Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Petran, δεν ξερω που στοχευαν, εγω παντως ηξερα οτι θα ειναι 30:P

Μαλλον ξερω περισσοτερα και απο τους ιδιους. :P

 

Δηλαδη θα ηταν τεραστια εκπληξη αν πετυχαιναν 60αρι.

 

edit.Aκριβως αυτο που λεει ο Vole.

Το GT7 στα 30 θα ηταν ειδησαρα.Aλλα οχι το driveclub.

Οπως επισης θα ειναι ειδηση αν το νεο PGR θα ειναι στα 60, οχι αν πουν οτι θα ειναι τελικα 30...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα, να ξερουμε αλλη φορα, να μην λαμβανουμε υπ'οψην μας τι μας λενε αυτοι που φτιαχνουν το παιχνιδι για την καθυστερηση του,

αλλα να ακουμε ..ποιον ακριβως? γιατι μαλλον προκειται για κανονα της soοny...

 

 

και δεν μιλαμε για PR εδω, αλλα για απευθειας συνεντευξη με developers...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα, να ξερουμε αλλη φορα, να μην λαμβανουμε υπ'οψην μας τι μας λενε αυτοι που φτιαχνουν το παιχνιδι για την καθυστερηση του,

αλλα να ακουμε ..ποιον ακριβως? γιατι μαλλον προκειται για κανονα της soοny...

 

 

και δεν μιλαμε για PR εδω, αλλα για απευθειας συνεντευξη με developers...!!

Και που ακριβως σε αυτο:

'' aiming for 60 frames per second” but “happy with 30″ ''

Γραφουν οτι θα ειναι 60fps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το crew 30αρι ειναι

 

το crew ειναι και multiplatform, και openworld, και ποτε (μεχρι τωρα) ουτε καθυστερησε, ουτε εκανε μαλακιες δηλωσεις..

 

 

Και που ακριβως σε αυτο:

'' aiming for 60 frames per second” but “happy with 30″ ''

Γραφουν οτι θα ειναι 60fps?

α, μπηκαμε σε φουλ defence mode βλεπω...

 

σε αυτη την περιπτωση :D δυο τα τινα, και η επιλογη δικη σου:

α) η sony (&σια) μας δουλευανε εξ'αρχης, και δεν υπηρχε παιχνιδι ετοιμο ουδεποτε. (και οταν τελικα βγει, θα ληγει και ενας ολοκληρος χρονος συνδρομη που εκανα για το ..launch game, driveclub)

β) το ps4 ειναι τοσο αδυναμο, που ακομα και με ενα χρονο καθυστερηση δεν μπορεσαν οι first party exclusive developers να "πιασουν το στοχο τους", οπως οι ιδιοι δηλωναν...

 

pick your poison, defender ;)

για αυτο, αστα καλυτερα τα defence lines. μπαζουνε.

 

εγω ξενερωσα λιγο , αλλα οπως ξερεις εχω διπορτο. καποιοι μονοπορτοι ομως... απο οτι βλεπω παραεξω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H επιλογη μου ειναι μια.

Θα ηταν 30fps, το λεγα και ειναι 30 fps.

Δεν καθομαι να κανω τετοια αναλυση για να θαψω μια εταιρια-κονσολα.

 

Μπορεις να χαρεις με την ειδηση , απλα δεν ηταν ειδηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H επιλογη μου ειναι μια.

Θα ηταν 30fps, το λεγα και ειναι 30 fps.

Δεν καθομαι να κανω τετοια αναλυση για να θαψω μια εταιρια-κονσολα.

 

Μπορεις να χαρεις με την ειδηση , απλα δεν ηταν ειδηση.

σου μοιαζω να χαιρομαι?? pds??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δούμε με το καλό όταν βγει εαν τα γραφικά του θα δικαιολογούν κατά κάποιο τρόπο την επιλογή για 30fps. Προς το παρόν το Global Illumination + σκιές είναι σίγουρα αρκετό από μόνο του για να ζορίσει τα πράγματα πολύ. Έπειτα να δούμε και τι είδους ΑΑ θα χρησιμοποιεί.

Από την άλλη το παιχνίδι είναι circuit. Κλείδωμα στα 30 θα περίμενα μόνο σε open world και εδώ έρχεται το Forza Horizon 2 που κάτι μου λέει ότι θα κλέψει τις εντυπώσεις στον τεχνικό τομέα.

 

Πάντως προσωπικά ως άτομο που του αρέσουν πολύ τα racing αυτό το νέο μόνο απογοήτευση μου φέρνει. Ποτέ δεν μου άρεσε η δουλειά της Evolution στο PS3 σχετικά με τον τεχνικό τομέα αλλά είχα μια ελπίδα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως και να το κάνουμε το 30αρι είναι λίγο αν σκεφτείς οτί το forza βγάζει 60άρι και ήταν και από τα πρώτα παιχνίδια του xbox1.Ας ελπίσουμε να έχει αρκετά καλύτερα γραφικά (από το forza)όχι τίποτα άλλο ,αλλά υποτίθεται ότι πήραμε την δυνατότερη κονσόλα.Πάντως αν μας βγάλει η σονυ κανένα gt7 με 30άρια το πήρα και το πέταξα από το παράθυρο.(μαζι με το κουτί μιας και δεν το έχω βγάλει ακόμα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν μας βγάλει η σονυ κανένα gt7 με 30άρια το πήρα και το πέταξα από το παράθυρο.(μαζι με το κουτί μιας και δεν το έχω βγάλει ακόμα) 

 

Έτσι όπως βγήκαν τα gt5 και gt6 καλύτερα να τα κλείδωναν στα 30... Δεν υπάρχει χειρότερη εμπειρία από το ασταθές framerate και το tearing σε racing game.

