Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για αγγλια , δεν μου εκαναν απολυτος τιποτα. και κουβαλουσα τα παντα απανω μου. υγρα (3χ30ml) φορτιστη , 2χ18650 σε θηκη 2-3 Mod 3-4 ατμοποιητες συρματα βαμβακια . μπορει και τιποτ αλλο που να ξεχναω..

 

αν φοβασε βαλτα στις αποσκευες , γιατι εγω αυτα τα ειχα σε χειραποσκευη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικά αγορασα τα δύο μπουκάλια που βλέπεται στην φωτο κοντά στα 10€.

Ή pg είναι του συνδέσμου αλλά ή vg της fagron και προσπαθώ να βρω τι ποσοστό καθαρότητας....

Αύριο σκέφτομαι (καταρχήν θέλω την γνώμη σας για την vg) να αγοράσω αλλά δύο μπουκάλια και μετα να ψαξω για νικοτίνη.

Τι προτείνεται για νικοτίνη παιδιά - μάρκα,ποσοστο mg και αν υπάρχει σε καθαρή μορφή ή να αγοράσω άλλοι μία βάση με πολλή νικοτηνη!!!

 

Μία βοήθεια παιδιά ώστε να βάλω την παραγγελία!!!

Πείτε κάτι κιόλας για την αραίωση του (ενέσιμο νερό ,ποιο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα φίλε μου για καθαρότητα, πάντως οι περισσότεροι ατμιστές του Συνδέσμου τις βάσεις τις έχουν σε υψηλή εκτίμηση, κάτι θα ξέρουν ;)

Νικοτινούχα βάση καλύτερα να αγοράσεις με όσο μεγαλύτερη περιεκτικότητα βρεις (εντάξει, είπαμε, άντε 18/32 μαξ) ώστε να την διαλύεις με μηδενική να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για αρκετό καιρό. Ανάλογα βέβαια και πόσα mg κάνεις. Εγώ π.χ. πήρα ένα λίτρο 18ρα και μαζί με άλλα 5 μηδενική συνδέσμου θα βγάλω όλο το 2017 :D 

Η CleanSmoke.gr έχει αρκετές βάσεις ακόμα βλέπω, σε καλές τιμές.

Για αραίωση, WFI (water for injection) από φαρμακείο. Αν χρειαστεί, συνήθως μόνο οι παχύρρευστες VG χρειάζονται, και αυτό ένα ~10%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα φίλε μου για καθαρότητα, πάντως οι περισσότεροι ατμιστές του Συνδέσμου τις βάσεις τις έχουν σε υψηλή εκτίμηση, κάτι θα ξέρουν ;)

 

Νικοτινούχα βάση καλύτερα να αγοράσεις με όσο μεγαλύτερη περιεκτικότητα βρεις (εντάξει, είπαμε, άντε 18/32 μαξ) ώστε να την διαλύεις με μηδενική να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για αρκετό καιρό. Ανάλογα βέβαια και πόσα mg κάνεις. Εγώ π.χ. πήρα ένα λίτρο 18ρα και μαζί με άλλα 5 μηδενική συνδέσμου θα βγάλω όλο το 2017 :D 

 

Η CleanSmoke.gr έχει αρκετές βάσεις ακόμα βλέπω, σε καλές τιμές.

 

Για αραίωση, WFI (water for injection) από φαρμακείο. Αν χρειαστεί, συνήθως μόνο οι παχύρρευστες VG χρειάζονται, και αυτό ένα ~10%.

Καταρχην ευαριστω για την απαντηση σου.

Ενα λιτρο νικοτίνης πχ 18mg απο που την αγοραζεις (ειναι σκετη νικοτινη φανταζομαι ?) και ποσο κοστιζει φιλε μου?

Απο συνδεσμου πηρες μονο vg η και pg ,(Για να τα βαλω στην σειρα παλι η γλυκερίνη vg δεν ειναι παχυρευστη και ειναι περισσοτερο για ατμο παρα για χτυπημα?)

Χρονια πολλα σε ολους μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σκέτη νικοτίνη, όχι, η καθαρή νικοτίνη (1000mg/ml) είναι σκέτο δηλητήριο. Βρίσκεις μεν, αλλά θέλει ιδιαίτερη προσοχή. Χωρίς παρεξήγηση, δεν το λέω για εσένα αλλά γενικά, δεν θα το πρότεινα σε κανέναν που δεν είναι επαγγελματίας, ή που έστω δεν έχει εμπειρία στο να διαχειρίζεται τέτοιες ουσίες. Χίλιες φορές να πληρώνει παραπάνω για έτοιμα υγρά από το να επιχειρήσει καθαρή νικοτίνη και να γίνει η στραβή. Αν θυμάμαι καλά τα νούμερα, μια-δύο σταγόνες να πέσουν στο χέρι του μπορεί να τον στείλουν νοσοκομείο ή χειρότερα, σκέψου πως η κάθε σταγόνα καθαρής νικοτίνης περιέχει 40mg και δόση πάνω από 50mg θεωρείται θανατηφόρα... για τους καπνιστές το «όριο» αυτό ανεβαίνει αλλά you get the point.

Η 18ρα είναι βάση σε περιεκτικότητα 18mg/ml στην οποία προσθέτεις απλά άρωμα, ή προσθέτεις μηδενική βάση για να ρίξεις την περιεκτικότητα. 

Οι τιμές διαφέρουν από μάρκα σε μάρκα, όχι τραγικά, εγώ το 1 λίτρο Pink Mule 18ρα το πήρα 56 ευρώ, άλλες μάρκες (π.χ. η NicSelect) ξεκινάνε από 39. Αν ατμίζεις π.χ. στα 9mg/ml, ανακατεύεις ένα λίτρο 18ρα με ένα λίτρο μηδενική, και βγάζεις δύο λίτρα 9ρα. Αν ατμίζεις 6ρα, ένα λίτρο 18ρα με τρία λίτρα μηδενική, και φτιάχνεις 6ρα.

