Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ps plus ειναι η καλύτερη συνδρομητική υπηρεσία στις κονσολες για μενα, κ οταν το εβαλα τοτε καταλαβα ποσο μεγαλη κοροιδια ηταν η συνδρομη στο xboxlive που πλήρωνα, οταν κ το One θα αρχίσει να δινει τιποτε τσαμπε με την συνδρομή τα ξαναλεμε.

 

Στο xboxlive χωρις συνδρομή ουτε party chat δεν μπορεις να κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δίνει πολλά πράγματα το Psplus , το Paywall για μένα πάλι είναι μεγάλο, αλλα είναι η καλύτερη Online υπηρεσία στις κονσόλες ,και απορώ γιατί διαμαρτύρεσαι για αυτήν και δεν διαμαρτύρεσαι για κάποια άλλη που δεν δίνει τόσα πολλά, τέσπα κοροιδίες είναι ,τσάμπα πληρωμές εξτρά αλλα είπαμε τα πρόβατα τις πέρασαν,όπως προσπαθούν να περάσουν και άλλα payment walls.μπράβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το psplus αξίζει πολύ αν δεν έχεις τα παιχνίδια που δίνει.Παρόλο που στο ps3 μπορείς να παίξεις online free ξέρω πολλούς που αγόρασαν συνδρομή (για ps3)μόνο και μόνο για τα παιχνίδια(μαζί και γω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δίνει πολλά πράγματα το Psplus , το Paywall για μένα πάλι είναι μεγάλο, αλλα είναι η καλύτερη Online υπηρεσία στις κονσόλες ,και απορώ γιατί διαμαρτύρεσαι για αυτήν και δεν διαμαρτύρεσαι για κάποια άλλη που δεν δίνει τόσα πολλά, τέσπα κοροιδίες είναι ,τσάμπα πληρωμές εξτρά αλλα είπαμε τα πρόβατα τις πέρασαν,όπως προσπαθούν να περάσουν και άλλα payment walls.μπράβο

απλα πραγματα ειναι... προσωπικα το live το πληρωνω γιατι δεν υπαρχει αλλου να παιξω forza, gears, halo κλπ.

ολες οι "παροχες" ειναι δευτερευουσες (πχ servers) και τριτευουσες και κατω (εξτρα υπηρεσιες, δανεικα/χαρισμενα games επιλογης αλλωνων, ταινιες κλπ κλπ)

και παιχνιδια που δινουνε στο 360, ποτε δεν εκατσα να κατεβασω κανενα! παρ'ολο που εκει δεν ειναι δανεικα.

και στο ps4 που κατεβαζω τις μουφες (περα απο το resogun) που δινει , το κανω απλα για να δικαιολογησω στον εαυτο μου να ασχοληθει λιγακι.

 

σαν κι εμενα λοιπον, ειναι πολλοι. για την ακριβεια, κοιτωντας τα στατιστικα της προηγουμενης γενιας οπως ειπα και πιο πανω, ειναι η συντριπτικη πλειοψηφεια.

πριν να ανακοινωθει το ps4, η σχεση xbox live gold - ps plus ηταν περιπου 10 προς 1, μπορει και παραπανω.

φετος, πιθανον να δουμε στην Ε3 ανακοινωσεις απο τη sony οτι το plus εχει αυξηση ...500%? 1000%? 1500%? το βλεπω πολυ πιθανο.

 

φυσικα, καποιοι απο εσας θα εχουν την αποψη οτι ...τα καλα indies που δινει(δανειζει) η sony ειναι ο λογος για την αυξηση στις ετησιες συνδρομες, και οχι οτι περασε το multiplayer πισω απο paywall. ε, οκ, ο καθενας καταλαβαινει μεχρι οπου μπορει να δει.

 

οταν λοιπον εχεις το multiplayer πισω απο paywall, και δεν εχεις exclusive multiplayer που να αξιζουν, τοτε για ολους αυτους που το ζητημα ειναι το online gaming, η εικονα ειναι πολυ μα πολυ διαφορετικη απο αυτους για τους οποιους το ζητημα ειναι  τα δανεζικα ("τι θα μας δανεισει η sony αυτο το μηνα").

 

δεν ειναι τοσο δυσκολο να το καταλαβεις, και νομιζω απο την πρωτη φορα το εξηγησα αρκετα αναλυτικα..

και ο λογος που κανουμε αυτη τη συζητηση, ειναι επειδη αρκετοι απο εσας πεταχτηκανε να πουνε "ποιο?" , "παει", "το αλλο καλυτερο" κλπ για το exclusive online game της sony για φετος.

