Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 τζούρες είναι πολύ λίγο. Εμένα mod με διπλές πάλι μπαταρίες στα 5000mAh με βγάζει όλη τη μέρα στα 35-40W, 12-15ml υγρό. 200+ τζούρες;

Που πιστευεις οτι ειναι το προβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 10 τζούρες στα 20W (στα οποιαδήποτε watts βασικά!) να αδειάζει εντελώς το Istick50 είναι εντελώς αφύσικο.

 

Αν είναι ακριβώς όπως τα λες, το μοντάκι απλά είναι ελαττωματικό, δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.

 

Θα έλεγα και επικίνδυνο, το να αδειάζει τέτοια τεράστια μπαταρία από full φορτισμένη μέσα σε 10 τζούρες,

δεν έχω ιδέα πως εξηγείται, θα ζητούσα ανταλλαγή με νέο μοντ από εκεί που το αγόρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίζει αλλά αφού δουλεύει καλά με άλλον ατμοποιητή θεωρώ ότι ίσως η Ατλαντίδα έχει μακρύ ή τέλος πάντων ιδιόμορφο πόλο ή/και το μοντ έχει κάποιο ελάττωμα στον 510 και μάλλον βιδώνοντας την μέχρι τέρμα επηρεάζει την καλωδίωση εσωτερικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει κοπεί η μόνωση στο αρνητικό καλώδιο και κατεβαίνοντας πολύ το πιέζει ο πόλος και κάνει short; Δεν γνωρίζω, απλά επειδή λέει ότι κρατάει κανονικά η μπαταρία με άλλον άτμο πάνω, προσπαθώ να δω τι μπορεί να συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βραχυκύκλωνε δεν θα έβλεβε 0.7Ω αντίσταση, θα έβγαζε "Short" to mod. Επίσης, η ενέργεια κάπου πρέπει να πάει. Αν τόση ενέργεια που αδειάζει το iStick σε 10 τζούρες δεν πάει στην αντίσταση και καταναλωθεί στο υποτιθέμενο βραχυκύκλωμα τότε θα είχε πάρει φωτιά όλο το mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς εμπειρία από αγορές από UK μέσω Royal Mail; Πόσο περίπου κάνουν να έρθουν;

 

Σκέφτομαι να ρίξω μια παραγγελία από redjuice.co.uk, αν θέλει κανένας κάτι από εκεί pm me :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς εμπειρία από αγορές από UK μέσω Royal Mail; Πόσο περίπου κάνουν να έρθουν;

 

Σκέφτομαι να ρίξω μια παραγγελία από redjuice.co.uk, αν θέλει κανένας κάτι από εκεί pm me :P

 

Πως θα κάμεις παραγγελιά σε περίοδο capital control;!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 τζούρες είναι πολύ λίγο. Εμένα mod με διπλές πάλι μπαταρίες στα 5000mAh με βγάζει όλη τη μέρα στα 35-40W, 12-15ml υγρό. 200+ τζούρες;

Istick 50ari με subtank εμένα μ βγαζε στάνταρ 3 μέρες στα 17 watt 1,2ω αντίσταση / περίπου 25μλ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Istick 50ari με subtank εμένα μ βγαζε στάνταρ 3 μέρες στα 17 watt 1,2ω αντίσταση / περίπου 25μλ

 

25 ml; Δεν είναι υπερβολικά πολλά;

 

Εμένα το 30ρι, 15w με 0.5 αντίσταση -αλλά και με την 1.2 τόσο περίπου έβγαινε-, με βγάζει περίπου 4 ml. 

 

Το είχα αναφέρει ξανά βέβαια το παραπάνω και μου είχατε πει ότι παίζει πρόβλημα, αλλά με λίγο ψάξιμο που έκανα, όλοι τόσο έλεγαν ότι τους βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον σάμπτανκ αν κάνεις πνευμονικές μια χαρά είναι :P Εγώ χτυπάω 10ml τη μέρα, τώρα με TC βλέπω ότι πίνει και το υγρό πολύ πιο γρήγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...