Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Solo αξίζει αυτό τίποτα,η θα με κάνετε να συνεργαστώ με τίποτα 13χρονους ρωσους;

 

 

Εγώ το έπαιζα με random και γενικά δεν είχα πρόβλημα παρά μόνο εάν το έβαζα στο hard που απαιτούσε επικοινωνία και λίγοι ένιωθαν.

Πάντως παίζεται και solo αλλά χάνει πολύ έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά δεν υπάρχει καμία λογική γιατί το κάνουν αυτό ακόμα και στο digital foundry είπαν ότι το βρίσκουν ηλίθιο οι developers να μην δίνουν τη δυνατότητα για supersampling σε κατόχους 1080p από τη στιγμή που το 4k τρέχει απροβλημάτιστα..αυτό ξεκίνησε με το τελευταίο patch του Last Of Us και στο neogaf έλεγαν ότι πρόκειται για bug αλλά μέχρι τώρα δεν έχει δοθεί καμία απάντηση από naughty dog στο forum της κάτι που δεν το συνηθίζει. 

Κυκλοφόρησε μία φήμη με βάση κάτι έγγραφα που είχαν διαρρεύσει ότι η επιλογή για supersampling κάποια στιγμή θα γίνεται από το ίδιο το λειτουργικό του PS4 και δεν θα χρειάζεται να το διαλέξεις μέσα από το παιχνίδι (δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα δεν θυμάμαι και λεπτομέρειες) αλλά αυτό είναι μία φήμη μόνο. Εγώ είχα ξενερώσει πάντως γιατί σκοπεύω να παίξω και τρία παιχνίδια σε 1080p τηλεόραση και στην ουσία θα είναι σαν τα παίζω στο απλό PS4.

 

Μιας και το ανεφερες το TLOU.. καλημερα κιολας!.. και επειδη το εχω ακομα στο κουτι του 2-3 μερες (δεν εχω βρει χρονο να κατσω στο ps4).. παρουσιαζει προβληματα αν το παιζεις στο Pro σε FHD αναλυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Solo αξίζει αυτό τίποτα,η θα με κάνετε να συνεργαστώ με τίποτα 13χρονους ρωσους;

Solo  αν και το συγκεκριμενο λενε πως αξιζει θεωρω πως ειναι ακυρο για αυτα τα games

Eιναι σαν να μου λες πηρα  to BF1   για να  παιξω  campaign.

Το δυνατο τους σημειο ειναι το multiplayer  .Το division απετυχε να κρατησει τον κοσμο στο pc  παρολο που ειναι εξαιρετικο game στην κατηγορια  γιατι το ειχαν τρυπησει στα cheats και ξενερωσαν φιλοι μου που το επαιζαν μαζι με  παρα πολυ κοσμο   .

Στην κονσολα   φυσικα δεν  υπαρχει παρομοιο προβλημα για αυτο το πηρα.

Γραφικα ειναι εξαιρετικα ,βαθος εχεις πολυ  ,expansions με  season pass η ' χωρις  τα παντα .

Και για 25 ευρω δεν  το σκεφτηκα καν ειναι ξεφτιλα τιμη .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Solo αν και το συγκεκριμενο λενε πως αξιζει θεωρω πως ειναι ακυρο για αυτα τα games

Eιναι σαν να μου λες πηρα to BF1 για να παιξω campaign.

Το δυνατο τους σημειο ειναι το multiplayer .Το division απετυχε να κρατησει τον κοσμο στο pc παρολο που ειναι εξαιρετικο game στην κατηγορια γιατι το ειχαν τρυπησει στα cheats και ξενερωσαν φιλοι μου που το επαιζαν μαζι με παρα πολυ κοσμο .

Στην κονσολα φυσικα δεν υπαρχει παρομοιο προβλημα για αυτο το πηρα.

Γραφικα ειναι εξαιρετικα ,βαθος εχεις πολυ ,expansions με season pass η ' χωρις τα παντα .

Και για 25 ευρω δεν το σκεφτηκα καν ειναι ξεφτιλα τιμη .