ε, δεν ειναι τοσο απλο αυτο το "παει". αυτο λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα που ζουμε με δανεικά ομως ειναι οτι πρεπει το ps+ σε παρακαλω.. :P Βασικα για ps4 τι εχει δωσει και τι εχει σκοπο να δωσει?? Στο ps3 ok δινει καλα παιχνιδια αλλα για ps4 τι πλανα υπαρχουν?? Σοβαρια ρωταω γιατι δεν εχω παρακολουθησει και πολυ τι παιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα που ζουμε με δανεικά ομως ειναι οτι πρεπει το ps+ σε παρακαλω.. :P

.....

 για ps4 τι πλανα υπαρχουν?? Σοβαρια ρωταω γιατι δεν εχω παρακολουθησει και πολυ τι παιζει.

:D αμα ητανε δανεικα κι'αγυριστα, θα ειχες 100% δικιο. αλλα εδω παει <<δεν με πλερωσες? φερτα ολα πισω!>>

για να σου απαντησω σοβαρα στο 2ο, μετα τα μεσα του μηνα που η sony θα ανακοινωσει αναλυτικα τις χασουρες της για φετος, αρκετοι θα ειναι σε θεση κοιταζοντας τα balance sheets αλλα και την ...ιατρικη αγωγη που θα ανακοινωσει η sony στους μετοχους της πως θα ακολουθησει, να κανουν μια καλη εκτιμηση για το πως θα διαμορφωθει το πραμα στις παροχες. μεχρι τοτε ομως, οτι και να πει κανεις θα ειναι απλες υποθεσεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Στην Ελλαδα που ζουμε με δανεικά ομως ειναι οτι πρεπει το ps+ σε παρακαλω.. :P Βασικα για ps4 τι εχει δωσει και τι εχει σκοπο να δωσει?? Στο ps3 ok δινει καλα παιχνιδια αλλα για ps4 τι πλανα υπαρχουν?? Σοβαρια ρωταω γιατι δεν εχω παρακολουθησει και πολυ τι παιζει.

 

Η εκτιμηση μου ειναι oτι θα γινεται ολο και καλυτερο, μεχρι να φτασει στα επιπεδα του ps3(του οποιου το plus αργα και σταθερα θα γινεται χειροτερο).

Πιθανον στην Ε3 να ανακοινωσουν το βελτιωμενο plus του ps4.

 

Ειναι εκπληξη για μενα που το ps4 εχει plus και δινει εστω οτι δινει.Περιμενα να το ξεκινησουν ενα χρονο μετα την κυκλοφορια της κονσολας, γιατι πολυ απλα δεν θα μπορουσαν να δωσουν παιχνιδια.

Προτιμησαν στην ιδια τιμη που ειχε το plus για ps3-vita να ''παιξουν''(προσθεσουν) με τα indies του ps4.καθολου ασχημα απο το να μην ηταν καθολου το plus του ps4 στο πακετο.

 

Η δικη μου στατηγικη ειναι μαζευω και παιζω οτι υπαρχει για ps3,μαζευω οτι δινουν για ps4.

Παιζω τα πολυ καλα παιχνιδια που δινουν στο ps3 και οταν υπαρχει αναγκη να παρω 4 θα εχω μαζεψει αρκετα και για αυτο και θα τα εχω day οne με την αγορα της κονσολας.

Με τον παραπανω τροπο τα εξοδα μου για gaming , ειναι κυριολεκτικα τα λιγοτερα απο ποτε με τεραστια διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λες εδω

 

Ειναι εκπληξη για μενα που το ps4 εχει plus και δινει εστω οτι δινει.Περιμενα να το ξεκινησουν ενα χρονο μετα την κυκλοφορια της κονσολας γιατι πολυ απλα δεν θα μπορουσαν να δωσουν παιχνιδια.

 

το βρισκω αστειο το λιγοτερο.

 

μετα απο 12 χρονια που ολοι μαζι οι playstationακηδες ....κοροϊδευαν τους συμπαιχτες τους που πληρωναν τη microsoft για να μπορουν να παιξουν online, στο σερβιρε και η sony το paywall και το εφαγες χωρις λογια.

και απο αυτο το σκηνικο μαλιστα, δηλωνεις και ...ευχαριστη εκπληξη που παιρνεις μαζι και καποια δανεζικα indies... ενω για εναν ολοκληρο χρονο δεν εχεις καποιο exclusive online που να δικαιολογει το κοστος για το online. οκ. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκτιμηση μου ειναι oτι θα γινεται ολο και καλυτερο, μεχρι να φτασει στα επιπεδα του ps3(του οποιου το plus αργα και σταθερα θα γινεται χειροτερο).

