Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να αναφέρω πάντως κατι που συζητούσα με ένα φίλο περι nautilus mini. Υπαρχουν υγρά αναπλήρωσης που σε αναγκάζουν να αλλάζεις αντίσταση κάθε 3-4 μέρες γιατι τον μπουκώνουν . 2 άτομα με διαφορετικά υγρά αλλα και οι 2 με σετ nautilus + istick 30 το ένα αλλαζε ανταλλακτικο κάθε 15 μερες και το άλλο κάθε 3-4 μερες. Το υγρό του δευτερου ήταν πολύ σκουρο. Το να αλλάζεις ανταλλακτικό κάθε 3-4 μερες μηνιαίως είναι 30 ευρω. Με αυτά τα δεδομένα το rebuildable μου φαινεται μονοδρομος. 

 

Είναι γνωστό αυτό που λες. Κάθε ατμοποιητής έχει τα υπέρ και τα κατά του. Ο Ναυτίλος, όπως και άλλοι ατμοποιητές του ίδιου στυλ, με συγκεκριμένα υγρά μπουκώνουν και το coil είναι για πέταμα μετά από λίγες μέρες.

 

Ή αλλάζεις υγρό ή αγοράζεις κάποιον άλλο ατμοποιητή που να μπορεί να το σηκώνει. Εννοείται πως αλλαγή coil κάθε 3 μέρες δεν συμφέρει με τίποτα.

 

Παρόλ' αυτά, δεν θα το έβαζα στα αρνητικά του αυτό. Αυτό που κάνει το κάνει καλά, το ότι συγκεκριμένα υγρά δεν τα σηκώνει είναι γνωστό. Είναι σαν να παίρνω κανά subtank και να παραπονιέμαι ότι ξοδεύει υγρό με τον 4πλάσιο ρυθμό από τον Ναυτίλο ή ότι η 12άρα νικοτίνη που είχα συνηθίσει μου καίει πλέον τον λαιμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν για καποιο λογο καιγεται για paypal καποιος μπορει από το request money να στειλει request σε καποιο δευτερο email του και να πληρωσει το request μεσα από το email με χρηση πιστωτικής ακομη και της ιδιας καρτας που είναι συνδεμενη με το λογαριασμο paypal και να μπουν τα χρηματα στο balance του. Μολις  το εκανα και στα 30 που ζητησα παρελαβα αμεσα 28,6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα δεν εχει serial number.

 

μονο αριθμο παρτιδας.

 

μην αγχωνεσε τζαμπα..αυθεντικο θα ερθει..

 

το πλαστικο μπροστα στο τζαμακι δεν φευγει ευκολα, ειναι καλοκομενο , οποτε ανετα καποιος μπορει να μην το προσεξει..και εκεινο μπορει να ειχε γρατζουνιες οποτε βιαστικα συμπερασματα βγαζουμε..

 

το πηρες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρες?

 

Το παρήγγειλα αλλά είναι ακόμη σε preorder στάδιο.

 

Έχει eta 7 ημέρες και πιθανή ημερομηνία αποστολής 9/9...

 

Σήμερα έκανα μία τελευταία απόπειρα στησίματος. Για πρώτη φορά χρησιμοποίησα fiber freaks. Είμαι από τη ~1 περίπου και δε μου έχει δώσει καθόλου καμένο μέχρι στιγμής. Στα ~24W έχω υπερτροφοδοσία, αλλά στα ~17 που παίζω, είμαι μια χαρά.

 

Για να δούμε.

 

Έπαθα και ένα σοκ με το fiber freaks. Περίεργη υφή έχει αυτό το πράγμα.  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Does not compute

 

Μωρέ το ξέρω ότι δεν υπάρχει λογική σε αυτό που λέω, αλλά τα "σκασίματα" που αλλού μπορώ να πω ότι οφείλονται; Κακή τροφοδοσία σίγουρα δεν έχω αφού δε παίρνω καμένο.

 

Μ;  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ολοκλήρωσα με επιτυχία μια αγορά μπαταριών απο το fasttech, αλλα όταν προσπάθησα να κάνω δεύτερη αγορά δεν με αφήνει 


 

Δοκίμασα πειραματικά να αγοράσω ξανά τις μπαταρίες που κατάφερα να παραγγείλω στην πρώτη αγορά αλλά και πάλι μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα.

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει έχω αρκετά στο paypal balance μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ο Τρίτων υποφέρει από τρελές διαρροές, τουλάχιστον ο δικός μου. Και αν και γενικά η όλη εμπειρία της χρήσης του είναι από ικανοποιητική έως άριστη, τα υπέρ του (γέμισμα από πάνω, ίσως ο σχεδιασμός) μάλλον δεν δικαιολογούν τα κατά του (μόνο 3+κάτι ml, αδύνατον να τον καθαρίσεις σχολαστικά, και η διαδικασία γεμίσματος βγάλε-άνοιξε-γύρισε πάνω-γύρισε κάτω-γέμισε-γύρισε κάτω-γύρισε πάνω-κλείσε-βάλε). Ήδη τον έστειλα πίσω Αγγλία και μάλλον θα ζητήσω refund για να πάρω κάτι πιο... δοκιμασμένο. Πίσω στον subtank!

