Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε είναι να μη ντραπεις με το ρόπαλο;  :lol: θα βρεις κάποια φάση κανα γαμάτο υγρό και θα κολλήσεις, και θα θέλεις να το κάνεις πιπίλα που λέμε. και τότε ή θα σου φύγουν οι ντροπές, ή θα πάρεις ένα μικρότερο διακριτικό να το ντουμανιαζεις όποτε θες   ^_^ 
σκέψου το γιατί είναι χαζομάρα ενώ έχεις το ΗΤ να ζητάς κανονικό τσιγάρο γιατί ντρέπεσαι να βγάλεις το τέρας έξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν είμαι στην λογική "πάω σε ηλεκτρονικό επειδή ψάχνω εναλλακτικό τρόπο να συνεχίζω να καπνίζω" φάση.

Το βλέπω καθαρά σαν στάδιο, και δεν πιστεύω πως θα το χρησιμοποιήσω πολύ καιρό.

Το να ντρέπομαι να το χρησιμοποιώ μάλλον καλό κάνει σε αυτή την περίπτωση. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nice μακάρι να το κόψεις αφού το θες.  κάτι τελευταίο τότε. Μιας και δε θα ατμιζεις πολύ, ιδικά όταν είσαι έξω τότε μπορείς να πας στη λύση μιας μπαταρίας. ή τη παίρνεις μεμονωμένα, η παίρνεις ένα πακέτο σαν αυτό που παρουσιάζει ο τύπος στο παρακάτω βίντεο. 
Η μπαταρία αν τη φορτίσεις πριν φύγεις απο το σπίτι θα σου φτάσει σίγουρα για μια έξοδο, ενώ έχει το καλό οτι μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις στο σπίτι και όσο αυτή φορτίζει (αυτή του βιντεο όχι όλες) .  

https://www.youtube.com/watch?v=lU6DWyFwivQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως και στην δουλειά είμαι μπροστά από ένα pc, οπότε υπάρχει τρόπος να φορτίζει σχεδόν παντού.

Το σετάκι που έβαλα στο ποστ παραπίσω ήταν εντελώς τυχαίο, επειδή αυτό είχε ο πελάτης και δοκίμασα.

Θα πάω αύριο στο nobacco και θα δω τι έχουν, ίσως την βγάλω και με κάτι πιο φθηνό αντί για σετ.

Θενξ για την βοήθεια. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο με απασχολεί η γεύση, και τα τσιγάρα που καπνίζουμε αντικειμενικά απαίσια θα τα βρίσκαμε αν δεν ήμασταν nicotine junkies. ;p

 

Κι ομως η γευση στο ηλεκτρονικο ειναι το Α και το Ω. Σκεψου οτι ειναι κατι που θα αντικαταστησει το τσιγαρο, και θα το "πιπιλας" ολη μερα. Αρα θες κατι που και να σου αρεσει, και να μη σε ενοχλει (να ειναι δηλαδη εντονο "βαρυ").

Εμενα πχ, με κολλησε η γευση του μηλου (ηθελα απο την αρχη κατι μη καπνικο, να μη μου θυμιζει καθολου το τσιγαρο). Δυομισι χρονια τωρα, που το εχω χαλαρα (πιο πολυ λογω ποτου), δεν εχω αλλαξει γευση, και με την εξελιξη μπαταριων και ατμοποιητων, η γευση και η τζουρα εχουν γινει τελειως διαφορετικες (προς το καλυτερο) σε εσχεση με αυτα που ειχα οταν ξεκινησα.

 

Γνωμη μου, αφου εκανες πολυ τσιγαρο, παρε VeVe που εχει ρυθμιζομενη ενταση, γιατι για αρχη θα θελεις πιο δυνατη τζουρα, αρα πιο πολλα βολτ.

Και κατσε και δοκιμασε αρκετες γευσεις μεχρι να αποφασισεις.

