Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μεγαλυτερη αναλυση τρεχει το last guardian στο ps4 pro(εφοσον το επιλεξεις σαν δυνατοτητα)

Το παιχνιδι ειναι θαυμα πως καταφερε να βγει.Προσωπικα ο τυπος ποτε δεν δουλεψε ωστε να κανει polished το παιχνιδι.Απλα το ειχε σε αναμονη μεχρι να βγει η καινουργια γενια για να το βγαλει εκει.

 

 

Δεν ξέρουμε τι γινόταν αυτά τα 9 χρόνια..Μπορεί να το δούλευαν 24/7 ή μπορεί και να είχε παγώσει η παραγωγή του..Η σονυ σχετικά με το Last Guardian απλά έλεγε ότι κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσει τίποτα άλλο...

Για το pro το παιχνίδι έχει 2 mode τα οποία δεν μπορεί να επιλέξει (άμεσα) ο χρήστης αλλά επιλέγονται αυτόματα ανάλογα με την ανάλυση της οθόνης (1080p ή 4k). Και στις δύο περιπτώσεις έχουμε 30 frames/s με την διαφορά ότι σε 1080p είναι πιο σταθερά χωρίς framedrops. Στην έκδοση του απλού PS4 έχουμε frame drops και στα 25fps. Με λίγα λόγια χρησιμοποίσαν τα επιπλέον 2 teraflop για να πάμε από τα 25-30fps στα locked 30 fps...εάν αυτό δεν είναι ο ορισμός του unoptimized τότε δεν ξέρω τι είναι :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

no mans sky 

24 ευρώ περίπου μαζί με τα μεταφορικά. 

 

http://www.thegamecollection.net/no-man-s-sky-ps4/

 

Μετά τα τελευταια updates δεν είναι καθόλου κακό και ειδικά σε αυτή την τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ψαχνόμουν να βρω psn card για us account. Δυστυχώς το αγαπημένο μας maxplay δεν είχε, οπότε κάθισα και έψαξα να βρω κανένα σαιτ από το εξωτερικό.

 

Παραθέτω το σαιτ, (δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου στο τόπικ) είναι κομπλέ, έχει επιλογή πληρωμής μέσω PayPal, και όταν δεν έχεις υπομονή να ξαναφέρει κάρτες το maxplay, μπορούμε να τις χτυπάμε και από εκεί.

 

https://www.seagm.com/ 

 

Το μόνο αρνητικό που είδα είναι ότι δεν είναι άμεση η αποστολή του code. Το πήρα 3 το βράδυ και μετά τις 6 μου το έστειλαν. Αντιθέτως το δικό μας πιο άμεσο δεν μπορείς να βρεις, στο θέμα πότε πληρώνεις και πότε λαμβάνεις το code. 

 

ΥΓ. Καλό θα ήταν να υποστηρίζουμε το εγχώριο πάντα guys imo, ειδικά όταν το αξίζει, αλλά το να έχεις μια ακόμη ασφαλή επιλογή, δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ψαχνόμουν να βρω psn card για us account. Δυστυχώς το αγαπημένο μας maxplay δεν είχε, οπότε κάθισα και έψαξα να βρω κανένα σαιτ από το εξωτερικό.

 

Παραθέτω το σαιτ, (δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου στο τόπικ) είναι κομπλέ, έχει επιλογή πληρωμής μέσω PayPal, και όταν δεν έχεις υπομονή να ξαναφέρει κάρτες το maxplay, μπορούμε να τις χτυπάμε και από εκεί.

 

https://www.seagm.com/ 

 

Το μόνο αρνητικό που είδα είναι ότι δεν είναι άμεση η αποστολή του code. Το πήρα 3 το βράδυ και μετά τις 6 μου το έστειλαν. Αντιθέτως το δικό μας πιο άμεσο δεν μπορείς να βρεις, στο θέμα πότε πληρώνεις και πότε λαμβάνεις το code. 

 

ΥΓ. Καλό θα ήταν να υποστηρίζουμε το εγχώριο πάντα guys imo, ειδικά όταν το αξίζει, αλλά το να έχεις μια ακόμη ασφαλή επιλογή, δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

 

 

Έχω πάρει από Link.png Site: https://www.g2a.comLink.png Site: https://www.offgamers.com και την τελευταία φορά από Link.png Site: pcgamesupply.com/ . Και στις τρεις περιπτώσεις είχα τον κωδικό κατευθείαν! Από maxplay έχω να αγοράσω πάνω από χρόνο αλλά πραγματικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Θυμάμαι την πρώτη φορά με πήρε τηλέφωνο αμέσως μετά την πληρωμή για να βεβαιωθεί ότι είχα πάρει τους κωδικούς μιας και αντιμετώπιζε πρόβλημα με το σύστημα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει από Link.png Site: https://www.g2a.comLink.png Site: https://www.offgamers.com και την τελευταία φορά από Link.png Site: pcgamesupply.com/ . Και στις τρεις περιπτώσεις είχα τον κωδικό κατευθείαν! Από maxplay έχω να αγοράσω πάνω από χρόνο αλλά πραγματικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Θυμάμαι την πρώτη φορά με πήρε τηλέφωνο αμέσως μετά την πληρωμή για να βεβαιωθεί ότι είχα πάρει τους κωδικούς μιας και αντιμετώπιζε πρόβλημα με το σύστημα του.

To G2A ντρέπομαι που το λέω το χρησιμοποιώ εδώ και 2.5 περίπου χρόνια. Δεν ήξερα /δεν είχα προσέξει ποτέ ότι δίνει psn κάρτες. Οκ.. thx!

 

Το maxplay είναι άριστο εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια  το πακετο για το ps4 slim 1 tb με τα 399 ευρω! 

αξιζει σαν αγορα?