Περί ρευστότητας ακριβώς αυτό, η VG είναι πιο παχύρρευστη (και κάποιοι ατμοποιητές ζορίζονται, γι'αυτό θέλει αραίωμα) και δίνει πιο πολύ ντουμάνι, η PG είναι για χτύπημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το συγκεκριμένο δεν κάνει, είναι για τον Cleito. Ποιόν ατμοποιητή έχεις; H Smok γενικά κυκλοφορεί ανταλλακτικά τζαμάκια όπως για τον TFV8 ή τον TFV8 Baby, αλλά πρέπει να βρεις το συγκεκριμένο για τον ατμοποιητή σου (κατασκευαστή -και- μοντέλο).

 

Edit: τώρα είδα πως έχεις το Vape Pen 22. Τζαμάκι βρήκα μόνο εδώ όμως, πουθενά Ελλάδα. Ίσως από την αντιπροσωπεία (ποιός την έχει αλήθεια;!) μπορούν να φέρουν.

 

Edit: Στη σελίδα του προϊόντος στη VaporMania σε ερώτηση για το τζαμάκι απάντησαν πως υπάρχει ανταλλακτικό. Κάνε ένα τηλεφωνάκι μπας και :)

 

 

Τους πήρα και δεν το έχουν... Η μόνη λύση είναι να παραγγείλω απο Κίνα και να περιμένω κανα μήνα...

Οι διαστάσεις του εδω https://www.fasttech.com/products/0/10018680/6179005-authentic-vapesoon-glass-tank-for-smok-vape-pen

είναι ίδιες με αρκετά άλλα τζαμάκια π.χ https://www.fasttech.com/products/0/10023151/4999800-authentic-eleaf-melo-3-mini-clearomizer

 

Το 2ο το βρίσκω σχετικά εύκολα Ελλάδα (http://vapormania.gr/antallaktika-atmopoihtwn/Eleaf-Melo-3-mini-antallaktiko-gyalaki?limit=100). Λέτε να κάνει, μιας και είναι ίδιες διαστάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε κάποια πρόταση ατμοποιητή για ipico mini. Αυτή τη στιγμή έχω το melo 3 και είμαι ικανοποιημένος από τα χαρακτηριστικά του, εκτός από ότι έχει μεγάλο πρόβλημα διαρροών. Τρέχει συνέχεια και δεν μπορώ να το βάλω στην τσέπη μου. Budget μέχρι 40-45 ευρώ, αρκεί να με καλύπτει σε μεγάλη στεγανότητα ώστε και ανάποδα να το κρατήσω να μην έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μαζεύονται αρκετά σχόλια που μιλάνε για διαρροές ΚΑΙ  στο pico / melo III .
Tι γίνεται; Είναι νορμαλ σε όλα τελικά να έχουν μια κάποια διαρροή; 
Γιατί εγώ όπως έχω ξανα πει έχω το AIO PRO και λόγω μικροδιαρροών (στο στόμα κατα την εισπνοή)  σκεφτομαι να το αλλάξω. Κατα τα άλλα είμαι πολυ ευχαριστημένος...μην αλλάζω και καταλήξω να έχω πάλι τα ίδια.

 

Κάποιος έμπειρος τι έχει να πει; Είναι συνήθεια που πρέπει να "ανεχτούμε" εμείς οι νέοι στο άτμισμα ή υπάρχουν και χωρίς μικροδιαρροές (στο στόμα κατα την εισπνοή) ;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ διαρροες εχω συναντησει μονο σε Kanger προιοντα και με τη σεσουλα που λεμε, οπως ξαναειπα Μελο ποτε δεν ειχα θεμα και τον χρησιμοποιω εδω και αρκετο καιρο, αλλα παιζει ρολο και τι υγρο κανεις και σε τι αναλογια, προσωπικα βαζω τον Μελο στο τοπ3 μου ανετα, και εχω δοκιμασει αρκετους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα υγρών. Έχω δοκιμάσει έξι-εφτά διαφορετικά και έχω πάντα το ίδιο πρόβλημα. Τσέκαρα τις τσιμούχες  και ήταν εντάξει. Το μόνο που λειτούργησε για κάνα δυο μέρες ήταν να πλύνω τον ατμοποιητή και μετά να τον στεγνώσω με το πιστολάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι αντισταση εισαι? 0.3 ? Πολυ υποπτο να στο κανει με τοσα διαφορετικα υγρα, κ αν δεν ειναι τα rings δε ξερω τι παιζει να φταιει δυστηχως,

 

αν θες ατμο για το πικο, baby beast με κλειστα ματια, εγω το εχω σαν 2ο και τα αλλαζω αναλογα τι υγρο θελω να ατμισω, και ταιριαζει και τελεια πανω στο μοντακι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντίσταση είναι στα 0,75 Ωμ. Με τη μαμίσια στα 0,25 δεν θυμάμαι να είχα κάποιο πρόβλημα. Αλλά γιατί να είναι η αντίσταση; Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι από την τρύπα εισαγωγής του αέρα. Ούτως ή άλλως όταν έχω διαρροή δεν είναι κατά την διάρκεια που πατάω το κουμπί για τζούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vapormania.gr έχει εκπτώσεις σε pink mule -25% σε halo υγρά -40% και σε άλλα υγρά επίσης παραγγελία που έκανα από 130€ πήγαν στα 51€

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...