Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταλαβαίνεις βέβαια μετά από αυτό που έγραψες ότι θα ηθέλα κάποια στιγμη να γράψεις συγκριση του 8 με τον 12 

αν δεν βαριέσε 

 

Εννοείται ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίδες μία μικρή βοήθεια θέλω επάνω στον ατμοποιητη kayfun v5.

Αν κάποιος έχει τον γνήσιο λογικά μαζί έχει και ένα βιβλιαράκι με οδηγίες (φωτο )για το δέσιμο του (το κάτω μέρος η τελείες) και το ποιο βασικό ποια και που μπαίνουν τα λαστιχακια....

Ξαχνω πολλές μέρες στο διαδίκτυο και δεν βρήκα κατι και έχω πρόβλημμα με πολλή αέρα και ψιλο διαοροες ανάμεσα στον κορμό.

Ευχαριστώ

 

Όποιος θέλει ας μου στήλες ένα όμορφο να του δώσουν το email μου η μία απλή φωτο με το κινητο του να το στειλη στο viper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • photo-thumb-244051.gif?_r=1451863152
  • Members
  • 3.921 μηνύματα
  • LocationΗράκλειο Αττικής

Δημοσίευση 04 Μάρτιος 2017 - 10:53 πμ

superKots, on 27 Feb 2017 - 10:40 PM, said:snapback.png

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα καμια συμβουλη απο οσους φτιαχνουν υγρα μονοι τους.

 

Πριν 2 εβδομαδες περιπου εφτιαξα τα πρωτα μου υγρα με βαση καποιες συνταγες απο το e liquid recipes. Τις συνταγες (κυριως τυπου) custard τις επελεξα με το σκεπτικο οτι "ισως" μου αρεσουν και λογω των πολλων αξιολογισεων και με βαση αυτες επελεξα και τα αρωματα (πηρα 13). Το θεμα ειναι οτι καμια συνταγη που δοκιμασα μεχρι τωρα δεν μου αρεσει και δεν νομιζω να μπορω να βρω συνταγη με τα αρωματα που εχω που να μου αρεσει πραγματικα.

 

Οποτε σκεφτομαι να παραγγειλω καινουργια αρωματα και θα ηθελα να μου προτεινετε πως να επιλεξω σωστα αυτη τη φορα. Να ψαξω συνταγες και να παρω τα αρωματα που χρειαζονται? Να παρω αρωματα και να κανω δικες μου μιξεις? Να παρω αρωματα και να τα δοκιμασω σκετα? Γενικα ποιος ειναι ο πιο "safe" τροπος να ξεκινησεις το DIY υγρων? Ευχαριστω!

Βασικά όλα τα υγρά θέλουν ωρίμανση.5 τα φρούτα,15 κρέμες,μπισκότα,25 καπνικά οπότε αν δεν ωριμάσει δεν βγαίνει όπως πρέπει


Κάποιος το ζήτησε νομίζω

Μικρογραφίες Συνημμένων
  • post-244051-0-54679400-1488624800_thumb.
  •  
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα, εχω σταματησει να καπνιζω, και τωρα ειμαι ατμιστης περιπου 1 χρονο, απο περυσι το πασχα. Γενικα απο περυσι εχω δοκιμασει πολλα υγρα αλλα παντα κανω ενα, το οποιο μου αρεσε πιο πολυ. Το κανονικο ηταν της halcyon haze gin's addiction. Μετα απο καποιο διαστημα επερνα 100σταρα βαση και το εφτιαχνα μονος μου, αρκετα κοντα στο κανονικο και με καλυπτε. Με τους φορους τωρα και αυτα και που σταματανε τις βασεις, εχει βρει κανεις καμια ακρη για βαση 100ml? Απο εξωτερικο ή εσωτερικο που να ειναι ομως ελεγμενη? Εγω χρησιμοποιουσα την βαση της flavourtec μαζι με το 814 shicilde και το εφτιαχνα. 

Εχω i stick pico με ατμοποιητη eco one και δουλευει στα 15βατ.

Αν γνωριζει καποιος ας μου πει, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια ερωτηση. Εχω εναν φορτιστη τον d4 της nitecore. Απλα βαχω τις μπαταριες και φορτιζουν ? Πρεπει να αλλαξω καποια επιλογη ? Κατι low κατι lipo κτλ? Επισης οταν ατμιζω μ δειχνει και τα αμπερ στο μοντακι. Οι μπαταριες μ λεει οτι ειναι 20Α ενω οταν ατμιζω αυτο τραβαει και 23 και 25Α. Θα εχω καποιο θεμα η να μην δινω σημασια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται, έχει σε προσφορά η 3fvape τον αυθεντικό Goon 24 (by 528 Custom Vapes) στα 48€ (μπαίνει αυτόματα έκπτωση κατά το checkout).

