Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αν την έχεις βιδώσει σωστά και καλά την αντίσταση στο mod, 2 πράγματα παίζουν όπως σου είπανε

  • η αντίσταση είναι μούφα, παίζουν πολλά τέτοια, την αλλάζεις και ξαναδοκιμάζεις
  • δεν κάνει καλή επαφή ο ατμοποιητής, άρα έχει πρόβλημα αυτός και όχι το mod αν με άλλο ατμοποιητή δεν σου κάνει το ίδιο

 

από την άλλη, υποψιάζομαι από αυτά που λες οτι είσαι σε λάθος mode

σε ρύθμιση για watt δεν έχω ακούσει ποτέ ξανά να αναγνωρίζει αν έχεις βάλει διαφορετική αντίσταση για να σου λέει να πατήσεις + ή -

αυτό το έχω δει μόνο σε temp control που κλειδώνεις την τιμή της αντίστασης και έχει κάποιο νόημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον gs ΑΤΜ δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα

Τωρα τον toptank τον έβαλα σε έλεγχο θερμοκρασίας στην επιλογή ss στους 280 βαθμούς και η αντίσταση είναι από το μεσημέρι στο 0.60-0.63

Έχω άλλη μια αντίσταση 0.15 την οποία δεν την δοκίμασα ακόμα όταν την δοκιμάσω και δω τι θα γίνει θα επανέλθω.προς το παρόν όλα κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα! Πηγα σημερα στο καταστημα απο το οποιο ψωνιζω για το ηλ.τσιγαρο.Ζητησα μια βαση και ο πωλητης μου ειπε οτι οι βασεις με νικοτινη καταργηθηκαν και τα υγρα πανω απο 10ml τα οποια εχουν νικοτινη,δηλαδη μονο μηδενικη νικοτινη.Δηλαδη δεν υπαρχουν υγρα DIY πλεον.Ακουσατε κατι για αυτο;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα.

Σημερα επιστρεφω με αλλες ερωτησεις.

Ειναι καποιος που με τους πνευμονικους ατμοποιητες σε σχεση με του πιο τσιγαρισιους εχει καταλαβει διαφορα στην "υγεια" του?τι εννοω?εχετε καταλαβει αν σας προκαλει μπουκωμα, φλεματα και διαφορα αλλα?

 

Επισης 2 μερες τωρα χρησιμοποιω τον toptank mini, ακουσα οτι βγαζει αρκετα ντουμανια...αλλα δεν τα βλεπω..

εγω τον χρησιμοποιω στην ρυθμιση ss 280 βαθμους κελσιου,δεν ξερω αν ειναι εντυπωση μου (που μαλλον δεν ειναι), αλλα μου φαινεται πως ο gs air-ms που χρησιμοποιουσα αν και "τσιγαρισιος" (ή οπως αλλιως λεγοντε οι συγκεκριμενοι) αν και με μικροτερες τζουρες βγαζει περισσοτερα ντουμανια σε σχεση με τις μεγαλυτερες και πνευμονικες τζουρες που εχω με τον toptank...πιστευα πως θα εβγαζε περισσοτερα ντουμανια.

Υπαρχει περιπτωση να παιζει ρολο το τι αντισταση χρησιμοποιεις?πχ εγω εχω πανω την ss 0.5Ω, αν χρησιμοποιουσα την Ni 0.15Ω ή αντιστοιχα την 1.5Ω ξερω γω να προσφερουν περισσοτερα ντουμανια?

 

Και κατι τελευταιο, ισχυει οτι στον ελεγχο θερμοκρασιας με εναν πνευμονικο ατμ εχεις λιγοτερη καταναλωση υγρου σε σχεση με την λειτουργια των watt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες και βατ 

τι εννοεις να σου πω και watt?

 

αν εννοεις watt που χρησιμοποιουσα στην αρχη τον πνευμονικο επαιζα απο 23-25w

με τον gs με 1.5Ω αντισταση ημουν στα 15w

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν χρησιμοποιείς έλεγχο θερμοκρασίας εκτός από θερμοκρασία ρυθμίζεις και watt

γι αυτό δεν βγάζει καπνό, γιατί δεν τα έχεις ρυθμίσει και είναι πολύ χαμηλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις να παω στο mode των watt να βαλω πχ 25w και μετα να το γυρισω στην ρυθμιση θερμοκρασιας ss (στην προκειμενη περιπτωση γτ οι αλλες δυο ειναι νικελιου και τιτανιο) και να βαλω 280 βαθμους που χρησιμοποιω?καταλαβαινω σωστα?

γτ στο mode του ελεγχου θερμοκρασιας δεν με βαζει μαζι με θερμοκρασια να ρυθμισω και watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...