Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα ακυρωσω τελικα την προπαραγγελια για οτι λενε.. θα επιλεξω να ακουσω τα λογια τοθ PADPOET

 

Πόσες περιπτώσεις είδες; 5; 10; 15; 20;! Στα εκατομμύρια οι αριθμοί αυτοί είναι για γέλια.

 

Όπως έχω ξαναπεί έχει πέσει τρελό τρολλάρισμα σε αυτή την γενιά κονσολών. Βλέπε PS4 Wobble και άλλα τέτοια ωραία.

 

Πέρασε πολύ μποστά σε προπαραγγελίες η Sony αυτή την φορά και η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη και έτσουξε μερικούς είναι η αλήθεια.

 

Το μόνο βάσιμο κράξιμο είναι το ότι έχει μπουκώσει το Αμερικάνικο PSN επειδή προσπαθεί να μπει όλη η Αμερική. Κακό από την μια (έφτιαξε σήμερα) αλλά δείχνει το μέγεθος της αγοράς που αγόρασε PS4 16x16_smiley-wink.gif

Εγω προσωπικα στην θεση σου θα ακυρωνα προσωρινα την παραγγελια γενικα μιας κονσολας και θα περιμενα λιγο να φτιαχτουν τα οποια προβληματα υπαρξουν και απο τις δυο κονσολες,να βγει και κανενα παιχνιδι/bundle. Αλλωστε μια χαρα GamingPc(gtx 770 :confused: ) εχεις που σηκωνει σε full ολα παιχνιδια για τουλαχιστον 1-2χρονια. ;)  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ακυρωσω τελικα την προπαραγγελια για οτι λενε..

και πολυ καλα θα κανεις , γιατι εαν ενημερωθηκες για τα προβληματα θα καταλαβες οτι τα περισσοτερα οφειλονται σε λαθη που εγιναν κατα την συναρμολογηση και οχι σε καποια λανθασμενη σχεδιαση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πολυ καλα θα κανεις , γιατι εαν ενημερωθηκες για τα προβληματα θα καταλαβες οτι τα περισσοτερα οφειλονται σε λαθη που εγιναν κατα την συναρμολογηση και οχι σε καποια λανθασμενη σχεδιαση.

Τωρα θα πρέπει να είναι ήσυχος με αυτο?? :P 

 

Δεν θα ακυρωσω τελικα την προπαραγγελια για οτι λενε.. θα επιλεξω να ακουσω τα λογια τοθ PADPOET

 

Πόσες περιπτώσεις είδες; 5; 10; 15; 20;! Στα εκατομμύρια οι αριθμοί αυτοί είναι για γέλια.

 

Όπως έχω ξαναπεί έχει πέσει τρελό τρολλάρισμα σε αυτή την γενιά κονσολών. Βλέπε PS4 Wobble και άλλα τέτοια ωραία.

 

Πέρασε πολύ μποστά σε προπαραγγελίες η Sony αυτή την φορά και η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη και έτσουξε μερικούς είναι η αλήθεια.

 

Το μόνο βάσιμο κράξιμο είναι το ότι έχει μπουκώσει το Αμερικάνικο PSN επειδή προσπαθεί να μπει όλη η Αμερική. Κακό από την μια (έφτιαξε σήμερα) αλλά δείχνει το μέγεθος της αγοράς που αγόρασε PS4 16x16_smiley-wink.gif

Το μονο τρολλαρισμα ειναι αυτο το ποστ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θα πρέπει να είναι ήσυχος με αυτο?? :P

Λαθος στην συναρμολογηση θα σου βγαλει το προβλημα αμεσως, οπως το βλεπουμε να γινεται, εισαι καλυμενος απο την εγγυηση και στο αντικαθιστουν, εστω και με καθυστερηση λογω ελλειψεων αυτες τις ημερες.

Ενα λαθος στην σχεδιαση ομως μπορει να βγει μετα απο 1 - 1.5 χρονο οπου πλεον δεν θα εισα καλυμενος.

 

Και παρε υποψιν σου επισης οτι ΟΛΕΣ οι ηλεκτρονικες συσκευες εχουν τις μεγαλυτερες πιθανοτητες να χαλασουν ειτε στην αρχη ειτε στο τελος της ζωης τους (bathtub curve)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολύ χαλαρά χρησιμοποιείται η λέξη "τρολάρισμα" τον τελευταίο καιρό, έχουμε μερικές δεκάδες βίντεο στο Youtube με χαλασμένα PS4; Εχουμε και 200-300 reviews στο Amazon; Να είναι κι άλλα 200-300 από κάπου αλλού;

 

Εχει κανείς τον αριθμό των preorders που έγιναν στις ΗΠΑ; 'Η των PS4 που έχουν πουληθεί ως τώρα; 

 