 

http://www.3fvape.com/home/13698-authentic-528-custom-goon-rda-rebuildable-dripping-atomizer-silver-stainless-steel-24mm-diameter.html?search_query=authentic+528&results=56#.WL2uG_mLRjE

 

Νομίζω αξίζει τα λεφτά του και όχι τα 75€+ που τον βρίσκεις Ελλάδα.

 

btw κοιτάζω πόσο πολύ μειώθηκαν τα υγρά στα καταστήματα ηλεκτρονικού τσιγάρου και κάτι παθαίνω! τέσπα.

Καιρός για DIY υγρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47.96 dollars ο silver, 55.96 ο black.

 

Εντυπωσιακό.

 

Θα το σκεφτώ.

 

Αν το σκέφτεσαι για dripper είναι πάρα πολύ καλή τιμή και εξαιρετικός dripper. Έχω δοκιμάσει τον Goon 22 εκτενώς και έχω πάθει πλάκα.

 

Σκόπευα να τσιμπήσω τον Desire - Mad Dog μιας και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από τον Yuri, αλλά με τον που είδα την προσφορά αυτή, μπήκα στον πειρασμό και τον παρήγγειλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, κάποια στιγμή πρέπει να χτυπήσω και τον Goon.

Όπου και να γυρίσω μπροστά μου είναι στο ιντερνέτι, πόσο να αντισταθώ κι εγώ πια;

 

Πω, ναι τώρα το είδα και το Mad Dog. Πότε το βγάλανε τούτο και δεν το πήρε το μάτι μου πουθενά. Και είναι και κουκλί.

Παίζει να το τιμήσω κάποια στιγμή τιμής ένεκεν για τα τόσα που μου έχει προσφέρει ο Yuri. :P

 

btw, πρέπει να βάλω κανά όριο του στυλ "1 rta ή 1 rda ανά μήνα" γιατί αλλιώς δεν με βλέπω καλά. :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια ερωτηση. Εχω εναν φορτιστη τον d4 της nitecore. Απλα βαχω τις μπαταριες και φορτιζουν ? Πρεπει να αλλαξω καποια επιλογη ? Κατι low κατι lipo κτλ? Επισης οταν ατμιζω μ δειχνει και τα αμπερ στο μοντακι. Οι μπαταριες μ λεει οτι ειναι 20Α ενω οταν ατμιζω αυτο τραβαει και 23 και 25Α. Θα εχω καποιο θεμα η να μην δινω σημασια ?

 

Απλά τις βάζεις τις μπαταρίες, δεν ρυθμίζεις τίποτα, τα κάνει όλα μόνο του.

 

25Α πως τραβάς, μήπως κοιτάς τα watt; Είναι τρελό το νούμερο. Τί αντίσταση έχεις και στα πόσα watt ατμίζεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τις βάζεις τις μπαταρίες, δεν ρυθμίζεις τίποτα, τα κάνει όλα μόνο του.

 

25Α πως τραβάς, μήπως κοιτάς τα watt; Είναι τρελό το νούμερο. Τί αντίσταση έχεις και στα πόσα watt ατμίζεις;

Ατμιζω στα 80 με 90 βατ και αντιστασεις εχω 2 triple twisted clapton οπου το μοντ μου τις διαβαζει απο 0.18 με 0.25 Ωμ. Εχει τυχει να δω και 23.4Α μεχρι εκει.

 

Edit. Βασικα το μοντ μου τις παιζει αρκετα θα ελεγα. 0.18 μου τις διαβαζε στην αρχη και τωρα βλεπω και 0.27.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατμιζω στα 80 με 90 βατ και αντιστασεις εχω 2 triple twisted clapton οπου το μοντ μου τις διαβαζει απο 0.18 με 0.25 Ωμ. Εχει τυχει να δω και 23.4Α μεχρι εκει.

 

Edit. Βασικα το μοντ μου τις παιζει αρκετα θα ελεγα. 0.18 μου τις διαβαζε στην αρχη και τωρα βλεπω και 0.27.

 

Δεν έχεις θέμα με τα Amperes, μην αγχώνεσαι. Η συζήτηση είναι αρκετά πολύπλοκη και συχνά υπάρχουν εντελώς αντίθετες απόψεις, αλλά μπορώ να σου πω με σιγουριά πως αν μιλάμε για (ΜΗ μηχανικό) μοντ με 2 (ή παραπάνω) μπαταρίες, τότε είσαι ασφαλής.

 

Το ότι η αντίσταση παίζει δεν είναι καλό πάντως, τα έχουμε ξαναπεί αυτά, μέχρι ένα σημείο, +/- 0.01, 0.02, ναι, αλλά από το 0.18 να πηδάει στο 0.28 και πίσω συνέχεια, κάτι παίζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...