δεν έχω αποφασίσει ακόμα εαν θα την πάρω 

Εαν κάποιος την θέλει εας στείλει πμ να πάμε να την πάρουμε μαζί απο το κατάστημα (σε περίπτωση που δεν την πάρω εγώ ) μιας και δεν υπάρχει και στο site τώρα 

Περιοχή Γιάννενα 

Ευχαριστώ 

Παιδιά μου έχει έρθει , 

Εάν τελικά θέλει κάποιος εας στείλει δεν πολυψήνω να την κρατήσω ! 

Δεν θέλω κάτι παραπάνω , 50 ευρώ έχει 50 θα την πληρώσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν νεος χρηστης του ps4 δεν μπορω να αποφασισω τελικα

 

Να αγοραζω παιχνιδια κανονικα η να τα κατευαζω απο το ps store οταν βρισκω καλες τιμες;

 

 

Πειτε μου τα + και τα - των επιλογων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν νεος χρηστης του ps4 δεν μπορω να αποφασισω τελικα

 

Να αγοραζω παιχνιδια κανονικα η να τα κατευαζω απο το ps store οταν βρισκω καλες τιμες;

 

 

Πειτε μου τα + και τα - των επιλογων...

 

 

Kαι τα 2 αναλογα το παιχνιδι/τιμη

 

Βρισκεις μεταχειρισμενα σε καλες τιμες η αγοραζεις προσφορες απο το store.

Και επισης εξαρταται απο το παιχνιδι. Αν υπαρχει παιχνιδι που θα ασχολεισαι μαζι του χρονια μπορεις να το παρεις digital για να ειναι παντα μεσα(βλ grand turismo, σε μενα δουλεψε ετσι το LBP2 κ.α). Απο την αλλη σκεφτεσαι και το θεμα του χωρου.

 

Και τα 2 δλδ αναλογα τι αναγκη εχεις καθε φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 1tb σκληρο στο ps4 δεν εχω θεμα χωρου (ακομα)

 

Αγορασα προχθες 2 παιχνιδια αλλα σκεφτομαι απο εδω και περα μονο digital να κατευαζω ωστε να τα εχω μονιμα μεσα οπως λες και εσυ.

 

Παντως γινεται να γινει κατι και να τα "χασω" τα digital που θα εχω αγορασει; η να μην μπορω να παιξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 1tb σκληρο στο ps4 δεν εχω θεμα χωρου (ακομα)

 

Αγορασα προχθες 2 παιχνιδια αλλα σκεφτομαι απο εδω και περα μονο digital να κατευαζω ωστε να τα εχω μονιμα μεσα οπως λες και εσυ.

 

Παντως γινεται να γινει κατι και να τα "χασω" τα digital που θα εχω αγορασει; η να μην μπορω να παιξω;

 

 

Ο μόνος τρόπος να χάσεις τα digital είναι να φάει ban ο λογαριασμός σου. Διάβαζα για περίπτωση που κάποιου του χακάρανε τον λογαριασμό και η αντιμετώπιση της sony ήταν να τον μπανάρει για να μην συνεχιστούν οι χρεώσεις. Δεν μάθαμε τελικά τι έγινε μετά όμως..

 

Επίσης, εμένα μου έχει συμβεί (το είχα ξανάγραψει στο forum) ξαφνικά να μου βγάζει ότι δεν έχω αγορασμένο το driveclub. Επικοινώνησα με sony και μου είπε η τηλεφωνήτρια ότι δεν φαίνεται να έχω κάνει ποτέ την αγορά και μάλλον το μπερδεύω με την δωρεάν έκδοση του plus και δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω. Μετά από πολλές προσπάθειες που έκανα στο site του λογαριασμού μου εμφανίστηκε η αγορά που και σημείωσα τον αριθμό συναλλαγής. Με τα πολλά αφού επικοινώνησα πάλι με sony πήρα πίσω το παιχνίδι μετά από 1.5 μήνα! Ποιος ξέρει τι σκάλωμα είχε φάει το σύστημα και δεν εμφάνιζε την αγορά..

 

Επίσης, πέρυσι ή πρόπερσι τα Χριστούγεννα δεν μπορούσα να παίξω κανένα παιχνίδι για ένα τριήμερο γιατί είχαν ρίξει το PSN κι εγώ δεν είχα κάνει primary τον λογαριασμό μου στην κονσόλα. Εκεί ήταν και δική μου ευθύνη όμως..

 

Μετά από αυτά κοιτάω να αγοράζω κυρίως retail ώστε να μπορώ και να τα πουλήσω εάν δεν θέλω να τα κρατήσω. Συνεχίζω πάντως να αγοράζω digital άμα είναι καμιά προσφορά όπως το Shadow of mordor που πήρα 9 ευρώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

Με τρομαξες λιγο με αυτα περι αγορας και δεν φαινοταν η αγορα σου κτλπ

 

Με τα κλασσικα cd δεν εχεις τετοια θεματα.βεβαια αυτο ειναι ενα απο τα + τους.

