Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Mε τιμώρησε ο θεος επειδη ειχα παρει 1 ασπρο και 1 μαυρο , για ενα φιλο και του δωσα το μαυρο χωρις να ρωτήσω και κράτησα το ασπρο χχχ

χααχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα + και - είναι, φαίνεται, ενωμένα σε ένα κομμάτι, ξεβίδωσα πάνω και κάτω και προσπάθησα να αφαιρέσω την πλακέτα για να το φτιάξω με μονωτική ανάμεσα στο πλαστικό που πατάς και το actual κουμπί που είναι πάνω στην πλακέτα. Δεν τα κατάφερα και δεν ήθελα να προσπαθήσω να βγάλω τα κουμπιά με πίεση σε περίπτωση που σπάσει τίποτα (ενωμένα + και - όπως είπα).

 

Οπότε πήρα αυτό το μαλακό foam (μέρος της συσκευασίας πολλών ατμοποιητών από ΦΤ, θα κατάλαβες ποιο εννοώ) και έκοψα μια πολύ λεπτή λωρίδα και αυτήν στην συνέχεια σε 2 κομμάτια. Με ένα κομμάτι χοντρό χαρτί την δούλεψα μέσα στο κενό που υπάρχει ανάμεσα σε κουμπί και housing. Είναι πολύ μικρό κενό, μόνο με χαρτί κατάφερα να στριμώξω το υλικό μέσα. Έβαλα και στο + και στο - και τώρα είναι μια χαρά σταθερά, δεν ακούγεται τίποτα. Το fire ήταν μια χαρά και δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι εκεί. Οπότε είναι μια λύση χωρίς να χρειαστεί να το ανοίξει κάποιος, αν και είμαι σίγουρος ότι σύντομα στο Youtube θα δούμε πως γίνεται να βγει η πλακέτα, αν θέλει κάποιος να το φτιάξει με μονωτική.

 

Αλλά μιλώντας για το fire έχω δει στο reddit ότι μερικοί παραπονιούνται ότι κολλάει όταν το πατάς. Όταν άνοιξα το μοντ και έπαιξα λίγο είδα που μπορεί να οφείλεται. Η πλακέτα έχει λίγο play μέσα στο housing όταν έχεις ξεβιδώσει το πάνω και το κάτω. Αν την σπρώξεις λίγο πάνω σταματάνε να κροταλίζουν τα + και - (επειδή βρίσκουν) αλλά το fire πατιέται και δεν επιστρέφει. Οπότε πρέπει να σπρώξεις την πλακέτα λίγο προς τα κάτω και θα ξεκολλήσει. Με βιδωμένα τα δύο μέρη πάντως δεν κουνιέται τίποτα μέσα.

 

Έκθεση βγήκε τελικά. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ να μην βάλω κατσαβίδι σε καινούργιο mod με εγγύηση. Αν και δεν με ενοχλούν τα κουμπιά που κροταλίζουν, και 99% θα πάρω θήκη σιλικόνης για το mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι τα κακα του κινεζου..

 

για να χτυπησει φθηνα (φθηνα ειπα? :P) της μεγαλες εταιριες (βλεπε evolv και provape) βγαζει mod που δεν τα τεσταρουν καν!

'beta' mod περνουμε!

 

δες istick 20 , ipv mini , ipv3, ipv4, d2 , vamo , evic vt , sigelia και ποσα αλλα!

ολα εχουν κουσουρια , που η μαθαινει να ζεις με αυτα , η τα σκαλιζεις για να τα φτιαξεις η χαλανε πριν την ωρα τους..

 

ποιο απο τα sx350 , dna40 ειχε προβλημα? 1 απο τα 20-30 mod που κυκλοφορησαν?.. καθε ποτε βγαζει η evolv chip? 350j ποσο καιρο θα κανουμε να δουμε..το προβατο εβγαλε 3-4 προβατακια ολα κ ολα τοσα χρονια..

αλλα βλεπεις , 40 watt , 60ς το 350j(ειναι εξαιρεση :P) , 15w το προβατο..

οι αλλοι προτρεχουν , και δες τι σκατα παιρνουμε..

