Προς το περιεχόμενο

CORSAIR: Εταιρία, παράδειγμα προς μίμηση


aXer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επανέρχομαι για να ενημερώσω οτι είχα δίκιο τελικά και δεν έπαιζε κανένα ρόλο το αν θα το στείλεις απλό γράμμα ή συστημένο.

Η αντικατάσταση έχει δρομολογηθεί κανονικά και το usb αναμένετε να σταλεί 26/11/15 δλδ σε 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ είχα πρόβλημα με τροφοδοτικό, τους είπα ότι είναι πολλά τα λεφτά γ μεταφορικά και μέσω skype κανονισαμε να μ τ στείλουν με express rma και να στείλω τ δικό μ με πληρωμενα τ μεταφορικά μεσω dhl. Μέσα στην βδομάδα θα τ έχω. :) άψογη εταιρία χωρίς μα και μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα έκανες. Και εγω αν τα μεταφορικά ήταν μεγαλύτερα θα το είχα κυνηγήσει πιο πολυ.

 

Άρα τελικά και η corsair αναγνωρίζει με αυτόν τον τρόπο οτι είναι παράλογο να πληρώνεις μεταφορικά για κάτι που έιναι εντός εγγύησης. Δεν νομίζω να έκανε χάρη στον συμφουρίτη απο πάνω για τα ωραία του μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Για μια ακομη φορα η  Corsair εδειξε ποσο σοβαρη εταιρια ειναι και οτι πανω απο ολα μετραει η ικανοποιηση του εκαστοτε πελατη.Αγορασα προσφατα ενα κουτι υπολογιστη Carbide spec01 στο οποιο χαλασε το βυσμα(προς μητρικη) usb3 του front panel του

http://postimg.org/image/lxagc00o5/

Αμεσα επικοινωνησα με Corsair RΜΑ Oλλανδιας μεσω ticket οι οποιοι μου εστειλαν ολοκληρο το front panel(!!!) του κουτιου μου χωρις να τους στειλω πισω το χαλασμενο καλωδιο με το βυσμα,με κουριερ εντελως δωρεαν!

Σκοπος του ποστ μου αυτου ειναι να πρωτιστως να ενημερωσω τους συμφορουμιτες για την αψογη εγγυηση της Corsair,αλλα και για να ενθαρρυνω οσους εχουν προβλημα με τα τοπικα "μαγαζακια" που τους αρνουνται να τους καλυψουν παροποια προβληματα,οτι υπαρχει και αυτη η δυνατοτητα,ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το έχω ξαναγράψει παλιότερα αλλά και εμένα μου έστειλαν το front panel όταν έσπασα το σιδεράκι που κρατάει το καρφί των ακουστικών σταθερό στην τρύπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Desktop που έχω 4ετίας έχει μέσα Corsair SSD force GT  PSU TX650V2   rams DDR3 Vegeance  2x4gb 1600Mhz.

Το μόνο πρόβλημα που είχα είναι error στις rams στην τριετία  . Δεν έτυχε να χρησιμοποιήσω RMA γιατί τις πήγα στο Πλαισιο όπου απο κει τις αγόρασα και μέσα σε 15 λεπτά  μου παν για πιστωτικό ή  αντικατασταση.  Πήρα τις ίδιες rams .  Γενικα είμαι ευχαριστημένος αποτα προιόντα της .


Ο τρόπος εξυπηρέτησης που περιγράφετε είναι ίδιος με της Logitech . Με την διαφορά ότι η logitech δεν σου ζητάει να πληρώσεις για να στείλεις το χαλασμένο προιον . Ίσα ίσα δεν σου ζητάνε καν να διαπσιτώσουν αν όντως έχεις χαλασμένο προιόν . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά, επειδή αύριο θα πάω το τροφοδοτικό στην DHL, ήθελα να ρωτήσω.. Πόσες μέρες θα είμαι χωρίς τροφοδοτικό? Θα έκανα το express RMA αλλά δεν έχω πιστωτική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επειδή αύριο θα πάω το τροφοδοτικό στην DHL, ήθελα να ρωτήσω.. Πόσες μέρες θα είμαι χωρίς τροφοδοτικό? Θα έκανα το express RMA αλλά δεν έχω πιστωτική!