 

Για τα υπερ δεν εχει νοημα να σου γραψω, θα τα δεις απο την πρωτη εβδομαδα (αν σταματησεις τελειως το κανονικο).

 

ΥΓ. Βασικο. Παρε οπωσδηποτε δυο μπαταριες. Πολλοι κανουν το λαθος να παρουν μια, με αποτελεσμα (νομος του μερφυ), να τελειωσει τη χειροτερη στιγμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα VeVe Black 1300mAh & NOBACCO eGo PRIMERO 2.5 Ohm ΜΑΥΡΟ, το δουλεύω στα 4V.

 

Υγρό πήρα το (atmos lab) RY69 balanced 1,8% νικοτίνη, δεν δοκίμασα πολλά, θα το κάνω άλλη μέρα.

Μάλλον την επόμενη φορά θα προτιμήσω κάποιο με κάποια γεύση, δεν μου πολυαρέσει το συγκεκριμένο.

 

Για την ώρα με κρατάνε ατσίγαρο. To σοβαρό crash test θα είναι αύριο το πρωί. May the force κλπ.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4V είναι σχετικά «λίγα» για την αντίσταση του ατμοποιητή. Δοκίμασε να ανέβεις στα 4.5 me 4.8 (8 με 9W δηλαδή) και η απόδοση θα εκτοξευθεί ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν στο μαγαζί να τον δουλεύω μέχρι 4.2V αν δεν κάνω λάθος στον συγκεκριμένο ατμοποιητή, δεν ξέρω γιατί.

 

Btw, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω για την ώρα είναι ο ατμός που μένει στην πιπίλα, με αποτέλεσμα να υγροποιείται και να μου αφήνει μία απαίσια γεύση στα χείλη. Σώζεται αυτό ή κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχουν θέμα οι συγκεκριμένοι με πιο ψηλά βόλτς (δε νομίζω πάντως), αλλά στα 4V ουσιαστικά ατμίζεις στα 6.4W. Εννοείται αν σε ικανοποιεί δεν υπάρχει λόγος να ανέβεις, αλλά η διαφορά είναι αισθητή, δεν χάνεις τίποτε να δοκιμάσεις. Σίγουρα δίνει περισσότερο χτύπημα και ντουμάνι  :D

 

Αυτό που λες συμβαίνει γενικά σε όλους, αν έχω την αίσθηση ότι συμβαίνει περισσότερο στους bottom coil (λόγω μεγαλύτερης απόστασης της αντίστασης από το επιστόμιο ίσως). Λύνεται αν συνεχίσεις να ρουφάς τζούρα για μισό δευτερόλεπτο αφού αφήσεις το κουμπί.

 

Όταν αλλάξεις ατμοποιητή, αν πάρεις πάλι από νομπάκο, δοκίμασε τον eGo Epsilon BDC  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, στα 4.6 που τον δοκίμασα έχει πολύ καλύτερη απόδοση, και επειδή χρειάζεται να το πατάω λιγότερη ώρα λύνεται κάπως και το θέμα την υγροποίηση.

 

Τον ατμοποιητή που λες πήγα να πάρω αρχικά, αλλά μου φάνηκε τεράστιος και είχα ήδη πάρει μεγάλη μπαταρία, οπότε επέλεξα τον άλλο μπας και το σώσω κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα που θα ντραπω

Zo5fiOIl.jpg

ωραιος ο Neo! Modατος! και φουλ στα υγρα και στους ατμοποιητές βλέπω. Για ρίξε καμιά πρόταση για κανα υγρό με ιδιαίτερη γεύση. Εμένα το αγαπημένο μου είναι αυτό http://www.nusenow.com/drops-refill-liquids/morning-energy.html

 

liopyr με γεια. πες μας σε 2-3 μέρες για τη μπαταρία πόσο κρατάει και με πόση χρήση. Ψάχνω μια τέτοια για έναν ατμοποιητή που περιμένω να έρθει Δευτέρα - Τετάρτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...