επειδη βλεπω και σε σελιδες που γυρισα πισω οτι δεν εχει αναφερθει κατι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια  το πακετο για το ps4 slim 1 tb με τα 399 ευρω! 

αξιζει σαν αγορα?

επειδη βλεπω και σε σελιδες που γυρισα πισω οτι δεν εχει αναφερθει κατι!!

Βγαινει σκετη η κονσολα 399-50(controller)-50(nba)-40(pro)-20(Psn)=239ευρω για την 1tb κονσολα.

 

Με λιγα λογια αν σε ενδιαφερουν ακριβως αυτα που δινει το πακετο κερδιζεις 50ευρω(τουλαχιστον) απο το να τα αγοραζες ξεχωριστα αρα αξιζει.Αλλα μονο αν σε ενδιαφερουν ακριβως ολα οσα δινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα 2 ηρθαν χθες.. 3 στο συνολο για εμενα και 3 για την κοπελα (αν και το uncharted ειναι unisex, θα το παιξω και εγω αργοτερα).
Επομενο θα ειναι το Bloodborne.

 

Μ'αρεσει που πηρα το PS4 πριν κανα μηνα με σκοπο να παρω κανα Fifa να παιζω με φιλαρακια..
Εν τελη μονο το Fifa δεν εχω παρει και δεν σκεφτομαι να το παρω συντομα.. lol

15542140_10210555418376979_1712332487215

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα 2 ηρθαν χθες.. 3 στο συνολο για εμενα και 3 για την κοπελα (αν και το uncharted ειναι unisex, θα το παιξω και εγω αργοτερα).

Επομενο θα ειναι το Bloodborne.

 

 

 

Γνώμη μου.... Δεν πρέπει να βάζεις ταμπέλες σε παιχνίδια για αγόρια και κορίτισια. Στην φωτογραφία σου, εμένα μου άρεσαν όλα. 

Εξαιρείται το Bloodborne, πολύ ψυχαναγκασμός. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου.... Δεν πρέπει να βάζεις ταμπέλες σε παιχνίδια για αγόρια και κορίτισια. Στην φωτογραφία σου, εμένα μου άρεσαν όλα. 

Εξαιρείται το Bloodborne, πολύ ψυχαναγκασμός. 

Μια χαρα χωραει η ταμπελα αν η κοπελα δεν ασχολειται με παιχνιδια και περισσοτερο κινδυνευει να φυγει το controller εκτως παραθυρου ακομα και το last of us αν παιξει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα controller παντως οπως βλεπεις βρωμιζουν για πλακα(το μαυρο χρωμα συγκεκριμενα :P).

 

Καλά αυτό ειναι το μόνο σίγουρο.. αυτό το μαύρο όσο ωραίο δείχνει αλλο τοσο στην βιδωνει οταν βλεπεις την παραμικρή σκόνη πάνω του..

 

Γνώμη μου.... Δεν πρέπει να βάζεις ταμπέλες σε παιχνίδια για αγόρια και κορίτισια. Στην φωτογραφία σου, εμένα μου άρεσαν όλα. 

Εξαιρείται το Bloodborne, πολύ ψυχαναγκασμός. 

 

Τα χωρίζω από άποψη ποια ειναι σιγουρο οτι δεν θα αγκίξει ποτε αυτή και δεν θα αγκίξω ποτέ εγώ.. πχ το Life is Strange δεν παιζει να το παιξω ποτε.. και το rayman.. απλα περασαν το χρόνια που ελιωνα με platform games.. πλεον δεν με ενθουσιαζουν..

Οχι οτι τα χωριζω απο αποψη ομορφιας ή κατι άλλο.. ειναι προσωπικος διαχωρισμος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό ειναι το μόνο σίγουρο.. αυτό το μαύρο όσο ωραίο δείχνει αλλο τοσο στην βιδωνει οταν βλεπεις την παραμικρή σκόνη πάνω του..

 

 

Τα χωρίζω από άποψη ποια ειναι σιγουρο οτι δεν θα αγκίξει ποτε αυτή και δεν θα αγκίξω ποτέ εγώ.. πχ το Life is Strange δεν παιζει να το παιξω ποτε.. και το rayman.. απλα περασαν το χρόνια που ελιωνα με platform games.. πλεον δεν με ενθουσιαζουν..

Οχι οτι τα χωριζω απο αποψη ομορφιας ή κατι άλλο.. ειναι προσωπικος διαχωρισμος :)

Τουλαχιστον το rayman κανε τον κοπο να το παιξεις.Πιστεψε με(και μενα και πολλους αλλους)αξιζει τον χρονο και την προσοχη σου,οπως εν μερη και το Life is strange.Παρολο που οι κεντρικοι χαρακτηρες ειναι γενους θηλυκου,ειναι πολυ αξιολογο παιχνιδι(για αυτα που θελει να περασει παντα).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον το rayman κανε τον κοπο να το παιξεις.Πιστεψε με(και μενα και πολλους αλλους)αξιζει τον χρονο και την προσοχη σου,οπως εν μερη και το Life is strange.Παρολο που οι κεντρικοι χαρακτηρες ειναι γενους θηλυκου,ειναι πολυ αξιολογο παιχνιδι(για αυτα που θελει να περασει παντα).

 

Κοιτα και τα 2 τα παρακολουθησα και βοηθησα την κοπελια σε καποια σημεια.. αλλα δεν ειναι παιχνιδια που θα ανοιξω μοναχος μου το PS4 για να τα βαλω μπρος.. ειδικα το 2ο με την καμμια.. το Rayman ισως και μονο αν εχω ξεμεινει εντελως απο τιτλους.. κατι που αργησει πολυ να γινει μιας και εχω πολυ δρομο μπροστα.. :D προς το παρον τα απολαμβανει η μικρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...