Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kaklikos

Υπάρχει ένα θεματάκι στο συγκεκριμένο με τα καλώδια τπυ δεν κάνουν καλή επαφή δυστηχώς χρειάζεσαι εγχείρηση και που θα βρεις Γιακούμπ

 

 

 

 

Υπάρχει διαθέσιμο κάποιο firmware update να κάνεις;

 

Ολα ενταξει. Εκανα την επεμβαση και ολα κομπλε. Ηταν τα 2 τελευταια συρματα της καλωδιοταινιας οπου τα βραχυκυκλωσα και δουλευει αψογα πλεον.

 

Προληπτικα θα κανω απο τωρα και μια αλλαγη στο καλωδιο που ξεκολλαει απο τον πολο των μπαταριων στην πλακετα με ενα παχυτερο με σωστη κολληση. Καθως και αλλαγη του 510 πολου με εναν της Fat Daddy Vapes να γινει θωρακισμενο και να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

TFV12 stuff, click quote for info!

 

 

Γρήγορο update. Μετά από περίπου 2 μέρες συνεχόμενης χρήσης η γεύση έχει βελτιωθεί αισθητά, θα έλεγα στα πλαίσια της τετραπλής του TFV8, αν και θέλω να δοκιμάσω και τις τετραπλές που είχε το πακέτο για να κρίνω αντικειμενικά. Εξακολουθεί πάντως να με «μπουχτίζει» ώρες ώρες.

 

Επίσης, με την Τ12 στα 180W... ένα σας λεω, αν δεν έχετε μοντάκι με 3/4 μπαταρίες και μπατζανάκι στην FA να σας πασάρει τζάμπα υγρά ξεχάστε το. Εκτός του ότι οι μπαταρίες στο Q Class μου κρατάνε... 4-5 ώρες, υπολογίζω πως τις τελευταίες μέρες έχω κάνει κατά μέσο όρο 21μλ την ημέρα... Αν μείνω στη δωδεκαπλή, με βλέπω με μηδενική από Σύνδεσμο και μείξη σε 1mg/ml αλλιώς το κόστος για υγρά εκτοξεύεται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου υπαρχει σε κανενα καταστημα ο v12 σε rainbow color; Και κατι ακομα. Εγω θελω να παρω το επισκευασιμο κιτ. Εχει μεσα και αυτην την Τ12 να την δοκιμασω η πρεπει να την αγορασω εξτρα; Τον ζαχαρωνω εδω και μερες αν και ακομα δεν εχω χορτασει τον Aromamizer!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μιλήσεις μαζί τους γιατί δεν ξέρω αν στέλνουν γενικά και αυτά που τον έχουν σε στοκ. Το πακέτο του ατμοποιητή έχει μέσα την Τ12 και τις δύο τετραπλές, Q4 και Χ4, ενώ την RBA την αγοράζεις ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορο update. Μετά από περίπου 2 μέρες συνεχόμενης χρήσης η γεύση έχει βελτιωθεί αισθητά, θα έλεγα στα πλαίσια της τετραπλής του TFV8, αν και θέλω να δοκιμάσω και τις τετραπλές που είχε το πακέτο για να κρίνω αντικειμενικά. Εξακολουθεί πάντως να με «μπουχτίζει» ώρες ώρες.

 

Επίσης, με την Τ12 στα 180W... ένα σας λεω, αν δεν έχετε μοντάκι με 3/4 μπαταρίες και μπατζανάκι στην FA να σας πασάρει τζάμπα υγρά ξεχάστε το. Εκτός του ότι οι μπαταρίες στο Q Class μου κρατάνε... 4-5 ώρες, υπολογίζω πως τις τελευταίες μέρες έχω κάνει κατά μέσο όρο 21μλ την ημέρα... Αν μείνω στη δωδεκαπλή, με βλέπω με μηδενική από Σύνδεσμο και μείξη σε 1mg/ml αλλιώς το κόστος για υγρά εκτοξεύεται!

