Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω προσωπικα θεωρω πως ειναι πολυ καλη ιδεα, ειδικα για καποιον που καπνιζει 1 πακετο την εβδομαδα.

 

Αυτοί που καπνίζουν ένα πακέτο ανά εβδομάδα, ουσιαστικά δεν είναι εξαρτημένοι καπνιστές, οπότε δεν έχουν ανάγκη εναλλακτικών τρόπων πρόσληψης νικοτίνης. Μπορούν να μην καπνίσουν και καθόλου. Είναι τόσο λίγοι δε, που είναι απίθανο να στόχευε αυτούς η καπνοβιομηχανία που το παρουσίασε (θα ήταν αδύνατον να κρατηθεί στην αγορά ένα προϊόν με τόσο περιορισμένο αριθμό πιθανών πελατών).

 

Μάτι βγάζει η δουλειά, ότι στόχο έχει να χτυπήσει το η/τ, διότι αυτό είναι που κόβει πωλήσεις από τους καρκινέμπορες, αλλά μ' αυτή την τιμή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το istick pico 75w έχει αρχίσει και τα παίζει, έχετε να προτείνετε κάποιο καλό, και φθηνό, modάκι που να παίρνει μπαταρία 18650??

βασικό κριτήριο η ποιοτική κατασκευή καθώς είμαι αρκετά απρόσεκτος..

watt πολλά δεν με ενδιαφέρουν, αφού παίζω με αντιστάσεις από 1,2 ohm και πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην να σου προτεινω το eleaf aster σαν θεμα ποιοτητας και αντοχης,

βαλε οτι μου εχει πεσει κατω 5-6 φορες οποτε εσενα θα σου κανει.

 

Τωρα για πες για το πικο γιατι σκεφτομουν να το παρω σαν δευτερο,

τι εννοεις οτι αρχιζε να τα παιζει? γιατι αν σου εβγαλε προβληματα, να το αφησω  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο το aster, αλλα ψάχνω με αποσπώμενη μπαταρία

το pico πλέον πατάω το κουμπί, και ενώ δουλεύει, η οθόνη δεν δείχνει τίποτα.. έχει πέσει πολλές φορές κάτω όμως..πολλές..

δεν ξέρω το pico mega τι λέει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο το aster, αλλα ψάχνω με αποσπώμενη μπαταρία

 

 

τι εννοεις με το αποσπωμενη μπαταρια?

Η μπαταρια βγαινει κανονικα, και μαλιστα με μαγνητη 

κατι που βολευει απιστευτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά, πήγα τελικά και πήρα το Aspire PockeX, και ειλικρινά σε σχέση με το απλό (τύπου στιλό) που είχα, είναι μια σκέτη απογοήτευση και δεν το συνιστώ σε κανένα. Πρώτο και κύριο, ο λίγος ατμός που βγάζει ζεματάει, όπως και το μέταλλο κάτω από το στόμιο. Για κάποιο λόγο, το υγρό (2ml) εξαφανίστηκε κάνοντας μετρημένες 14 ρουφιξιές, ενώ είχα κάνει σωστά το στάξιμο του υγρού στον ατμοποιητή. Το υγρό (ίδιο, Bebeca), δεν έχει καμία γεύση που να φτάνει στο στόμα μου, και το τσιγάρο δεν βγάζει σε καμία περίπτωση τον ατμό που βλέπουμε στο youtube σε όλα τα reviews που το εκθειάζουν. Κρίμα τα λεφτά, εν πάσει περιπτώσει, και φαντάζομαι ότι θα είναι το απόλυτο ξενέρωμα για κάποιον που θα δοκιμάσει για πρώτη φορά ηλεκτρονικό. Εγώ θα επιστρέψω στο τύπου-στιλό που έχω με την 1100 μπαταρία, και απλά θα πάρω άλλο ένα. Αν είναι να ατμίζεις και να σου καίει τα σωθικά ο ατμοποιητής που είναι λίγα χιλιοστά από το στόμα σου, δεν έχει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τσάκωσες, καρφώθηκα απ' τα μηνύματα...

Απ' το μυαλό μου τα 'βγαλα όλα.  :fear:

 

PS: Τα μηνύματα στην ενότητα "Μπλα μπλα" δεν πιάνονται στον μετρητή. 500 μηνύματα έχω μόνο σ' αυτό το τόπικ και "7" μόνο στις προηγούμενες 2 σελίδες του τόπικ.

 

Μπορεις να με συγχωρεσεις . Αυτο που παρεγγειλα παει πρωτα Ολλανδια και μετα ερχεται Ελλαδα . Αυτο επηρεαζει το οτι ερχεται απο Ευρωπαικη χωρα ωστε να μην περασει τελωνειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο το aster, αλλα ψάχνω με αποσπώμενη μπαταρία

το pico πλέον πατάω το κουμπί, και ενώ δουλεύει, η οθόνη δεν δείχνει τίποτα.. έχει πέσει πολλές φορές κάτω όμως..πολλές..

δεν ξέρω το pico mega τι λέει

μηπως καταλαθος εβαλες το stealth mode τo οποιο κραταει την οθονη κλειστη?

 

για να το βγαλεις πατας και κρατας "fire" και το "-" ενω ειναι η συσκευη ανοιχτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να με συγχωρεσεις . Αυτο που παρεγγειλα παει πρωτα Ολλανδια και μετα ερχεται Ελλαδα . Αυτο επηρεαζει το οτι ερχεται απο Ευρωπαικη χωρα ωστε να μην περασει τελωνειο?

 

Όχι, φαίνεται η χώρα προέλευσης και αυτό πιάνεται απλά σαν ενδιάμεσος σταθμός μετεπιβίβασης. Στο γκρουπ για το άτμισμα στο Facebook αρκετοί ρωτήσανε το ίδιο πράγμα μιας και πολλοί διαλέγουν το PostNL, αλλά η απάντηση είναι πως φαίνεται ξεκάθαρα πως είναι δέμα εκτός Ε.Ε. Αναλόγως του τι παρήγγειλες (αξία βασικά), μπορείς να υπολογίσεις και τι θα πληρώσεις, ΑΝ φυσικά περάσει τελικά τελωνείο, παίζει και να 'σαι κωλόφαρδος, δεν είναι και 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο στήσιμο απο την επισκευάσιμη αντίσταση του toptank της kangertech;; 2-3 φωτογραφίες θα ήταν αρκετές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο στήσιμο απο την επισκευάσιμη αντίσταση του toptank της kangertech;; 2-3 φωτογραφίες θα ήταν αρκετές..

Φίλε μου το ίδιο ατμ έχω και είδα ένα δύο βιντεακια στο youtube και με λίγο εξάσκηση θα το πάρεις τον αέρα.

Δύο τρεις φορές να στρίψεια το σύρμα θα είσαι οκ.

Πάντως δεν θεωρείται και από τα ποιο εύκολα λόγου μικρού χώρου που έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο στήσιμο απο την επισκευάσιμη αντίσταση του toptank της kangertech;; 2-3 φωτογραφίες θα ήταν αρκετές..

,
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...