Θα περίμενα να ήταν κοινή λογική ότι Α) είναι πολύ πιο πιθανό και λογικό να μπουν να ποστάρουν προβλήματα άνθρωποι σε ένα φόρουμ, παρά να μπαίνει ο καθένας που πήρε λειτουργική κονσόλα και να ποστάρει "λειτουργεί, ολα ΟΚ", και ότι Β) με το ίντερνετ όπως είναι σήμερα όλα παίρνουν τεράστιες διαστάσεις κι ότι ακόμα κι έτσι οι αριθμοί είναι εντός αποδεκτών επιπέδων. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα να λες "οκ δεν ειναι γτπ η κονσολα απο την αρχη απλα εκαναν λαθος στη συναρμολογηση" δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικο.. :P Επισης δεν ειναι ενας και δυο που το εγραψαν ειναι 400 ατομα στα 1100 του αμαζον παρα πολλοι στο neogaf κτλπ, να σφυριζεις αδιαφορα οτι δεν τρεχει κατι ειναι τουλαχιστον αστειο, με το wii U και το wii δεν ετρεχε κατι με το ps4 ειναι προφανες οτι υπαρχει καποιο προβλημα τωρα μεγαλο η μικρο θα δειξει..

 

 

Δεν ειμαι καταστροφολογος αλλα μη λεμε οτι δεν υπαρχει και προβλημα, και το οτι ολες οι συσκευες χαλανε και τα σχετικα ναι το δεχομαι οπως και μια αστοχια υλικου αλλα με το wii/wiiU δεν ειχαμε τετοια προβληματα. Επισης σκεψου οτι ειναι χειμωνας και δεν εχει στρεσσαριστει και καθολου το ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα να λες "οκ δεν ειναι γτπ η κονσολα απο την αρχη απλα εκαναν λαθος στη συναρμολογηση" δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικο.. :P Επισης δεν ειναι ενας και δυο που το εγραψαν ειναι 400 ατομα στα 1100 του αμαζον παρα πολλοι στο neogaf κτλπ, να σφυριζεις αδιαφορα οτι δεν τρεχει κατι ειναι τουλαχιστον αστειο, με το wii U και το wii δεν ετρεχε κατι με το ps4 ειναι προφανες οτι υπαρχει καποιο προβλημα τωρα μεγαλο η μικρο θα δειξει..

 

 

Δεν ειμαι καταστροφολογος αλλα μη λεμε οτι δεν υπαρχει και προβλημα, και το οτι ολες οι συσκευες χαλανε και τα σχετικα ναι το δεχομαι οπως και μια αστοχια υλικου αλλα με το wii/wiiU δεν ειχαμε τετοια προβληματα. Επισης σκεψου οτι ειναι χειμωνας και δεν εχει στρεσσαριστει και καθολου το ps4.

Να χε και το Wii U που αναφερεις το ιδιο Hardware με τις κονσολες αυτες καλα θα ταν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα στην θεση σου θα ακυρωνα προσωρινα την παραγγελια γενικα μιας κονσολας και θα περιμενα λιγο να φτιαχτουν τα οποια προβληματα υπαρξουν και απο τις δυο κονσολες,να βγει και κανενα παιχνιδι/bundle. Αλλωστε μια χαρα GamingPc(gtx 770 :confused: ) εχεις που σηκωνει σε full ολα παιχνιδια για τουλαχιστον 1-2χρονια. ;)  

Δεν έχεις άδικο και κάτι που έφτιαξα πρόσφατα δες http://www.youtube.com/watch?v=9fcVHmksFFI

απλά το ps4 το θέλω για την μοναδικότητα των τίτλων του, ακόμα και για τους 1, 2 τίτλους που χέι για αρχή..

Απλά το να έχω ένα καλό gaming PC είναι σαν να κατέχω το καλύτερο xbox αλλά η σόνυ έχει μοναδικότητα σε κάποια πράγματα και τα γραφικά του ps4 σίγουρα για την εποχή μας είναι εντυπωσιακά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι καλο hardware σημαινει οτι πρεπει να χαλαει και πιο ευκολα??

Ε ναί ρε, δεν διαβάζεις για τις καμμένες ΤΙΤΑΝ/7990/780 κλπ που χαλάνε 10-10 κάθε μέρα..?? :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλα μου βαζεις διπλα διπλα μια κονσολα που εχει μεσα παλιο/δοκιμασμενο hardware(Wii U)με κονσολες με νεο Hardware(by amd)

Το προβλημα ειναι στο hardware της AMD τελικα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο και κάτι που έφτιαξα πρόσφατα δες http://www.youtube.com/watch?v=9fcVHmksFFI

απλά το ps4 το θέλω για την μοναδικότητα των τίτλων του, ακόμα και για τους 1, 2 τίτλους που χέι για αρχή..