Πιθανον στην Ε3 να ανακοινωσουν το βελτιωμενο plus του ps4.

 

Ειναι εκπληξη για μενα που το ps4 εχει plus και δινει εστω οτι δινει.Περιμενα να το ξεκινησουν ενα χρονο μετα την κυκλοφορια της κονσολας, γιατι πολυ απλα δεν θα μπορουσαν να δωσουν παιχνιδια.

Προτιμησαν στην ιδια τιμη που ειχε το plus για ps3-vita να ''παιξουν''(προσθεσουν) με τα indies του ps4.καθολου ασχημα απο το να μην ηταν καθολου το plus του ps4 στο πακετο.

 

Η δικη μου στατηγικη ειναι μαζευω και παιζω οτι υπαρχει για ps3,μαζευω οτι δινουν για ps4.

Παιζω τα πολυ καλα παιχνιδια που δινουν στο ps3 και οταν υπαρχει αναγκη να παρω 4 θα εχω μαζεψει αρκετα και για αυτο και θα τα εχω day οne με την αγορα της κονσολας.

Με τον παραπανω τροπο τα εξοδα μου για gaming , ειναι κυριολεκτικα τα λιγοτερα απο ποτε με τεραστια διαφορα.

Αρα με λιγα λογια δεν αξιζει τωρα η συνδρομη για νεο κατοχο ps4, μιλαμε για κανονικα full priced games γιατι τα indies τα παιζω steam ετσι και αλλιως με τα humble bundle.. Οπως το καταλαβαινω αυτη τη στιγμη οι περισσοτεοι πληρωσαν plus για το multiplayer αφου ακομα δεν εχουν αρχισει να δινουν κανονικα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

αυτο που λες εδω

το βρισκω αστειο το λιγοτερο.

 

μετα απο 12 χρονια που ολοι μαζι οι playstationακηδες ....κοροϊδευαν τους συμπαιχτες τους που πληρωναν τη microsoft για να μπορουν να παιξουν online, στο σερβιρε και η sony το paywall και το εφαγες χωρις λογια.

και απο αυτο το σκηνικο μαλιστα, δηλωνεις και ...ευχαριστη εκπληξη που παιρνεις μαζι και καποια δανεζικα indies... ενω για εναν ολοκληρο χρονο δεν εχεις καποιο exclusive online που να δικαιολογει το κοστος για το online. οκ. :D

 

Πρωτον εσυ βρισκεις οτιδηποτε θετικο για την sony αστειο.

Eγω περισσοτερο αστειο βρισκω οτι δειχνεις να υποφερεις με το ps4 και το εχεις αγορασει, ενω  ολοι ξεραμε οτι θα υποφερεις.

Αν δεν σου αρεσει πουλα το.Ευκαιρια μετα την ''κοροιδια'' με το online που γραφεις παραπανω.

 

Εμενα που δεν μου αρεσει ακομα το ps4 ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ και δεν θα το αγοραζα ποτε αν ηταν να υποφερω.Δεν ξερω γιατι αυτομαστιγωνεσαι.

 

Αν καποιος ηθελε να πληρωνει για το Online στο 360 μαγκια του, εγω δεν γουσταρω να πληρωνω για online και ΔΕΝ πληρωνω για online.

Mαντεψε.Tο plus το εχω για να παιζω παιχνιδια του ps3 .Eπισης μαντεψε ΔΕΝ ΕΧΩ PS4 και οταν αγορασω θα συνεχισω να πληρωνω μονο αν μου κανουν τα παιχνιδια που δινει.

 

Προς το παρον εχω plus για το PS3 και με την λογικη οτι θα βελτιωθει αυτο του ps4(κατι που για μενα ειναι αναμενομενο) και ναι ειναι τεραστια εκπληξη για μενα που υπαρχει plus τοσο νωρις και δινει αυτα τα indies.

Αρα με λιγα λογια δεν αξιζει τωρα η συνδρομη για νεο κατοχο ps4, μιλαμε για κανονικα full priced games γιατι τα indies τα παιζω steam ετσι και αλλιως με τα humble bundle.. Οπως το καταλαβαινω αυτη τη στιγμη οι περισσοτεοι πληρωσαν plus για το multiplayer αφου ακομα δεν εχουν αρχισει να δινουν κανονικα παιχνιδια.

 

Nαι εφοσον δεν παιζεις σε ps3, για μενα δεν αξιζει το plus μονο για το ps4.

Aργοτερα λογικα ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Εμενα που δεν μου αρεσει ακομα το ps4 ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ και δεν θα το αγοραζα ποτε αν ηταν να υποφερω.Δεν ξερω γιατι αυτομαστιγωνεσαι.

