Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ BritGreek έκανα παραγγελία αυτό https://www.efun.top/ijoy-asolo-200w-box-mod.html Ijoy ASOLO 200W Temperature Control BOX MOD . Ελλάδα πάνω απο 100άρικο .. τωρα τι θα γίνει τελωνείο δεν ξερω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ BritGreek έκανα παραγγελία αυτό https://www.efun.top/ijoy-asolo-200w-box-mod.html Ijoy ASOLO 200W Temperature Control BOX MOD . Ελλάδα πάνω απο 100άρικο .. τωρα τι θα γίνει τελωνείο δεν ξερω :)

 

Ρώτησα δύο πολύ γνωστούς πνευμονολόγους της Αττικής, οι οποίοι μάλιστα προωθούν το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Και οι δύο μου είπαν ότι για να μην είναι βλαβερό (και μάλιστα πολύ), δεν πρέπει να ξεπερνά τα 15-20 watt. Δεν θέλω κάτι δυνατό. Θέλω να έχει καλούτσικη γεύση. 

 

Για το τελωνείο, σου εύχομαι να περάσει χωρίς πρόβλημα. Εμένα σταμάτησαν μέχρι και τα παπούτσια που παρήγγειλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα δύο πολύ γνωστούς πνευμονολόγους της Αττικής, οι οποίοι μάλιστα προωθούν το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Και οι δύο μου είπαν ότι για να μην είναι βλαβερό (και μάλιστα πολύ), δεν πρέπει να ξεπερνά τα 15-20 watt. Δεν θέλω κάτι δυνατό. Θέλω να έχει καλούτσικη γεύση.

 

Για το τελωνείο, σου εύχομαι να περάσει χωρίς πρόβλημα. Εμένα σταμάτησαν μέχρι και τα παπούτσια που παρήγγειλα.

Δεν χρειάζεται να το βαζεις 200w.αφου το ρυθμίζεις..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα δύο πολύ γνωστούς πνευμονολόγους της Αττικής, οι οποίοι μάλιστα προωθούν το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Και οι δύο μου είπαν ότι για να μην είναι βλαβερό (και μάλιστα πολύ), δεν πρέπει να ξεπερνά τα 15-20 watt. Δεν θέλω κάτι δυνατό. Θέλω να έχει καλούτσικη γεύση. 

 

Για το τελωνείο, σου εύχομαι να περάσει χωρίς πρόβλημα. Εμένα σταμάτησαν μέχρι και τα παπούτσια που παρήγγειλα.

Το Zelos με τον Nautilus 2 πιστεύω θα σε καλύψει αφού δεν το ψάχνεις πολύ το θέμα, όπως και εγώ. Είναι βέβαια στα 80 ευρώ περίπου αλλά γνώμη μου ότι αξιζει είτε με την 1,8Ω είτε με την 0,7Ω.

Στο φινάλε εγώ το θέμα ηλεκτρονικό τσιγάρο το βλέπω σαν μια προσωρινή λύση 6,7 μηνων έως ότου σταματήσω τελείως και το άτμισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
BritGreek

https://www.skroutz.gr/s/11667801/Tesla-Stealth-Mini-60W.html

 

 

'Εβαλα βαμβάκι στον επισευάσημο του μωρού  με διπλό κλάπτον πριν τρεις μέρες και αυτό ήταν ντουμάνια πρώτη φορά που λέω φτάνει αν και η γεύση δεν είναι τόσο καθαρή υπάρχει πολλοί αλλά?

επίσης έπεσα από 2μγ στο 1μγ στην νικοτίνη αντε φλωρεξ σου έρχομαι

Επεξ/σία από palasd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1ο σενάριο συμφέρει η λύση από Ελλάδα, για το 2ο αν δεν παίξει κατάσχεση κ@λοσυμφέρει.

