Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλάκα πλάκα, διάβασα κάπου πως το να ψάχνεις υγρό με γεύση 100% τσιγάρου είναι σαν να πηγαίνεις στην έπαυλη του playboy και να ζητάς να βγεις με ένα λαγουδάκι που να μοιάζει στην πρώην σου :D

 

Εννοείται δεν το λέω από σπόντα, αλλά αν σκεφτούμε τις γεύσεις που υπάρχουν, well he's got a point 

βασικα θα το παρομιαζα οτι ειναι σαν να πηγαινεις στην επαυλη του playboy και να ζητας μια χοντρη με μικρα βυζια που να την λενε κονσουελα.Μπορει απο τυχη να ειναι ετσι ακριβως η καθαρηστρια αλλα οι πιθανοτητες ειναι "not gonna happen".

Νομιζω οτι τα καπνικα τα βγαζουν απο πλυσιμο και συμπηκνωση των "ζουμιων?" των φυλλων.Αλλα λογικα εχει τοση διαφορα με το να μασας και να καπνιζεις ενα φυλλο (αλλο να μασας/πινεις το τσαι και αλλο να το καπνιζεις).

Εν κατακλειδι νομιζω πως δεν εχει καμια σχεση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το να ψάχνεις υγρό με γεύση 100% τσιγάρου είναι σαν να πηγαίνεις στην έπαυλη του playboy και να ζητάς να βγεις με ένα λαγουδάκι που να μοιάζει στην πρώην σου :D

τι ωραια που τα λες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πιο πολύ παίζουν ρόλο για να σε κρατήσουν στο στάδιο της μετάβασης. Εκεί που δεν έχεις ακόμα υψηλές απαιτήσεις από υγρά (δεν έχεις και αίσθηση της γεύσης κιόλας) οπότε θες κάτι που να στο θυμίζει το ρημάδι. Μετά συνήθως πας σε άλλα, αν και εγώ έμεινα στο βιρτζίνια και ακόμα κάνω πειράματα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ρίξω κι εδώ μια απελπισμένη ερώτηση, μπας και...

 

...όταν, πριν από 2,5 χρόνια περίπου, καθιέρωσα τα DIY υγρά αναπλήρωσης, μού έστειλε τυχαία ένας φίλος δυο καπνικά συμπυκνωμένα αρωματάκια, μάρκας «German Flavors». Το ένα από αυτά, ονόματι «Burley», κυριολεκτικά το λάτρεψα, είτε σκέτο - αυθεντική, ξερή γεύση πούρου, χωρίς γλυκάδες, σοκολάτες και λοιπά ...ανατριχιαστικά - είτε συνδυαζόμενο με άλλα.

 

Το θέμα είναι ότι, αν και διήρκεσε απίστευτα πολύ - μάλλον ήταν περισσότερο συμπυκνωμένο από τα περισσότερα και χρειαζόταν ελάχιστο μέσα στη βάση - μοιραία κάποτε τελείωσε το ένα και μοναδικό μπουκαλάκι που είχα και, όταν το αναζήτησα ξανά, δεν το βρήκα ούτε στο μαγαζί που το είχαμε πάρει, αφού σταμάτησε να φέρνει τα συγκεκριμένα, ούτε και πουθενά αλλού.

 

Είναι υποκειμενικό προφανώς, αλλά δεν έχω βρει μέχρι στιγμής καμία γεύση που να το πλησιάζει έστω και ελάχιστα και έχω πραγματικά πληγωθεί αφόρητα  :cry:  :cry:  :cry:

 

Ρωτώ λοιπόν και τους καλούς ανθρώπους εδώ μέσα: Έχει δει κανείς σε ελληνικό κατάστημα - οπουδήποτε εντός Αθηνών - τη συγκεκριμένη μάρκα, ώστε να αγγαρέψω το γαμπρό μου να πάει και να μού στείλει κάνα-δυο ...μπιτόνια, να έχω καβάτζα;

 

Να 'χετε την ευχή μου, βρε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα, διάβασα κάπου πως το να ψάχνεις υγρό με γεύση 100% τσιγάρου είναι σαν να πηγαίνεις στην έπαυλη του playboy και να ζητάς να βγεις με ένα λαγουδάκι που να μοιάζει στην πρώην σου :D

 

Εννοείται δεν το λέω από σπόντα, αλλά αν σκεφτούμε τις γεύσεις που υπάρχουν, well he's got a point 

οχι ρε συ δεν ειπα ν εχει 100% γευση τσιγαρου αλλα λεω πιο να προτιμησω οχι φραουλες και μπισκοτα αλλα καπνικα απο τα μαγαζι της γειτονιας μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ένας ατμοποιητής έχει διαρροή χαμηλά (δεν νομίζω να είναι θέμα τσιμούχας), επιδιορθώνεται; Επίσης είναι φυσιολογικό να τρέχει όταν το κρατάς ανάποδα; Μιλάω συγκεκριμένα για τον melo iii. Είδα οδηγίες στο youtube αλλά δεν βοήθησαν. Το πρόβλημα είναι περιστασιακό.