Σε άλλου είδους παιχνίδια το καταπίνεις αλλά εδώ θέλουμε σταθερά πράγματα. Όχι "target 60fps/30fps" ούτε "most of the time". Rock solid πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Project cars και ασχολείστε με drive club.......

http://m.youtube.com/watch?v=4Jc51w_VCzE

κατσε περιμενε, γιατι οι δικιολογητρες του driveclub (δεν εννοω κανεναν απο το insomnia κε PDS), βγαλανε στη φορα oτι και το project cars θα ειναι επισης 30fps, και στις δυο κονσολες. (και στο wiiU 720/30)

αμα ειναι ετσι............

 

To θεμα ειναι τι multiplayer θα εχει και οχι τα 30αρια ...Το forza εχει 60 αρια αλλα ...

αλλα τι? δεν μπορεις να βρεις λομπυ που να μη σε τρακερνουν ακομα? :D

περιμενε λιγο (6 μηνες) και θα τη δεις και την αλλη οψη κακομοιρη μου. :D :D :D

hint: http://youtu.be/FYKkg1BkR28?t=2m41s(less sim than our previous(!!), 'nice & simple' driving model, we want ANYONE to play it and post his times on facebook)

 

 

----

 

 

 

 

τα αλλα νεα τα μαθατε?

θυμαστε φανταζομαι τι ειχε ταξει για το driveclub η sony στην Ε3? τοτε που μας λανσαρε το "online required to play" και μας πουλουσε ετησια συνδρομη με δωρο το ps+ driveclub την πρωτη μερα?

για να θυμηθουμε λιγο...

 

Yes, the PS Plus version will be the exact same as the full version, except that it may be missing a few assets such as cars or tracks, that will be found in the full version.

 

<<Η εκδοση (του driveclub) στο PS PLUS, θα ειναι ακριβως ιδια με τη φουλ εκδοση, με τη διαφορα οτι μπορει να λειπουν μερικα αυτοκινητα ή πιστες, που θα βρισκονται στην φουλ εκδοση>>

 

http://playstationer.net/2013/07/05/driveclub-q-and-a/

 

 

- You can earn the platinum trophy in the PS+ Edition, remember its the full game minus a few cars/tracks.

neogaf, rushy, game director

<< - Μπορειτε να κερδισετε platinum trophy στην εκδοση PS PLUS, θυμηθειτε ρε!!! ειναι το φουλ game μειον "a few" (= λιγες, κανα-δυο, μερικες, για οσους αιφνιδιως ξεχασανε τα εγγλεζικα τους)  αυτοκινητα/πιστες >>

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=79403849&postcount=1714

 

 

EGM: Players Can Earn Platinum in DriveClub PlayStation Plus Edition

 

“There will be a discount to upgrade to the full digital edition from the PS+ edition,” he wrote, “but prices won’t be announced for a few more weeks yet.”

Rustchynsky also revealed that players will be able to earn the game’s Platinum Trophy in the PS Plus Edition. ”You can earn the platinum trophy in the PS+ Edition, remember it’s the full game minus a few cars/tracks,” he explained.

https://www.egmnow.com/articles/news/players-can-earn-platinum-in-driveclub-playstation-plus-edition/

 

 

- τι θα ειναι τελικα η εκδοση PS PLUS?

10 αυτοκινητα, 1 περιβαλλον, 5 ribbons (+ 5 αναποδα (?))

 

παρα ματι ...ολοκληρο το game ρε παιδι μου. :D

 

 

 

αρκετοι ηδη απαιτουνε το demo του driveclub να μην αντικαταστησει το (όποιο) παιχνιδι θα δινοταν κανονικα για το μηνα εκεινο στη συνδρομη ps+...

 

 

 

και ποσο θα κοστιζει το upgrade, ειπαμε?

δεν ειπανε τιποτα ακομα επισημα, αλλα καποιοι που συνηθως ξερουνε πολλα, λενε οτι για να κανεις upgrade απο την .."παρα ματι φουλ εκδοση" του PS PLUS, στη φουλ, κατι ειπανε για ενα πενηνταρικο(49 για την ακριβεια).... δεν το πιστευω, για αυτο θα περιμενω να επιβεβαιωθει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σου μοιαζω να χαιρομαι?? pds??

Ναι βασανιστηκες. Σχεδον πρεπει να σε επιασαν τα δακρυα. Ουτε νηπιο δεν θα επειθες για την πολυθρυλητη αντικειμενικοτητα σου. Ειναι πολυ κουραστικο αυτο το πραγμα που κανεις. Και δυστυχως πιστευω, οτι δεν εκφραζω μονο προσωπικη πεποιθηση.. Επεξ/σία από kostiger
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...