Για εμενα παρε και ενα απλο φθηνο μοντακι να παιζεις 18 watt με 1.8.Δεν μπορω να παιζω νον στοπ 65 -80 watt,μπουχτιζω επισης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον ναυτίλο χ για πιο (...δεν θέλω να πω «ανθρώπινο») άτμισμα :) Απλά η Τ12 και μάλιστα τόσο ψηλά είναι too much για εμένα. Με την Τ4 στα 120 λογικά θα είμαι κομπλέ, όπως στον TFV8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον ναυτίλο χ για πιο (...δεν θέλω να πω «ανθρώπινο») άτμισμα :) Απλά η Τ12 και μάλιστα τόσο ψηλά είναι too much για εμένα. Με την Τ4 στα 120 λογικά θα είμαι κομπλέ, όπως στον TFV8.

Παλι πινει τον κωλο του.Αμα παιρνεις και μαρκες υγρα[dinner lady ktl],καθε εβδομαδα θες 2 30μελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kaklikos

Για δες που τελικά εσύ ήσουν ο Γιακούμπ τώρα όσον αφορά τον  12 και εγώ με την επισκευάσημη θέλω να παίξω 

 

 

 

 

 

 

DragonRider

Παραπληροφόρηση αρκεί νομίζω να σου πω ότι έχω διαβάσει πάνω από 120 ερευνες και σε καμια δεν έβγενε ότι είναι χειρότερο από το τσιγάρο .  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

endj3

Δεν μας λες το δευτερό  βασικότερο τι πρωτιμάς εργοστασιακούς ή επισκευάσημους

 

 

 

gkarabid

Αν και δεν μου άρεσε το αλουμίνιο που έχει κατά τα άλλα διαβάζω τα καλύτερα από τους λάτρεις των τσιγαρήσιων για αυτόν τον ατμοποιητή ρε λές μπας και

Το προϊόν είναι must, άσχετα αν είσαι ερασιτέχνης ή επιστήμονας του ατμού.

Ο triton 2 μπήκε στο κουτί του επ'αόριστον.

Και με την 0,75 και με την 1,8 ευχαριστιέσαι άμεσα πολύ καλό ατμόσφαιρα. Για ένα κλικ εμένα μου έκατσε πιο καλά η 1,8. Καταναλώνει και λιγότερο υγρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια. Παραγγελεια απο nkon εχει κολλησει μου ειπαν στο support λογω του οτι ειναι επικινδυνες. Οποτε παω για αγορα απο Ελλαδα να τελειωνουμε. Εχετε υποψιν σας καποιο καταστημα ? Οι μπαταριες που επελεξα ειναι οι vtc6 εαν εχετε κατι καλυτερο να μου προτεινετε εννοειται να σας ακουσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια. Παραγγελεια απο nkon εχει κολλησει μου ειπαν στο support λογω του οτι ειναι επικινδυνες. Οποτε παω για αγορα απο Ελλαδα να τελειωνουμε. Εχετε υποψιν σας καποιο καταστημα ? Οι μπαταριες που επελεξα ειναι οι vtc6 εαν εχετε κατι καλυτερο να μου προτεινετε εννοειται να σας ακουσω!

 

 

αν γυρισεις πισω 2-3 σελιδες, γραφω για το πακετο που εφαγα απο την nkon.

Τελικα πηρα αυτες εδω

https://www.aliexpress.com/item/4PCS-for-Samsung-Original-18650-battery25R-INR1865025R-20A-discharge-lithium-batteries2500mAh-electronic-cigarette-Power-Battery/32690786494.html

εγγυημενες μπαταριες, σε καλη τιμη.

Αν δεν τις βιαζεσαι τσιμπα τις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ βλεπω καλη τιμη στο discount store για τις hg2 που μου εστειλες. Σ ευχαριστω πολυ! Αληθεια αξιζουν καθολου οι vtc 6 σε σχεση με τις hg2? Αυτην την στιγμη εχω ενα ζευγαρι hg2 και δεν με εχουν τρελανει. Οχι οτι εχω δοκιμασει τις αλλες που αναφερω! Το alliexpress ποσο καιρο κανει?

 

Nkon 1 μηνα εχει που τους λεω οτι ειναι κολλημενα στην γερμανια και μου λενε that happens sorry. Σημερα τους ειπα οτι δεν θα το ανεχτω αλλο και μου κανουν refund!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...