 

Για το θέμα της αντικατάστασης του malboro (και εγώ αυτό έψαχνα πριν μια εβδομάδα) το ξεπέρασα γρήγορα και τώρα γουστάρω και μπισκότα και καρύδες B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ένας ατμοποιητής έχει διαρροή χαμηλά (δεν νομίζω να είναι θέμα τσιμούχας), επιδιορθώνεται; Επίσης είναι φυσιολογικό να τρέχει όταν το κρατάς ανάποδα; Μιλάω συγκεκριμένα για τον melo iii. Είδα οδηγίες στο youtube αλλά δεν βοήθησαν. Το πρόβλημα είναι περιστασιακό.

 

Για το θέμα της αντικατάστασης του malboro (και εγώ αυτό έψαχνα πριν μια εβδομάδα) το ξεπέρασα γρήγορα και τώρα γουστάρω και μπισκότα και καρύδες B)

Απο την εισαγωγή αέρα λες; Όταν είναι γεμάτος δεν μου το κάνει. Αν τον γείρω μισοάδειο και πάει αέρας στην τρύπα που βρέχεται η αντίσταση τότε βγάζει απο τα πλάγια. Όχι ποτάμια, δακρύζει.

 

Για τα υγρά, μπανάνα-φράουλα όλη μέρα και για αλλαγή ροδάκινο :-D

Καπνικό κάνα ry4, απ'ο,τι έχω δοκιμάσει τουλάχιστον. Της tpa είναι δυνατό σε αναλογία 8% που το φτιάχνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ατμιζω 6 μηνες, δεν εχω καταφερει να ατμισω αρωματα πανω απο 2-3 ωρες. Εχω βρει ενα καπνικο που μ αρεσει και τελειωσαν τα πειραματα. Αυτο ειναι και η πιο οικονομικη λυση.

Τσιγαρο παντως δε το θελω ουτε για αστειο πλεον, δηλαδη αν μου ελεγες οτι οικονομικα ειναι τα ιδια και κανουν ακριβως την ιδια ζημια, θα κρατουσα το ηλεκτρονικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό, μισοάδειο και να γέρνει.

 

Αξιόπιστο φορτιστή για 18650 έχουμε;

 
 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υγροποιηθεί στο στόμα σου δύσκολο, να φτάσει μέχρι τα πνευμόνια υγρό μάλλον απίθανο. Μήπως είναι τέτοια η γεύση ή η σύνθεση του υγρού (VG/PG) που απλά σου δίνει αυτή την αίσθηση; Το έχω προσέξει ότι δοκιμάζοντας κάποια υγρά με έντονη γεύση νοιώθω σαν να το «πίνω» που λέμε.

 

Το ΑΙΟ πάντως αν θυμάμαι καλά σε κάποιους «έφτυνε» υγρό (spitback) στο επιστόμιο. Υπάρχουν τρόποι να το καταπολεμήσεις αν και δεν είναι κάτι ανησυχητικό, λίγες σταγόνες μια στο τόσο δεν θα έχεις θέμα (άντε καμιά άφτρα), ενώ γενικά θέλει που και που θέλει  καθάρισμα από τη μέσα πλευρά του επιστομίου, εκεί μαζεύεται υγρό και αν κάνεις δυνατή τζούρα μπορεί να το ρουφάς μαζί με τον ατμό. Φαντάζομαι χρησιμοποιείς το επιστόμιο που έχει το ελικοειδές σχήμα στο εσωτερικό του, έτσι;

Λες να το νιώθω; Αρκετά πιθανό αλλά ρε παιδί μου μερικές φορές σαν να πνιγόμουν και έβυχα λόγο του ότι ένιωθα λίγο υγρό.

Πιστεύω πάντως ότι το θέμα είναι με το ΑΙΟ, ότι είναι αδύναμο δηλαδη. Άλλαξα σε κάποια φάση και την αντίσταση και κάηκε σε μια μόλις ημέρα που έκανα το συγκεκριμένο υγρό. Λες και ζορίζονταν.

 

 

Ναι αυτό το επιστόμιο χρησιμοποιώ. Τώρα που το λες καλά θα κάνω να το καθαρίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες τις μερες δοκιμασα κιανουργια υγρα, τα ειχε και σε προσφορα, νομιζω ειναι οτι καλυτερο σε παγωτο μαζι με το rocket man, flawless gameover, 24$ 60ml 2mg, τρομερο και πεντανοστιμο απλα Link.png Site: φλολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια πρόταση για modακι στα 30€ άντε 40€ max.. να παίρνει 1x18650, τα πολλά watt δεν με νοιάζουν γιατί παίζω σε 1,2-1,8ohm
βασικο κριτήριο είναι η ποιότητα κατασκευής, καθότι απρόσεκτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Joytech ΑΙΟ PRO έχω δοκιμάσει απο αντιστάσεις την 0,5 και 0,6 που είχε η συσκευασία.

Απ τις δυο -δε ξέρω αν είναι στο μυαλό μου- μου άρεσε καλύτερα η 0,5.

Η ερώτηση είναι (εκτός απ την 0,5)  υπάρχει πρόταση να πάω σε μικρότερη ή μεγαλύτερη για κάποιο λόγο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...