 

μου θυμηζει λιγο intel vs others.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με ενοχλούν πολύ, κάθε φορά που σηκώνεις το μοντ κλίκι κλίκι, μου την βαράει. Δεν χρειάζεται κατσαβίδι με την μέθοδο που είπα και το έκανα μιας και ακόμα δεν υπάρχει silicone sleeve στην αγορά (αν και λογικά είναι θέμα ημερών). Βέβαια εγώ σε ότι έχει να κάνει με ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν θεωρώ ότι έχω εγγύηση anyway, οπότε κάντε ότι θέλετε.

 

Στα υπόλοιπα του πάντως το μοντ είναι μια χαρούλα. Το πορτάκι στιβαρό και τέλεια εφαρμογή, ο 510 μια χαρά, τα Ω με δύο δεκαδικά και επιτέλους πήρα μαύρο istick και δεν έχει νικελωμένα cap πάνω κάτω λες και είναι καγκούρικη ζάντα. Μαύρο ματ παντού for the win (εκτός από τα κουμπιά, ίσως στο 150-200w TC όταν το βγάλουν, lol).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλάψε, πήγα και το πήρα το απόγευμα. Courier και φλωριές :) Αν σου κροταλίζουν τα κουμπιά πες μου να σου πω πως να το φτιάξεις, ήταν κουδουνίστρα λίγο αλλά τα έκανα να μην ακούγεται τίποτα.

αν το λες για μενα δεν ειναι τα κουμπια

ολη η μπαταρια απο μεσα παει περα δωθε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει τυχει να γνωρισω καποιον που να ξεκινησε ηλεκτρονικο τσιγαρο και να μην ξαναγυρισε στο κανονικο... :blink:

Το κοβεις μαχαιρι ή τιποτα...

Νταξει,το μονο καλο ειναι οτι τουλαχιστον για την περιοδο που κανεις ηλεκτρονικο τσιγαρο απαλλασεσαι απ τις βλαβερες ουσιες του κανονικου

Επισης δεν καταλαβαινω κατι τυπους που ξεκινανε ηλεκτρονικο τσιγαρο χωρις να καπνιζαν ποτε,τι hipsteριες ειναι αυτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει τυχει να γνωρισω καποιον που να ξεκινησε ηλεκτρονικο τσιγαρο και να μην ξαναγυρισε στο κανονικο... 

 

Ακριβώς όπως το λες: Δεν έτυχε. Εγώ π.χ., μετά από δύο χρόνια περίπου που είμαι σταθερά στο η.τ., γνωρίζω πολλούς ακόμα που δεν επέστρεψαν στο κανονικό, αλλά πολλούς επίσης που επέστρεψαν. Απλά κάποιους δεν τους βολεύει, δεν το συνηθίζουν κ.τ.λ.

 

Επισης δεν καταλαβαινω κατι τυπους που ξεκινανε ηλεκτρονικο τσιγαρο χωρις να καπνιζαν ποτε

 

Αυτούς ούτε εγώ τους καταλαβαίνω. Όπως φυσικά - μετά από τριάντα χρόνια καπνίσματος και έχοντας φάει πικρό αγγούρι απ' το κωλοτσίγαρο - δεν καταλαβαίνω πλέον ούτε όσους ξεκινούν το κανονικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουδουνίζουν τα κάτω αλλά δεν με ενοχλούν. Κατά τα άλλα, το mod για τα λεφτά του είναι πολύ καλή κατασκευή και δουλεύει απρόσκοπα (ποτέ δεν απέτυχε να δώσει ρεύμα όταν ζητούσα νικοτίνη και πάτησα το κουμπί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έφτιαξα και το κουδούνισμα των κουμπιών. Έβαλα λίγο γράσο σιλικόνης στο δάκτυλο και το άπλωσα γύρω από τους αρμούς κάθε κουμπιού και τα έπαιξα λίγο ώστε να μπεί μέσα. Στο τέλος σκούπισα με χαρτί το γράσο στην εξωτερική πλευρά. Καθόλου κροτάλισμα τώρα. Το γράσο σιλικόνης είναι μανούλα για τέτοιες δουλειές και δεν μαζεύει σκόνη ούτε αφήνει γρασίλα/λαδίλα/μαυρίλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...