Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εχετε δοκιμασει Ps4 σε 720p HD ready TV μεχρι 28-32"?

Εχει μεγαλη διαφορα απο μια full HD? Βγάζει μάτι;

Προφανως και βγαζει ματι.Βασικα καλυτερα να πουλησεις την παραπανω τηλεοραση και να πας σε μια 32αρα Full HD που εχουν πεσει και οι τιμες βλεπε πχ https://www.skroutz.gr/s/6633529/LG-32LF5610.htmlκαι να παρεις το ps4 used(αν δεν μπορεις οικονομικα)παρα να παιζεις σε χαμηλοτερη/χειροτερη αναλυση.

 

Βασικα ασχετο αλλα μου κανει εντυπωση γιατι υπαρχουν ακομα και σημερα Hd ready τηλεορασεις στην αγορα οταν εχουν πεσει τοσο οι τιμες σε Full Hd 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και βγαζει ματι.Βασικα καλυτερα να πουλησεις την παραπανω τηλεοραση και να πας σε μια 32αρα Full HD που εχουν πεσει και οι τιμες βλεπε πχ https://www.skroutz.gr/s/6633529/LG-32LF5610.htmlκαι να παρεις το ps4 used(αν δεν μπορεις οικονομικα)παρα να παιζεις σε χαμηλοτερη/χειροτερη αναλυση.

 

Βασικα ασχετο αλλα μου κανει εντυπωση γιατι υπαρχουν ακομα και σημερα Hd ready τηλεορασεις στην αγορα οταν εχουν πεσει τοσο οι τιμες σε Full Hd 

Φίλε μου στα μεσα του '13 την αγόρασα, μη πολυ νιώθοντας και οι τιμες ηταν πιο ψηλά τοτε σε full HD.

Απλα την εχω για ταινίες και για κανενα κανάλι. Ειχα και ενα ps3 (το πούλησα) αλλα αυτο με τα χιλια ζόρια εφτανε τα 1080p σε παιχνίδια.

Οπότε ηταν ολα good γενικότερα για τοτε.

Τωρα με το δωρο Χριστ. της δουλειας φτανει για μια tv σαν και αυτη που εβαλες και ps4, απλα σκεφτόμουν πρωτα να χτυπησω ενα ps4 να παιξω λιγο και μετα τηλεοραση, τωρα θα σκεφτω το αντίστροφο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο χάλια να έχεις PS4 σε HD ready με HDMI.

Χειρότερα ήταν να έχεις PS3 με SCART/Composite σε CRT SDTV... εκεί στραβωνόσουν πραγματικά από την θολούρα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο χάλια να έχεις PS4 σε HD ready με HDMI.

 

Χειρότερα ήταν να έχεις PS3 με SCART/Composite σε CRT SDTV... εκεί στραβωνόσουν πραγματικά από την θολούρα!

Αυτο το ειχα δει live σε δύο κατοχους, ο ενας ειχε παλια CRT το εξοχικό του. (klein το ηξερε).

Ο αλλος δεν ηξερε τι ειναι το HDMI που ειχε η 32αρα του, μολις του εφερα και δοκίμασε, ξετρελάθηκε και την επόμενη μερα πηγε και αγορασε και εκανε σαν το τυφλο που είδε το φώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κάποιο πλεονέκτημα η C Chassis που έβαλαν 8 modules ram (8x1Gb ram) σε σχέση με την παλιά έκδοση (16x512)?

 

Εχει αναφέρει ή Sony τον λόγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρότερο κόστος κατασκευής, μικρότερη κατανάλωση, λιγότερη θερμότητα, λιγότερος θόρυβος.

Έχει ξαναγίνει με το PS3 (4 XDR modules -> 2).

 

Performance-wise είναι 100% ίδιο με το παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι μην περιμένεις πχ να έχεις κανένα perfomance boost..Θα τους είχανε ορμήσει όσοι ήμαστε με τις παλιές εκδόσεις της κονσόλας..

 

Επίσης το hdd cover είναι matte και όχι η glossy αηδία, και τα κουμπιά Power & Eject δεν είναι πλέον αφής στο C chassis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο χάλια να έχεις PS4 σε HD ready με HDMI.

 

Χειρότερα ήταν να έχεις PS3 με SCART/Composite σε CRT SDTV... εκεί στραβωνόσουν πραγματικά από την θολούρα!

Εγω επαιζα για καποιο διαστημα PS4 σε HD ready tv και επαιζε με upscale στα 1080ι αντι για 1080p..

Το ενάλλασσα με την Full HD μερικες φορες. Η διαφορα δεν ηταν τετοια που να πεις wow. Σε καμια περιπτωση.

Ο ανυποψιαστος δε καταλαβαινει τη διαφορα οπως θα την καταλαβαινε μια γενια πισω μεταξυ scart + HDMI που κανει μπαμ

Σε 32αρα TV δεν θα ειναι τοσο εμφανης η διαφορα και μια χαρα θα παιζεις αν δε δινεις σημασια σε λεπτομερειες και δεν εισαι techfreak. Εγω θα σου ελεγα παρτο τωρα να το χαρεις ειδικα που εχει αρκετες προσφορες bundles και παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επαιζα για καποιο διαστημα PS4 σε HD ready tv και επαιζε με upscale στα 1080ι αντι για 1080p..

Το ενάλλασσα με την Full HD μερικες φορες. Η διαφορα δεν ηταν τετοια που να πεις wow. Σε καμια περιπτωση.

Ο ανυποψιαστος δε καταλαβαινει τη διαφορα οπως θα την καταλαβαινε μια γενια πισω μεταξυ scart + HDMI που κανει μπαμ

Σε 32αρα TV δεν θα ειναι τοσο εμφανης η διαφορα και μια χαρα θα παιζεις αν δε δινεις σημασια σε λεπτομερειες και δεν εισαι techfreak. Εγω θα σου ελεγα παρτο τωρα να το χαρεις ειδικα που εχει αρκετες προσφορες bundles και παιχνιδια.

Βασικα ειναι 26 ιντσες hd ready της Hitachi. Λες να το επιχειρησω και τον αλλο μηνα καμια lg 32αρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ειναι 26 ιντσες hd ready της Hitachi. Λες να το επιχειρησω και τον αλλο μηνα καμια lg 32αρα;

Απο μενα χτυπα το χωρις δευτερη σκεψη τωρα ειδικα αφου εχεις μικρη tv και περιμενε καμια προσφορα για 40αρα τουλαχιστο.

Αλλωστε  σε μια εβδομαδα μπαινουν εκπτωσεις και ολο και κατι θα παιξει σε 40 ιντσες αν εχεις χωρο. Εκει θα δεις τεραστια διαφορα κυριως λογω μεγεθους ΤV.

Παρακολουθα εδω το φορουμ των προσφορων και με 300 θα παρεις κατι αρκετα καλο πιστευω σε TV.

http://www.insomnia.gr/forum/56-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως οι πολλες ιντσες ομως το 1080p να αρχιζει κανει θολουρες με το input lag που εχουν οι μεγαλες οθονες και μηπως τα γραφικα να φαινονται πιο μουφα απο μια 32αρα λογω μεγαλυτερης διαγωνιου. Τιποτα γραμουλες anti aliasing πως λεγονται αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...