Έστω με match-making δηλαδή γίνεται δουλειά; Γιατί γνωστό που να το παίζει σε ps4 δεν έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω με match-making δηλαδή γίνεται δουλειά; Γιατί γνωστό που να το παίζει σε ps4 δεν έχω

Δεν το εχω ξεκινησει ακομα ,σημερα παραλαμβανω οποτε δεν εχω αποψη σε αυτο .

Προς το παρον λιωνω στο skyrim  που με κατεστρεψε ο Socratis   να το παρω .Παιχνιδαρα btw  και πολυ upscale   se σχεση με την εποχη του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ανεφερες το TLOU.. καλημερα κιολας!.. και επειδη το εχω ακομα στο κουτι του 2-3 μερες (δεν εχω βρει χρονο να κατσω στο ps4).. παρουσιαζει προβληματα αν το παιζεις στο Pro σε FHD αναλυση?

 

 

Καλημέρα! Δεν έχει κανένα πρόβλημα εάν το παίξεις σε FHD ανάλυση. Το πρόβλημα είναι ότι είναι σαν το παίζεις στο απλό PS4 αφού δεν έχει πλέον supersampling. Θα σου έλεγα να ξεκινήσεις με κάποιο άλλο παιχνίδι αλλά δεν έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση η Naughty Dog ότι είναι bug και θα το διορθώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Δεν έχει κανένα πρόβλημα εάν το παίξεις σε FHD ανάλυση. Το πρόβλημα είναι ότι είναι σαν το παίζεις στο απλό PS4 αφού δεν έχει πλέον supersampling. Θα σου έλεγα να ξεκινήσεις με κάποιο άλλο παιχνίδι αλλά δεν έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση η Naughty Dog ότι είναι bug και θα το διορθώσει.

 

Α νομιζα οτι θα υπηρχε τεχνικο προβλημα, τιποτα errors κτλ ξερω γω, αυτο φανταστηκα..

Ναι μωρε 'νταξει δεν υπαρχει προβλημα.. το ξεκιναμε και αν φιλοτιμηθουν εχει καλως.. Ουτως ή αλλως παιζω και το Witcher αυτο το καιρο οποτε δεν θα πεσω με τα μουτρα στο TLOU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ανεφερες το TLOU.. καλημερα κιολας!.. και επειδη το εχω ακομα στο κουτι του 2-3 μερες (δεν εχω βρει χρονο να κατσω στο ps4).. παρουσιαζει προβληματα αν το παιζεις στο Pro σε FHD αναλυση?

 

Εγω τη πρωτη φορα το τερματισα σε ps4 με plasma 720p   :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ.. Το βρίσκω αρκετά γελοίο tbh. Εντελώς immersion-breaker. Βασικά, έχουμε καταλήξει στο τι είναι ακριβώς αυτό το οποίο ζαλίζει; Είναι η υποτιθέμενη κίνηση ενώ το σώμα είναι σε αδράνεια; Είναι το bobbing; Είναι λίγα τα καρέ του PSVR; Το ρωτάω γιατί από το λίγο που έχω χρησιμοποιήσει -άλλα- VR heasets δεν έχω ζαλιστεί καθόλου.

 

Δεν βρίσκω ουσία στο να βγει ένα FPS τύπου Fallout 4 με teleporting, ας μην το βγάλουν καθόλου αν είναι να του πετάξουν τα μάτια έξω. Από εκεί και πέρα, τι γίνεται με games που απαιτούν συνεχόμενη κίνηση, όπως πχ τα racing; Επίσης, να φανταστώ ότι competitive FPS είναι out-of-the-question, αφού δεν θα μπορεί να υπάρχει teleporting σε αυτά;

 

Είναι σε πειραματική φάση ακόμα το VR όσον αφορά τα controls. Δεν έχουν καταλήξει ακόμα σε κάποιο δοκιμασμένο control scheme.

 

Φαντάσου το σαν το πρωτόγονο 3D των PS1/Saturn/N64, πριν έρθουν οι διπλοί αναλογικοί και το παίδεμα με τα tank controls...

 

Η ζαλάδα που λες είναι λόγω του μπερδέματος του εγκεφάλου, όταν γυρνάς την κάμερα με τον μοχλό χωρίς να γυρνάς το κεφάλι. Κάποιοι το παθαίνουν και in real life (ταξίδια), κάποιοι όχι.