 

Ας βάλω ξανά το κυπριακό για τα υπολοιπά παιδιά:

 

http://www.mixnmatcheliquids.com/en/

Έχει πάρει κανένας απο αυτους παιδιά βάση;

Είναι οκ στην συναλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα δύο πολύ γνωστούς πνευμονολόγους της Αττικής, οι οποίοι μάλιστα προωθούν το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Και οι δύο μου είπαν ότι για να μην είναι βλαβερό (και μάλιστα πολύ), δεν πρέπει να ξεπερνά τα 15-20 watt. Δεν θέλω κάτι δυνατό. Θέλω να έχει καλούτσικη γεύση. 

 

Για το τελωνείο, σου εύχομαι να περάσει χωρίς πρόβλημα. Εμένα σταμάτησαν μέχρι και τα παπούτσια που παρήγγειλα.

 

Οι ίδιοι γιατροί σε λίγους μήνες θα σου λένε περισσότερα Watt.

Η ισχύς δεν έχει να κάνει με την υγιεινή όσο έχουμε θέρμανση και όχι καύση.

Ένα σύρμα χοντρό ή πολύπλοκο (clapton κλπ) έχει μικρότερη ονομαστική αντίσταση (Ω) και καταναλώνει περισσότερη ισχύ για να θερμανθεί και να παραχθεί τελικώς ο ατμός.

 

Πολύ μπακαλίστικο το 15-20W για να λέγεται από επιστήμονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ίδιοι γιατροί σε λίγους μήνες θα σου λένε περισσότερα Watt.

Η ισχύς δεν έχει να κάνει με την υγιεινή όσο έχουμε θέρμανση και όχι καύση.

Ένα σύρμα χοντρό ή πολύπλοκο (clapton κλπ) έχει μικρότερη ονομαστική αντίσταση (Ω) και καταναλώνει περισσότερη ισχύ για να θερμανθεί και να παραχθεί τελικώς ο ατμός.

 

Πολύ μπακαλίστικο το 15-20W για να λέγεται από επιστήμονες.

Αναφερονται στην θερμοκρασια του ατμου που εισερχεται στα πνευμονια, και εχουν δικιο ΑΝ υποτεθει οτι το λενε σε καποιον που δεν πολυασχολειται με αυτα, ως περιθωριο ασφαλειας κλπ κλπ. Με TC ας πουμε εχουν ξεκαθαρα δικιο οτι αν το ρυθμιζεις 250 εισαι σε μια περιοχη που πολυ πιθανο να κανεις κακο στα πνευμονια σου.

 Επισης για τα συρματα: καταναλωνουν περισσοτερο ρευμα, οχι ισχυ για να θερμανθουν. Οταν βαζεις 50W ειτε σε microcoil ειτε σε clapton παραγουν θερμοτητα 50W(P=I^2*R=V*I=V^2/R). Λογω διαφορετικης επιφανειας, διαφορετικου φυτιλιου, διαφορετικου υγρου, ροης αερα μπλα μπλα μπλα προκυπτει η διαφορα στην θερμοκρασια του ατμου που βαζεις μεσα σου. 

Εν τελει εχουν υποχρεωση να λενε κατι που σε καθε περιπτωση προφυλασσει τον ασθενη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά και πάλι βάλε νίκελ και με 15 βατ ανεβαίνει 250 οπότε το 15 με 20 βατ είναι καλά είναι λίγο κάπως και πάλι με νίκελ 0,15 60 βατ 225 θερμοκρασία και δεν βλέπεις το κινητό ποιο είναι πιο καλό 

 

νικοτίνη σε καλη τιμή

https://www.zachospharmacy.gr/el/-protes-yles-ximikes-ousies-syntiritika-gia-spitika-kalllyntika/3747-nicotine-72-wv-in-glycerol-100gr-72-tois-ekato-kathari-nikotini-farmakeutikis-poiotitas-5200012112547.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερονται στην θερμοκρασια του ατμου που εισερχεται στα πνευμονια, και εχουν δικιο ΑΝ υποτεθει οτι το λενε σε καποιον που δεν πολυασχολειται με αυτα, ως περιθωριο ασφαλειας κλπ κλπ. Με TC ας πουμε εχουν ξεκαθαρα δικιο οτι αν το ρυθμιζεις 250 εισαι σε μια περιοχη που πολυ πιθανο να κανεις κακο στα πνευμονια σου.

