Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

liopyr με γεια. πες μας σε 2-3 μέρες για τη μπαταρία πόσο κρατάει και με πόση χρήση. Ψάχνω μια τέτοια για έναν ατμοποιητή που περιμένω να έρθει Δευτέρα - Τετάρτη. 

 

Να πω αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς να την υπολογίσω.

Για την ώρα το πάω συντηρητικά, τραβάω κάνα δυο τζούρες κάθε μισή ώρα, όποτε νιώθω δηλαδή πως θέλω να καπνίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι άλλο τους πιο παλιούς τότε σχετικά με τέτοιου τύπου μπαταρίες. Η απόδοσή τους πέφτει όσο αδειάζει η μπαταριά, ή μέχρι να τελειώσει δουλεύει στη τάση που έχεις ρυθμίσει;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι άλλο τους πιο παλιούς τότε σχετικά με τέτοιου τύπου μπαταρίες. Η απόδοσή τους πέφτει όσο αδειάζει η μπαταριά, ή μέχρι να τελειώσει δουλεύει στη τάση που έχεις ρυθμίσει;  

 

Μεχρι τουλαχιστον στο 80% τους δινουν το ιδιο (αναλογα και τη μπαταρια βεβαια). Απο κει και περα ισως νιωθεις λιγο πιο χαλαρη τη τζουρα.

Παιζει ρολο βεβαια και ο καιρος που τη χρησιμοποιεις, αλλο ειναι μια καινουρια μπαταρια, αλλο μια που την χρησιμοποιεις για ενα ετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι άλλο τους πιο παλιούς τότε σχετικά με τέτοιου τύπου μπαταρίες. Η απόδοσή τους πέφτει όσο αδειάζει η μπαταριά, ή μέχρι να τελειώσει δουλεύει στη τάση που έχεις ρυθμίσει;

Οι variable voltage μπαταρίες κρατάνε την τάση εκεί(η σχεδόν εκεί) που την έχεις ρυθμίσει μέχρι να αδειάσουν. Στις απλές πέφτει σταδιακά η τάση όσο αδειάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το setting που έχεις την μπαταρία και την κατανάλωση υγρού θα το πας. Είναι ο πιο "αξιόπιστος" τρόπος.

 

Μόλις χρειάστηκε να την βάλω να φορτίσει για πρώτη φορά.

Με την προφόρτιση δηλαδή που είχε με έβγαλε μέχρι σήμερα, σε υγρό έβγαλε περίπου το 1/3 από το μπουκαλάκι.

 

Όχι και άσχημα δηλαδή, υποψιάζομαι πως στις επόμενες φορτίσεις θα ανέβει κι άλλο η απόδοσή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια για οσους ξεκινανε τωρα μη δωσετε λεφτα για απλο σετακι με 650αρα μπαταρια γιατι ειναι ξενερα η παρτε modaki

απο καμια Κινα fasttech(και εγω απο εκει το πηρα γιατι Ελλαδα ειναι φαρμακειο) η παρτε μια vision spinner 1300mah μπαταρια.

To λεω γιατι κ εγω με 650αρα ξεκινησα και παραλιγο να γυρισω στο κ. τσιγαρο αν δε με βοηθουσε ενας φιλος.

 

Δεν διαβασα τι λετε απλα ειδα κατι για μπαταριες και ειπα να κανω μια ενημερωση.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για οσους ξεκινανε τωρα μη δωσετε λεφτα για απλο σετακι με 650αρα μπαταρια γιατι ειναι ξενερα η παρτε modaki

απο καμια Κινα fasttech(και εγω απο εκει το πηρα γιατι Ελλαδα ειναι φαρμακειο) η παρτε μια vision spinner 1300mah μπαταρια.

To λεω γιατι κ εγω με 650αρα ξεκινησα και παραλιγο να γυρισω στο κ. τσιγαρο αν δε με βοηθουσε ενας φιλος.

 

Δεν διαβασα τι λετε απλα ειδα κατι για μπαταριες και ειπα να κανω μια ενημερωση.  :-D

 

Κακως, διαβασε πρωτα τι λεμε, διοτι καποιοι (ακομη και με 650αρες, ή [παλιοτερα με 300αρες) το δουλευουμε πλεον κοντα στα 3 χρονια το συστημα. Παιζουν πολλα ρολο σε μια μπαταρια κι οχι απλως ενα νουμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακως, διαβασε πρωτα τι λεμε, διοτι καποιοι (ακομη και με 650αρες, ή [παλιοτερα με 300αρες) το δουλευουμε πλεον κοντα στα 3 χρονια το συστημα. Παιζουν πολλα ρολο σε μια μπαταρια κι οχι απλως ενα νουμερο.

Aναλογος τη ζητας φιλε μου.Εμενα ας πουμε στα βολτ/βατ που μου δινει μια 650αρα και ποσο μαλλον μια 300ρα

δε με ικανοποιουσε με αποτελεσμα να εχω φτασει να κανω νικοτινη πανω απο 18αρα στα υγρα και να μη προλαβαινω να γεμιζω των ατμοποιητη,χωρια που μου ειχαν φτασει τα λεφτα σαν να παιρνω τσιγαρα.

Απο τη στιγμη που ανεβηκα σε βατ/βολτ εχω ριξει την νικοτινη στο 6mg και τα μπουκαλακια των υγρων στη μιση ποσοτητα.

Το οτι θα σε κρατησει 3 χρονια μια 300αρα μπαταρια η μια 650αρα δε σημαινει οτι ατμιζεις και σωστα.

Εκτος και αν εισαι ευκολος σαν τυπος και απλα θελει να κραταει κατι στο χερι του που να βγαζει ατμο,

που κ αυτο καλο ειναι απο τη μια γιατι δηλωνει μη εξαρτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που κανω το πολυ 5 τσιγαρα την ημερα, αλλα μπορει και κανενα, Εαν παρω ηλεκτρονικο τσιγαρο ποσες τζουρες θα θελω στο περιπου; Για να καταλαβετε, καπνιζω μονο στον καφε και σε κανενα ποτο, οταν πινω. Τον μηνα δινω κοντα στα 15-20 ευρω για τσιγαρα. Αξιζει το ηλεκτρονικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε VitamineQ

συγνωμη που θα διαφωνισω αλλα τα ηλεκτρονικα τσιγαρα μιας χρησης ειναι πολυ χαλια...

λαθος εντυπωση θα παρει το παλικαρι για τα ΗΤ

 

βεβαια περι ορεξεως... κολοκυθοπιτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...