 

Competitive MP games υπάρχουν. Το Toons έχει αυτό το κόλπο που στρίβεις ανά μερικές μοίρες. Σίγουρα δεν είναι βολικό σε σχέση με το fluidity των κανονικών MP games (που και σε αυτά βέβαια κάποιοι ζαλίζονται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ.. Το βρίσκω αρκετά γελοίο tbh. Εντελώς immersion-breaker. Βασικά, έχουμε καταλήξει στο τι είναι ακριβώς αυτό το οποίο ζαλίζει; Είναι η υποτιθέμενη κίνηση ενώ το σώμα είναι σε αδράνεια; Είναι το bobbing; Είναι λίγα τα καρέ του PSVR; Το ρωτάω γιατί από το λίγο που έχω χρησιμοποιήσει -άλλα- VR heasets δεν έχω ζαλιστεί καθόλου.

Oλα τα headsets στην ελευθερη κινηση εχουν το ιδιο θεμα ειδικα οταν δινεις εντολη στο χειριστηριο να στιψεις δεξια αριστερα(αυτο εχω παρατηρησει εγω τουλαχιστον και ελαχιστο θεμα στην κινηση σε ευθεια). Κινησεις που ο εγκεφαλος δεν μπορει τις δει ως λογικες για διαφορους λογους.

Αν επαιξες ελευθερο παιχνιδι τυπου fallout και δεν ειχες θεμα τοτε εισαι τυχερος. Υπαρχουν πολλοι που δεν καταλαβαινουν τπτ και πηγαν day οne σε ελευθερη κινηση. Αλλοι χρειαζονται προπονηση και αλλοι εγκαταλειπουν γιατι δεν το αντεχουν(ευτυχως ειναι λιγοι που δεν το αντεχουν).

 

Απο την δικη μου εμπειρια με ατομα που δοκιμασαν στο psvr μου, υπηρχε ατομο στο EVE valkyrie που εγκατελειψε. Αλλα οι περισσοτεροι ειχαν μικρο θεμα η και καθολου.

 

Δεν νομιζω οτι μπορουν να κανουν κατι για αυτο. Ειναι περισσοτερο μαλλον θεμα προσαρμογης του εγκεφαλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε λιγοτερο απο 1 χρονο θα κυκλοφορησει το xbox one scorpio...η σονυ αποκλειεται να κατσει και να κοιταει καθως ξερει οτι θα εχει κατωτερο μηχανημα απο την microsoft. κατι μου λεει οτι την ημερα που θα κυκλοφορησει το scorpio η σονυ θα παρουσιαζει το ps5 και τελικα θα βγουν αληθινες οι φημες που αναφερουν οτι το ps5 θα κυκλοφορησει στα καταστηματα το 2ο 6μηνο του 2018...αποκλειεται να βγει αλλη εκδοση σε ps4 ή ps4 pro...οτι βγηκε απο ps4 ηταν και τα τελικα. οποτε ερχεται το 5 το καλο....για να δουμε  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται το Pro βγήκε για να μην χρειαστεί να βγεί το 5 τόσο σύντομα.

Αν βγεί τόσο νωρίς, το 'χει χάσει το νόημα η Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε λιγοτερο απο 1 χρονο θα κυκλοφορησει το xbox one scorpio...η σονυ αποκλειεται να κατσει και να κοιταει καθως ξερει οτι θα εχει κατωτερο μηχανημα απο την microsoft. κατι μου λεει οτι την ημερα που θα κυκλοφορησει το scorpio η σονυ θα παρουσιαζει το ps5 και τελικα θα βγουν αληθινες οι φημες που αναφερουν οτι το ps5 θα κυκλοφορησει στα καταστηματα το 2ο 6μηνο του 2018...αποκλειεται να βγει αλλη εκδοση σε ps4 ή ps4 pro...οτι βγηκε απο ps4 ηταν και τα τελικα. οποτε ερχεται το 5 το καλο....για να δουμε  :D

Οτι να ναι πραγματικα. :wacko:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ratchet & Clank 16.49 με PS+ https://store.playstation.com/#!/en-gr/games/ratchet-clank/cid=EP9000-CUSA01073_00-RCPS400000000000

 

Όσοι δεν το έχετε παίξει στο Ps4 αξίζει με τα 1000, και είναι και εξαιρετικό στο Ps4Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...