Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτα σχόλια στο iStick μέχρι να γεμίσει καλά ο Ναυτίλος! Απίστευτη γεύση, ικανοποιητικό χτύπημα και ντουμάνι με 9ρι FA Virginia και τον Gemini Mini. Μάλιστα τον ανέβασα στα 5.5V (14.4W) και προς το παρόν δεν πήρα υποψία καμένου (2.1Ω είναι ο Gemini).

 

Μόλις ποτίσει για τα καλά ο Ναυτίλος θα κάνω πάρτυ μου φαίνεται  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με 'γειά σου. Είναι καταπληκτικές οι BVC κεφαλές. Και τώρα δοκίμασα έναν φτηνιάρικο Aspire CE5 με BVC που πήρα για εφεδρικο με 5€ και με ικανοποίησε και αυτός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ατμοποιητές είναι αντιγραφή των Aspire CE5 (ούτε καν BVC) και οι μπαταρίες απλού τύπου μη ρυθμιζόμενες. Με 20 ευρώ παραπάνω παίρνεις iStick και Μινι Ναύτιλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειναι το δευτερο ηλεκτρονικο τσιγαρο που εχω σκοπο να παρω .το πρωτο ηταν το aero mega και σε γενικες γραμμες  δεν εμεινα και πολυ ικανοποιημενος , εχεις να προτεινεις καποιο καλο σετακι ,που να με κανει να κρατησει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ατμοποιητές είναι αντιγραφή των Aspire CE5 (ούτε καν BVC) και οι μπαταρίες απλού τύπου μη ρυθμιζόμενες. Με 20 ευρώ παραπάνω παίρνεις iStick και Μινι Ναύτιλο.

 

εχω ακουσει οτι ειναι αντιγραφης απλα αλλαζει η ονομασια  γενικα σε ολα τα προιοντα της  . παντως εχει καλα υγρα ειδικα το 1 που ατμιζα ηταν αιξερετικο ,αναλογως βεβαια και τα γουστα

 

iStick και Μινι Ναύτιλο.

 

 

οκ ευχαριστω οποτε  λεω να κανω στροφη σε αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάτι πιο φθηνό προσωπικά θα πρότεινα Kanger Ipow 2 (VW μέχρι 15W, ένδειξη Ωμ και μπαταρίας σε OLED οθόνη, φόρτιση MicroUSB) και Aspire K1 (ατμοποιητής με Pyrex γυαλί αντί για πλαστικό που βρωμίζει και BVC αντίσταση) στα 45€ σύνολο.

 

Εδιτ: Και αρχικά αυτό θα έπαιρνα αλλά είχα τη δυνατότητα να μαζεψω 2-3 φράγκα ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτιμησω αυτο που μου προτεινατε και οι 2 iStick Και Nautilus Mini , προτιμω να δωσω κατι παραπανω αν αξιζει και να παραμεινω ,παρα να παω σε ποιο οικονομικη λυση και να πειραματιζομαι .σας ευχαριστω και τους 2 παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αν τελικά πας σε Ναυτίλο Μίνι σιγουρέψου πως θα έχει BVC αντιστάσεις. Τις κάθετες μονές δηλαδή. Εντάξει, μπορείς να πάρεις και μια «απλή» διπλή BDC να δοκιμάσεις, αλλά μάλλον θα μείνεις υπέρ-ευχαριστημένος. Δεν περίμενα να μου αρέσουν τόσο προσωπικά.

 

Με BVC έχω απίστευτη γεύση, χτύπημα (για 9ρι ε) και ντουμάνι περισσότερο από τις διπλές του τζέμινι, και πιστεύω όσο ατμίζω τα ml θα στρώνει ο ατμοποιητής και θα αποδίδει ακόμα καλύτερα. Ακόμα και στα 5.5V/15.9W με την αντίσταση των 1.8Ω (που το iStick διαβάζει ως 1.9Ω) δεν έχω ούτε ίχνος καμένου στη γεύση, ενώ δεν ζεσταίνεται καν το drip tip. 

 

Η ποσότητα ατμού με iStick/Nautilus Mini/BVC στα 5.5V είναι απίστευτη, σχεδόν η διπλάσια (άντε +70%) από Spinner/Gemini Mini στα 4.8V. Ειδικά όταν έχω την εισαγωγή αέρα στο μέγιστο μιλάμε για διπλάσια++ παραγωγή ατμού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To iStick είναι ανακριβές στην τάση/ισχύ που δείχνει επειδή είναι ρυθμισμένο σε Vmean αντί Vrms. Τσεκαρε το πινακάκι, κατά πάσα πιθανότητα ατμίζεις πολύ πιο ισχυρά απ' ότι νομίζεις edit: σε χαμηλότερες τιμές. Αριστερή στήλη η ένδειξή, δεξιά η πραγματική τιμή. Επίσης, η αντίσταση είναι όντως 1.9Ω (με πολύμετρο μετρημένη).

 

dExtBbk.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...