 Επισης για τα συρματα: καταναλωνουν περισσοτερο ρευμα, οχι ισχυ για να θερμανθουν. Οταν βαζεις 50W ειτε σε microcoil ειτε σε clapton παραγουν θερμοτητα 50W(P=I^2*R=V*I=V^2/R). Λογω διαφορετικης επιφανειας, διαφορετικου φυτιλιου, διαφορετικου υγρου, ροης αερα μπλα μπλα μπλα προκυπτει η διαφορα στην θερμοκρασια του ατμου που βαζεις μεσα σου. 

Εν τελει εχουν υποχρεωση να λενε κατι που σε καθε περιπτωση προφυλασσει τον ασθενη

 

250 Κελσίου;

Ας πουμε Κελσίου. Πού; Στον αντιστάτη και όχι στον ατμό. Αλλά και στον ατμό να ήταν,μέχρι να καταλήξει στον λαιμό έχει ήδη πέσει δραματικά η θερμότητά του.

 

0,3Ω single wire με 24G Kantal και 0,3Ω Clapton 26/32G Kanthal χρειάζονται διαφορετικά ρεύματα άρα και, τελικώς, ισχύ για να παράγουν ατμό. Μην κολλάμε στην διατύπωση. ;)

 

Οι περισσότερη γιατροί έχουν άγνοια και δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου με το θέμα, προφανώς γιατί δεν έχουν κέρδος από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οι περισσότερη γιατροί έχουν άγνοια και δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου με το θέμα, προφανώς γιατί δεν έχουν κέρδος από αυτό.

 

Ποιος παίζει να έχει περισσότερη άγνοια; Εμείς ή ένας πνευμονολόγος; Απλά πράγματα, με δεδομένο ότι αρκετοί πλέον πνευμονολόγοι προωθούν το ηλεκτρονικό τσιγάρο και δίνουν και φυλλάδιο που το προωθούν. Όσο περισσότερο θερμαίνεται ένα χημικό προϊόν, δεν είναι αυτονόητο ότι αναπτύσσει βλαβερές ουσίες, ακόμα κι αν μετά από λίγο κρυώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά και πάλι με 20 βατ και 0,4 ατσάλι φτάνεις άνετα 250 και άνω οπότε το 15 20 βατ είναι κάπως να λένε ότι είναι καλύτερα να είναι χλιαρός ο ατμος το καταλαβαίνω αλλά και πάλι ερευνές γιοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

250 Κελσίου;

Ας πουμε Κελσίου. Πού; Στον αντιστάτη και όχι στον ατμό. Αλλά και στον ατμό να ήταν,μέχρι να καταλήξει στον λαιμό έχει ήδη πέσει δραματικά η θερμότητά του.

 

0,3Ω single wire με 24G Kantal και 0,3Ω Clapton 26/32G Kanthal χρειάζονται διαφορετικά ρεύματα άρα και, τελικώς, ισχύ για να παράγουν ατμό. Μην κολλάμε στην διατύπωση. ;)

 

Οι περισσότερη γιατροί έχουν άγνοια και δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου με το θέμα, προφανώς γιατί δεν έχουν κέρδος από αυτό.

Δεν ειναι θεμα διατυπωσης. Εστω οτι τα εχεις πανω σε ενα μοντ το καθενα, χωρις φυτιλι και υγρο και τα κανεις dry fire μεχρι να πυρωσουν πληρως. Την στιγμη εκεινη καταγραφεις την θερμοκρασια τους. Η θερμοκρασια ειναι ιδια. Και 0.1 ohm να ειναι το ενα και 2 ohm το αλλο. Αλλαζει η επιφανεια τους, αρα η ποσοτητα υγρου που εξατμιζουν, και η ταχυτα με την οποια πυρωνουν. Οχι η θερμοκρασια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου έχει μπει εδώ νομίζω ένα άρθρο παρόμοιο

έλεγε για ψηλά volt ότι κάνουν ζημιά

 

προφανώς λέγοντας μόνο τα watt είναι ηλίθιο και δείχνει άγνοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...