Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα κανε ενα κοπο πρωτα να διαβασεις το θεμα (η μερος του) για να βγαλεις τα δικα σου συμπερασματα,

εχω διαβασει απο αλλου πριν ποσταρω (πιο underground sites στα οποια οι ενασχολουντες γνωρίζουν καλα και δεν επιτρεπεται να ποσταρω εδω).

το ξερεις οτι συνηθως το κατεχω το θεμα Sony PS, τωρα αν μου ξεφυγει και κατι ανθρωπος ειμαι.

Το ανησυχητικο για μενα ειναι οτι αναφερονται απο παντου διαφορα θεματα. Δεν ειναι ενα η δύο συγκεκριμενα.

και όπως και να έχει αυτο δημιουργεί προβληματισμο τουλαχιστο σε μενα.

Θέλω να αγοράσω το PS4 (το εχω προπαραγγείλει αλλωστε) αλλα μέσα μου κατι με τρωει.

Και για ναμαι ειλικρινης δεν το περιμενα αυτο (συμφωνα με τα οσα ειχε δειξει η Sony φετος) και ειναι απαραδεκτο απο πλευρας Sony να μην εχει τεσταριστει ενδελεχως η κονσολα ειδικα σε θεματα που εχουν να κανουν με firmware upgrades, brick και γενικα λογισμικο. Το hardware παει και ερχεται αλλα στο λογισμικο παραπαει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως το πες....καναντησει...εχει πολυ δρομο απο το 0,4 στο 50% κ βαλε...επισης το 360 δυστηχως ειχε ενα σωρο προβληματα οχι μονο το rrod...5 xbox εχουν περασει απο τα χερια μου...rrod-open tray problem-γρατσουνισμα των παιχνιδιων-μαυρη οθονη-artifacts στο παιχνιδι απο καμενη gpu-κολλημα στα πορτακια-καμμενα τροφοδοτικα κ αλλα πολλα...ακομα κ το slim π εχω το drive κανει γαμω τους θορυβους...μακραν το 360 η πιο φτηνιαρικη κατασκευη σε αντιθεση με το πρωτο xbox π δν μ επαθε ποτε τπτ...η sony παραδοσιακα βγαζει σχετικα αξιοπιστα μηχανηματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τα ειδαμε ολα σε αυτη την ζωη...βγηκαν xboxakides κ μιλησαν για αξιοπιστια...στο σπιτι του κρεμασμενου δν μιλανε για σχοινι...

Μεγαλο πραγμα τα απωθημενα φιλε μου.Εδω θα βγουν απωθημενα σε μια εβδομαδα με το πρωτο προβλημα του xbox one απο την αλλη πλευρα,φαντασου ποσα χρονια μαζεμενα εχουν καποιοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλα και το ps3 ειχε 80% αποτυχια η κεφαλη του blu ray(κλασικο απο εποχες ps2) συν σε μικροτερο ποσοστο το ylod. το 0,4% δεν νομιζω να ισχυει τωρα ειδικα που βγηκαν στην αγορα χιλιαδες κομματια!


Μεγαλο πραγμα τα απωθημενα φιλε μου.Εδω θα βγουν απωθημενα σε μια εβδομαδα με το πρωτο προβλημα του xbox one απο την αλλη πλευρα,φαντασου ποσα χρονια μαζεμενα εχουν καποιοι

ρε μας δουλευετε εδω κραζατε την ms τοσους μηνες με το παραμικρο και τωρα που εγινε μλκια με την σονυ κανετε μοκο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 0.4% από πού και ως πού είναι μεγάλο ποσοστό δεν μπορώ να καταλάβω..Αυτά είναι τα δεδομένα μέχρι στιγμής 0.4%...Το τι θα βγει στο μέλλον δεν ξέρουμε και γι αυτό με αυτά τα δεδομένα πρέπει να κρίνουμε.Όπως είπαν και οι άλλοι το 0.4 είναι μικρότερο του 1-2 που είναι συνήθως το failure rate στα ηλεκτρονικά.
Το 0.4% δεν νομίζεις ότι ισχυεί αλλά δεν έχεις στοιχεία να πεις για μεγαλύτερο ή μικρότερο ποσοστό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις link για το 80% στην κεφαλη του blu ray?στο ps2 χαλαγανε οι κεφαλες επειδη το τσιπαρανε κ ετρεχαν αντιγραμμμενα κατι π εκανε αυτοματα την καταπονηση των κεφαλων διπλασια...οσοι δν πειραξαν το πσ2 το εχουν ακμοα..οπως κ εγω π το εχω day one κ δουλευει ακομα..ηξερα οτι ειχαν προβλημα στις κεφαλες τα ps3 αλλα οχι κ τοσο μεγαλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ρε μας δουλευετε εδω κραζατε την ms τοσους μηνες με το παραμικρο και τωρα που εγινε μλκια με την σονυ κανετε μοκο! 

Εννοεις το drm που την εκραζε ολος κοσμος και το αλλαξε σε 10 μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβες ποσοστο δεν ξερω στο περιπου το ειπα αλλα ειναι πολυ συχνο προβλημα οπως ηταν και με το ps2!

Έχω PS2, το αγόρασα 2ο χέρι ένα 3μηνο αφού βγήκε, ο τύπος απο τον οποίο το αγόρασα το πήρε launch day.

12 χρόνια μετά, παίζει ακόμα. Μόνο μια φορά το καθάρησα με cd έξι χρόνια μετά. :)

 

υγ : οταν προωθείς νέο μέσο στην αγορά, είναι απόλυτα λογικό να βγούν και προβληματικά κομμάτια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...