Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έμαθα και αυτό :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου

 

Και κάτι ακόμα αλλά είναι θέμα παιχνιδιών.

 

Είμαι σε δίλημμα

 

The crew- driveclub- project cars

 

Ποιο να πάρω; Να αγοράσω και τα 3; Έχουν μεγάλες διαφορες μεταξύ τους;

 

Είδα αρκετά στο βίντεο στο youtube αλλά δεν μπορώ να αποφασισω

 

(Λέω να πάρω και τα 3 αλλά βγαίνουν αρκετα €€€ όλα μαζί οπότε πρέπει να επιλεξω μάλλον...)

Το The Crew δεν το ξέρω, δεν μπορώ να κρίνω. Το Driveclub το βρίσκεις σε προσφορά στα 10 Ευρώ με Season Pass(γενικά κοστίζει μέχρι 15 Ευρώ). Έχει πολύ υλικό, πολύ καλά γραφικά αλλά είναι arcade. Αν πας να το κάνεις και Platinum θα παιζεις καιρό. Project Cars, καμία σχέση με το προηγούμενο πολύ πιο ρεαλιστικό και με περισσότερες ρυθμίζεις/παραμέτρους. Δεν ξέρω αν παίζεται τόσο καλά με το controller. Έχω τα δύο τελευταία, το Driveclub το έλιωσα, το Project Cars όχι τόσο. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε περισσότερες ρυθμίσεις

 

Έχει περισσότερες ρυθμίσεις σε αυτοκίνητα στο στήσιμο τους κτλπ δηλαδή;

 

Γίνεται να κάνεις motification στο αμάξι όπως παλιά στο nfs που αλλαζαμε ζάντες,σποιλερ κ.α ;

 

(Θα πάρω και τα 2 παιχνίδια να τα έχω ούτως ή άλλως πλέον είναι αρκετα φθηνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στο στήσιμο αναφέρομαι. Στο Driveclub μόνο χρώματα αλλάζεις(ίσως και ζάντες αλλά δεν είμαι σίγουρος), στο Project Cars δεν νομίζω να αλλάζεις κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο φθηνό θα είναι το δώρο.

Πιστεύω ότι αξίζουν τα Last of Us + Witcher 3, 40€ το πρώτο και 30€ το δεύτερο.

δλδ αν καποιος αγορασει το tomb raider στα  30 ευρω της προσφορας, δεν μπορει να παρει κανενα αλλο παιχνιδι στο +1 δωρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτή είναι η προσφορά. Οποιο παιχνίδι πάρεις από τη λίστα, διαλέγεις κι άλλο ένα δώρο από τη λίστα πάλι.

Εκτός αν το tomb raider δεν είναι στην λίστα με το 1 + 1. Δεν μπορώ να το δω τώρα γιατί είμαι από κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτή είναι η προσφορά. Οποιο παιχνίδι πάρεις από τη λίστα, διαλέγεις κι άλλο ένα δώρο από τη λίστα πάλι.

Εκτός αν το tomb raider δεν είναι στην λίστα με το 1 + 1. Δεν μπορώ να το δω τώρα γιατί είμαι από κινητο

το tomb raider ειναι στα 30 ευρω, δεν υπαρχει πιο φθηνο παιχνιδι στη λιστα...

 

απο οτι καταλαβαινω δεν μπορεις να αγορασεις το τομπ ραιντερ με 30 ευρω και να παρεις δωρο ενα ακριβοτερο πχ το last of us που κανει 40...αυτο που ρωταω ειναι αν σου δινει ως δωρο καποιο που κανει επισης 30 ευρω ή παντα θα πρεπει να παιρνεις ενα παιχνιδι που κανω 40 ευρω για να παρεις και ενα των 30 δωρο/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α όχι το δοκίμασα πριν. Έβαλα πρώτο το witcher που κάνει 30 και μετά έβαλα το last of us που κάνει 40. Μετά μπήκα στο καλάθι και είδα ότι δωρεάν μου έδινε το witcher των 30. Άρα πληρώνεις το ακριβότερο και διαλέγεις για δώρο ένα ίδιας τιμής η μικρότερης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ρεαλιστικό από τα 2 πιο θα ελεγες ότι είναι;

 

Υπάρχει μοντέλο ζημιών; Αν τρακαρεις χαλάνε κτλπ;

Ρεαλιστικότερο είναι το Project Cars. Στο Driveclub φαίνονται απλά γρατζουνιές αλλά το αυτοκίνητο πηγαίνει το ίδιο δεν αλλάζει κάτι ακόμα και αν πεσεις τελικιασμένος σε μάντρα. Δυο γρατσουνιές και συνεχίζεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε γραφτεί στο παρελθόν ότι το Last Of Us στο Pro στην επιλογή για 60FPS έτρεχε χειρότερα από το απλό PS4, υπήρχαν προβλήματα με τις σκιές κτλ. Η Naughty Dog αποφάσισε να το "φτιάξει" ρίχνοντας την ανάλυση από τα 1800p στα 1080p με το νέο patch...

Link.png Site: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1321739

Link.png Site: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1312467&page=9

 

"In an update to The Last of Us Remastered today, we introduced bug fixes and optimizations that will ensure a consistent and high level of performance on the PS4 Pro. Now, when running The Last of Us Remastered on the PS4 Pro on a standard high-definition display, the game will run natively at 1080p and offer high-quality shadows when running at its high-framerate mode."

 

Οπότε όποιος θέλει να συνεχίσει να το παίζει με καλά γραφικά θα πρέπει να αποφύγει αυτό το patch...Εάν βλέπεις πάντως τέτοια υποστήριξη από την Naughty Dog δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνει με κάτι εταιρίες όπως Ubisoft.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλέπω μεταχείρα PS4 Pro στα 300 ευρώ στο insomnia μέσα στο Δεκέμβριο! (λόγω ανάγκης χρημάτων...). Είναι αρκετοί που αγοράζουν χωρίς να ξέρουν γιατί. Έτσι για την κάβλα της αγοράς!

 

YES!

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/playstation/800525-ps4-pro-1-control/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...