Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλος έχει το ps4 pro, του το πήραν δωρο από το πλαίσιο Βόλου. Επειδή δεν τον είχαν σε απόθεμα το έφεραν από την Αθήνα. Το περίεργο είναι ότι το είχαν ανοίξει το κουτί επειδή ήθελαν να δουν αν είναι κομπλέ τα περιεχόμενα.

Τα λέω όλα αυτά, επειδή ο φίλος κάνει παράπονα για κολλήματα στο μενού, και για συνεχείς αλλαγές στον ελεύθερο χώρο ( ίσως λόγω cache;) αλλά με ένα ρέστα φτιάχνει προσωρινά. Ίσως φταίει το boost Mode;

 

Υπάρχει περίπτωση να του έδωσαν μεταχειρισμένο / εκθεσιακό κομμάτι; υπάρχει τρόπος να το διαπιστώσει; τι μπορεί να κάνει σε αυτή την περίπτωση;

Να μοιραστω και τη δικη μου εμπειρια : To κουτι ηταν στο ταμειο μπροστα ανοιγμένο . Η δικαιολογια αστεια οτι δηθεν ετσι τους το εστειλαν . Το αδειασα εκει μπροστα τους και μετρησα τα περιεχομενα πριν το παρω - εκει κοπηκανε τα χαμογελα βεβαια και αρχισαν τις μλκιες οτι καθυστερω την ουρα κτλ τους αγνοησα . Ναι υπάρχει πολυ σοβαρή περίπτωση  να του έδωσαν  εκθεσιακό κομμάτι ....Το Πλαίσιο το κάνει αυτό συστηματικά.

Αμα βγαζει αυτα που λες με το καλημερα , ας το στειλει ΑΜΕΣΩΣ πισω οσο εχει την εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να μοιραστω και τη δικη μου εμπειρια : To κουτι ηταν στο ταμειο μπροστα ανοιγμένο . Η δικαιολογια αστεια οτι δηθεν ετσι τους το εστειλαν . Το αδειασα εκει μπροστα τους και μετρησα τα περιεχομενα πριν το παρω - εκει κοπηκανε τα χαμογελα βεβαια και αρχισαν τις μλκιες οτι καθυστερω την ουρα κτλ τους αγνοησα . Ναι υπάρχει πολυ σοβαρή περίπτωση  να του έδωσαν  εκθεσιακό κομμάτι ....Το Πλαίσιο το κάνει αυτό συστηματικά.

Αμα βγαζει αυτα που λες με το καλημερα , ας το στειλει ΑΜΕΣΩΣ πισω οσο εχει την εγγυηση.

Ναι αλλα και εσυ το πηρες, οποτε και εσενα μπορει να ηταν εκθεσιακο.. Επισης η μπλε ταινια μου ειπε οτι ηταν κολλημενη αλλα οχι οριζοντια, αλλα καθετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μου έχουν περισσέψει 5€ στο ps store έλεγα να πάρω κάποιο από τα Wolfenstein. Το κανονικό το έχει 3.99 και το dlc-standalone 4.99. Ποιο λετε να πάρω αξίζουν σαν παιχνίδια? Έχουν story ή είναι στυλακι Doom που βαράς αβερτα και όποιον πάρει ο χάρος?

 

Χρονολογικά το Old Blood είναι πρίν το New order,οπότε έπαιξα πρώτα το Old Blood.

 

Και τα 2 είναι καλά,δυνατά shooters.Το New Order είναι πιο ολοκληρωμένο.Είναι λίγο δύσκολα σε κάποια σημεία,μπορεί να σε νευριάσει.

 

Εχουν ενδιαφέρον upgrades (perks) που ξεκλειδώνεις.

 

Σε αυτή την τιμή είναι πάμθηνα,πάρτα.Τα έψαχνα και τα 2 στις αγγελίες για καιρό αλλά δεν τα έβρισκα και τα πήρα σε cd που είχε πέσει και η τιμή τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες επανηλθε το προβλημα  με μαυρη οθονη γαι μερικα δευτερολεπτα  2 φορες ,εχω αλλαξει απο safe mode (hdcp 1.4).

Exει βρεθει κατι αλλο που πρεπει να κανουμε/>. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση να δουμε god of war collection στο ps4?

Δηλαδη μια συλλογη και των 3 god of war στο ps4.

Οχι λογικα επειδη κυκλοφορησε το gow 3.

 

god of war 1,2,ascention μπορει να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι γιατι θελω να πιστευω οτι θα βγαλουν μια πληρη συλλογη ολων των god of war μιας και το πανε σε ενα νεο στυλ god of war με το νεο που θα βγαλουν εν καιρο.

 

Ο καιρος θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αποκλειω 100% το συγκεκριμενο ενδεχομενο απλα θα ειναι τεραστια βλακεια αν το κανουν και ειναι μεσα και το gow 3 συγκεκριμενα επειδη κυκλοφορει ηδη ξεχωριστα. Και ουτε ειναι να πεις οτι θα δωσουν καποια εκπτωση στους ηδη κατοχους gow3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα Uncharted κυκλοφορούνε ξεχωριστά, αλλά και ως πακέτο.

Τα uncharted κυκλοφορησαν ξεχωριστα αφου ειχε ηδη κυκλοφορει η collection(πακετο),αρα δεν υπηρχε καποιο θεμα.

http://www.eurogamer.net/articles/2016-10-06-uncharted-remasters-to-be-available-individually-next-month

 

Και αυτο βεβαια πατατα το θεωρω προσωπικα σαν κυκλοφορια οταν βλεπουμε τετοιες τιμες(γιατι το uncharted collection δεν θα ειχε μια ζωη 50+ευρω οπως υποτιθεται αναφερει στο αρθρο περι τιμης) https://www.skroutz.gr/c/1413/playstation_4_games.html?keyphrase=uncharted&price_min=&price_max=23 αλλα περι ορεξεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζουν ομως για καποιον που τα εχει παιξει στο ps3; Εχουν κατι επιπλεον, εκτος απο καλυτερα γραφικα; Και οταν λεμε καλυτερα τι ακριβως εννοουμε; 4k; Upascale;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζουν ομως για καποιον που τα εχει παιξει στο ps3; Εχουν κατι επιπλεον, εκτος απο καλυτερα γραφικα; Και οταν λεμε καλυτερα τι ακριβως εννοουμε; 4k; Upascale;

Αξιζει για 3 λογους

1)συλλογη

2)60fps(για αλλους αυτο ειναι ο κυριος παραγοντας μιας και μιλαμε για shooter).

3)χαμηλη τιμη την παρουσα χρονικη στιγμη γυρω στα 23ευρω.

 

Το μεγαλο μειον ειναι η απουσια multiplayer,και φανταζομαι γιαυτο και ασχοληθηκαν περισσοτερο με το multiplayer στο 4.

 

Βεβαια αυτο για οποιον εχει και την ορεξη φυσικα να τα ξαναπαιξει εκτος των αλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ νομίζω ότι αν κάτι το έχεις παίξει δεν αξίζει να το παίξεις ξανά σε remastered εκτός αν είναι το αγαπημένο σου παιχνίδι όλων των εποχών.. 

 

τα remastered είναι καλά για όσους τα παίζουν πρώτη φορά, εγώ πχ έχω λιώσει στα remastered του ps3 της naughty dog

 

αλλά τα crash bandicoot πχ δε θα τα παίξω ξανά, αφού τα έλιωσα στην ώρα τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...