Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχω το istick mini και ατμοποιητη τον GS16S.

Το εβαλα στην τσεπη τις προαλλες (με τον ατμοποιητη πανω στην μπαταρια) και λογικα οπως καθησα ασκησα πιεση και ξεκουμπωσε ο ατμοποιητης. Απο τοτε εχουν χαλασει οι στροφες τις μπαταριας και δεν κουμπωνει ο ατμοποιητης (σε αλλη μπαταρια κουμπωνει επομενως οι βολτες της μπαταριας πρεπει να χαλασαν)

 

Τελοσπαντων ετσι και αλλιως ηθελα να παρω καινουργιο σετακι που να με καλυπτει περισσοτερο...

 

Σκεφτομαι να παρω το istick 30W και τον nautilus mini.

 

Υπαρχει καποια αλλη προταση καλυτερη σε αυτο το μπατζετ περιπου? Απο Ελλαδα μονο...

 

ΥΓ1 Ο ατμοποιητης θελω να εχει σχετικα σφιχτη τζουρα και οχι αερατη. Ειχα ας πουμε τον kanger genitank mini και επειδη ειχε πιο αερατη τζουρα απο τον GS16S τον αφησα στην ακρη...

ΥΓ2. Την μπαταρια που χαλασαν οι βολτες να την μαστορεψω λετε? Μηπως μπηκε ο πολος πιο μεσα και για αυτο δεν βιδωνει? Εχει κατι βιδουλες στο πανω μερος αλλα δεν ξερω κατα ποσο γινεται να το ανοιξω και να το φτιαξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για αυτά που θέλεις στο ΥΓ1 πιστεύω ο συνδυασμός αυτός θα σε καλύψει απόλυτα.

Για το μοντάκι, αρχικά μινι εννοείς το 10ρι ή το 20ρι; Γιατί το 20ρι είναι γνωστό για προβλήματα στα σπειρώματα του πόλου. Επίσης, στράβωσαν/χάλασαν τα σπειρώματα, δηλαδή ο ατμοποιητής δεν βιδώνει ή βιδώνει αλλά πάει πέρα-δώθε, ή βιδώνει κανονικά και δεν κάνει επαφή; Αν είναι θέμα πόλου μάλλον θα συμβαίνει το δεύτερο.

Ρίξε πάντως ένα τηλεφωνάκι εδώ μπας και σώζεται η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 10ρι εχω....

 

Κοιτα με το που εγινε η φαση ο ατμοποιητης ουσιαστικα δεν βιδωνε πανω στην μπαταρια. Δεν στεκοταν καν, επεφτε. Σε αλλη μπαταρια βιδωνε κανονικα.

Ωστοσο ειχα ενα ανταπτορακι 510-ego το οποιο αρχικα βιδωνε στην μπαταρια. Μετα απο λιγη χρηση και αυτο σταματησε να βιδωνει και δεν μπορουσε καν να σταθει πανω στην μπαταρια.

 Ωστοσο αν τον κραταω τον ατμοποιητη με το χερι ατμιζει κανονικα...

 

Υποψιαζομαι πως πρεπει να πιεστηκε και πηγε πιο μεσα ο πολος και ετσι να μην μπορουν να βιδωσουν οι βολτες...

 

 

ΥΓ. Εχουμε καμια προταση για το σετακι που λεω οσον αφορα καταστημα και  τιμη? Εχω και εκπτωση σε καποια μαγαζια λογω του e-kapnisma...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αν δεν κάνω λάθος οι σπείρες κρατάνε σταθερό τον ατμοποιητή και όχι ο πόλος, οπότε κάτι παίζει με αυτές. Εκτός αν έχει ιδιαίτερη κατασκευή το συγκεκριμενο.

 

Γενικά εγώ αγοράζω περισσότερο από vaporsolutions και replacesmoke, οι δεύτεροι έχουν το 30ρι στα 54.90 (από 60-65 που το βρίσκω αλλού) αλλά μόνο σε κόκκινο, και τον ναυτίλο μίνι στα 34, πάνω-κάτω στην ίδια τιμή με τα άλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια , εχει στιγμες που παιρνω καμενο με tc (ni200)(subtank , kfv4).

κανα tip?

 

στο rba με 0.14Ω δοκιμασα και fiber freaks και nakamichi.

hotspot δεν εχω.

 

τι θερμοκρασιες δουλευετε εσεις και ποσα joule.

 

επισης ακομα δεν μπορεσα να φτιαξω το τιτανιο να δουλεψει αξιοπρεπως σε TC.

τωρα παιζω με 150C και 28Joule(ni200). και φαινεται καλα μεχρι στιγμης..

