Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο iStick το ίδιο. Πήγαινε το πίσω στο κατάστημα. Δεν νοείται να έχουν εξασθενήσει οι μπαταρίες του τόσο γρήγορα.

Κι εγω νομιζω οτι κατι τρεχει με την μπαταρια παντως. Το λεω αυτο γιατι οποιον ατμοποιητη και να βαλω πατωντας το κουμπι θελει λιγα δευτερολεπτα για να παρει μπρος. Απλα με τον atlantis αδειαζει πολυ γρηγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστησα σήμερα τη πρώτη μου αντίσταση. 26ρι κάνθαλ σύρμα, 8 σπείρες αν θυμάμαι καλά, το iStick μου λέει 0.8Ω.

 

Θέλω να ρωτήσω όμως, επειδή αυτό που με έχει παιδέψει περισσότερο είναι το βαμβάκι... Αυτό που έχω τώρα, είναι σε στρώσεις. Ένα πλακέ κομμάτι δηλαδή. Μία κόβω πολύ, μία λίγο, κάθε φορά πάω να το περάσω και χαλάω την αντίσταση.

Όταν κόψουμε το βαμβάκι, το "παίζουμε" στα δάχτυλα για να το αφρατέψουμε ή, όπως είναι, σε "κατάσταση πλακέ", το περνάμε μέσα στην αντίσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "παίζουμε" στα δάχτυλα για να το αφρατέψουμε

 

 

Αυτό :) Το τυλίγεις λίγο να γίνει πιο μυτερό από τη μια πλευρά, ίσως και πιο κυλινδρικό ανάλογα με τη διάμετρο της αντίστασης και το βαμβάκι που έκοψες, και μετά το περνάς. Δε θέλει πολύ βαμβάκι, ίσα ίσα να είναι σφιχτά επάνω στην αντίσταση, όχι να μην περνάει, όχι να «κολυμπάει».

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που πιστευεις οτι ειναι το προβλημα ?

ζεστενεται το istick με τις τζουρες?

Ο disco ή ο akpe περίμενε το ipV D2; Μόλις το είδα σε ReplaceSmoke.

 

80€  :-(

ημουν αναμεσα σε d2 ή ipv 4s.

τσιμπησα σημερα ipv4s λογο αυτονομιας και 100J σε Τιτανιο. μεχρι στιγμης βρηκα 2 αρνητικα.δεν κλειδωνει το mod και το καλυμα της μπαταριας βγαινει ευκολα.αν το κρατησει απροσεκτα ισως μεινεις με το καλυμα στο χερι και το mod βρεθει στα τσιμεντα.

 

το πηρα ισως γυρο στα 80-90 ευρο..

εκανα λογαριασμο σε γνωστο μαγαζι τις θεσσαλονικης , και απο 200ευρο πραγματα μου κρατησε 140..

 

εστησα ni200 σε kaufun v4, ωραιο ατμισμα! 175C και 18J παιζει ομορφα!

εστησα ni200 σε subtank , μετριο ατμισμα , οχι καλυτερο χειροτερο απο VW mod.

εστησα ni200 σε nextgen , ωραιο ατμισμα!! με πολυ χαλια mesh , 325 μονο , ενω επρεπε 400αρη και 200αρη SF. με 325 και 0.35 ni200 , 0 καμενο! Well done TC!!

 

μενει να στησω τους παραπανω με τιτανιο. ισως δοκιμασω για αρχη τον magma με τιτανιο να δω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα προχθές σε κατάστημα το iStick με TC. Ο τρόπος που μου παρήγαγε τον ατμό, ήταν κάπως ξενέρωτος για τις δικές μου "επιθυμίες". Όχι ότι το τσέκαρα αρκετά, 5-6 τζούρες. Απλά, μία έδινε, μία έκοβε τελείως τη παροχή.

 

Όλα τα μοντάκια με TC, με αυτή τη λογική δουλεύουν; Στο istick ήταν σαν να έκοβε τελείως τα ρεύματα, χωρίς να προσπαθεί να κρατήσει απλά τη θερμοκρασία σε σταθερά επίπεδα.

 

Έτσι τουλάχιστον το κατάλαβα εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους πόσους βαθμούς ήταν ρυθμισμένη η θερμοκρασία; Δεν έχω ακόμα μεγάλη εμπειρία, μου ακούγεται όμως σαν να ήταν πολύ χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ δεν ξέρω μαν... Εμένα το Mini ακόμα και στους 150 βαράει μια χαρά, αν δεν καταλάβω θερμοκρασία καμιά φορά το ξεχνάω και τόσο χαμηλά. Μήπως κάτι έπαιζε με το μοντάκι ή τον ατμοποιητή;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το TC για εμένα αξίζει, ακόμα και με τα less-than-optimal coils του Subtank. Μόλις καταφέρω να βρω κεφαλές του Atlantis ή του Τρίτωνα να δω τι θα γίνει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα ελληνικά ρε παιδιά κάτι φενομ, τρίτον, Ατλαντίδες κτλ που χουν 80-100€ αξίζουν ? Βλέπω πολλούς απόελλαδα φυσικά αλλά κ από έξω πχ Αμερική ν τα χρησιμοποιούν.είναι κάτι σαν kayfun v4 ; Ο ντορος γίνεται μόνο κ μόνο επειδή ειναι ελληνικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα ελληνικά ρε παιδιά κάτι φενομ, τρίτον, Ατλαντίδες κτλ που χουν 80-100€ αξίζουν ? Βλέπω πολλούς απόελλαδα φυσικά αλλά κ από έξω πχ Αμερική ν τα χρησιμοποιούν.είναι κάτι σαν kayfun v4 ; Ο ντορος γίνεται μόνο κ μόνο επειδή ειναι ελληνικά?

 

 

Τα Triton και Atlantis δεν είναι ελληνικά, της Aspire είναι και δεν έχουν 100 ευρώ. 

 

Κάτι περίεργα drippers πρέπει να είναι ελληνικά, με ονόματα όπως Apollo, Sofia, Sokolataki κτλ.

και αυτά και εγώ έχω απορία γιατί κάποιος να δώσει 100+ ευρώ.

 

Εγώ με 2-3 drippers, κλώνους γνωστών ονομάτων όπως Derringer, Magma κτλ. που είχα πάρει από το Fasttech με...7 ευρώ το ένα είμαι υπερευχαριστημένος, 100 ευρώ για το Apollo δεν έδινα ούτε για πλάκα.

 

Τώρα βαριέμαι και να ψάξω, πρέπει να έχει μερικά σε ακόμα πιο εξωφρενικές τιμές, του στυλ 250+ ευρώ, δεν έχω ιδέα τι παίζει με αυτά. Απλά για συλλογή ίσως;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nai αυτά τα ονόματα λέω έχεις δίκαιο !

 

εδιτ

 

Το evic vt το χει κανεις?αξιζει ?λεω να το πάρω λογω μεγάλης μπαταρίας και tc!

Ο ατμο του λεει κατι?ειναι μικρη διαφορά 60$ το mod 69$ μαζι με ατμο!

ειναι για πνευμονικές ή τσιγαρίσιες τζούρες?η κεφαλή π δίνει ειναι επισκευασιμη η παίρνεις μια CLR και βάζει πηνιο με Νι200 σύρμα?

Τι αλλο υπάρχει σε αυτά τα χρήματα με γνώμονα πρώτα τα mah>35000 και σαν δευτερο το TC?

Επεξ/σία από aGka8l
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...