Mε χρεωστική δεν μπορείς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε χρεωστική δεν μπορείς ;

 

Ναι, τελικά δέχονται.. Αλλά πρέπει να επικοινωνήσεις μέσω skype... Μάλλον το βλέπω για το απλό RMA, και όπως το κόβω, θα πάρει 2-3 εβδομάδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εδω και καιρο παρατηρώ περιεργη συμπεριφορά στην corsair h100 που εχω. Ενω ολα ειναι σωστα, τοποθέτηση, παστα κλπ εχει περιεργη συμπεριφορά σε θερμοκρασιες και σκεφτομαι να τη στειλω για rma. Εχει ακομα ενα χρονο εγγύηση. Βρισκομαστε στον 4ο τωρα. Εχω αποδειξη αλλα οχι τη συσκευασία. Εχω ελπιδες για rma;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 1,5 χρονο αγορασα DDR3 16GB απο τοπικο πωλητη της γειτονιας μου (εχω μια ταση να τους στηριζω, αν και συνηθως το μετανιωνω οταν τους χρειαστω για support).

Στο 2μηνο "χτυπαει" το ενα dimmακι, το αυτο επιβεβαιωνεται και με memtest, παιρνω το καταστημα τηλεφωνο του λεω "το και το και θελω αμεσα RMA γιατι το PC το χρειαζομαι αμεσα για τη δουλεια μου κλπ."

Αρχιζε και μου τα μασαγε. Οτι και καλα να παω τις μνημες απο εκει, να τις ελεγξει αυτος, μετα να τις στειλει στην αντιπροσωπεια αν εχουν προβλημα και η αντιπροσωπεια να μας στειλει νεες και θα χρειαστει καμια 10ρια εργασιμες κλπ. Τα πηρα λιγακι, ειπαμε μερικες κουβεντες απο το τηλεφωνο, τελος παντων συμφωνησαμε να παω τις μνημες απο εκει να τις ελεγξει και αναλογως του τι θα βρει, βλεπουμε.

 

Πηγα τις μνημες, μολις ειδε οτι ειναι corsair επιασε απο το ραφι ενα αλλο σετ και μου το εδωσε χωρις να κατσει καν να τις ελεγξει και μου λεει "καλα, δεν μου ελεγες κι εσυ οτι ειναι corsair οι μνημες σου; Νομιζα οτι ηταν αλλος κατασκευαστης γιαυτο δεν μπορουσα να σου εγγυηθω αμεση αντικατασταση".

 

Διοτι προφανως η corsair δεν τους κανει εξυπναδες στο RMA, αρα μου τις αντικατεστησε εκ του ασφαλους. Αν ηταν αλλη μαρκα θα με αφηνε 2 βδομαδες χωρις pc. Το συμπερασμα ειναι οτι αξιζει το 10-20% παραπανω στην τιμη αγορας. Περαν του οτι ειναι καλα τα προιοντα τους, δεν θα αφησουν ποτε πελατη ξεκρεμαστο, ουτε θα τον ταλαιπωρησουν , ουτε θα του κανουν πονηριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εδω και καιρο παρατηρώ περιεργη συμπεριφορά στην corsair h100 που εχω. Ενω ολα ειναι σωστα, τοποθέτηση, παστα κλπ εχει περιεργη συμπεριφορά σε θερμοκρασιες και σκεφτομαι να τη στειλω για rma. Εχει ακομα ενα χρονο εγγύηση. Βρισκομαστε στον 4ο τωρα. Εχω αποδειξη αλλα οχι τη συσκευασία. Εχω ελπιδες για rma;

Όταν λες περίεργη συμπεριφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εδω και καιρο παρατηρώ περιεργη συμπεριφορά στην corsair h100 που εχω. Ενω ολα ειναι σωστα, τοποθέτηση, παστα κλπ εχει περιεργη συμπεριφορά σε θερμοκρασιες και σκεφτομαι να τη στειλω για rma. Εχει ακομα ενα χρονο εγγύηση. Βρισκομαστε στον 4ο τωρα. Εχω αποδειξη αλλα οχι τη συσκευασία. Εχω ελπιδες για rma;

Tί πρόβλημα ακριβώς δηλαδή να έχει ένα κλειστό κύκλωμα υδρόψυξης ; Όταν περιέργη συμπεριφορά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει θερμοκρασίες σε full load επιπέδου stock cooler. Εχω δοκιμάσει να αλλάξω πάστα, ακόμα και επεξεργαστή στα stock έχω γυρίσει, έχω  χαμηλώσει vcore και σε 2600K stock χτύπαει κάτι 70-75άρα σε δέκα λεπτά intel burn test. Μη πω για prime που φτάναμε και παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...