 

αν ανεβασω Joule , δεν θα πρεπει να με κοψει το TC στα 150C? αυτο γιατι μου δεινει καμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες σαν αρχαριος στο θεμα του ηλεκτρονικου τσιγαρου θα ηθελα την βοηθεια σας.Η μητερα μου κανει περιπου1-11/2 πακετο more κοκκινο την ημερα.

Επειδη θα ηθελα να το ελαττωσει για θεμα οικονομιας και υγειας (150 ευρω τον μηνα για τσιγαρα ειναι παρα πολλα) τι θα προτινατε να της αγορασω να δοκιμασει και απο που?

 

Επισης εχω διαβασει για σταγονιδια στους πνευμονες κτλ,ισχυει αυτο?Αν και τα τσιγαρα που κανει δεν νομιζω να ειναι λιγοτερο επιβλαβη.

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες σαν αρχαριος στο θεμα του ηλεκτρονικου τσιγαρου θα ηθελα την βοηθεια σας.Η μητερα μου κανει περιπου1-11/2 πακετο more κοκκινο την ημερα.

Επειδη θα ηθελα να το ελαττωσει για θεμα οικονομιας και υγειας (150 ευρω τον μηνα για τσιγαρα ειναι παρα πολλα) τι θα προτινατε να της αγορασω να δοκιμασει και απο που?

Κάποιο κλασικό ego starter pack για αρχή, όπως για παράδειγμα αυτό. Το σημαντικότερο είναι να πάτε μαζί σε κάποιο κατάστημα που να έχει υγρά για δοκιμή όχι τόσο για τη συσκευή (εντάξει, παίζει και αυτή κάποιο αισθητικό/πρακτικό ρόλο) αλλά για να δοκιμάσει και να διαλέξει τη γεύση που της αρέσει.

 

Επισης εχω διαβασει για σταγονιδια στους πνευμονες κτλ,ισχυει αυτο?Αν και τα τσιγαρα που κανει δεν νομιζω να ειναι λιγοτερο επιβλαβη.

 

ευχαριστω

Όχι, ούτε σταγονίδια αφήνει στους πνεύμονες, oύτε υγρά μπαταρίας ατμίζεις άμα τελειώσει το υγρό, ούτε διάφορα άλλα που λένε κάποιοι από εδώ και από εκεί (και η ειρωνία, οι μισοί από αυτούς είναι καπνιστές) :D

 

Δεν είναι υγιεινό ή ασφαλές με την ευρύτερη έννοια, αλλά σίγουρα είναι συγκριτικά με το τσιγάρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα^!

 

Με το σκεπτικό ότι ίσως μπορούμε τελικά να παρακάμψουμε τα CC (με τον τρόπο αποστολής χρημάτων από εμάς τους ίδιους στο Paypal λογαριασμό μας), και αφού είδα σήμερα από κοντά το IPV4, σκέφτομαι να το προσπαθήσω για εξωτερικό. Θα ήθελα να το πάρω από εδώ, αλλά δυστυχώς η διαφορά στη τιμή είναι χαοτική - άλλο 110 από εδώ, άλλο 50 από έξω //πάλι έπεσε το €; Πριν λίγες ώρες από FF μου έβγαινε 44, τώρα βλέπω 50.9// -

 

Το λοιπόν. Έστω ότι καταφέρνω να περάσω χρήματα στο PP Balance μου:

 

FF: Preorder, 15 μέρες αναμονή, άρα πάμε για 40ήμερη αναμονή μέχρι να μου έρθει. Στο περίπου.

 

GB: 3-5 μέρες για αποστολή. Αυτό σημαίνει ότι είναι άμεσα διαθέσιμο;

 

Γενικά τώρα, η εγγύηση δε με απασχολεί προκειμένου να το πάρω από εδώ. Ειδικά εφόσον μιλάμε για τόσο μεγάλη διαφορά στη τιμή.

 

Μπαταρίες, φορτιστές κ.λπ. από εδώ.

 

Πρέπει να προσέξω κάτι για να μην έχω κανένα θέμα;

- εκτός από το να μου έρθει η συσκευή σπασμένη λόγω μεταφοράς από Κίνα  :P -  

Authentic σε FF, Genuine σε GB, ε τι στο καλό. Υποθέτω θα υπάρχει κάποιος κωδικός γνησιότητας; Γνωρίζουμε;

 

Από Κίνα έχω ψωνίσει αρκετές φορές από ψιλολοίδια μέχρι κινητό, αλλά για ΗΤ τίποτα, οπότε ακόμη δε νιώθω τόσο σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυθεντικό είναι, χτύπα το αν έχεις την δυνατότητα να παραγγείλεις απ' έξω.

 

Εγώ 3 μήνες τώρα δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, αν είχα την δυνατότητα θα έπαιρνα

και ένα 2ο με τέτοια τιμή.