 

Η κονσολα πως μπορει να φαει ban; τι λαθος πρεπει να κανεις ωστε να σε banαρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

Με τρομαξες λιγο με αυτα περι αγορας και δεν φαινοταν η αγορα σου κτλπ

 

Με τα κλασσικα cd δεν εχεις τετοια θεματα.βεβαια αυτο ειναι ενα απο τα + τους.

 

Η κονσολα πως μπορει να φαει ban; τι λαθος πρεπει να κανεις ωστε να σε banαρουν;

 

 

Για να φάει ban ο λογαριασμός νομίζω πρέπει να βρίζεις κτλ. Επίσης, τρώει ban εάν κάνεις αγορά (ή χακαριστεί και γίνουν χρεώσεις) και μετά εσύ ζητήσεις επιστροφή χρημάτων από την τράπεζα ή το paypal. Η sony είναι απόλυτη ότι στα digital δεν γίνονται επιστροφές χρημάτων και εάν τολμήσεις να κάνεις dispute τρως ban και γεια σας. 

 

Από ότι έχω διαβάσει για να φάει ban η κονσόλα πρέπει να έχεις κάνει primary κάποιον κλεμμένο λογαριασμό όπως αυτούς που βλέπεις και πουλάνε με 2-3 παιχνίδια μέσα.

 

Αυτό με το driveclub το είχα γράψει στο forum και είχα ανεβάσει και screenshot από το store και δεν με πίστευε κανένας lol. Η πλάκα είναι ότι μου εμφάνιζε κανονικά αγορασμένο το season pass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση ίσως λίγο χαζή,

Επειδή θα πάρω το ps4 pro μέχρι τις επομενες μερες και έχω να ασχοληθω από εποχή ps1 με κονσόλα, μπορώ να αγοράσω ψηφιακά κάποια παιχνίδια ωστε μολις το πάρω να έχω έτοιμα τα παιχνίδια; Και αν ναι πείτε μου τη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έμαθα και αυτό :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου

 

Και κάτι ακόμα αλλά είναι θέμα παιχνιδιών.

 

Είμαι σε δίλημμα

 

The crew- driveclub- project cars

 

Ποιο να πάρω; Να αγοράσω και τα 3; Έχουν μεγάλες διαφορες μεταξύ τους;

 

Είδα αρκετά στο βίντεο στο youtube αλλά δεν μπορώ να αποφασισω

 

(Λέω να πάρω και τα 3 αλλά βγαίνουν αρκετα €€€ όλα μαζί οπότε πρέπει να επιλεξω μάλλον...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση ίσως λίγο χαζή,

Επειδή θα πάρω το ps4 pro μέχρι τις επομενες μερες και έχω να ασχοληθω από εποχή ps1 με κονσόλα, μπορώ να αγοράσω ψηφιακά κάποια παιχνίδια ωστε μολις το πάρω να έχω έτοιμα τα παιχνίδια; Και αν ναι πείτε μου τη διαδικασία.

 

 

Μπες εδώ Link.png Site: http://store.playstation.com'>http://store.playstation.com">http://store.playstation.com φτιάξε λογαριασμό και αγόρασε ότι θες. Μετά βάζεις τον ίδιο λογαριασμό στην κονσόλα και τα κατεβάζεις.

 

 

Κάτι που ξέχασα να γράψω πριν. Προτείνω για λόγους ασφαλείας να ενεργοποιήσετε two-step verification και επίσης αφού κάνετε τις αγορές σας να αφαιρείται την πιστωτική σας από τον λογαριασμό σας ώστε να μην γίνουν κατά λάθος χρεώσεις ή ακόμα και να σας χακάρουν τον λογαριασμό να μην μπορούν να αγοράσουν κάτι.

Το έμαθα και αυτό :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου

 

Και κάτι ακόμα αλλά είναι θέμα παιχνιδιών.

 

Είμαι σε δίλημμα

 

The crew- driveclub- project cars

 

Ποιο να πάρω; Να αγοράσω και τα 3; Έχουν μεγάλες διαφορες μεταξύ τους;

 

Είδα αρκετά στο βίντεο στο youtube αλλά δεν μπορώ να αποφασισω

 

(Λέω να πάρω και τα 3 αλλά βγαίνουν αρκετα €€€ όλα μαζί οπότε πρέπει να επιλεξω μάλλον...)

 

To the crew μου φάνηκε μούφα αλλά ασχολήθηκα μόνο κανένα μισάωρο και το βγαλα. Το driveclub μια χαρά μην περιμένεις πολλά. Το βρίσκεις πολύ φτηνά και θα στο πρότεινα για να χορτάσεις γραφικά. Project car δεν έχω παίξει καθόλου γιατί μου φάνηκε ότι απαιτεί πολύ χρόνο να σετάρεις αυτοκίνητα κτλ αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Το driveclub το λες πιο arcade..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...