 

On a quite unrelated note, θέλει κανείς κεφαλές νικελίου για Atlantis, Atlantis 2; Μου ξέμειναν αρκετές :P

 

On a second quite unrelated note, γ^#$%ώ το impulse buying mou :P

 

Πήρα και για δοκιμή τον GS Tank TC. Τίμιος ατμοποιητής, αρκετά σφιχτή έως μέτρια (για εμένα) η τζούρα, ιδανικός και για τσιγαρίσιες τζούρες στη μία τρύπα, αλλά και για... ημι-πνευμονικές με την εισαγωγή τέρμα ανοιχτή. Μοναδικό του μειονέκτημα, στα μόλις 30W με όριο τους 250 βαθμούς ζεσταινόταν υπερβολικά. Κάτω από τους 200, γύρω στους 180 που δοκίμασα είχα μειωμένη ποσότητα ατμού περίπου στα επίπεδα του Nautilus Mini (εντάξει, έχω μάθει από τον Subtank) και δεν τσουρούφλαγε. Πιστεύω είναι ιδανικός για όσους ξεκινάνε το παιχνίδι με TC, αν και δεν θέλω να μάθω πόσο χαμηλά πρέπει να ρυθμίσουμε θερμοκρασία στο iStick 40W για παράδειγμα, που κρατάει τα W τέρμα στα 40, για να μη ζεματάει ατμοποιητής και μοντάκι. Προσωπικά θα τον έχω αποκλειστικά για τσιγαρίσιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε προσφορές και τιμές από Αμερικάνικη σελίδα για ecig προιόντα (ούτε καν Κινέζικη) με free shipping

και εξτρά 5% έκπτωση με τον κωδικό "tbec":

 

http://vaping360.com/ecig-com-insane-prices/

 

Πολλά είναι φτηνότερα και από το Fasttech.

 

Και φυσικά εμείς οι Έλληνες αδυνατούμε να το εκμεταλλευτούμε και πληρώνουμε 5 ευρώ το ανταλλακτικό coil

του Ναυτίλου. Βάζω για πλάκα μερικά items στο καλάθι να δω αν όντως είναι έτσι οι τιμές και free shipping,

πάω να διαλέξω χώρα και έχει τα πάντα εκτός από εμάς. Μιλάω με τον τύπο στο customer support που τον έχουνε live

για οποιαδήποτε απορία, "sorry, είχαμε πολλά προβλήματα με τις τράπεζες στην Ελλάδα και τις πληρωμές και αποφασίσαμε να μην στέλνουμε πλέον εκεί".

 

Στέλνουν Αφρική, Νικαράγουα, Σλοβακία, Περού, Ονδούρες, Λευκορωσία και Εκουαδόρ αλλά σε εμάς εδώ όχι.

 

Τριτοκοσμική χώρα κανονικά, εκεί μας έχουν φτάσει.

 

Και βλέπεις αυτές τις τιμές και σιχαίνεσαι διπλά και τριπλά τους Έλληνες καταστηματάρχες. Ε όχι ρε φίλε, δεν γίνεται ο Αμερικανός να πουλάει 80 cents την ανταλλακτική κεφαλή και εσύ να θες 5 και 5.5 ευρώ, 39 ευρώ το Subox και εσύ να θες 97, απλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν βγάζεις κέρδος αν τα πουλήσεις πιο φτηνά, δεν γίνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε προσφορές και τιμές από Αμερικάνικη σελίδα για ecig προιόντα (ούτε καν Κινέζικη) με free shipping

και εξτρά 5% έκπτωση με τον κωδικό "tbec":

 

http://vaping360.com/ecig-com-insane-prices/

 

Πολλά είναι φτηνότερα και από το Fasttech.

 

Και φυσικά εμείς οι Έλληνες αδυνατούμε να το εκμεταλλευτούμε και πληρώνουμε 5 ευρώ το ανταλλακτικό coil

του Ναυτίλου. Βάζω για πλάκα μερικά items στο καλάθι να δω αν όντως είναι έτσι οι τιμές και free shipping,

πάω να διαλέξω χώρα και έχει τα πάντα εκτός από εμάς. Μιλάω με τον τύπο στο customer support που τον έχουνε live

για οποιαδήποτε απορία, "sorry, είχαμε πολλά προβλήματα με τις τράπεζες στην Ελλάδα και τις πληρωμές και αποφασίσαμε να μην στέλνουμε πλέον εκεί".

 

Στέλνουν Αφρική, Νικαράγουα, Σλοβακία, Περού, Ονδούρες, Λευκορωσία και Εκουαδόρ αλλά σε εμάς εδώ όχι.

 

Τριτοκοσμική χώρα κανονικά, εκεί μας έχουν φτάσει.

 

Και βλέπεις αυτές τις τιμές και σιχαίνεσαι διπλά και τριπλά τους Έλληνες καταστηματάρχες. Ε όχι ρε φίλε, δεν γίνεται ο Αμερικανός να πουλάει 80 cents την ανταλλακτική κεφαλή και εσύ να θες 5 και 5.5 ευρώ, 39 ευρώ το Subox και εσύ να θες 97, απλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν βγάζεις κέρδος αν τα πουλήσεις πιο φτηνά, δεν γίνεται!

δεν ειναι φρι το σιπινγκ για εκτος ηπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου 'ρθε το Freemax Starre Pro.

 

Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα, με διαφορά ό,τι καλύτερο έχω πετύχει σε ατμοποιητή.

 

Με την 0.15 (TC) κεφαλή επάνω τα ντουμάνια που βγάζει δεν τα έχω ξαναδεί.

 

Τρελή γεύση, απίστευτο airflow...κλάσεις επάνω από ό,τι είχα δοκιμάσει μέχρι τώρα.

 

Τα subtanks είναι το μέλλον, πλέον αν όχι ξεπεράσανε, σίγουρα φτάσανε σε απόδοση γεύσης/παραγωγής ατμού τα rda's.

 

Είναι και πανέμορφο, I'm in love! Αν το βρείτε χτυπήστε το άφοβα. Μόνο μείον, είναι ψιλοτεράστιο, πάνω στο Ipv4 μοιάζει σαν να κρατάς όπλο και όχι ηλ. τσιγάρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...