 

Γνώμη μου να το πάρεις από Fasttech και όχι από GearBest, με το πρώτο δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα,

θα περιμένεις βέβαια 3 βδομάδες αλλά θα 'ρθει.

 

Οι τύπο της GB είναι απαράδεκτοι, η εμπειρία μου μαζί τους είναι όχι απλά απογοητευτική, αλλά να τραβάς τα μαλλιά σου.

Απλά μην πιστεύεις αν λένε ότι κάτι είναι διαθέσιμο για άμεση αποστολή, οι τύποι ψεύδονται ασύστολα και ξεδιάντροπα εντελώς,

το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να κάνεις την παραγγελία και να πάρουν τα λεφτά σου, μετά θα σε ταράξουν σε 1002 emails και άπειρες δικαιολογίες μέχρι να στο στείλουν, ΑΝ στο στείλουν ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα!

 

Ευτυχώς που ρώτησα δηλαδή.

 

Τώρα, έχουμε να προτείνουμε κάνα άλλο εξτραδάκι; Αν μπουν τα χρήματα, κρίμα είναι να μη το εκμεταλευτώ. :-D

Για κάνα δεύτερο επισκευάσιμο βασικά κοιτάω αυτό το καιρό, για το σπίτι, για κάνα δεύτερο υγρό με το καφέ. Ξέρετε...  :P

Στοχεύω σε κάτι ισορροπημένο δηλαδή. Ούτε ντουμάνια, ούτε ιστορίες με καλή απόδοση γεύσης. Να κοιτάξω για κάνα Styled KF4;

 

Τέλος, παίζει η δεύτερη version του RBA από Subtank Mini; Βρήκα styled, αλλά αυθεντικό πουθενά.

 

Ρε, να'στε καλά. Σας έχω ζαλίσει^.

 

//Βέβαια όλα αυτά είναι υποθέσεις αν δε μπουν τα χρήματα. Απλά θα προσπαθήσω να τα βάλω το συντομότερο μη τυχόν μας μπλοκάρουν και αυτή τη διέξοδο, και θέλω να δω πόσα παίζει να ξοδέψω. 70ρι υπολογίζω, στο περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε, τώρα είμαι με έναν Subtank Mini και η γεύση δεν είναι το δυνατό του σημείο. Στα 15W τον έχω συνέχεια, με .7Ω , γιατί το στικάκι δε τη παλεύει για ώρα σε παραπάνω W.

 

Ατμίζω συνεχώς virginia. Όλη μέρα. Γενικά, είμαι δύσκολος με τις γεύσεις. Απλά, θέλω έναν δεύτερο, της "πλάκας", με καλή απόδοση γεύσης, για το σπίτι. Για κάνα γλυκό υγρό με τον καφέ.

 

//Στην FF, πώς γίνεται ενώ τα δολάρια τα δείχνει ίδια, σε κινητό και PC, την ίδια στιγμή, όταν το γυρίζω σε € να βλέπω μικρότερη τιμή στο κινητό; ΟΚ, το ίδιο είναι αφού σε δολάριο πληρώνουμε, αλλά.  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Fasttech έχει λάθος ισοτιμίες ευρώ-δολαρίου, μην βασίζεσαι σε αυτές, καλύτερά υπολόγισε σύμφωνα με τις τρέχουσες τιμές συναλλάγματος που βγάζει η τράπεζά σου.

 

Προσωπικά έχω 2 Subtank Mini (ένα με παλιό RBA και ένα με RBA Plus) και είμαι υπέρ-ικανοποιημένος από τη γεύση, 20-30W στο απλό RBA και 25-40W στο Plus. Τι στήσιμο κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονή αντιστάση σε 26ρι κανθαλ, 8-9 σπείρες. Απλά ψάχνω τη νέα version RBA γιατί η παλιά δε τραβάει. Το virginia που χρησιμοποιώ είναι εντελώς παχύρευστο.

 

//Είμαι νεοεισερχόμενος στους επισκευάσιμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα watt που θες να δουλέψεις, το 0.35mm σύρμα είναι πολύ καλύτερο. Το 0.40mm θέλει κάτι παραπάνω. Σε κάθε περίπτωση, η έλλειψη γεύσης είναι περισσότερο θέμα στησίματος παρά ατμοποιητή. Ο Subtank Mini δεν είναι κανένας σουπερντουπερ αεράτος cloudchashing ατμοποιητής με φαρδιά καμινάδα που θέλει τα τεράστια watt και τζούρες. Πριν ξοδέψεις λεφτά παίξε λίγο με στησίματα. Επίσης αν χρησιμοποιείς το μπλε κατσαβιδάκι για να τυλίγεις, να ξέρεις ότι είναι 2mm. Δοκίμασε και καμιά αντίσταση τυλιγμένη σε κάτι 2.5mm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...