 

-Nαι εφοσον δεν παιζεις σε ps3, για μενα δεν αξιζει το plus μονο για το ps4.

Aργοτερα λογικα ναι.

-οπως εχω πει απο το καλοκαιρι, το πιο ..system seller που ειχε η sony για μενα ητανε το driveclub.

με αυτα που γινανε, μπορω να πω οτι αν δεν το ειχα παρει ακομα δεν θα ειχα χασει και τιποτα.

ομως τα μαστιγωματα τα αφηνω για σενα, που πολεμας οπως βλεπουμε ΥΠΕΡ καθε επιλογης της sony για το ps4, ΧΩΡΙΣ καν να εχεις PS4.

 

-ρε θα μας τρελανεις?? μα αμα λες οτι δεν αξιζει το plus μονο για ps4, τοτε τι λες? αφου χωρις ps plus δεν παιζεις ουτε καν fifa online...!!

δες πινεις κανα δροσερο νερακι γιατι νομιζω βραχυκυκλωσες.... εκτος κι αν εννοεις να ψωνισουμε ps4 μονο για offline gaming....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

Go PC και οι 2 σας, no more pain.. :P

 

Mα ειμαι ικανοποιημενος εγω τουλαχιστον απο τις επιλογες μου. :P

οπως εχω πει απο το καλοκαιρι, το πιο ..system seller που ειχε η sony για μενα ητανε το driveclub.

με αυτα που γινανε, μπορω να πω οτι αν δεν το ειχα παρει ακομα δεν θα ειχα χασει και τιποτα.

ομως τα μαστιγωματα τα αφηνω για σενα, που πολεμας οπως βλεπουμε ΥΠΕΡ καθε επιλογης της sony για το ps4, ΧΩΡΙΣ καν να εχεις PS4.

 

Για να μην κοροιδευομαστε, ξερεις και ξερω οτι και τον θεο τον ιδιο να εβγαζε, δεν θα σου εκανε το ps4.

 

Τωρα για το δευτερο, μονος σου το λες.Δεν εχω ps4 οποτε ακυρωνεται και το επιχειρημα για την ουσιαστικη υποστηριξη επιλογων της sony απο εμενα.Η τσεπη μου μιλαει απο μονη της.

Οταν πληρωσω για το οnline και οχι για τα παιχνιδια που δινει το plus τα ξαναλεμε.

Μεχρι τοτε, οταν κατι δεν μου κανει δεν το αγοραζω.

Οι απαντησεις στο μονιμο και μονοπλευρο hating δεν ειναι υποστηριξη.Για παντα αυτο κανω.Ποτε δεν ξεκινησα να αποθεωσω την sony.

 


εκτος κι αν εννοεις να ψωνισουμε ps4 μονο για offline gaming....!!

Αν δεν σου κανει το πακετο ,να μην ψωνισεις καθολου ειπα.

Το ιδιο εκανα και εγω.Ο καθενας ζυγισει τα συν και τα πλην για αυτον.

(Για σενα λογικα θα αξιζει αφου πληρωνες στο 360.Θα παιζεις και τις καλυτερες εκδοσεις των online παιχνιδιων εκει.A ξεχασα δεν μετραει αυτο πλεον σε αυτην την γενια.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην κοροιδευομαστε, ξερεις και ξερω οτι και τον θεο τον ιδιο να εβγαζε, δεν θα σου εκανε το ps4.

οχι φιλε, κανεις μεγαλο λαθος! αυτα ειναι δικα σου λογια και υποθεσεις, και ξεφευγεις κιολας!

οπως ειπα, ενω δεν εχεις καν ps4 καθεσαι και ψεγεις εμενα, επειδη εσενα δεν σου αρεσει η αποψη μου. για κατι που εσυ δεν εχεις καν στη τελικη.

ενω χαμενος μεσα στα "επιχειρηματα" σου, εσυ ο ιδιος βγαζεις πορισμα οτι ...το plus δεν αξιζει για ps4.(!!)

 

πιασ'το αυγο και κουρεφτο δηλαδη.

προφανως μπερδευτηκες με το ps3 σου, και ξεχασες οτι χωρις plus το ps4 δεν παιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το psplus αξίζει πολύ αν δεν έχεις τα παιχνίδια που δίνει.Παρόλο που στο ps3 μπορείς να παίξεις online free ξέρω πολλούς που αγόρασαν συνδρομή (για ps3)μόνο και μόνο για τα παιχνίδια(μαζί και γω)

Συμφωνω. Υπαρχουν αρκετοι οι οποιοι εχουν γινει συνδρομητες αυστηρα και μονο για τα παιχνιδια στο πσ3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...