Απλά το να έχω ένα καλό gaming PC είναι σαν να κατέχω το καλύτερο xbox αλλά η σόνυ έχει μοναδικότητα σε κάποια πράγματα και τα γραφικά του ps4 σίγουρα για την εποχή μας είναι εντυπωσιακά 

Πιο καλα γραφικα απο αυτα του PC σε Multiplattform δεν προκειται να δεις σε κονσολα(για τους γνωστους λογους).Οσον για την αγορα του Ps4 ή XboxOne δεν ειπα να μην αγορασεις καθολου απλα να περιμενεις να φτιαχτουν τα προβληματα,να βγουν και αλλα ποιοτικα exclusives,να στρωσει το Psn/Xbox Live,και να πεσουν και λιγο οι τιμες.Κοινως μονο κερδισμενος βγαινεις.Αν το αγορασεις τωρα το Ps4 θα παιξεις τους 1-2 τιτλους τωρα και μετα θα περιμενεις μεχρι τον Μαρτιο να βγει το Infamous,και παει λεγοντας. Ετσι τουλαχιστον το βλεπω εγω,εννοειται οτι οτι θελεις κανεις  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα να λες "οκ δεν ειναι γτπ η κονσολα απο την αρχη απλα εκαναν λαθος στη συναρμολογηση" δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικο.. :P Επισης δεν ειναι ενας και δυο που το εγραψαν ειναι 400 ατομα στα 1100 του αμαζον παρα πολλοι στο neogaf κτλπ, να σφυριζεις αδιαφορα οτι δεν τρεχει κατι ειναι τουλαχιστον αστειο, με το wii U και το wii δεν ετρεχε κατι με το ps4 ειναι προφανες οτι υπαρχει καποιο προβλημα τωρα μεγαλο η μικρο θα δειξει..

 

 

Δεν ειμαι καταστροφολογος αλλα μη λεμε οτι δεν υπαρχει και προβλημα, και το οτι ολες οι συσκευες χαλανε και τα σχετικα ναι το δεχομαι οπως και μια αστοχια υλικου αλλα με το wii/wiiU δεν ειχαμε τετοια προβληματα. Επισης σκεψου οτι ειναι χειμωνας και δεν εχει στρεσσαριστει και καθολου το ps4.

Στα 1100 που έχουν γράψει reviews. Πόσο δύσκολο είναι να γίνει κατανοητό ότι οι πωλήσεις είναι κατά πολύ περισσότερες; Πιο αναξιόπιστος τρόπος υπολογισμού ποσοστού αστοχίας δεν υπάρχει από το να κοιτάς reviews στο Amazon. 

 

Οσο για το WiiU, πρώτον, ας είχε τίποτα πραγματικά καινούργιο μέσα, ας είχε πουλήσει και όσο πουλάει τώρα το PS4, ας είχε κι ένα τσούρμο fanboys να θέλουν την αποτυχία του χαιρέκακα (κι όχι απλώς να μην πουλήσει για να βγάλει νέο η Ν, όπως συμβαίνει) και να κάνουν πρώτο θέμα κάθε βλάβη, και τότε θα μπορούσαμε να κάνουμε δίκαιη σύγκριση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο καλα γραφικα απο αυτα του PC σε Multiplattform δεν προκειται να δεις σε κονσολα(για τους γνωστους λογους).Οσον για την αγορα του Ps4 ή XboxOne δεν ειπα να μην αγορασεις καθολου απλα να περιμενεις να φτιαχτουν τα προβληματα,να βγουν και αλλα ποιοτικα exclusives,να στρωσει το Psn/Xbox Live,και να πεσουν και λιγο οι τιμες.Κοινως μονο κερδισμενος βγαινεις.Αν το αγορασεις τωρα το Ps4 θα παιξεις τους 1-2 τιτλους τωρα και μετα θα περιμενεις μεχρι τον Μαρτιο να βγει το Infamous,και παει λεγοντας. Ετσι τουλαχιστον το βλεπω εγω,εννοειται οτι οτι θελεις κανεις  :-D

δεν διαφωνώ σε τίποτα ίσα ίσα που αυτό που λες είναι φωνή λογικής, απλά είμαι tek freak, είναι το χόμπι μου

οποτε αν με ρωτήσει κάποιος γιατί έχεις 4 PC? γιατί 2 ps3?? θα απαντήσω γιατί έτσι..

ετσι γιατι day one ps4 δεν βλέπεις ότι οι πιθανότητες είναι εναντίων; 

Θα απαντήσω μόνο και μόνο που θα καλύψω την ψυχική μου χαρά μου είναι αρκετο το ρίσκο,γνωρίζοντας ότι είναι ένα προϊόν με εγγύηση  όμως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...